GTH turnsters succesvol op basisklassewedstrij d Trias Masters Jolande Brasser en Hanny Bamhom op EK podium Succes op Flower Cup toernooi ADVERTEREN WAT KOST DAT? a op de TELEFOONPAGINA Timo Lesterhuis verovert brons sport 29 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Interesse? bel 072 5330175 of mail: verkoop@uitkijkpost.nl SpM 23 MAART 2011 De turnsters van GTH met v.l.n.r. boven: Veerle, Danique, Roos, Jette, Sjoukje, Silke en Annabel. Midden: Juli, Jena, Evi, Yrla en Isabella. Onder: Bo, Lian en Floor. Aangeleverde foto Turnen HEILOO - Zaterdag 19 maart kwamen 15 turnsters van GTH in actie op de basisklas- sewedstrijd tussen Waarland, Tuitjenhorn, Schoorl en Heiloo. Er waren vier verschillende cate gorieën. De pre- instappers niveau 12 zijn Lian Beij, Bo Beerepoot en Floor Tervoort. Bo turnde een mooie brugoefening; 12.70. Floor was sterk op de balk, en behaalde daar dan ook het hoogste cijfer; 11.50! Lian behaalde goede cijfers voor haar sprong (13.00) en vloer oefening (13.20). Uiteindelijk mocht Floor het zilver en Bo de vierde prijs in ontvangst nemen, Lian werd vijfde. In niveau twaalf instap categorie kwamen vier turnsters in actie; Danique Broers, Veerle Serrarens, Julie Warmenhoven en Jena van Ravenzwaaij. Veerle kreeg het voor elkaar om aan de brug de hoogste score te behalen door een strakke oefening te turnen; 13.60. Maar ook Jena behaalde door haar keurige balkoefening de hoogste score; 13.10. Danique en Julie had den beiden een mooie vloeroefe ning, beide oefeningen werden dan ook beloond met een mooi cijfer; 13.70 (Danique) en 13.20 (Julie). Het eindresultaat was spannend, Jena mocht plaats nemen op het hoogste podium, Veerle kreeg de vierde prijs in ontvangst. Danique en Julie werden respectievelijk zesde en zevende. In de pre- instap niveau 11 kwa men vijf turnsters van GTH in actie; Jette Hartman, Sjoukje Pel, Evi Oosterink, Annabel Jonkhart en Silke Dekker. Aan de brug werden door Evi (12.60) en Silke (13.40) sterke oefeningen geturnd. De balkoefening van Jette werd net- HEILOO - Hanny Barnhoorn en Jolande Brasser hebben afgelopen weekend uitstekend gepresteerd tijdens de EK masters te Gent. Beide atle tes van A.V. Trias beklommen het podium. Jolande Brasser werd tweede op het discuswer pen 65+. Hanny Barnhorn werd derde op de meerkamp 50+. Naast deze geweldige presta tie realiseerde Barnhorn op haar favoriete onderdeel, de 60 meter horden een nieuw Nederlands record. Met haar tijd van 10,27 seconden was zij 0,3 seconden sneller dan het oude record. Ook het tweede onderdeel, het hoog springen, verliep boven ver wachting met een sprong over 1.36 meter. Het kogelstoten en verspringen vonden onder lastige omstandigheden plaats. Na deze onderdelen stond Hanny op een keurige derde plek in het klasse ment. In de afsluitende 800 meter kwam hier geen verandering meer in, de deelnemers waren te zeer aan elkaar gewaagd om nog ver schuivingen in het klassement te realiseren. Met haar puntentotaal van 3551 bleef Hanny goed in het spoor van de nummers 1 en 2, de Engelse Clarke met 3678 punten en de Duitse Borghardt met 3645 pun ten. Jolande Brasser was op het onderdeel discuswerpen heel dicht bij Europees goud. In de allerlaatste poging werd Brasser nog voorbij gestreefd door de Eva Polakova uit Slovenie. De train- ster van AV Trias, die de hele win ter al last heeft van een blessure aan haar werparm, wist zich door de behandelingen van fysiothera- puit Rick Menick toch wedstrijd- klaar te maken voor dit EK. Jolande, die begin deze maand 65 is geworden en in deze catego rie ook deelnam, had onlangs nog een verrassingsavond met haar trainingsgroep, georganiseerd door Truus de Graaf. Deze avond heeft blijkbaar de nodige stimu lans opgeleverd want ondanks de lichte blessure pakte Jolande dus Europees zilver. Jolande wierp de discus uiteindelijk in goede weers omstandigheden naar een afstand van 25,48 meter. Trampolinespringen REGIO - Zaterdag 19 maart, werd voor de 19de keer de Flower Cup gehouden in sport hal de Bloemhof in Aalsmeer. Dit grote internationale toer nooi wordt een keer in de twee jaar georganiseerd en landen als Amerika, Canada, Argentinië, Mexico, Duitsland, België, Engeland en uiteraard Nederland zijn sterk vertegen woordigd. Van trampolinevereniging Triffis Alkmaar was een grote afvaar diging. Uit Heiloo deden Niamh Slattery, Patrick Warmer en Pascal Wiebering mee. Voor de 11-jarige Niamh was het haar tweede grote internationale toernooi. Niamh sprong in de meisjesklasse I, 10 tot 17 jaar, een groot deelnemersveld van 85 meisjes. Niamh eindigde in dit sterke deelnemersveld als 44ste. Patrick sprong in heren klasse II en moest zijn verplichte oefening voortijdig beëindigen, hiermee belandde hij op een 36ste plaats. Pascal Wiebering kwam tijdens dit toernooi, voor het eerst uit bij de senioren dames klasse I. Ook hier een sterk en groot deelnemersveld van 47 dames uit alle landen. Pascal moest als nummer 12 springen en sprong een prachtige verplichte en een mooie, stabiele keuze oefening. In de fmale zette Pascal alles op alles en zij wilde een sprong met een hoge moeilijkheid uitvoeren. Haar sprong ging goed en daarna moesten de andere acht finalis ten nog springen. Amerikaanse en Engelse springsters moest zij voor zich dulden en uiteindelijk eindig de Pascal op een keurige zevende plaats en kwam dit keer als sterkste Nederlandse springster uit de strijd. Pascal kan, als een van de jongste senioren, met een heel tevreden gevoel terugkijken op dit grootse internationale toernooi. jes geturnd, zij behaalde een 12.40! Op vloer turnden Sjoukje (13.90) en Annabel (13.40) beiden keurige oefeningen. Sjoukje is met een pun tentotaal van 54,30 eerste gewor den, Silke derde en Annabel kreeg de vierde prijs. Jette belandde met haar vijfde plek net naast het podi um en Evi is negende geworden. Als laatste kwamen er nog drie turnsters in de categorie instap niveau 11 aan de beurt; Yrla van Nooijen, Roos Tervoort en Isabella Buijs. Alle drie de turnsters hebben een goede wedstrijd gedraaid met onder andere een 13.40 voor Roos aan de brug, Yrla een 13.20 voor haar goede vloeroefening en het hoogste cijfer op de vloer was voor Isabella; 13.90. Roos mocht het goud in ontvangst nemen tijdens de prijsuitreiking. Voor uitslagen zie: www.gth-hei- loo.nl. In de finale zette Pascal alles op alles en zij wilde een sprong met een hoge moeilijkheid uitvoeren. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 27