Bijzonder pantomime-theater bij 'Vrienden van De Beun' Kapel GGZ NHN was decor voor mooi portret H E I L O O Gezond 24,95 Corso Bioscoop The Fighter BOEK VAN DE WEEK Gezond door Ivan Wolffers Boek van de week: door Ivan Wolffers voor Voorstelling verplaatst naar De Vest Muzikale schilderijen in kapel GGZ Leticia Bal in d'sfinx Nu bij de bestelling van geboortekaartjes GRATIS een geboorteadvertentie j m de Uitkijkpost Drukkerij Uitkijkpost tel. 072 5330175 DEUTEKOM UITKIJKPOST 23MAART 2011 Een blik op de vroege jaren van Micky Ward en zijn broer, die hem hielp trainen om een profes sionele bokser te worden. Na de tenondergang van zijn bokscarrière stort Dieky Eeklund (Christian Bale) zich in een leven van drugs en belandt voor 15 jaar in de gevangenis. Ondertussen is zijn halfbroer Mickey Ward (Mark Wahlberg) vastberaden om bokskampioen te worden, maar die droom lijkt in duigen te val len na een gevecht met een bijna fatale afloop. Na jarenlang geen contact te hebben gehad, komen de levens van de halfbroers weer samen als Dicky na zijn vrijlating Mickey gaat trainen voor het gevecht van zijn leven om wereld kampioen te worden. Maar het kampioenschap is niet het enige waar de broers voor vechten. Zullen de familiebanden weer hersteld worden? Met onder andere Christian Bale, Mark Wahlberg - Amy Adams - Melissa Leo. Christian Bale en Melissa Leo wonnen onlangs bei den een Golden Globe voor beste acteur en beste actrice in een bij rol voor hun werk in de film. DE MENS, ZIJN GEZONDHEID EN DE GEZONDHEIDSZORG Is gezond het tegenovergestelde van ziek? Of is het de opperste staat van welzijn? Zijn we vaker ziek dan vroeger? We worden dik ker, depressiever, krijgen suiker, ziekten aan hart- en bloedvaten, astma, kanker - en toch worden we steeds ouder. Hoe kan dat? En welke rol spelen onze voeding en opvoeding, seksualiteit en relaties, en onze definitie van geluk daarbij? Heeft de mens eigenlijk enige greep op zijn gezondheid? Na een leven lang schrijven over gezondheid beziet Ivan Wolffers in zijn magnum opus Gezond al deze vragen in onderlinge samenhang. Ook de gezondheidszorg komt uit voerig aan bod. Heeft preventie van risico's eigenlijk zin? Is er sprake van een 'crisis' in de zorg, en wat zijn de gevolgen van marktwer king? Bovenal draait Gezond om de mens, die al zijn geluk, pech en ziekte steeds weer in een zelf geconstrueerd levensverhaal tracht te vangen. HEILOO - De Vrienden van De Beun hebben voor vrijdag 25 maart een heel bijzondere voorstelling op het programma staan: het pantomime-theater van Bodecker&Neander. Omdat de herstelwerkzaamhe den na de brand in De Beun nog niet zover gevorderd zijn dat het Heilooër theater al weer gebruikt kan worden, is de voorstelling ver plaatst naar De Vest in Alkmaar. Silence is de titel van het optre den van Alexander Neander en Wolfram von Bodeeker, mime- spelers die zijn opgeleid door de beroemde Marcel Marceau. Ze tre den overal ter wereld op. Bodeeker Neander brengen een avond vol subtiel vermaak. Zonder ook maar een woord teveel te zeggen, gebruiken zij de stilte om optische illusies en magische verrassingen op te wekken. Met hun tragiko mische typetjes en verhalen, ver fijnde humor en poëzie boeien zij hun publiek. Het pantomime-thea ter neemt de bezoekers mee naar een sprookjesachtige wereld waar tijd en ruimte een andere dimen sie hebben. 'Vrienden' die al een kaartje hebben, kunnen daarmee in De Vest terecht. Mensen die de voorstelling alsnog willen bijwo nen, kunnen kaarten reserveren via www.vriendenvandebeun.nl of verkrijgen aan de kassa van De Beun, 's middags tussen 13.30 en 17.00 uur. HEILOO - Het kan haast geen toeval zijn geweest dat zondag 13 maart, aan het begin van de boekenweek 2011 met als thema 'Curriculum Vitae, geschreven portretten', Teresa Takken haar boek, haar geschreven portret, presenteerde getiteld: 'Door de ogen van een kind, verhalen over keuzes maken in het leven zonder de liefde te vergeten'. De organisatie was in handen van Stichting Your Song Projects die deze dag ook haar 2-jarig bestaan vierde. Donateurs en vrienden van de stichting waren uitgenodigd en konden onder andere horen hoe de projecten van de stichting zoals de koren 'Eerste Licht' en 'Savitri' ver dere vorm hebben gekregen. Ook de workshop 'Ontdek je eigen stem' heeft inmiddels een vaste plaats binnen het geheel. Zie voor verdere informatie www.yoursongprojeets. nl. Voorzitter van de SYSP, Myriam de Sain, vermeldde verder in haar welkomstwoord dat het boek 'Door de ogen van een kind' een pleidooi is om de waarde van elk mens te koesteren en open te staan voor het wonder van het leven. Het boek staat vol met verhalen uit Teresa's jeugd en in elk verhaal is wel iets uit ieders leven herkenbaar: hoe in je eigen kracht te gaan staan, op jezelf en anderen te vertrouwen en de liefde haar wondere werk te laten doen. 'Door de ogen van een kind' laat zien dat mensen tot heel veel in staat zijn als ze open staan voor anderen en hun talenten dur ven te gebruiken. Tijdens deze feestelijke middag nam Teresa haar publiek mee op reis door haar leven, door enkele verhalen uit haar boek voor te lezen. Alle verhalen werden muzikaal omlijst door de talentvolle leden van 'The 3 Generations'. Teresa nam het publiek mee op reis door haar leven. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 27 maart voert Edward Maatjes 'De Schilderijententoonstelling' van componist Modest Moessorgski (1839 - 1881) uit in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Het concert begint om 16.00 uur en de kapel is open vanaf 15.30 uur. Toegang 7,50. Edward speelt een speci ale bewerking voor piano. Het publiek wordt meegenomen op een wandeling langs diverse schil derijen, die dan weer lieflijk van kleur zijn, dan weer onheilspel lend. De pianist maakt gebruik van de heel speciale akoestiek van de ruimte, met zijn opvallend groene dak. Edward Maatjes, studeerde piano, naast zijn werk aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen. Aanvankelijk was Peter Cramer zijn docent, later werden dat Jet Röling en pedagoog Ben Smits. Als finalist heeft hij deelgenomen aan het Rotterdams Pianoeoneours. Hij speelde in diverse ensembles, niet alleen als pianist, maar ook als organist. HEILOO - Marimbaspeelster Leticia Bal (Nld) zoekt altijd onbe treden paden op. Zo werkt ze met een loopstation. Daarnaast speelt ze in diverse ensembles, waaronder Leticia y su Rumbadama. Leticia's debuut-cd verklankt de ontwikke ling van haar roots (klassiek piano, koorzang, latin percussie, composi tie) tot waar zij nu als soliste staat. Zondag 27 maart, aanvang 16.30 uur. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11