Bodemverontreiniging onder Holleweg Hero Veger bezoekt PCC-leerlingen op de Dag van de Leerplicht it** p Verkeerstheorie in Bibliotheek Heiloo ta Is® H E I L O O ^'Luisteren naar habestaanden. Dat doe ik,met mijn hart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Wielrenner gewond na aanrijding ■3,-. Schoonmaak- en opruimactie stoere meiden De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij, www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 23 MAART 2011 Wethouder Hero Veger bezoekt PCC-leerlingen op de Dag van de Leerplicht. Foto: Ricardo Marcker Vervolg van voorpagina In het grondwater is geen ver ontreiniging aangetroffen", aldus de gemeente. "De vervuiling vormt geen risico voor mens en milieu, omdat de grond onder de bestrating zit. Maar omdat we nu met de grond aan het werk gaan, moeten we de bodem van de straat saneren." Waarschijnlijk is de verontreini ging afkomstig van smederijen, die vroeger langs de Holleweg gevestigd waren. Met paard en wagen werden de werkmaterialen van en naar deze smederijen vervoerd. De as- en teer- deeltjes kunnen tijdens het vervoer op de straat en ook in de grond terecht zijn gekomen. De bodemsanering wordt in delen uitgevoerd, net als de vervanging van het riool. Per deel wordt twee dagen gewerkt aan de bodemsane- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Slf-tl'l Printing. N m.il Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ring. De aannemer plaatst tijdens de bodemsanering hekken om het werkterrein. Ook zorgt hij ervoor dat de werknemers beschermende kleding dragen. Tijdens de sane ringswerkzaamheden is het verbo den binnen de hekken te komen. Tijdens de rest van de uitvoering is de grond schoon en zijn de hekken en de beschermende kleding niet meer nodig. „We weten nog niet precies wan neer we starten met de bodemsane ring. Afhankelijk van het besluit van de provincie starten we tussen 21 maart en begin april." DEN HELDER - Op zaterdagmor gen 19 maart omstreeks 12.00 uur raakte een 48-jarige man uit Heiloo gewond bij een aanrijding op de Kooibmg in Den Helder. De man maakte deel uit van een groepje wielrenners. Hij reed achteraan de groep op de Kooibrug in de richting Breezand. Vanuit tegengestelde richting kwam een 59-jarige man uit Den Helder in een personenauto. Vermoedelijk zag de wielrenner de auto te laat. De automobilist kon de fietser niet meer ontwij ken. Er ontstond een aanrijding waarbij de wielrenner gewond raakte. Hij werd voor onder zoek overgebracht naar het Geminiziekenhuis in Den Helder. HEILOO - Donderdagochtend 17 maart, op de Dag van de Leerplicht, bezocht wethou der jeugdbeleid Hero Veger samen met de leerplichtambte naar, Marjon Krol, het PCC in Heiloo. De wethouder deelde een spij- belkrant uit en ging met leerlingen in gesprek over onderwerpen als spijbelen, te laat komen en onder wijs als plicht en recht. Het is de achtste keer dat de landelijke Dag van de Leerplicht plaatsvindt. Op deze dag vragen het ministerie van Ondeiwijs en Ingrado (de lande lijke brancheorganisatie voor leer plicht en voortijdig schoolverlaten) aandacht voor het recht op onder wijs dat iedereen in Nederland heeft. Want naar school gaan is niet alleen een plicht, kinderen heb ben het recht om zich te ontwik- HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt weer een 'opfrisavond verkeerstheorie. De ontwikkelingen in het verkeer volgen elkaar tegenwoordig zo snel op, dat het moeilijk is om bij te blij ven. Een professional zal op deze zeer informatieve avond de ken nis van het verkeer even helemaal opfrissen. Jong en oud zijn wel kom. Gedurende deze avond wordt een testexamen gehouden, waarna alle antwoorden uitvoerig worden besproken. Er zullen daarbij ook een groot aantal situaties in Heiloo de revue passeren. De 'opfrisavond kelen en een diploma te halen. De gemeente Heiloo heeft een nieuwe folder gemaakt over leerplicht en verlof. In deze folder staat wat leerplicht betekent, wanneer leer plicht begint en eindigt, wat een startkwalificatie is, wat een leer plichtambtenaar doet en in welke situaties kinderen verlof kunnen krijgen. De folder kunnen mensen op school krijgen of ophalen in het gemeentehuis. verkeerstheorie' wordt gehouden op donderdag 7 april in Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. De aan vang is 19.30 uur. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 2,- 3,- voor niet- bibliotheekleden) verkrijgbaar bij de klantenservice van de biblio theek. Reserveren is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of telefonisch (072-5330670). Niet- leden die vóór of binnen een week na deze avond lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen toegang (of krijgen 3,- retour) en betalen ook geen inschrijfgeld a ilJ ®#SÉ| sanm. ©JC2 HEILOO - Drie stoere meiden Miky, Sterre en haar nichtje Noömi, alle drie leerlingen van basisschool Elckerlyk, besloten afgelopen koude en winderige donderdag een spontane schoon maak- en opruimactie in de wijk Vredenoord te houden. Ze heb ben een heel stel plastic zakken met achtergelaten zwerfvuil verzameld, waarvan de laatste twee zakken nog voor de foto bewaard werden. Hulde aan deze drie stoere jongedames die zo maar zo'n aktie uit eigen beweging opzettten om zo hun eigen speelomgeving leefbaar te maken! Aangeleverde foto ADVERTENTIE 1 Petra Jurriaans, Uitvaartleider UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3