Bouw Appelhof van start Bakker Dijk organiseert Masterclass Smartphones Meubel- en interieurbouw Heiloo Kookboek van Lodewijk Krouwels Sint Maartenschool in het teken van water REGIO T- 25 INGEZONDEN MEDEDELING Ook voor aparte houten buitenmeubels KORTOM Tweedehands Kledingbeurs Kiezen èn delen voor KiKa Hoge opbrengst Jantje Beton collecte Spiegel speelt 'Verwarringen' UITKIJKPOST 23 MAART 2011 EGMOND - Bouwbedrijf Apeldoorn is begonnen met de bouw van het nieuwbouwproject Appelhof. Het project herbergt zes gelijkvloerse drie kamer en zes twee-kamer appartementen, compleet met bergingen, carports en parkeerplekken. De naam Appelhof is een naam die terug grijpt naar het verleden. In 1905 werd op de bouwlocatie het huidige bouwbedrijf van Jan Apeldoorn opgericht. Toen de zonen het bedrijf van pa overnamen heette het voortaan 'Gebroeders Apeldoorn'. In de jaren '70 nam Theo Apeldoorn het bedrijf over en bouwde de huidige opstallen. Theo woonde met zijn vrouw naast de werkplaats. In de loop der jaren groeide het bedrijf uit zijn jasje en werd voorgesteld om de privé vertrekken van Apeldoorn als kan toor in gebruik te nemen. De heer Apeldoorn vertrok uiteindelijk naar de Vennewatersweg waar een nieuw (t)huis werd gebouwd. Dat het complex Appelhof nu op het terrein van de voormalige werkplaats en woonhuis wordt gerealiseerd maakt de cirkel voor de heer Apeldoorn rond. Als hij straks, samen met wethouder Alwin Hietbrink, de eerste steen gaat leggen is een opmerkelijk stukje doipse geschiedenis een feit. Het huidige, ruim 100-jarige bouwbedrijf dat wordt geleid door Gert-jan en Nic Apeldoorn, heeft haar kantoor inmiddels verhuisd naar Heemskerk is uiteraard zelf verantwoordelijk voor de bouw op deze prachtige locatie. Indien u geïnte resseerd bent in het complex kimt u alle informatie vinden op www.kmijff- makelaardij.nl, via e-mail: info@kmijffmakelaardij.nl of via tel. 072-5070818, Voorstraat 43 te Egmond aan Zee. REGIO - Bakker Dijk in Alkmaar, al twintig jaar specialist in telecom, organiseert voor belangstellenden een masterclass Smartphones. Speciaal over de platforms Apple, Android en Blackberry wordt u voorgelicht over de laatste ontwikkelingen en toepassingen die deze Smartphones hebben. En wat past nu het beste bij u en waarom. Kortom een bijeenkomst die u niet mag missen als u nog niet weet wat u zou moeten aanschaffen. Maar ook voor de mensen die al in het bezit zijn van een Smartphone is het een nuttige bijeenkomst. U leert alle toepassingen kennen. Na deze drie rondes van elke dertig minuten zult u precies weten wat er in de markt aanwezig is en welke het beste bij u past. U zal ook de mogelijkheid krijgen om het gewenste product meteen mee te nemen. Uiteraard is dit geheel aan u zelf. De eerste bijeenkomst gaat van start op 23 of 30 maart van 19.30 tot 21.00 uur. Per Masterclass is er ruimte voor maximaal zes personen. Reageer snel, want er wordt gerekend op veel animo. Stuur uw mail voor aanmelding naar: m.bakker@bakkerdijk.nl. U ontvangt dan een persoonlijke uitnodiging. REGIO - Meubel- en interieur- bouw Heiloo treedt naar bui ten, want ook een idyllische, luxe droomkeuken voor buiten, zo'n robuuste picknicktafel of modern, strak vormgegeven houten tuinameublement kan op maat worden gerealiseerd. Uitgevoerd in verduurzaamd vurenhout of nagenoeg onder houdsvrij teakhout. Sterke, stoere en aparte meubels, geheel naar wens van de opdrachtgever uitge voerd. De van oorsprong Heilooër meubelfabriek, die reeds der tig jaar bestaat en jarenlang een showroom heeft gehad aan de Kennemerstraatweg, is sinds vijf tienjaar geheel in Heerhugowaard gevestigd; links gelegen van res taurant De Zandhorst. De drie ervaren meubelmakers Cor Duinmeijer, Kees Borst en Fred van der Velde kunnen vrijwel ieder meubelidee, groot of klein, in elke gewenste houtsoort en stijl uitvoeren. Van een ruimte- besparende wandkast tot houten keukens; ook in M.D.F. materiaal in de gewenste kleur gespoten. Het eventueel inmeten, bijvoor beeld voor maatwerk in oude hui zen waar vaak niets recht loopt, gebeurt op locatie. Meubel- en interieur Heiloo realiseert ook winkelinterieurs, zoals bijvoor beeld voor de Ontdekking. Meubel- en interieur- bouw, Industriestraat 15, Heerhugowaard, tel. 072-5715302, www.interieurbouwheiloo.nl. REGIO - In Sportcentrum De Bloemen, Bloemen 71 te Castricum wordt zondag 3 april voor de zeventiende keer de tweedehands Baby Boel Beurs gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun stapels baby-, peuter-, kleuter- en kinder spullen af willen en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderspulletjes. Verder kimt u deze spullen natuurlijk ook inbrengen. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur en de entree is gratis. Wilt u meer weten over de beurs, en het aanleveren van de tweedehands spullen neem dan contact op met Mascha de Jager, tel. 06-40092822 of mail babybeurs@gmail.com. EGMOND - Ten bate van KiKa zet tandarts A. Perez op zater dag 9 april een tandje bij. De opbrengst van deze dag zal wor den overgemaakt aan KiKa als sponsoring van Edwin Schaafstra die voor KiKa de New York Marathon 2011 zal gaan lopen. De totaalopbrengst van deze marathon zal worden gebruikt voor de bouw van een nieuw zorg- en onderzoekcentrum, het Nationaal Kinderoncologisch Centrum (NKOC). Maak een afspraak voor zaterdag 9 april, op tel. 072-5066650 of ga langs in de praktijk aan de Nieuwe Egmonderstraatweg 13 te Egmond aan de Hoef. Tandartspraktijk Egmond is gelegen op de eerste etage van het complex, waar ook de super markt en de bibliotheek gevestigd zijn. Voor meer informatie: www. nmforkika.nl/newyork. LIMMEN - Van 7 tot en met 12 maart is de jaarlijkse Jantje Beton Collecte geweest. Dit jaar was het de beurt aan de Lirnmer IJsclub om in Lirnmen te collecteren. De totale opbrengst was ruim 1200,-! De Lirnmer IJsclub mag de helft daravan besteden aan het j eugdtrainingskamp EGMOND - De Egmondse toneel groep Spiegel speelt van woensdag 30 maart tot en met zaterdag 2 april in dorpshuis De Schulp in Egmond- Binnen Verwarringen ('74) van de beroemde Engelse blijspelauteur Alan Ayckboum. Vier avonden lang zal het dorpshuis omgebouwd zijn tot een prachtig theater. De regie is dit jaar in handen van Leoni van Veen. De drie eenakters zijn op sub tiele wijze - thematisch en toneel technisch - aan elkaar gekoppeld en ze bewegen zich tussen milde iro nie en pijnlijke, hilarische situaties. 'Verwarringen' zal het publiek onge twijfeld van het begin tot het einde boeien en verrassen. Leoni van Veen heeft er in ieder geval voor gezorgd dat het stuk hedendaags, bijzonder en origineel is. Het afgelopen half jaar heeft Spiegel intensief gewerkt aan dit toneelstuk wat zij vier avon den in het dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen in een bijzondere vormgeving zal opvoeren. Alle voorstellingen in buurthuis de Schulp in Egmond-Binnen begin nen om 20.15 uur. Kaarten kosten tien euro. Reserveren: 072-5062683. Meer informatie over dit stuk en alle stukken door Spiegel gespeelde stukken: www.toneelgroepspiegel. nl. REGIO - Vanaf heden ligt het kookboek 'Waar honger wordt gebakken' door Lodewijk Krouwels in de winkel. Het boek is een bundeling van 200 publicaties in Weekblad De Uitgeester, waarin hij vanaf 1983 een rubriek over de culinaire geneugten des levens verzorgde, waarvan de laatste 4,5 jaar een kookmbriek. „Het leven is een culinaire ontdek kingsreis", schrijft Krouwels boven recept 13 voor 'uiencompote'. En op die ontdekkingstocht neemt hij de lezer mee naar tal van Hollandse kwaliteitsproducten die ons kleine landje te bieden heeft en vooral internationaal geprezen worden. Het kookboek leest als een lekker leesboek; vlot, vermakelijk en met niet al te ingewikkelde recepten. De korte, vaak geestige en/of leerzame verhaaltjes waarin soms ook een beetje gemopperd wordt op ons hui dige consumptiegedrag, gebruikt hij als smaakmakers om de eetlust op te wekken. Hij hekelt op geestige wijze de manier waarop pure smaak tegenwoordig vaak verdoezelt wordt. „Neem nu bijvoorbeeld een belegd broodje met kaas: het beleg vind je tegenwoordig meestal onder allerlei gedoe afkomstig uit een moestuin... Voor een echt broodje kaas moet je tegenwoordig stad en land aflopen!" Krouwels vervolgt: „Ik heb voor gerechten gekozen die eenvoudig te bereiden zijn en waarvoor de kok, als het voorwerk is verricht, niet te lang voor het opdienen van het gastmaal in de keuken staat." Het kookboek 'Waar honger gebakken wordt' is a 17,95 verkrijgbaar in Uitgeest bij boekhandel Schuyt, in Heiloo bij boekhandel Deutekom en De Schrijverij en in Bergen bij de Eerste Bergensche Boekhandel. Verder via www.bol.com. li - j *i j' - Lodewijk Krouwels: (h)eerlijke recepten, op smaak gebracht met korte, spitsvondige verhalen. Foto: Carolien Breed LIMMEN - De Sint Maarten school heeft maandag 21 maart het schoolproject 'Water' muzi kaal geopend. Uit volle borst werd door meer dan 500 kin deren het bekende lied 'Twee emmertjes water halen' gezon gen en gedanst. Wie weet is hiermee het record voor het Guiness book of records wel verbroken! De komende weken worden vele facetten over water onder de loep genomen. Van waterdier tot waterplant, van waterbeheer in het groot tot waterbeheer in het klein, van water in en rondom het huis tot water in derde wereldlanden. Zonder water kunnen we niet, maar dat water sterk en veiwoestend kan zijn hebben we de afgelopen weken ook kimnen zien. Deskimdigen zijn uitgenodigd, allerlei themalocaties zullen worden bezocht en er zal van alles worden geknutseld, geschre ven en getekend. Elke groep ver diept zich de komende weken in him gekozen onderwerp. Op don derdag 7 april kunt u dit allemaal op de afsluitende tentoonstelling bekij ken. Vanaf 18.30 tot 20.00 uur zijn alle oudere en belangstellenden welkom in de Sint Maartenschool aan de Lage Weide 2 in Lirnmen. Uit volle borst werd door meer dan 500 kinderen 'Twee emmer tjes water halen' gezongen en gedanst. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 25