Collectief falen Zeevogels Leuke visserij op De Grevelingen Veel deelnemers scholentoernooi Effect Timo Lesterhuis verovert Brons ■rs W - -7m SPORT 29 Met een makikomi werd een waza ari gescoord UITKIJKPOST 23 MAART 2010 De nummers een, twee en drie met Mark Tervoort in het midden als winnaar. Aangeleverde foto VOETBAL ZAANDAM - Tachtig minu ten lang tegen tien man spe len. Na twintig minuten een 0 - 2 voorsprong nemen en toch zonder punt naar huis gaan. In een notendop het verslag van Zeevogels 1 tegen Hercules Zaandam. Hercules begon beter op het kunstgras tegen Zeevogels maar bij de eerste de beste uitbraak kregen de Hoevers een penalty. Michiel de Waard werd de ruimte ingestuurd door Jorrit Groot. Zijn directe tegenstander vloerde de doorgebroken de Waard. Een rode kaart na 10 minuten spelen en een strafschop mee was het resultaat. Omdat Arno Tromp de bal niet goed genoeg inschoot bleef het 0 - 0. Even later was het wel raak voor de withemden. Jorrit Groot vond Ike de Waard die prima door liep en de doelman van de gasthe ren kansloos liet: 0-1. Het leek een leuke middag voor Zeevogels te worden toen Michiel de Waard even later de bal van afstand hard Volleybal HEILOO - Alle kinderen van de groepen 5 en 6 van de scholen uit Heiloo waren door volley balvereniging Effect uitgeno digd om woensdag 9 maart deel te nemen aan het jaarlijkse scholentoernooi En er kwamen heel veel kinderen! Ze konden inschrijven in jongens-, meisjes- of mixteams. De teams van groep vijf hadden prachtige fanta sienamen als 'De inmakers', 'The red stars', 'The volleyboys' en 'Fire volleys'. Shirtjes waren er in alle kleuren van de regenboog, speci ale sehoolshirts, voetbalshirts van topclubs en soms gewoon een alle gaartje. Er was zelfs een team met bloemenslingers a la Hawaï hoela hoep. En natuurlijk waren er prij zen. De voorzitter van de club, Peter Kraakman reikte ze uit. Bij de poule van de jongens wonnen de Fire Volleys met overmacht. In de meis- en hoog in de touwen joeg: 0-2. De voetballende verhoudingen in het veld waren echter heel anders. De thuisclub maakte, ook met tien man, het spel en noteerden kans op kans en kregen hoek schop na hoekschop. Zeevogels kon slechts hier en daar een spel- denprikje uitdelen. Dat het met de rust 2-2 stond was dan ook niet vreemd. Na de pauze zag het publiek op het schitterende nieuwe sport complex een zelfde spelbeeld. De tien paarshemden waren de baas over de elf withemden en drukte dit uit in een 4-2 voorsprong. Door een makkelijk gegeven straf schop, goed ingeschoten door Jorrit Groot, werd het drie minu ten voor tijd nog even spannend; 4-3. Plotseling voelde Hercules wel druk. Er kwam nog één kans. Uit een vrije trap kopte Arno Tromp van dichtbij naast het doel. Zo hield Zeevogels geen punt over aan dit treffen. En eerlijk is eerlijk deze middag hadden de Hoevers hier ook geen enkel recht op. jespoule waren dat The Volleygirls. En in de mixpoule het team met de toepasselijke voorjaarsnaam: Sneeuwklokje. Van alle teams van groep vijf hadden de teams van de Meander het beste gepresteerd. Zij kregen daar ook een beker voor. En daarna waren de leerlingen van groep zes aan de beurt. Ook daar waren prachtige namen voor de teams bedacht: 'De Bulldozers, 'Comeille' en 'The Red Dragons'. Tja, en de Meander had zoveel teams dat ze maar liefst tot het team 'Meander 12' kwamen! Ook hier werd weer hard geknokt voor de broodnodige pimten. De winnaars waren bij de jongens De Snelle Jelles en bij de gecom bineerde meisjes- en mixteams: Meander 10. De prijs voor de beste prestatie per school ging naar de Willibrordsehool. Al deze teams kregen hun prijs direct uitgereikt en voor alle deelnemers was er een vaantje. SPORTVISSEN HEILOO - Zaterdag 12 maart waren 19 enthousiaste zee vissers van DVW naar de Grevelingen getogen om daar de eerste bootwedstrijd van dit seizoen te vissen. Zeer diep water - tot rond de veertig meter - en nauwelijks stro ming waren de omstandigheden waar op ingespeeld moest worden. De meeste vissers kozen daarom voor een lichte visserij: lichte boot stokjes, dunne hoofdlijnen en niet te zwaar lood. Al snel bleek Mark Tervoort die achterop de boot zat deze manier van vissen erg goed te beheersen, hij wist de een na de andere wijting te landen. Ook de jeugdige Ramon Klaver liep vlot uit de startblokken hij ving al gauw een aantal mooi getekende botten. In de JUDO HEILOO - Alleen de Japanners waren er dit jaar om trieste maar begrijpelijke redenen niet bij. Met ruim 850 (alleen man nelijke) judoka's uit 24 landen in de leeftijden tot 17 en tot 20 jaar was nog steeds sprake van een zeer zwaar bezet toernooi, dat ook als officieel meetmo ment voor de Nederlandse judo- bond geldt voor EK kwalifica tie. Dat het zwaar was bleek ook uit de slechts vier podiumplaatsen die de Nederlandse judoselectie afge lopen zondag wist te veroveren uit een totaal van 32. Eén daarvan was voor de uit Heiloo afkomstige Timo Lesterhuis (18 jaar) die traint bij Ben Rietdijksport in Velserbroek en als judoleraar verbonden is aan Dojo 't Loo in Heiloo. Nadat een knieblessure hem heel 2010 van de mat hield, kwam hij begin dit jaar verrassend sterk terug door in de klasse tot 100 kilogram Nederlands kampioen te worden. Hij heeft dit succes in Bremen kunnen doorzetten door beslag te leggen op de bronzen medaille. Hiervoor werd eerst de Kazaehtaan Nuralinov aan de kant gezet met een prachtige tilworp. Hierna moest Lesterhuis het opnemen tegen de boomlange Letse judoka ochtenduren bleef het voor de ande re vissers sappelen om een visje - vooral wijtinkjes en scholletjes - aan de schubben te komen. Ramon Vader was een goede uitzondering. Hij wist een prachtige haring te vangen. Om 12.00 uur werd er, om iedereen een eerlijke kans te geven op dé hotspot, van plaats gewisseld. Dit leidde tot een complete volks verhuizing en natuurlijk tot het nodige gemopper. In eerste instantie veranderde er niet veel. Pas toen de schipper voor een andere stek koos begon het lekker te lopen. De één na de andere wijting - er zaten hele mooie bij - deed de hengels krom men. Er werd nu over de hele boot goed gevangen. Helaas gaf de schip per om 16.00 uur het sein om de hen gels binnen te halen. Er waren toch nog maar liefst 172 vissen gevangen. Het grootste deel werd direct terug- Lando die afgelopen jaar vijfde was op het EK. Met een maki komi werd een waza ari gescoord die Lesterhuis knap verdedigde met gevarieerde aanvallen. In de kwartfinale bleek een andere Kazachstaan net iets te sterk voor Lesterhuis. In de herkansing voor het brons stond hij weer tegen de fysiek ster ke Nederlander Van Huigenbos. gezet. De vangst bestond hoofdza kelijk uit wijting verder werd er bot, schol, schar, zeedonderpad, puitaal en haring gevangen Bij het tellen en wegen bleek dat een groot deel van de vissers rond de tien vissen gevan gen had, alleen op Mark Tervoort stond vandaag geen maat. Dit leidde natuurlijk tot de nodige spanning bij de prijsuitreiking. Eerste werd Mark Tervoort met maar liefst 24 vis sen en een puntentotaal van 5440. Tweede werd Ramon Vader met een puntentotaal van 3350, hij ving negen vissen waaronder een record haring van 27 cm en 150 gram. Derde werd Harm van Duivenbooden, de tien vissen die hij wist te vangen waren goed voor 3180 pimten. Voor Harry Klaver tenslotte een eervolle vermelding hij wist het lengterecord voor wijting te verbeteren tot maar liefst 39 centimeter. Een reprise van de finale van het NK ruim een maand geleden. Met een armklem wist Lesterhuis zijn opponent tot afkloppen te bewe gen en was de derde plaats bin nen. Komende week beslist de Judobond welke judoka's naar het A-toernooi in St. Petersburg mogen. Lesterhuis heeft zijn kan didatuur daarvoor wel heel sterk neergezet. In groep 5 was Happy Kidz van De Duif een van de deelnemers aan het scholentoernooi van Effect. Foto: Ad Edelman In de kwartfinale weet Timo de Kazachstaan Abdulov net niet op zijn rug te leggen. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 29