contact Gratis compost afhalen HEILOO 17 GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 30 MAART 2011 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Vanaf dinsdag 5 tot en met zaterdagochtend 9 april kunnen inwoners van Heiloo gratis compost ophalen bij Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. Op dinsdag tot en met vrijdag bent u van harte welkom tussen 8.30 uur en 15.30 uur en op zaterdag tussen 9.15 uur en 11.45 uur. Deze actie is bedoeld voor inwoners van Heiloo; wij kunnen daarom naar uw legitimatie vragen. De compost kunt u afhalen met uw eigen aanhangwagen of zakken. Neemt u een schep mee. zodat u niet moet wachten op een 'vrije' schep. Tractoren en vrachtwagens staan wij niet toe. Compost van groente-, fruit en tuinafval De gemeente organiseert deze actie samen met HVCcompostering, die de compost beschikbaar stelt. Compost die is voortgekomen uit uw groente-, fruit- en tuinafval (gft). Door deze compost te gebruiken in uw tuin, hergebruikt u uw gft-afval op een nuttige manier. Iedere volle groene minicontainer van 140 liter die u aan de weg zet, staat gelijk aan zo'n 15 tot 20 kilo compost. Het verwerken van gft tot compost is goedkoper dan verbranden, zorgt voor minder luchtvervuiling en bespaart grondstoffen. Alleen van goede kwaliteit gft-afval kan compost worden gemaakt. Dit kan nuttig worden gebruikt als bodemverbete raar. Het verbetert de structuur van de grond en regelt de doorlaatbaarheid. Bovendien activeert compost het leven in de bodem en slaat het voedingsstoffen voor planten op. Compost is goed voor zowel zand- als kleigrond. Zandgrond krijgt meer samenhang en wordt beter vochthoudend, terwijl kleigrond juist meer lucht krijgt en daardoor beter bewerk baar wordt. Compost gemengd met wat aarde, is ook goed te gebruiken als potgrond of tuinaarde. Ten slotte gaat het bodemziekten tegen. Gft-afval Is meer dan compost Van gft-afval kun je meer maken dan alleen compost. Door vergisting krijg je biogas. Gas dat gebruikt kan worden om op te rijden of, in de toekomst, zelfs mee te koken. Een ton gft is goed voor 100 kubieke meter biogas (1300 autokilometers). Dit gas wordt bijvoorbeeld gebruikt voor energieproductie of als groen gas voor de transportsector. Door het afval thuis te scheiden, kunt u hier zelf aan bijdragen. Het mooiste van dit alles is dat vergisten geen invloed heeft op de hoeveelheid compost die je kunt maken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een mede werker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 15.45 uur 12.00 uur Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 4 april in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 20:00 uur en is voor iedereen toegan kelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. De leden van de gemeenteraad hebben oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwe gingen die zij maken over onderwerpen die de inwoners van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadsvergadering te melden. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Inspreekrecht 4a. Loting voor de volgorde van stem men over zaken 4b. Inventarisatie van sprekers over hamerstukken 5. Mondelinge mededelingen 6a. Vaststellen notulen van de besloten vergadering van 7 februari 2011 b. Vaststellen notulen van de open bare raadsvergadering van 7 februari 2011 c. Vaststellen notulen van de open bare raadsvergadering van 7 maart 2011 7. Ingekomen stukken behandelde en verzonden stukken Hamerstukken (raadsvoorstellen waarover in de raadsvergaderingen geen discussie plaatsvindt) 8. Eerste wijziging legesverordening 2011 9. Uitgaven raadsfracties over 2010 10. Verordening burgerinitiatief Bespreekstukken (raadsvoorstellen waarover in de raadsvergadering discussie mogelijk is) 11.Zwemseizoen 2011 12. Stedenbouwkundig plan en beeld kwaliteitplan Boekelermeer 13. Gunning aan en samenwerkings overeenkomst met Timpaan (ont wikkeling Zuiderloo) 14. Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 53 56 792 of via griffie@heiloo.nl. Vacature verkeerscommissie De verkeerscommissie heeft als opdracht over verkeer en mobiliteit in het algemeen en de verkeersveiligheid in het bijzonder te overleggen, te advi seren en initiatieven voor te stellen. De verkeerscommissie is een inspraakor gaan dat het gemeentebestuur advies geeft over: het verhelpen van probleempunten op de openbare weg; infrastructurele maatregelen ter bevordering van de verkeersveilig heid; gedragsbeïnvloedingprojecten die gaan over verkeersveiligheid; verkeerstechnische aspecten bij de opmaak van ruimtelijke plannen. De verkeerscommissie komt ongeveer viermaal per jaar samen, afhankelijk van de urgentie van de onderwerpen. Tijdens de vergaderingen wordt van gedachten gewisseld over de verkeers omstandigheden en verkeersveiligheid in Heiloo. De leden trachten voeling te houden met wat er bij de inwoners leeft en voorstellen te formuleren, die de gewenste verbeteringen kunnen helpen realiseren. Als klankbordgroep voert de commissie overleg met de beleidsmedewerker Verkeer en ver voer. Suggesties inzake verkeers situaties en -problemen, kunnen inwoners aan een lid van de verkeers commissie aangeven. Na bespreking kunnen deze in een advies voorgelegd worden aan het college. Samenstelling verkeerscommissie De verkeerscommissie bestaat uit een voorzitter (wethouder), vertegenwoor diger van de politie, Veilig Verkeer Nederland afdeling Heiloo, verkeers- ouders, inwoners van Heiloo en een ambtelijk secretaris. Profiel Wij zijn op zoek naar een bewoner die de belangen kan vertegenwoordigen van de inwoners van Heiloo op het gebied van verkeer en vervoer. Bent u iemand die actief is in Heiloo, langer dan drie jaar woonachtig is in Heiloo, kennis heeft op het gebied van verkeer en vervoer solliciteer dan voor 21 april 2011. Per vergadering ontvangt u een onkostenvergoeding. Meer informatie Voor informatie over deze vacature kunt u contact opnemen met mevrouw E. Negenman, secretaris van de commissie telefoonnummer 072 535 67 63. Solliciteren Stuur de sollicitatiebrief met CV voor 21 april aan mevrouw E. Negenman, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, of naar info@heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - zaterdag 09.00 -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17