VALLENDE KWARTJES Legendarisch: Goat Tropical Metal in Buk Buk Concert 'Que Save' Expositie Jacqueline Expositie 'Press-it' in GGZ Beukers in het Trefpunt Vallende kwartjes DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK GP Fletch in d'Sfinx Concert Noordhollands dagbladkoor Vallende kwartjes door lonica Smeets en Bas Haring Des Hommes et des Dieux (CF) Een Zuid Amerikaans slot van het museumweekend Tine Poels houdt weereen expositie aan huis muzieknootpop. Aan de wand haar schilderijen, gemaakt met olieverf en pastelkrijt. Ook bloemen zijn favoriet. Heel bijzonder zijn haar 3D schilderijen, bewerkt met wat ten, kraaltjes en glittertjes, of in de stijl van Anton Piek. De expositie is te bezichtigen tot 19 mei tijdens de openingsuren van het Trefpunt, Abraham-du-Boishof 2 in Heiloo. HEILOO - Cafe d'Sfmx, Zondag 3 april, aanvang 16.30 uur: GP Fletch. GP&Fletch zijn met z'n tweetjes en zo klinken ze af en toe ook als Fletcher de kale piano speelt en als Gert-Paul er alleen bij zingt. Meestal klin ken ze echter als een complete band met diverse gitaar- en key boardsounds, dubbele zang en heuse drum en bas patronen. Het is maar net wat voor een num mer ze spelen, op welke locatie, voor wat voor publiek. In d'Sfinx zullen ze op zondag 3 april een gevarieerd repertoire brengen van ballads en evergreens tot beat en roek&roll om te luisteren, om mee te zingen of om op te dansen. HEILOO-Het Noordhollandsdagbladkoor geeft, in samenwerking met het shantykoor De Skuymkoppe, een concert op wij dag 8 april om 20.15 uur in MFA Mare Nostrum, Ambastraat 2, Alkmaar. Thema van het concert is: 'Een reis door de wereld'. Kaarten kosten vijf euro zijn te bestellen bij Anneke van Leeuwen, tel. 072-5335737, of verkrijgbaar aan de kassa op de dag van uitvoering. Een bloemlezing met ver halen van wetenschappers en wetenschapsjournalisten die een stukje wetenschap ineens duide lijk maken. De verhalen worden begeleid door commentaar van de auteurs die individueel al een aantal populair-wetensehappelijke publicaties op hun naam hebben staan. De meeste stukjes zijn goed geselecteerd en gezamenlijk bestrij ken ze een breed scala aan weten schappelijke begrippen. Maar niet elk hoofdstuk is even verhelderend en de inleiding van het boek is war rig. Er zijn vrijwel geen illustraties: een bewuste keuze vanuit de aan name dat een plaatje vaak tekort schiet bij het uitleggen van natuur wetenschappelijke inzichten. Toch leest het boek vlot, mede door de relatief korte stukjes die soms maar een halve pagina beslaan. Het is onderverdeeld in thema's zoals 'Analogieën' of 'Grappig'. Met regis ter en bibliografie. door lonica Smeets en Bas Haring voor 19,95 Op ware feiten gebaseerd drama vertelt het relaas van zeven Franse monniken die in Algerije vermoord werden tijdens de burgeroorlog in 1996. Een klooster, ergens hoog in de Maghrebijnse bergen tijdens de jaren '90. Acht Franse monniken leven er in harmonie met hun isla mitische doipsgenoten. Ze helpen hen bij hun werk, nemen deel aan hun festiviteiten en waken over hun medische gezondheid. Terreur en geweld nemen echter langzaam maar zeker de bovenhand in de regio. Wanneer een aantal bui tenlandse werknemers door een Islamitisch fundamentalistische groep wordt vermoord, biedt het leger hen bescherming aan, wat ze weigeren. Ondanks het toenemende gevaar dat hen omringt, groeit de vastberadenheid onder de monni ken om te blijven. Als ze besluiten om enkele gewonde terroristen te behandelen, reageren de autoritei ten furieus en zetten hen onder druk om terug te keren naar Frankrijk. Deze film wordt vertoond onder de naam Castrieum Filmhuis. HEILOO - Goat is terug op de planken en speelt samen met Tropical Metal in Buk Buk op vrijdag 1 april. Beide bands uit Heiloo hebben na een jaren lange 'sabatical' besloten weer eens ouderwets te rocken. Goat (Winnips Winnips, Kops Hoetjes) stopte in '94 en dacht vorig jaar dat het wel weer eens leuk zou zijn 'voor de fans' om hun georiënteerde punkroekme- tal opnieuw leven in te blazen. De oude, zelf gecomponeerde, num mers klonken vanaf de eerste dag in het oefenlokaal nog smeriger en te barsten dan 17 jaar geleden en er werden zelfs twee nieuwe tracks gemaakt. Het legendari sche Tropical Metal (Kraakman Kraakman, Blankendaal Belleman) stopte een aantal jaren geleden door diverse andere pro jecten van de leden en de daaruit voortvloeiende wereldtournees. 'Back to basics, back to trashtuba- tica' is het thema van dit 'thuisko men' van de band en beter dan ooit tevoren! Vrijdag 1 april, Buk Buk. Zaal open: 21.00 uur, entree gratis. HEILOO - Op zondag 3 april speelt om 16.00 uur 'Que Save' in de kleine kapel van GGZ NHN Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. De entree bedraagt 6, het aantal bezoekers is beperkt, daarom is het noodzakelijk om te reserveren via: contact@que- save.nl. Een groepje muzikanten met een voorliefde voor de Spaanse taal en latino muziek, besloten in 2007 een ensemble op te richten, genaamd Que Save. Uiteindelijk vormen de musici een muzikale smeltkroes met Mexicaanse muziek als hoofdingre diënt. Het resultaat is een ensemble met een veelzijdig karakter. In een sfeer van uitbundige vrolijkheid tot meeslepende dramatiek komen diverse klankzettingen aan bod, zoals driestemmige vocale stukken, solo's, instrumentale stukken en solozang zonder akkoordbegelei ding. De kleine kapel is te bereiken via de hoofdingang van de 'grote' kapel, aan het Kerkepad. Werk van Press-it, te zien in de kapel GGZ NHN. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens het museum weekend wordt in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, een expositie gehou den van grafische werken, van de groep 'Press-It'. De expositie is vrij toegankelijk, en geopend op zaterdag 2 en 9 april van 11.00 tot 17.00 uur en op zon dag 3 en 10 april van 13.00 tot 17.00 uur. De grafische groep Press-it bestaat uit de kunstenaars Johanna Creutzberg, Hanna Leeuwrik, Vera Schoone en Marja Vrees. Met elkaar beoefenen zij een scala aan grafi sche druktechnieken, zoals etsen, kartondruk, linosnede en materi- aaldruk, waarbij het experimentele avontuur in het onderzoeken van nieuwe manieren van vormgeven enthousiast wordt aangegaan. Met een diversiteit aan achter grond en ervaring hebben zij ieder een eigen stijl van werken ontwik keld, waarbij het samen bezig zijn op dezelfde locatie een toegevoeg de waarde betekent in de vorm van kruisbestuiving van hun ideeën en kennis. HEILOO - Jacqueline Beukers is een zeer veelzijdige kunste nares. Niet alleen schildert zij, ze maakt ook enorm leuke pop pen en keramiek. Bovendien speelt zij gitaar en geeft daar les in. In de afgelopen periode heeft zij haar keramiek laten zien in de vitri ne van het Trefpunt, nu staat daarin haar collectie fantasiepoppen. Deze fee-achtige poppen zijn gemaakt van klei en stof, onder andere een zeemeermin, een heksje en een HEILOO - Tine Poels houdt weer een expositie aan huis. In atetier TP aan de Termijen 189 in Heiloo zijn vanaf 5 april onder andere droomkistjes te zien die Tine heeft beschilderd, ritmeschilderijen, die met een gemengde techniek zijn gemaakt, en schilderijen uit de wereld van het kind. Atelier TP is elke dinsdagmiddag van 13.00 tot 16.30 uur geopend. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11