Theo Visser vraagt hulp Prins Friso Jaarvergadering brandweer Akersloot in teken van jubilea Simone Awhina in Protestantse kerk REGIO 19 Limmen Artistiek en Creatief 2011 Reumafonds bedankt gemeente Limmen Werken bij de Vrijwillige Politie Lezing overeen bijzonder levensverhaal UITKIJKPOST 16 MAART 2011 AKERSLOOT - Theo Visser uit Akersloot, fervent molenlief hebber en bedrijfsleider van De Oude Knegt, heeft als veront rust ingeland de Beschermheer van de Vereniging De Hollandse Molens prins Friso van Oranje Nassau gevraagd zijn invloed aan te wenden om de plannen van het Hoogheemraadschap voor der verkoop van negentien molen te verijdelen. „In onze beleving gaat het Waterschap voorbij aan de morele plicht die ze heeft om dit cultureel erfgoed in stand te houden. Los van de zakelijke verantwoordelijkheid voor een goede waterhuishouding, moet zo'n organisatie ook goed rentmeesterschap tonen ten aan zien van de monumenten die zoveel tastbare herinneringen aan onze en him geschiedenis levend houden", schrijft Visser. Visser wil dat het Hollands Noorderkwartier afziet van de verkoop. „Tegenwoordig lijkt alles wel om de financiën te draaien. Molens kosten geld, maar afgezet tegen de totale kosten die het Schap jaarlijks moet maken zijn de uitgaven voor de instandhouding van deze leven de monumenten verwaarloosbaar. Omgerekend gaat het om slechts 37 eurocent per ingeland per jaar. Verkoop levert nauwelijks iets op en zal absoluut leiden tot teloorgang van de molens, die nu bij het Schap in goede handen zijn." LIMMEN - In het weekeinde van 12 en 13 maart werd 'Limmen Artistiek en Creatief gehouden in Vredeburg in Limmen. Op deze expositie waren op de bovenverdieping schilderijen en beel den, livemuziek en beneden workshops voor glasschilderen, DAS- kleien en diverse andere creatieve onderdelen. Aan de opening van het evenement werd een feestelijk tintje gegeven. Zaterdag werd het evenement officieel geopend worden door mevrouw Tineke Kramer - Pijnappel. Foto: Ricardo Marcker Theo Visser uit Akersloot, fervent molenliefhebber en tevens bedrijfsleider van de Oude Knegt. Foto: Ricardo Marcker AKERSLOOT - De jaarvergade ring van Brandweer Akersloot, die gehouden werd op vrijdag 11 maart stond in het teken van jubilea en afscheid. Carla Simons kreeg als eerste vrouw haar tijdelijke aanstel ling. Rens Admiraal het diploma Hoofdbrandwacht. Dat de brand weer Akersloot de mensen aan zich bind blijkt wel uit de vele jubilaris sen die tijdens deze bijeenkomst werden gehuldigd: Patrick Pepping 10 jaar, Thom Groot en Vincent Tiebie 15 jaar deze ontvingen de oorkonde en de daarbij behorende vrijwilligersmedaille openbare orde en veiligheid. Ben van Diepen, Gerard Swart Ton Dekker zijn twintig jaar in dienst en ontvin gen de oorkonde en medaille van de Nederlandse vereniging voor brandweerzorg en rampenbestrij ding. Gerard Boots gaf na elf jaar het posteommandantsehap door aan Ben van Diepen maar blijft wel als vrijwilliger verbonden aan de post. De meeste aandacht ging uit naar Jan Kaandoip deze nam na 34 jaar lid te zijn geweest van brandweer Akersloot afscheid. In de loop der jaren klom hij op tot bevelvoerder, en was als penningmeester en later voorzitter zeer actief binnen de ver eniging. In zijn carrière heeft hij bijna 870 uitrukken meegemaakt, enkele memorabele uit zij loopbaan zijn: tankstation Verduin in 1978, Hotel van der Valk in 2001, Korenmolen de oude knegt in 2001 en in 2009 de boerderij brand op de Woude waar bij zeventig koeien en 200 schapen omkwamen. De avond werd afgesloten met een lezing van Pedro Ruijzing over de negen jaar die hij door bracht in een Thaise cel nadat hij was ver oordeeld voor drugssmokkel. LIMMEN - Het Reumafonds bedankt alle collectanten, comitéleden en bewoners in de gemeente Limmen voor de grote inzet en bijdrage aan het prach tige resultaat van de collecte. In de landelijke collecteweek van 27 februari tot en met 5 maart is in Limmen in totaal 2226,52 opgehaald. Hiermee levert de gemeente Limmen een belangrijke bijdrage aan de reumabestrijding in Nederland. REGIO - Politie Noord-Holland Noord is op zoek naar nieuwe politievrijwilligers; mensen met pit, tact en mensenkennis. Korps Noord-Holland Noord zoekt gemo tiveerde mensen die in hun vrije tijd problemen willen oplossen, de rust kunnen herstellen, maar ook kunnen optreden wanneer dat nodig is. Wilt u meer weten over het werk van de vrijwillige politie en wat daarbij komt kijken? Vanaf vrijdag 11 tot en met zondag 13 maart zijn ervaren vrijwilligers aanwezig op de Voorjaarsbeurs 2011 in de hallen van Driessen in Wieringerwerf. Zij vertellen over wat de politie vrijwilligers te bie den heeft en over de inhoud van het werk. Ook op www.politie- werving.nl is meer informatie over de vrijwillige politie is te vinden. De minimale opleidingseisen staan hier vermeld, maar ook de sollicitatieprocedure, de opleiding en de vergoeding die vrijwilligere ontvangen. LIMMEN - Op zaterdag 26 maart geeft zangeres en schrijf ster Simone Awhina een lezing in de Protestantse kerk, Zuidkerkenlaan in Limmen. Als twijfel en wanhoop het leven van Simone beginnen te overheer sen, ze een bum-out nabij is en zelfs niet meer wil zingen, besluit ze impulsief de pelgrimsroute naar Santiago de Compostela te gaan lopen. Hartje zomer, ruim acht honderd kilometer, dwars door de Pyreneeën, over hoogvlaktes, langs wijngaarden en eindeloze korenvel den, helemaal alleen. Simone komt zichzelf tegen, krijgt diepe heldere inzichten, en ontdekt dat zingen echt haar levenspad is. Dit alles en Simone's bijzondere levensverhaal is prachtig verwerkt in haar boek 'Ik ga op reis en laat achter. De naam van haar nieuwe cd 'Home' geeft weer hoe Simone zich nu voelt. Meer informatie over Simone kimt u vinden op www.simoneawhina. com. De presentatie begint om 20.00 uur, de entree is vrij. Gelieve wel te reserveren via info@justsimone. com of tel. 06-15008232. Als Simone een burn-out nabij is besluit ze de pelgrimsroute naar Santiago de Compostela te gaan lopen. Aangeleverde foto Van links naar rechts: Jan Kaandorp, Ton Dekker, Vincent Tiebie, Carla Simons, Patrick Pepping Ben van Diepen. Gehurkt: Gerard Swart. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19