Tuingeluk binnen ieders handbereik 'Open atelier keramisten Noord-Holland' Start van exposities in het Gemaal 1879 REGIO DSDBQJTCKSB W£XKÜ KlBOtL®® W©H ©ESSD® 20 INGEZONDEN MEDEDELING Voorbereiding Kerkenveiling van start Braderie Kleurenorkest Cappella Nova geeft passieconcert Karin Zomerdijk is deelnemer uit Limmen De werken van Mireille Moya zijn soms bijna hallucinerend Een vijfling op Boerderij De Westert 30 MAART 2011 UITKIJKPOST EGMOND - De voorbereidingen voor de kerkenveiling in Egmond aan den Hoef zijn van start gegaan. De veiling zal dit jaar plaatsvin den op zaterdag 7 mei in dorpshuis Hanswijk. Deze traditionele veiling is uitgegroeid tot een jaarlijks eve nement waaivan de opbrengsten ten goede komen aan de kerk en aan het (jeugd)verenigingsleven in Egmond aan den Hoef. Vorig jaar had de veiling de mooie bmto- opbrengst van 21.500. Vanaf deze week zullen in Egmond aan den Hoef de formulieren verspreid wor den waarmee mensen goederen kimnen aanbieden. Aan het eind van de maand zullen medewerkers van de veiling de ingevulde formulieren komen ophalen om ze te verwerken tot een fraaie catalogus. Een aantal verenigingen met jeugdafdelingen in Egmond aan den Hoef profiteert mee van de opbrengst. Vrijwilligere van deze verenigingen werken mee om de veiling een succes te maken. De veilingmeesters zijn zich ook aan het voorbereiden om op zaterdag 7 mei een succesvolle veiling te kim nen draaien. LIMMEN - Zaterdag 14 mei bruist het van de activiteiten op het schoolplein van basis school het Kleurenorkest aan de Oosterzijweg 8 (Het voorma lige GGZ terrein) te Limmen. Er wordt momenteel druk gewerkt aan de invulling van onder andere het gezondheidsplein, de kledingshop, de stand van de woondecoraties en het rad van fortuin. De dag zal worden opge luisterd met verschillende dans en muziek optredens van onder anderen boerenblaaskapel de Kinkelutere uit Heiloo. Dit alles gebeurt vrijwillig ten bate van het Kleurenorkest. Voor meer info kijk op www.lentebraderie.nl ook voor sponsoring. EGMOND - Op 10 april geeft het Amsterdamse vocaal ensemble Cappella Nova een bijzonder passieconcert in de Abdij van Egmond. Centraal staat de Via Crucis van Franz Liszt(1879) voor koor, vocale solisten en piano. Een verrassend modem werk waarin alle veertien kruiswegsta ties in muziek worden verklankt. Rondom de Via Crucis zingt Cappella Nova ook motetten over hetzelfde thema van De Victoria, Bruckner ('Vexilla Regis') en Grieg. Een prachtige voorberei ding op Pasen! Passieconcert door Cappella Nova onder leiding van Jurjen Vis en Gemma Habere op piano. Zondag 10 april, 15.00 uur, Abdijkerk Egmond Binnen. Toegang vrij. Collecte na afloop. HEILOO - De tuin wordt door velen meer geassocieerd met werk zoals onkruid wieden dan met genieten en een goed gevoel. Intratuin Groenprojecten bedacht samen met De Tuinen van Appeltem en andere Exclusief Geselecteerde Hoveniers 'De vier basisvoorwaarden voor tuin geluk'. Met deze eenvoudige basisvoorwaarden kan gaat iedereen op eigen wijze het tuingeluk ervaren. Het hebben van een mooie tuin ligt in iedere bereik en het wordt helemaal genieten als het werk binnen de (bloem) per ken blijft. Een tuin is helemaal niet moeilijk en ook niet bedoeld om in te werken als u dat niet wilt. Een goed begin is ook in de tuin het halve werk. Voldoende beplanting, voldoende hoogte, voldoende privacy en een even wichtige energiebalans zorgen voor de tuinbeleving zorgen ervoor dat uw tuindromen werkelijkheid worden die feitelijk door iedereen vooraf werd veiwacht. Als u meer wilt weten over tuingeluk en wat de basisvoorwaarden voor uw tuin kimnen betekenen meldt u zich dan aan bij hoveniersbedrijf Intratuin Groenprojecten te Heerhugowaard via tel. 072-5757120 of e-mail info@intragroen.nl. Op zaterdag 2 april kunt u op een speciale open dag bij Intratuin Groenprojecten van 10.00 tot 16.00 uur terecht voor het tuinge- luksboekje en bieden zij bovendien een kijkje achter de schermen op him bedrijf. Indien u zich die dag aanmeldt dan komen de professionals boven dien gratis en vrijblijvend bij u langs voor een tuinconsult. Karin Zomerdijk stelt haar atelier zondag open voor bezoekers tijdens Open atelier keramisten Noord-Holland. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zondag 3 april start het Gemaal 1879 weer met de traditionele drie exposities die men tijdens het zomerseizoen organiseert. De Castricumse Mireille Moya bijt dit jaar het spits af met exotische schilderijen, gevolgd door de even eens uit Castricum afkomstige Thea de Lange die bijzondere kunstob jecten van textiel tentoon stelt. De derde en laatste expositie wordt ver zorgd door een drietal uit Uitgeest, namelijk Tonny en Ed Beek en Olga Tsigankova, met respectievelijk beelden en schilderijen. Mireille Moya exposeert haar schilderijen van 3 april tot en met 29 mei. De schilderijen van Mireille Moya noemt ze zelf 'een ode aan de diversiteit van de evolutie'. De grootste inspiratiebron voor haar werk zijn de Zuid-Amerikaanse regenwouden die zij niet alleen veelvuldig bezocht maar waarin ze ook enige tijd leefde. Daaruit komt ook de kleurenpracht in haar werk voort, waarbij vreemde vormen steeds weerkeren, gecentreerde draaiingen, ogen die je aan blijven staren; bijna hallucinerend soms. En dat alles geïnspireerd op een scher pe waarneming van details uit de natuur. Enkele doeken van Mireille zijn gebaseerd op afbeeldingen van de Azteekse gevederde slangengod Quetzalcoatl. De kijker wordt door haar vaak in de war gebracht, zo lijkt het. Is het natuurpatroon dat zich vormt, fictie of berust het op werke lijkheid? Zij verweeft diverse levens vormen alsof die in een blender zijn terecht gekomen. De schubben van een krokodil gaan moeiteloos over in de geschubde blaadjes van een vetplant en vormen zo ogenschijn lijk een nieuw organisme. Hierin herkent men Mireille's hoofdthema: de evolutie waarin steeds weer nieuwe vorm- en kleurcombinaties, annex organismen ontstaan. Elke zondagmiddag kan men van 13.30 tot 16.30 uur terecht in het Gemaal. De entreeprijs is één euro (nodig voor het onderhoud van het Gemaal), kinderen onder de twaalf hebben gratis toegang. LIMMEN - Het is volop lente! Dat betekent krokussen, tulpen en lammetjes! Afgelopen zaterdag werd er zelfs een vijfling geboren en dat heeft de familie Welboren nog niet eerder meegemaakt op boerderij De Westert! Vanwege de verbouwing aan de stallen is een lammetjesdag dit jaar helaas niet mogelijk. Volgend jaar is alles klaar en wil men de staldeuren weer open te zetten voor publiek. Zie ook www.dewestert.nl. Aangeleverde foto LIMMEN - Op 3 april opent een breed scala aan keramis ten in heel Noord-Holland haar deuren voor het publiek. Geïnteresseerden kunnen tij dens een bezoek aan de ateliers van de keramisten ervaren wat voor beelden zij maken en met welke technieken zij werken. Een van de keramisten die haar atelier op 3 april openstelt, is Karin Zomerdijk: „Ik vind het heerlijk dat anderen mee willen genieten van mijn kunst. Ik hoop dan ook veel mensen in mijn atelier aan de Hogeweg 45 in Limmen te mogen begroeten." Zomerdijk: „Voor mij is klei een heerlijk materiaal omdat het veel mogelijkheden biedt: je kan het in iedere vorm brengen. Ik werk tegenwoordig meestal met de fijne chamotteklei en kleurrijke glazuren." Inmiddels is deze hobby een belangrijk deel van haar leven geworden en heeft zij haar kennis en ervaringen naar hartenlust kim nen professionaliseren. „Ik houd er vooral van om vrouwelijke figuren te maken en beelden waar ik een beetje humor in kan leggen." Naast eigen werk maakt Karin Zomerdijk ook beelden in opdracht en verzorgt zij verschillende workshops. Meer informatie over het 'Open atelier keramisten Noord-Holland' is te vinden op www.keramistengids. nl. Meer informatie over het werk van Karin Zomerdijk is te vinden op www.keramist-karin.nl. Eén van de vele werken van Mireille Moya die je kunt zien op de expositie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 20