Heiloocontact Nieuw bestemmingsplan voor Heiloo Zuidoost Meer informatie? Bel! Verleende collectevergunning i8 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen 30 MAART 2011 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Enige jaren geleden is de gemeente gestart met het actu aliseren van de bestemmingsplannen voor de bebouwde kom van Heiloo. Vier van de vijf bestemmingsplannen zijn inmiddels vastgesteld. De laatste in deze reeks is het bestemmingsplan Zuidoost. Dit bestemmingsplan beslaat grofweg het gebied tussen de Kanaalweg, A9, Oosterbos, Ypesteinerlaan en de Kennemerstraatweg. Reacties voorontwerp verwerkt Een aantal bewoners en bedrijven heeft op het voorontwerp bestemmingsplan gereageerd. Die inspraakreacties hebben tot een aantal wijzigingen geleid. Meestal ging het om kleine aanpassingen omdat de huidige situatie anders bleek te zijn dan bij de opstellers van het plan bekend was. Verder zijn ook ambtelijk wat onvolkomenheden gesignaleerd die nu zijn ver beterd. Het ontwerpbestemmingsplan Zuidoost ligt nu ter inzage. De planning is dat de gemeenteraad het bestemmingsplan Zuidoost in de vergadering van 11 juli vaststelt. Nieuwe ontwikkelingen De Lus Nieuw in het ontwerpbestemmingsplan is de ontwikkeling van 'De Lus'. Dat is het gebied aan de Oosterzij waar voorheen het WNK was gevestigd en waar het bedrijf Nidrac staat. Toen het voorontwerpbestemmingsplan werd opgesteld verkeerde het plan voor de herontwikkeling van De Lus nog in een pril stadium. Het plan is nu verder uitgewerkt en de gemeenteraad heeft ingestemd met het stedenbouwkundig plan. Dat plan is nu opgenomen in het ontwerpbestemmingsplan. Stappen naar definitief bestemmingsplan Vorig jaar is het voorontwerpbestemmingsplan Zuidoost ter inzage gelegd. Het voorontwerp bevatte geen grote nieuwe ontwikkelingen maar ging uit van de bestaande situatie. Dat betekent niet dat alles bevroren wordt. Waar het stedenbouw kundig mogelijk is en belangen van derden niet onevenredig worden geschaad, biedt het bestemmingsplan mogelijkheden voor bewoners en ondernemers om hun wensen te realiseren. U moet daarbij denken aan de mogelijkheden voor aan- en uit bouwen en bijgebouwen. De regels zijn vrijwel dezelfde als die in de andere bestemmingsplannen zijn opgenomen. Officiële publicatie In de publicatie onderop deze pagina leest u meer over de inzagetermijn en de mogelijkheid om zienswijzen in te dienen De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Omgevingsvergunningen Verleend Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingvergunningen verleend - Egelenburg 12, zaaknr. 11 02504 vergroten woning verzending: 25 maart 2011 - Kennemerstraatweg 298, Wzaaknr. 11 03065 bouwen garage verzending: 25 maart 2011 Geweigerd Burgemeester en wethouders heb ben de volgende omgevingvergunning geweigerd. - Vossenakkers 40, zaaknr. 11 00268 vergroten woning (erker/luifel) verzending: 22 maart 2011 Bezwaar Indien u het niet eens bent met een besluit, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van verzen ding vindt u onder de omschrijving van het plan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Als u van deze mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht ver schuldigd. Meer informatie Deze plannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewer ker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 53566 66. Aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ontvangen. Boswinde 50, zaaknr. 11 3183 vergroten woning ontvangstdatum: 17 maart 2011 Havercamplaan 29, zaaknr. 11 3293 aanleggen uitweg ontvangstdatum: 19 maart 2011 Kerkakkers 5, zaaknr. 11 3464 verwijderen asbesthoudend materiaal ontvangstdatum: 23 maart 2011 Slimpad 18 a, zaaknr. 11 03294 uitbreiden schoolgebouw ontvangstdatum: 8 maart 2011 Meer informatie Deze plannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewer ker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Splitsing in appartementsrechten Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op grond van de Huisvestingsverordening Heiloo 2007 vergunning verlenen voor het split sen in appartementsrechten van het gebouw Kennemerstraatweg 111a. Het pand wordt juridisch in eigendom gesplitst. Ter inzage Het er aan ten grondslag liggende verzoek ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 31 maart gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot splitsing in appartementsrechten kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Als u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vra gen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie over de moge lijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen, kunt u contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer 072 535 67 56. Ontwerpbestemmingsplan Zuidoost en ontwerp-exploitatieplan De Lus Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 lid 1 respectie velijk artikel 6.14 van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van donderdag 31 maart 2011 voor een periode van zes weken voor een ieder ter inzage ter inzage liggen: het ontwerpbestemmingsplan Zuidoost het ontwerp-exploitatieplan Bedrijventerrein Oosterzij, onderdeel 'De Lus', behorende bij het (ontwerp) bestemmingsplan Zuidoost. Plangebied Het plangebied van het ontwerpbe stemmingsplan Zuidoost omvat het zuidoostelijk deel van de bebouwde kom van Heiloo. Het betreffende gebied wordt in het westen begrensd door de Kennemerstraatweg, in het noorden door het Campina-terrein (de panden aan de Kennemerstraatweg 436-456 vallen ook in dit bestemmings plan) en de Kanaalweg, in het oosten door Rijksweg A9 en in het zuiden door de Ypesteinerlaan en de golfbaan. Met het ontwerpbestemmingsplan Zuidoost worden (delen van) 24 bestemmings plannen en uitwerkingsplannen geactu aliseerd. Het nieuwe bestemmingsplan is overwegend conserverend van aard, Door burgemeester en wethouders is vergunning verleend voor het hou den van een collecte door de Nederlandse Hartstichting in de periode van zondag 3 tot en met zaterdag 9 april. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 18