Jeugdbelangen houdt Hoever Playbackshow Het Cavelerie Ere-Escorte voert grootscheepse oefening uit in Egmond v m Tentoonstelling over Egmond NIEUWS UIT DE REGIO Sint Maartenschool opent schoolproject over water regio 25 rmn Disney in Limmen U 7 23 MAART 2011 Op het strand werden diverse oefeningen uitgevoerd, zoals het stappen en draven in eenheid, in rijen (ook wel 'rotten' genoemd) van vier paarden breed. Foto: Caroiien Breed EGMOND - Het was een impo sant schouwspel, zondagoch tend op het strand van Egmond aan Zee. Zondag 20 maart oefende daar een eskadron van zestig combinaties. Vanaf 10.00 uur verzamelden de ruiters en de paarden, komende vanuit het hele land, zich bij manege Groot om even later in vol ornaat -het officiële KL tenue- te paard richting het strand te vertrekken. Sinds de Tweede Wereldoorlog A Op zondag 20 maart hield Scouting Limmen hun jaarlijks terug kerende playbackshow. De organisatie was deze keer in handen van de oudste meidengroep: de Sherpa's. Zij hadden het thema bedacht: Disney. In de Burgerij werd iedereen ontvangen door allerlei disneyfiguren, met op de achtergrond het kasteel van Doornroosje. Alle speltakken hadden hun best gedaan en het resultaat was een reeks van mooie optredens met onder andere Tarzan, de Lion King en ook Sneeuwwitje met haar dwergen. Het was een gezellige middag! Aangeveierde foto zijn paarden uit de Koninklijke Landmacht verdwenen en werkt het Cavalerie Ere-Escorte uitsluitend nog met privé paarden en paarden die beschikbaar worden gesteld door particulieren. Om paard en rui ter goed aan elkaar te laten wennen bereidt het Cavalerie Ere-Escorte zich verspreid over vijf oefendagen voor op haar jaarlijkse optreden tijdens Prinsjesdag. Tot slot vindt vlak voor Prinsjesdag nog een grote en spectaculaire vijfdaagse oefening plaats op het strand van Scheveningen, zodat de paarden op de dag zelf, wanneer zij de Koningin in haar Gouden Koets naar het Binnenhof begeleiden, ondanks alle reuring en rumoer rustig en onder bedwang zullen blijven. De manege had ook een aantal oefen- paarden beschikbaar gesteld. Op het strand werden diverse oefenin gen uitgevoerd, zoals het stappen en draven in eenheid, in rijen (ook wel 'rotten' genoemd) van vier paarden breed. Ritmeester Blaauw legt uit waarom deze training voor paard en ruiter hard nodig zijn: „Tijdens deze oefendagen kan alles en iedereen aan elkaar wen nen: niet alleen ruiters die zo ver trouwd raken met paarden die zij nog niet kennen, maar ook paarden die elkaar niet kennen moeten aan elkaar wennen. Het zijn goede test momenten om te beoordelen of de paarden geschikt zijn om in Den Haag op te treden. Daarnaast kun nen we al een beetje een inschatting maken, welke paarden qua tempera ment, kleur en stokmaat goed naast elkaar passen." EGMOND - Op zondag 27 maart van 14.00 tot 16.30 uur houdt Jeugdbelangen Egmond aan den Hoef, met ondersteuning van Stichting Welzijn Bergen, in het Dorpshuis Hanswijk weer een playbackshow voor kinderen van de basisschool. Op deze middag zullen bijna vijftig enthousiaste kinderen uit Egmond aan den Hoef in groepen of als solist een bijzondere vertolking geven van hun uitgekozen artiest en liedje. Het belooft weer een fantastisch evenement te worden. Het zal ook dit jaar voor het sterren jurypanel en het publiek moeilijk worden te kiezen uit het rijke aanbod van cre atieve zangers en dansers die allen streven naar de begeerde titel: jeugd playbaeker 2011 van Egmond aan den Hoef! Tijdens het juryberaad is er nog een speciale live surprise show. Wilt u dit bijzondere spekta kel ook meemaken? Kom dan zon dagmiddag 27 maart naar Dorpshuis Hanswijk. De zaal is open vanaf 13.30 uur en de toegang voor toe hoordei's is 0,50. Voor vragen of aanvullende inlich tingen kimt u terecht bij Angelique Blok tel. 072-5066828 of Mariska Wetsteijn tel. 072-5062585. EGMOND - Sinds het verschij nen van de boeken van Peter van den Berg over De Egmondse School en in het bijzonder over de kunstschilder George Hitchcock, staat Egmond voort durend in de belangstelling. De Stichting Historisch Egmond en Peter van den Berg hebben nu met ondersteuning van Rob Leijen een prachtige tentoonstelling inge richt over Egmond en de werken van George Hitchcock en zijn leer lingen op groot formaat van de periode 1890-1905. In precies die periode kwamen uit de hele wereld schilders naar Egmond om hier de lessen van George Hitchcock te volgen. Zowel in het gebouw van Stichting Historisch Egmond, maar ook in Hoeve Overslot zullen de foto's van de werken en de histori sche beelden van Egmond te zien zijn. Vervolgens kan men aan de hand van een gidsje een kleine wan deling maken langs de plekken waar de kunstschilders hebben gewerkt en daarna naar het museum in Egmond aan Zee gaan, waar onder andere beschilderde panelen te zien zijn uit voormalige hotels, waar de studenten van George Hitchcok ver bleven. De tentoonstelling zal zondag 27 maart om 15.00 uur in Hoeve Overslot worden geopend door de wethouder van cultuur van de gemeente Bergen, Janina Luttik- Swart. De Stichting Historisch Egmond en Peter van den Berg hebben nu met ondersteuning van Rob Leijen een prachtige tentoonstel ling ingericht over Egmond en de werken van George Hitchcock en zijn leerlingen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23