Smaak- en proeflessen voor basisscholen Ijsseizoen ingeluid met stormloop L-Arcobaleno Sien en Jan Baas vieren 60-jarig huwelijksfeest Groei Bloei lezing: het vermeerderen van vaste planten H E I L O O Samen uit eten Kennismaken met kleur Marokko Bridgen en Keezen Internet en e-mail Vervolgcursus Windows Museum 20ste eeuw Digitale camera en PC Hotel Preston Palace bonbons UITKIJKPOST 16 MAART 2011 REGIO - Om leerlingen actief aan te zetten tot een gezond voedingspa troon bieden de Albert Heijn winkels in Heiloo en Limmen de groepen 6 en 7 van de Benedietusssehool, de Springsehans, de Willibrordsehool, de Duif, de Zuidwester, de Elekerlye, de Meander, de Johannessehool en de Antoniussehool smaak- en proeflessen aan. In deze lessen wordt gezonde voeding op een leuke manier onder de aandacht van de leerlingen gebracht. Met de smaak- en proeflessen op donderdag 17 maart leren leerlingen van groep 6 om verschillende smaken te onderscheiden. Ook verklaren de les sen waarom gezond eten en drinken belangrijk is voor hun lichaam. Door de Schijf van Vijf weten ze welke producten gezond zijn. Leerlingen in groep 7 leren welke fimcties verschillende voedingsstoffen hebben voor het lichaam. Bij de lespakketten horen ook weer gratis boodschappenpakketten die op donderdag 17 maart afgehaald kunnen worden bij de desbetreffende Albert Heijn winkel. De smaak- en proeflessen maken onderdeel uit van het overkoepelende Ik eet het beter-programma. Ik eet het beter is een overkoe pelend educatief platform gericht op kinderen in groep 6, 7 en 8. Onder dit platform vallen verschillende initiatieven die leerlingen actief aanzetten tot een gezond voedingspatroon: in maart de smaak- en proeflessen voor groep 6 en 7 en in april de KlasseLuneh voor groep 8. Dit jaar zijn er voor het eerst ook leuke en gezonde activiteiten voor alle kinderen en hun oudere in de Albert Heijn Heiloo en Limmen. Deze activiteiten vinden plaats op woens dag 16 maart en zijn voor iedereen toegankelijk. HEILOO - Donderdagmiddag 10 maart werd het nieuwe ijsseizoen bij L-Arcobaleno IJs Bonbons op ludieke wijze ingeluid met het uitdelen van gratis ijs. En dat hebben ze daar geweten ook, ondanks het frisse weer: de bestorming van de Bastille was er niets bij! Tussen 15.00 en 16.30 ontstond een complete opstopping in het Stationseentrum door de grote menigte die zich voor de deuren van het knusse ijspaleisje had opgesteld. Jong en oud, wachtend op zo'n overheerlijke, krokante mega-oubliehoom, rijkelijk gevuld met verschillende smaken ijs. Alle circa dertig verschillende smaken, ook de suiker- en glutenvrije, zijn bereid met natuurlijke ingrediënten. De toevoe gingen zijn op basis van natuurlijke kleurstoffen. Ook de krokante oublie- hooms, verkrijgbaar in verschillende maten, zijn op speciaal recept exclu sief voor L-Arcobaleno gemaakt. Voor de enkeling die het nog niet weet: L-Arcobaleno IJs Bonbons is gevestigd aan Stationsplein 47a in Heiloo, telefoon: 072 - 5322340, www.l-arcobaleno.nl. Een betere aankondiging van een nieuwe lente kan niemand zich wensen! Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op 10 maart was het echtpaar Baas zestig jaar getrouwd. Jan Baas (83 jaar) afkomstig uit Amsterdam, ont moette destijds de nu 80-jarige Sien uit Stadskanaal. Deze ont moeting verliep niet op de meest gangbare manier. Jan: „Ik was als dienstplichtig militair uitgezonden naar het voor malig Nederlands Indië, en heb toen 2,5 jaar lang gecorrespondeerd met een meisje dat ik niet kende. Na mijn thuiskomst zijn we binnen een jaar getrouwd. Dat was in 1951." Jan kon bij thuiskomst weer aan de slag bij zijn werkgever, een van de grootste internationale transportbedrijven van Amsterdam, waar hij in 1942 als leerling automonteur was begon nen. „De oorlogsjaren waren ver schrikkelijk; de Duitse bezetter had een groot deel van het wagenpark gestolen, en toen er ook nog brand stofproblemen kwamen gingen we over op houtgasgeneratore en paard en wagens. Na de bevrijding kregen wij een toewijzing van ex militaire trucks en konden we beginnen met de wederopbouw. Ik ontkwam niet aan de dienstplicht, dus na mijn opleiding tot regimentpolitie bij de Marechaussee te Apeldoorn, werd ik ingedeeld bij het vierde batal jon Garde Regiment Prinses Irene. Het politieagent spelen binnen een bataljon bleek niet goed te werken en ik werd overgeplaatst naar de M.T. (motortransport) in de functie van monteur-chauffeur." Toen Jan na drie jaar op de boot zat voor de thuisreis, kreeg hij op de Rode Zee het bericht dat zijn moeder was overleden. „Bij mijn thuiskomst was ze al begraven, en had ik heel veel steun aan het meisje waar ik zo lang mee had gecorrespondeerd. We trouwden en kregen een zoon en drie jaar later onze dochter en op de zaak werd ik gepromoveerd tot chef. Omdat mijn baas geen opvol ger had, verkocht hij de zaak en nam ik ontslag. Ik werd Wegenwacht, toen nog motor met zijspan, en heb dat vijfjaar met plezier gedaan tot ik besloot voor mezelf te beginnen met een garagebedrijf in Amsterdam. Dat heb ik dertig jaar met veel plezier gedaan, tot ik voor 80% werd afge keurd en de zaak moest verkopen. In 1990 kreeg mijn vrouw haar eer ste herseninfarct en acht jaar later de tweede. We besloten in Heiloo te gaan wonen, vlakbij onze dochter, in woongemeenschap Hoog en Laag. Daar wonen we nog steeds heel lijn en dankzij goede thuiszorg redden we ons prima. Mijn vrouw brengt een groot deel van haar tijd door met lezen en ik als contact voor mijn dienstmakkere en heb over die tijd een boek geschreven." Het diamanten echtpaar en hun kinderen werden gefeliciteerd door burgemeester Romeyn. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Woensdagavond zal de heer Wim Willemsen van de Kwekerij Spitsbergen Willemsen, een vaste plantenkwekerij in Veenendaal, een lezing verzor gen over het vermeerderen van vaste planten. In deze kwekerij worden onge veer 1.900 soorten en eultivare van vaste planten gekweekt, waaronder veel Hemeroeallis, Hosta, nieuwe Astilbe-eultivare en bijzondere Sedums. Op deze avond zal in the orie en praktijk het vermeerderen van vaste planten worden behan deld. Bijvoorbeeld: welke planten gezaaid, welke gescheurd kunnen worden en hoe men stekken kan maken. Of wanneer het beste de vaste plantenborder veranderd kan worden? Al deze vragen komen aan de orde. Meegebrachte planten worden ter plaatse vermeerderd. Vervolgens nog diavoorstelling van een vijftigtal dia's van vaste planten met uitleg over het vermeerderen eivan. Aan het einde van de avond ontvangt iedere gast een kopie van de samenvatting van deze lezing mee naar huis. De heer Willemsen brengt meestal een paar mooie planten mee voor de verloting. Bovendien is er een kleine verkoop van wat interes sante planten. Woensdag 23 maart in het Open Huis, winkelcentrum 't Loo, 20.00 uur, kosten: gratis voor leden, 2,- voor niet-leden. www. midden-kennemerland.groei.nl. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Maandag 21 maart om 17.30 uur wordt weer gegeten met de Gezelsehapsbank bij restaurant Lotus in 't Loo. Kosten: 11,- of 15,- voor een 3-gangen menu. Donderdag 24 maart van 09.30 tot 12.00 uur. Tijdens deze workshop geeft Sandra Bolten u tips over welke modekleuren voor u geschikt zijn. Zij geeft ook advies over uw make-up, kapsel, haarkleur en bril. U ontvangt een overzichtje met de voor u geschikte kleuren. Kosten: 17,50. Zondag 27 maart om 14.00 uur (zaal open: 13.30 uur) geeft Piet Rosenthart, wereldreiziger, een inte ressante dialezing over Marokko. Geen vervoer? Leden van de buurt bus, die gebruik willen maken van gratis vervoer, kunnen van maan dag tot en met donderdag reserve ren via tel. 072-5331297. Entree: 2,75. Zondag 27 maart van 13.30 tot 16.30 uur, Zondagmiddag Café in het Trefpunt. Hier kunt u bijvoor beeld bridgen. Heeft u geen partner? Geen probleem, de gastvrouwen en -heren kimnen samen met u een stel vormen. Tegenwoordig kimt u er ook keezen. Dit leuke bordspel is een combinatie van pesten en mens-erger-je-niet. Verder is er vrij klaverjassen, biljarten, schaken en diverse andere gezelschapsspellen. Geen vervoer? Leden van de buurt bus, die gebruik willen maken van gratis vervoer, kunnen van maan dag tot en met donderdag reserve ren via tel. 072-5331297. Entree: 2,- (leden van de SeivicePas 1,-). Maandag 28 maart om 9.00 uur. Het is handig als u hiervoor de cursus Kennismaken met de PC gevolgd heeft. Kosten; 90,- voor zes lessen van 1,5 uur, exclusief cursusboek van 15,-. Maandag 28 maart om 10.45 uur. Veivolg op de kennismakingscur sus. Aan bod komen: Windows Verkenner, zelf mappen maken, het systeem overzichtelijk inrichten, updaten en nieuwe programma's downloaden en installeren. U kimt vanuit Windows XP, -Vista en -7 meedoen en vragen inbrengen. Kosten: 50,- voor vier lessen van 1,5 uur. Zondag 17 april vertrekt men om 13.00 uur per luxe touring car vanaf Trefpunt Heiloo naar het Museum van de 20ste eeuw in Hoorn. Nostalgie voor jong en oud. Nooit eerder veranderde er in 100 jaar zoveel. Het is een feest van herkenning! Rollatore kunnen mee. Er is ook een opstapmogelijk- heid in Egmond aan Zee (opgave bij reservering). Reserveren uiterlijk half maart via de receptie van het Trefpunt. 21,95 inclusief koffie/ gebak en entree. Donderdag 14 april van 10.00 tot 12.00 start deze Senioiweb cursus in het Trefpunt Alkmaar. Kosten: 49,- voor drie lessen inclusief materiaal. U kimt zich opgeven bij Senioiweb, Piet Dekker 06-12437850 of via eur- sus@senioiweb-alkmaar.nl. Maandag 12 september vertrek ken we om 11.00 uur per luxe touringcar vanaf het Trefpunt voor een driedaags reisje met de Gezelsehapsbank naar Almelo, Hotel Preston Palace. Een unieke belevenis met een all-in tarief voor eten, drinken, een zwem- en sau naparadijs, bioscoop, midgetgolf, biljarten en nog veel meer. Het hotel ligt in het gevarieerde land schap van Twente, waar u heerlijk kimt wandelen of fietsen. Ook kunt u gebruik maken van de Preston Express, waarmee u gratis van en naar Almelo wordt vervoerd. Zie voor meer informatie www. prestonpalace.nl. Reserveren voor 20 maart via de receptie van het Trefpunt. Kosten: 199,- inclusief reserveringskosten, voor verblijf in een 2-pereoonskamer. Toeslag voor een 1-pereoonskamer: 25,- per nacht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7