AZ-trainer Gertjan geeft vermakelijk college Jongens Dl van Trias de sterksten in crossfïnale Milenka Hoorn doorgestroomd naar regiokampioenschap turnen J*'c P Judoka's Dojo t Loo kampioen 1 i l y sport 23 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Het olijke spel 'petje op-petje af' werd gespeeld ter afsluiting Rijksstraat <j>cnL 16 MAART 2011 1 AZ-trainer Gert,jan Verbeek zorgde woensdagavond voor 'volle bak' in het clubhuis van W Limmen. Foto: Ricardo Marcker LIMMEN - AZ-trainer Gertjan Verbeek zorgde woensdagavond voor 'volle bak' in het clubhuis van W Limmen, waar hy werd verwelkomd door de nieuwe sponsorcommissie. Als vanouds en traditiegetrouw werden de gastsprekers van de eerdere tien afleveringen door de sponsorcommissie opgesomd. Geen lullig lijstje ondertussen. De lat lag dus hoog voor Gertjan, maar daar raakte de Fries natuurlijk niet van onder de indruk. Tot de pauze werd het thema teamontwikkeling door Gertjan gedoceerd, in de pauze het verzoek om de opgedane theorie rustig te laten inwerken, te borrelen, te netwerken alsmede het bedenken van vragen. Want na de pauze stond een 'vragenvuur' geagendeerd om af te sluiten met het petje op/af spel. Belangrijk thema voor Gertjan was de wederzijdse afhankelijkheid en een veilig wij gevoel. Alles wat je aandacht geeft groeit en wees positief. Vervolgens werd overge schakeld naar de AZ kernwaarden; duidelijkheid, samenwerken, ver trouwen, kwaliteit en integer. Maar waar Gertjan uiteindelijk in zijn boeiende betoog naar toe wilde, is dat iedereen binnen zijn team automatisch gaat handelen. Van de ontspannen beleefdheidsfase, naar de prestatiefase. Daarna een vermakelijke vragenronde, waarin onder andere werd gevraagd naar de voertaal in de kleedkamer; „Dat is Nederlands, dus leer dat dan ook snel, want 'ikke niet begrijpe' wordt niet geaccepteerd." En of Gertjan ook de mening is toegedaan, dat Wembloom een echte 'matennaaier' is. „Fouten maken mag, maar leer hiervan, want dat is het begin van groei." Normen en waarden staan hoog bij hem in het vaandel. „Zorg vooraf voor goede afspraken en besluit op basis van argumenten en niet op stemgedrag." En of hij de KNVB arbitrageclub nog van zinvolle tips kan voorzien. „Zat!" Te beginnen met videoanalyse en 'lik op stuk' beleid. Dus bij een onbesuisde elleboog op de kaken gaat subiet de vierde man de beelden op zijn laptop bekijken, om dan via 'het oortje' de arbiter op de overduide lijke overtreding te wijzen. „Want de hele wereld ziet het gebeuren". Vergelijk het met de bezette straten van Khadaffi en de glasharde ont kenning van de dictator, predikt de hoofdgast. Gelukkig, ook een vrou- wenvraag, Gertjan veert op. Wat hij van het damesvoetbal vindt? „Een eerlijk antwoord hierop mevrouw? Drie keer landskampioen, en maar 200 toeschouwei's waarvan 150 familieleden, geen sponsoren te vinden, het kost jaarlijks drie ton en levert niets op, kortom: een wijs besluit om de stekker uit het dames voetbal te trekken." De waag over krachttraining kon natuurlijk niet uitblijven. Gertjan heeft niet voor niets ooit in Rotterdam een halve sportschool voor de spelers in de Kuip gereali seerd. „Nee voor een derde klasse niet aan beginnen, wel bij topspor tei's en doe het met verstand, en dat heb ik." Tenslotte een prima waag waarom Stijn Schaars toch alle cor nel's mag blijven nemen. Steevast rost hij wekelijks een keer of drier per wedstrijd, de comers ver over de tweede paal in niemandsland. Kan wel zo zijn maar op de training gaat het wel altijd goed en Stijn krijgt daarom toch een voldoende van GJ. Dus de tip voor de echte eomerfans; bezoek de trainingen... De wagenronde wordt gestopt andei's wordt het nachtwerk en het olijke spel petje op - petje af wordt gespeeld ter afsluiting. De voorzit ter van de sponsorcommissie Mare Valkering, dankt Gertjan voor de boeiende avond. En voor het prach tige gebaar om zijn gage beschik baar te stellen voor de jeugdvoetbal van de oranjewitte club. ATLETIEK HEILOO - Afgelopen zaterdag deden 25 Trias-atleten mee aan de finale van de crosscompe titie. Deze finale vond plaats onder zeer goede weersomstan digheden in het Amsterdamse Bos, waar door de organiseren de vereniging AV Startbaan een mooi parcours was uitgezet. De jongens Dl gingen met de ploegenprijs naar huis en Michel van den Hoven nam individueel het zilver mee naar Heiloo! Atleten van verenigingen uit regio een tot en met vijf (waaronder Noord- Holland, Kennemerland, Gooi en Eemland en Utrecht) streden tegen elkaar voor de titel crosskampioen 2011. Ook als team waren er de nodige prijzen te behalen. Vooral de prestatie die het team van de jongens Dl neerzette in een sterk deelnemersveld kan niet onver meld blijven. Met een individuele medaille voor Jurriaan Odekerken (hij werd vijfde) en het sterk lopen van zijn teamgenoten Faas Wijn, Yanniek Ruiter en Job de Koning, mocht Job de beker voor de eer ste plaats voor teams in ontvangst nemen. Bij de jongens pupillen A2 ging Michel van den Hoven goed van start. Hij liep al snel in tweede positie, nam zelfs nog een tijdje het kop- werk voor zijn rekening en finishte uiteindelijk op een zeer mooie tweede plaats. Ook de overige Trias-atleten liepen sterk, maar in het grote finalegeweld moesten zij hun meerderen erkennen in leden van andere atletiekverenigingen. De jongens Dl gingen met de ploegenprijs naar huis en Michel van den Hoven nam het zilver mee naar Heiloo! Aangeiverde foto Turnen REGIO - Zaterdag 12 maart kwam turnster Milenka Hoorn in actie op de finale zuid van de vierde divisie te Beverwyk. Deze wedstrijd is de doorstro ming van de beste turnsters van drie rayons. Milenka ging vandaag strijden tegen 34 andere turnsters in haar categorie, de concurrentie was erg sterk. Milenka had er erg veel zin in en stond klaar om de aan de wedstrijd te beginnen. De wedstrijd begon vandaag op brug, Milenka turnde een strakke bmgoefening, die dan ook werd beloond met een 13.90! Dit was een goede start van de wedstrijd. De wedstrijd ging verder op de balk, deze was na een val ver der prima geturnd; 11.80. Het derde toestel was de vloer, Milenka turnde een zeer mooie oefening. Maar de jury was erg streng, waardoor het cijfer lager uitviel dan gedacht; 12.50. Het laatste toestel voor vandaag was de sprong, daar liet Milenka een per fecte overslag zien; 13.50! Milenka kan terugkijken op een geslaagde wedstrijd, met een pimtentotaal van 51,70 is zij zevende geworden. Met dit resultaat heeft zij zich geplaatst voor de regiokampioenschappen op 16 april te Beveiwijk. Voor de resul taten zie: www.gth-heiloo.nl. Milenka kan terugkeken op een geslaagde wedstrijd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21