Nachtvlindersafari in de Hoeptuin Aanhoudingen voor vernieling auto Geslaagde Hoever Playbackshow in Dorpshuis Hanswijk Nederland Doet in Akersloot Lady Gaga zou op die leeftijd ongetwijfeld jaloers zijn geweest Kinderen planten eiken op Roemersdijk Vrijwilligers zetten zich in om iets te doen voor een ander Van onkruid weghalen tot schrobben en een snoeibeurt regio 20 Vijfling op boerderij De Westert REGIO - Drie jongens van 17 uit Egmond aan den Hoef en Heiloo zijn zaterdagochtend rond 02.00 uur aangehouden. Agenten werden op de Dorpsstraat aangesproken door een horeeabeveiliger dat een col lega van hem achter jongens aan zat. Op het station werd de bevei liger aangetroffen met drie jon gens. Zij bleken zojuist een spiegel van zijn auto te hebben getrapt. De drie werden aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Lady Gaga, alias Isabel Dekker, won de playbackshow overtuigend! Aangeleverde foto REGIO - Wist u dat er in het duin beren, hyena's, witte tij gers, dromedarissen en kameel- tjes voorkomen? En dat kla verblaadjes, rozenblaadjes en schaapjes 's nachts kunnen vlie gen? Maar dat er 's nachts ook huismoeders, monniken en zelfs weeskinderen ronddwalen! Wilt u deze vliegende juwe len eens in het echt bewonderen, dan is de speciale nachtvlinder avond op vrijdag 15 april uw kans. Dan houdt PWN een avond bij Bezoekerscentrum de Hoep. In het duingebied komen vele soor ten nachtvlinders voor die een ver borgen leven leiden. Deze vlinders zijn met behulp van licht en smeer prima te lokken. Hoe het één en het ander in zijn werk gaat kimt u deze avond beleven. De avond start om 20.00 uur en zal tot ongeveer 23.00 uur duren afhankelijk van de weers omstandigheden. Verzamelen voor de ingang van bezoekerscentrum De Hoep. Kosten voor deze avond zijn 3,50 per persoon. Aanmelden voor deze avond is verplicht en gaat via www.pwn.nl. EGMOND - Er was weer heel veel creatief talent te bele ven met de bijna vijftig kinde ren tijdens de Playbackshow op zondag 27 maart in het Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Door him kleding, dans en vooral de inzet hebben ze de hele middag de vele toehoorders op uitbundige wijze laten genieten. Meermalen werden de solisten en groepen tij dens hun optredens met enthousiast applaus uit de zaal beloond. De drie juryleden, die verrassend veel leken op Gordon, Angela Groothuizen en Ben Saunders, hadden ondanks him grote kennis op muziek gebied geen gemakkelijke taak om een winnaar te kiezen. Dit jaar was er een spe ciale 'runners up' prijs voor de jon gere talenten uit groep 2 tot 4. Het was het trio Carolientje, Roel en Claudia Versteeg die met hun per fecte uitdossing en danstechnisch bijzondere vertolking van het lied 'Op een onbewoond eiland' van Kinderen voor Kinderen de jury overtuigde van hun aanstormende kwaliteiten. Dat belooft nog heel wat voor de toekomst! De hoofdprijs in de vorm van de Hoever Playback wisselbeker ging dit jaar naar het solo optre den van Isabel Dekker met haar indrukwekkende presentatie van 'Bad Romance' van Lady Gaga. De jury was van mening dat lady Gaga op die leeftijd ongetwijfeld jaloers zou zijn geweest over zo'n prach tige vertolking. Na het bedanken van de grote schare vrijwilligers die dit jaarlijkse gebeuren van Jeugdbelangen weer mogelijk hebben gemaakt, werd de middag door Gerard Belleman afgesloten met alle kinderen op het toneel rond de winnende artieste en met het gezamenlijk zingen van het lied 'Met z'n allen.' Foto's van alle optredens zijn te zien op www.buroaanzee.nl/play- backshow. In het duingebied komen vele soorten nachtvlinders voor die een verborgen leven leiden. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Leerlingen van de Johannesschool in Akersloot staken woensdag 23 maart hun handen uit de mouwen. Tijdens Boomfeestdag hebben ze, onder begeleiding van gemeentewer kers van het Team Groen, eiken geplant aan de Roemersdijk. Wethouder M. Zonjee gaf het startsein. Foto: Ricardo Marcker AKERSLOOT - Vrijdag 18 en zaterdag 19 maart zetten vrij willigers in heel Nederland zich in om iets te doen voor een ander die niet meer zelf in staat is om een bepaalde klus of activiteit uit te kunnen voe ren. Vier vrijwilligers en de activitei tenbegeleidster van zorgcentrum Strammerzoom in Akersloot had den zich opgegeven om het ter ras van Strammerzoom een ware metamorfose te geven. Om 10.00 uur werden de vrijwilligers ont vangen met de kop koffie en cake. De taken werden onder de koffie verdeeld en besproken om 10.30 uur werd er begonnen met de schoonmaak van het terras. Het weer werkte erg mee en de ware lentekriebels kwamen weer naar boven kruipen om actief buiten bezig te zijn. Er werd een start gemaakt met de tuintafels, die konden wel een opknapbeurt gebruiken en tot slot de stoelen. Vervolgens werden de terraste gels onder handen genomen. Van onkruid weghalen tot schobben en hier en daar een kleine snoei beurt. De tafels werden in de olie gezet, de plantenbakken kregen weer nieuwe beplanting en rond 15.30 uur was het terras klaar om vervolgens te genieten van een welverdiende drankje en te toos ten op het behaalde succes.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15