Heiloocontact Streetwise bij basisscholen 19 Belangrijke nummers Opening Vrijwilligersinformatiepunt op zaterdag 9 april 072 564 44 44 Politie Burgerzaken vervolg Bouwen en wonen UITKIJKPOST 30 MAART 2011 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen zonder spoed Brandweer alarmnummer 112 0900 8844 Burgerlijke stand tot en met 25 maart Geboren Lauren A.F. van der Horst d.v. H.P. van der Horst en P.L. IJpma Elders geboren Nina Prazsky d.v. M.A.W. Prazsky en S.M. Weiberg Danique Nanne d.v. D.B.M. Nanne en D. de Koning Joy Nanne d.v. D.B.M. Nanne en D. de Koning Jelle-Jacob Tolsma z.v. W. Tolsma en R. Geuze Huwelijksaangifte aangifte gereg. partnerschap P. Vermeulen en H.M. Duijn Overleden R. van der Hoorn J.M. Ilbrink ev de Jong A.S.A. de Graaf J.A. de Geus Elders overleden A. van den Berg wv van Loon S. Jordens W. Stal J.G. Klaver T. Min P. Duin 2011 is het Europees jaar van het vrijwilligerswerk. Daarom is het op zaterdag 9 april van 12.00 tot 16.00 uur feest in en rondom het Vrijwilligersinformatiepunt (VIP). Het VIP vindt u in de bibliotheek Heiloo. Wethouder Jacob Ouderkerken opent het Vrijwilligersinformatiepunt offi cieel om 14.00 uur. wat inhoudt dat de bestaande situatie of wat al is vergund, als uitgangspunt is genomen bij het bestemmen. Het plan voor herontwikkeling van het noordelijk deel van het bedrijventerrein Oosterzij (De Lus) is als nieuwe ont wikkeling opgenomen in het ontwerp- bestemmingsplan. De bestemming 'Wonen' is de meest voorkomende bestemming in het plangebied. De bebouwing aan de Kennemerstraatweg is voor het groot ste gedeelte ondergebracht in de bestemming 'Gemengd', waarbinnen naast wonen, dienstverlening mogelijk is. De voortuinen zijn veelal bestemd als 'Tuin'. Op het overige deel van de erven kunnen binnen de bestemming 'Wonen' of 'Gemengd' aan- en uitbou wen en bijgebouwen worden gebouwd. Overige functies in het plangebied zijn onder andere de bestemming 'Maatschappelijk' (GGZ, scholen etc.), 'Bedrijf' (Oosterzij en Oude Werf) en 'Kantoor' (Nijverheidsweg 31-33). De ruimtelijke ontwikkelingen, waaronder de zogeheten locatie 'De Lus', zijn op de verbeelding ingetekend. Voorts bevat het bestemmingsplan wijzigings mogelijkheden waarmee op termijn woningbouw op de zuidelijke flank van het Willibrordusterrein kan worden gerealiseerd. Het exploitatieplan biedt de gemeente Heiloo de mogelijkheid om kosten die samenhangen met de ontwikkeling van 'De Lus' te verhalen. Ter inzage Het ontwerpbestemmingsplan en het ontwerp-exploitatieplan liggen met de bijbehorende stukken met ingang van donderdag 31 maart 2011 gedurende zes weken voor een ieder op de vol gende wijzen ter inzage: - digitaal via de landelijke web site: ruimtelijkeplannen.nl: NL.IMRO.0399.Zuidoost-ON01 (alleen het ontwerpbestemmings plan); - digitaal als pdf-bestand, inclu sief bijbehorende stukken, op de gemeentelijke website www.heiloo. nl bij 'Plannen en projecten' onder 'Actueel'; - bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. - in de leeszaal van de bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, geopend dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 20.30 uur, woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur. Zienswijzen indienen Gedurende de termijn dat het ontwerp bestemmingsplan Zuidoost ter inzage ligt, kan een ieder naar aanleiding van het ontwerpbestemmingsplan - bij voorkeur schriftelijk - een zienswijze naar voren brengen bij de gemeente raad. Het is ook mogelijk mondeling een zienswijze naar voren te brengen. Uw schriftelijke zienswijze dient u te richten aan de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wij verzoeken u boven aan de brief te vermelden 'zienswijze op het ontwerp bestemmingsplan Zuidoost'. Eveneens kunnen belanghebbenden binnen deze termijn schriftelijk of mondeling ziens wijzen ten aanzien van het exploitatie plan kenbaar maken bij de gemeente raad. Wij verzoeken u dan boven aan de brief te vermelden 'zienswijze op het ontwerp-exploitatieplan 'De Lus' (ontwerp)bestemmingsplan Zuidoost'. Als u gebruik wilt maken van de moge lijkheid een mondelinge zienswijze naar voren te brengen, dan kunt u binnen de genoemde termijn van zes weken een afspraak maken met de heer C. Ouwerkerk. Voor zowel de schriftelijke als de mon delinge zienswijze geldt, dat gemoti veerd moet worden aangegeven op welke onderdelen van het ontwerpbe stemmingsplan de zienswijze betrek king heeft. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C. Ouwerkerk van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer 072 535 67 33. In de maanden maart, april en mei wordt ANWB Streetwise, een spannend verkeersprogramma bij alle basisscholen in Heiloo geor ganiseerd. ANWB Streetwise leert alle kinderen van de basisschool beter om te gaan met het verkeer. De gemeente Heiloo vindt het belangrijk om 'straatwijsheid' mee te geven en biedt de kinderen in Heiloo graag ANWB Streetwise aan. Praktijklessen In verschillende praktijklessen leren de kinderen over het gebruik van gor dels, kinderzitjes, remweg en reactiesnelheid. ANWB Streetwise bestaat uit vier onderdelen: - In Toet toet leren de kinderen van groep 1 en 2 in de speelzaal ver keersgeluiden herkennen en oefenen het veilig oversteken. Daarnaast wordt geoefend met de autogordel in combinatie met het kinderzitje. - Tijdens Blik en klik leren de kinderen van groep 3 en 4 in de gymzaal over veilig oversteken. Het belang van het dragen van de gordel en gebruik van een kinderzitje in de auto wordt geoefend met een span nende gele elektroauto. - Hallo auto leert de kinderen van groep 5 en 6 over de remweg van een auto en de invloed van reactietijd op die remweg. Kinderen nemen zelf plaats op de bijrijdersstoel van een ANWB lesauto en mogen zelf rem men. Ook het belang van het dragen van een veiligheidsgordel en een stoelverhoger komt in deze les aan bod.. - Trapvaardig tenslotte traint de kinderen van groep 7 en 8 op het schoolplein in praktische fietsvaardigheid. De leerlingen fietsen over een uitdagend parcours en trainen moeilijke manoeuvres. Ook rijden ze met een zware rugzak op. Hiermee worden de kinderen voorbereid op het zelfstandig fietsen naar de middelbare school. Oogmeting Daarnaast is er de iCheckbox, waarmee een simpele, indicatieve oogme ting wordt uitgevoerd. De iCheckbox is speciaal ontwikkeld door Het Huis Opticiens voor ANWB Streetwise en is een vast onderdeel van Blik en klik. Daarnaast worden boxen uitgedeeld voor de kinderen van de groe pen 5 tot en met 8, waarmee de leerkracht zelf in de les de oogmeting kan uitvoeren. Streetwise is onder andere mogelijk gemaakt door financie ring vanuit de provincie Noord-Holland. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. Negenman van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 63. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19