Hotel- restaurant Fletcher Heiloo Oud Heiloo: jaarvergadering en Tweede Wereldoorlog in Heiloo 4 H E I L O O 5 Aan de Burgerij van Heiloo In opdracht van den WeermachtsbefehEs- haber in den Niederlanden maak ik be kends dat het vanaf heden 20 NOVEMBER 1944, verboden is zich op te houden in BOSCH of BEPLANTING, onverschillig waar in de gemeente. De met de controle hierop belastte Feldgendarmerie schiet eventueel ONMIDDELLIJK op overtreders. De Burgemeester van Heiloo, C. L. SWAALF. Paulusschool bezoekt Baduhenna UITKIJKPOST 23 MAART 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Keimemerstraatweg 425, 1851 PD Heiloo, tel. 072-5052444, www.fletcherhotelheiloo.nl. HEILOO - Na enkele maanden van onzekerheid brak de zon weer door voor het in de volksmond bekende Kwartje Koffie, gelegen aan de Kennemerstraatweg tussen Heiloo en Limmen. Sinds 1 december 2010 maakt het viersterren horeca-etablissement deel uit van de landelijk bekende keten Fletcher Hotels. Hotelmanager Ramon van Dijk is blij met de nieuwe aanwinst en ziet, net als het hechte team medewerkers, tal van mogelijkheden om ook de inwoners uit de regio gastvrij te mogen verwel komen. Want Fletcher Hotels is weliswaar een landelijke keten met een overal herkenbare uitstraling; iedere vestiging, landelijk en in de luwte gelegen, richt zich naast comfortabel overnachten bovenal op lokale gast vrijheid! Met tal van activiteiten waar inwoners uit de regio kimnen aan schuiven. Het zal menig bezoeker, die het etablissement van buiten zeer goed kent, maar het nog nooit of lang geleden van binnen heeft gezien, verras sen hoe sfeervol en fimctioneel de in grootte variërende vijftien zalen zijn ingericht. Door een ingenieus schuifwandensysteem kan een zaal in een handomdraai worden omgetoverd in een intieme ruimte voor bijvoorbeeld een familiefeest. Van Dijk: „Naast de vele activiteiten die we zelf organise ren, is het in Hotel-restaurant Fletcher Heiloo mogelijk allerlei feesten en partijen, evenementen, vergaderingen, conferences en dergelijke te hou den; van kleine gezelschappen tot meer dan duizend man. Alles is op maat en in overleg mogelijk, de faciliteiten hiervoor zijn aanwezig. Voor geno digden die van verder komen, biedt de aantrekkelijke combinatie met een overnachting een geriefelijke oplossing." Maar Hotel-restaurant Fletcher Heiloo pakt zelf ook uit met leuke themafeesten. Zo kan men op 26 maart helemaal uit zijn dak gaan tijdens het Après Ski festival, waar men in een winters decor het echte winter- sportgevoel ervaart, met vrolijk entertainment verzorgd door Dj Elmar en de 'Madchen aus Tirol'. Of met Pasen op 24 april met het hele gezin van een feestelijke Paasbranch genieten. Ook voor kinderen is voor volop ver maak gezorgd; zo kunnen ze meedoen met eieren zoeken en/of paaseieren beschilderen. Wie op 8 mei moeder echt wil veiwennen, verrast haar met een heerlijke Moederdag brunch! Reserveren wordt aangeraden. „Maar ook voor degenen die op het laatste moment besluiten om te komen, kim nen we vaak wel iets betekenen," aldus Van Dijk. Verder staan voor april en mei een aantal shows, van ondermeer hypnotiseur Rasti Rostelli en paragnost Peter van der Hurk, op het programma. Kortom: er valt altijd iets te beleven in Hotel-restaurant Fletcher Heiloo. Uiteraard kan men ook gewoon voor een gezellig kopje koffie, een drankje, ontbijt, lunch of diner binnenlopen. Het restaurant is dagelijks geopend en voor iedereen toegankelijk. Chef-kok José veiwent zijn gasten graag met zijn culinaire a la carte gerechten, bereid van verse, seizoensge bonden producten van Hollandse bodem. Nieuwsgierig? Wandel gewoon eens binnen, proef de prettige sfeer en informeer naar de vele mogelijk heden! Een nieuwe expositie is in aantocht. Actieve leden van Oud Heiloo zijn druk bezig de tentoonstelling 'Welkom op Nyenburg' in te richten. Aangeleverde foto HEILOO - De Historische Vereniging Oud Heiloo heeft de komende weken veel activitei ten op haar programma staan. Naast de jaarlijkse ledenverga dering komen bijeenkomsten over de Tweede Wereldoorlog en een nieuwe expositie over Nijenburg aan bod. Op woensdagavond 6 april belegt Oud Heiloo haar jaarlijkse leden vergadering in het Open Huis. Om 19.30 uur is de zaal open. De aan vang is 20.00 uur. Na het huishoude lijk deel van de vergadering wordt een interessante lezing gehouden door mw. dr. Christi Klinkert, con servator van het Stedelijk Museum Alkmaar. Zij vertelt over de res tauratie van de vijftig portretschil derijen van Nijenburg en de expo sitie daarvan in de tentoonstelling 'Prachtig Portret' in Alkmaar. De restauratie is door de gemeente Heiloo ondersteund. Een Heilooënaar spreekt over zijn oorlogservaringen in Heiloo. Ter gelegenheid van de expositie 'Heiloo in de Tweede Wereldoorlog' komt zaterdag 26 maart, de heer Barend Harreveld naar de Oudheidkamer, Bergeonstraat 30, om te praten over zijn belevenis sen in de oorlogsjaren. Hij was acht jaar toen de oorlog uitbrak en veel van wat er toen gebeurde staat hem nog helder voor de geest. Zijn vader had een rijwielzaak aan de Straatweg en hij kan op leven dige wijze vertellen hoe hij naar Amsterdam gestuurd werd om spullen weg te brengen. Ook al die andere zaken waar je als jongen in de oorlog mee werd geconfron teerd is hij niet vergeten. Over al deze onderwerpen gaat de heer Harreveld in gesprek met Jaap de Graaf, die, samen met zijn vrouw Josta, bezig is met de voorbereiding van een boek over Heiloo in de Tweede Wereldoorlog. De eerste gespreksronde in de Oudheidkamer op 26 maart zal om ongeveer 14.00 uur beginnen, het tweede gesprek volgt om onge veer 15.00 uur. Na het interview kan de expositie over de Tweede Wereldoorlog worden bezocht en de film 'Heiloo 1940 - 1945' worden bekeken. Een nieuwe expositie is in aantocht. Actieve leden van Oud Heiloo zijn druk bezig de tentoon stelling 'Welkom op Nyenburg' in te richten. Onderwerp is het inte rieur van Nijenburg in de periode 1920 - 2007. De bezoeker krijgt een goed beeld van de bewoning van Nijenburg in die periode en maakt een rondgang langs en door de afbeeldingen van de binnenkant van het huis. Dit biedt een verras sende visuele ervaring. De expo sitie in Heiloo vult de expositie in het Stedelijk Museum Alkmaar aan. 'Welkom op Nyenburg' is te bezoe ken vanaf dinsdagavond 12 april. In verband met de voorbereiding is de Oudheidkamer Heiloo op zaterdag 9 april gesloten. Informatie: tel. 072-5321404, info. oudheiloo@gmail.com en www. oudheiloo.nl HEILOO - Afgelopen week hebben de kinderen van de groepen 6 en 5/6 van de Paulusschool een bezoek gebracht aan het museum van vereniging Baduhenna op het GGZ terrein. Dit in het kader van het thema van de groepen over de steentijd. De kinderen kregen uitleg van een medewerker van de stichting en konden allerlei vondsten uit Heiloo en omgeving bewonderen. Jort: „Bij Baduhenna heb ik heel veel fossielen gezien en dat zag er cool uit! En ik zag er een stuk hout van wel achtdui zend jaar oud! Maar ook de ribben van een walvis! Die waren wel een meter lang. En ik weet nu wat een beerput is; dat is een put waar ze vroeger al het afval in deden. Dus je moet heel blij zijn als je een beerput vindt! Dan ben je miljonair. We hebben ook met de hele groep vondsten gezien. En we mochten vuur proberen te maken maar dan op de ouderwetse manier met een vuurboog. We mochten ook met vuurstenen groenten snijden! Dat was ontzettend irritant! Ik ben dus blij dat ik in deze tijd leef." Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5