Jantien Ranzijn VDR Betsy's Hof krijgt Stolp Award Lente in een historisch landgoed H E I L O O 5 Trotse bewoners Bart en Marielies van der Feen de Lille-van Lente zeer vereerd De buitenkant van de stolp is nagenoeg onveranderd gebleven UITKIJKPOST 16 MAART 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Jantien en Jan Ranzijn, Fielkerweg 2b, 1921 AN Akersloot, tel. 0251- •320071, www.meubelsenmakers.nl, e-mail: ranzijn@meubelsenmakers.nl. HEILOO - Landgoed Ter Coulster vertegenwoordigt, behalve een rijk Noord-Hollands cultuurgoed, ook een bepalend stuk Heilooër geschiedenis. De stolpboerderij Betsy's Hof maakt deel uit van het landgoed en is vernoemd naar de jongste doch ter van de opdrachtgevers, het echt paar Frederica Fontein Verschuil' (1859-1944) en Bartout van der Feen de Lille, die de stolp in 1913 lieten bouwen. Het feit dat de stolp sinds 2008 wordt bewoond door een telg uit het geslacht Van der Feen de Lille, duidt op aanhaling van de banden met Ter Coulster door de familie, die het landgoed sinds 1808 in bezit heeft. De huidige bewoners van Betsy's Hof, Bart en Marielies van der Feen de Lille-van Lente, ontvingen op donderdag 10 maart de Stolp-Award 2011 uit han den van Wim Schermerhom, viee- voorzitter van Boerderijenstichting Noord-Holland 'Vrienden van de Stolp'. Dit als blijk van waardering voor de geslaagde restauratie van stolpboerderij Betsy's Hof. Bart van der Feen de Lille en zijn vrouw Marielies van Lente besloten in 1995 Betsy's Hof nieuw leven in te blazen. Een grondige restauratie was namelijk noodzakelijk! De gedane belofte aan de huur ders van de boerderij, de familie De Graaf, die hier tot hun dood zou den mogen blijven wonen, is niet verbroken. Want voor de langstle vende, de toen inmiddels 80-jarige mevrouw De Graaf, is met de bouw van een aangepaste orangerie, ter veivanging van een oude vervallen schuur, een alternatieve woonop- lossing gevonden. Om de boerderij geschikt te maken voor bewoning, was naast een vereiste bestemmingswijziging tevens een ingrijpende herindeling noodzakelijk. De oude koeienstal is omgetoverd in een royale woon ruimte. Het voorste stalgedeelte is gerestaureerd en in originele staat. Net als de twee bedsteden in de voormalige woonvertrekken aan de voorzijde van de boerderij, die nu in gebruik zijn als kasten. Verder zijn nog overal oude ele menten, zoals de enorme houten draagconstructie, zichtbaar. De bui tenkant van de stolp is nagenoeg onveranderd gebleven. Het resul taat is volgens Vrienden van de Stolp er een met een gouden rand je, want de gerestaureerde Betsy's Hof herstelt tevens de relatie tus sen de stolpboerderij en de eigena ren van het landgoed, die hiermee een duurzame impuls krijgt voor een bloeiende toekomst. De trotse bewoners Bart en Marielies van der Feen de Lille-van Lente zijn zeer vereerd met de erkenning. Wim Schermerhorn, vicevoorzitter van Vrienden van de Stolp, overhandigt de huidige bewoners van Betsy's, Hof Bart en Marielies van der Feen de Lille - van Lente, een prachtig schilde rij en de Stolp Award als blijk van waardering voor de geslaagde renovatie. Foto: Carolien Breed AKERSLOOT - Meubels op maat: van ontwerp, realisatie en plaatsing, tot het opknappen van bestaande meubels, geheel naar de persoonlijke wensen van de klant. Dat zijn de ijzersterke pimten van het imieke meu belmakersduo Jantien Ranzijn en vader Jan! Vader en dochter namen in 2004 de meubelmakerij op de Langebuurt in Uitgeest over, waar Jantien (27 jaar) stage heeft gelopen tijdens haar opleiding voor meubelmaker in Amsterdam. Ze had natuurlijk ook kun nen kiezen voor een typisch vrouwelijk beroep, zoals kapster, maar de noeste ambachtelijkheid van houtbewerking past nu eenmaal beter bij haar karakter. Ook vader Jan is zijn hart achterna gegaan door, na jaren werkzaam te zijn geweest bij een weg- en waterbouwkundig bedrijf, op zijn vijftigste het roer compleet om te gooien. Hij koos ervoor om van zijn grootste hobby en passie, meubels maken, zijn werk te maken; samen met zijn dochter! Jantien: „Toen de eigenaren van de meubelmakerij en -winkel ermee stopten, kwam de werkplaats vrij en werd het complete machinepark te koop aangeboden. Ik had net mijn opleiding afgerond en mijn vader en ik besloten hier onze eigen meubelmakerbedrijf te starten. Het voordeel van deze locatie was, dat klanten ons snel wisten te vinden, omdat hier voorheen al een meubelbedrijf gevestigd was." Ze kozen voor de naam Jantien Ranzijn VDR (ofwel vader). Jantien kent vakgenoot Rob van Diepen uit haar stagetijd. Onder de naam Van Diepen Maatwerk nam hij als freelance ontwerper vaak opdrachten via de vorige eigenaren aan. Met zijn drieën namen ze het machinepark over, deelden de werk plaats en gingen een samenwerkingsverband aan onder de naam 'Meubels en Makei's'. In 2005 verhuisden beide zelfstandige bedrijven met him geza menlijke werkplaats naar de Fielkerweg aan de zuidrand van Akersloot. Jan: „Dit samenwerkingsverband biedt aan beide kanten voordelen; we versterken elkaar. Rob is zeer creatiefheeft schitterende ideeën en bovendien veel contacten uit zijn vorige baan als bouwkundig ontwerper voor een architectenbureau. Jantien en ik zijn technisch sterk in de uit voering." Jantien Ranzijn VDR staat garant voor kwaliteit en een mooi, imiek product. Of het nu een aparte keuken, tafel, (wand)kast, audio- en/of tv- meubel, et cetera betreft: alles kan in elke gewenste stijl naar de persoon lijke wensen van de klant worden gerealiseerd. Een meubelstuk uit het atelier van Jantien Ranzijn VDR is nergens andei's te koop! Met veel lief de voor het vak besteden Jan en Jantien aandacht aan de afwerking; tot in de kleinste details! Jan: „In oude woningen zijn muren en hoeken niet altijd recht. Om hier bijvoorbeeld een wandkast te realiseren is soms een hele uitdaging. Het voordeel van een ontweip op maat is, dat alle ruimte wordt benut en bijvoorbeeld lelijke verwarmingsbuizen en elektriciteits kabels in het meubel gecamoufleerd kimnen worden. U bedenkt het maar; wij kunnen het op maat realiseren!" HEILOO - Zoals de meeste land goederen in West Nederland, is ook Nijenburg eeuwen geleden aangelegd en onderhouden door een familie van welgestelde regenten. Maar de tijden zijn veran derd en in de vorige eeuw is het bezit in fasen overgegaan naar Natuurmonumenten, die het beheert met het oog op enerzijds de natuurwaarden en anderzijds de cultuur-historische betekenis. Bij de maandelijkse IVN-natuurwandeling op zondag 20 maart komen beide aspecten aan bod. Aan de ene kant de structuur van het land goed als zodanig, de lanen en de bijzondere objecten daarin, zoals de Kattenberg, en hoe dat beheerd wordt. En aan de andere kant de natuur en de wisseling van de sei zoenen. Want, hoewel een beetje later dan andei's, het wordt echt lente in het Heilooër Bos. De bomen in de lanen zijn nog kaal, maar daar onder komen de kmidplanten zoals speenkruid en fluitenkruid al weer tot leven. Zoals gewoonlijk is de start om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg voor een wandeling van ongeveer twee uur. Waterdicht schoeisel en aan het weer aangepaste kleding aan bevolen! Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bel len: 072-5325110. De bomen zijn nog kaal, maar daaronder komen speenkruid en fluitenkruid al weer tot leven. Foto: Paul ten Have

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5