Update website 'Vaders achter het behang' Jeugdherinneringen Holle ruimte met een luik Grappige oorlogsverhalen .yOORJAARSBIJ LAG E 2011 De holle ruimte met een luik, verscholen achter het behang, waarin vader zich tijdnens de razzia's in de oorlogsjaren verschool. HEILOO/ALKMAAR - Bij het zien van oude schoolfoto's uit zijn jeugd, kreeg Peter Zwijnenberg (geboren in 1937 in Heiloo en thans woonachtig in Zevenhoven) het idee om herinneringen uit die tijd te verzamelen en op te schrijven. Hij zocht con tact met, soms moeilijk te traceren, oude klas- en leeftijdgenoten, die zich inmid dels overal ter wereld verspreid hadden. Dit resulteerde in een boekje met zijn herinneringen van Heiloo in de oorlogs jaren, A452a geheten, genoemd naar het huisnummer van zijn geboortehuis aan de Kennemerstraatweg en waarvan de eer ste druk verscheen in 1991. Na dit eerste deel volgden nog twee herdrukken, aan gevuld met oude foto's en verhalen over de periode tijdens en rond de oorlogsja ren. Belevenissen gezien door de ogen van een kind, die de oorlog totaal anders beleefde dan zijn ouders. Het leverde zoveel en vooral leuke re acties op, dat Peter in 2000 besloot het 'Rondschrijven Heiloo' uitte brengen, een viermaal perjaar verschijnend blad, waarin (oud-)Heilooër leeftijdgenoten hun jeugdherinneringen konden laten plaatsen. Na twintig nummers stopte hij in 2006 met de gedrukte vorm. Daarvoor in de plaats kwam de website: http heiloo.dvonline.net. Hierop gaan de rondschrijvens in digitale versie verder en kunnen mensen hun Heilooërjeugdver- halen en foto's inzenden. Peter's jongere broer, Eric Zwijnenberg (geboren 1946 in Heiloo), wierp zich op als webmaster. Op de website vindt men tal van oude foto's, jeugdherinneringen, weetjes en nieuws- berichtjes over Heiloo in de jaren veertig en vijftig. Peter Zwijnenberg is de eerste negen jaar van zijn leven opgegroeid in Heiloo. Zijn ouders verhuisden in 1937 uit Amsterdam naar het rustige Heiloo, waar in de crisistijd huizen te kust en te keur te huur werden aangeboden.Vader Zwijnenberg had als vertegenwoordiger een vrij groot rayon, waarin Heiloo strate gisch gunstig gelegen was. In het gehuurde huis aan Kennemer straatweg A452a waar Peter en Eric Zwijnenberg zijn geboren, was een holle ruimte met een luik, verscholen achter het behang, waarin vaderZwijnenberg zich tijdens de razzia's in de oorlogsja ren verschool. Een teruggevonden oude foto waarop zijn vader staat en die dat gegeven illustreert werd de omslag van het later verschenen boek 'Vaders achter het behang'. In dit boek, samengesteld door Peter Zwijnenberg, zijn de jeugdher inneringen opgetekend van veel (oud-) Heilooërs. Het boek is nog altijd te bestel len via Peter Zwijnenberg, pazwijnen- berg@hotmail.com, ISDN 90-9018706-5. Eric Zwijnenberg beheert de website en krijgt zodoende veel interessante en soms grappige verhalen binnen die zich afspelen rond de oorlogsjaren en later. Zoals het verhaal dat er in die tijd verschillende particuliere busmaatschap pijen door Heiloo reden, die elkaar flink beconcurreerden. Ze reden allemaal praktisch dezelfde route en pikten eikaars klanten af. Inmiddels stuurt Eric aan ongeveer vijftig adressen van tijd tot tijd een bericht over een digitale update. Het laatste 'Digi- Rondschrijven 5' dateert van 17 januari 2011. ledereen die mooie oude foto's of verhalen over Heiloo in de jaren veertig en vijftig wil delen met anderen, kan deze digitaal aanleveren bij Eric Zwijnenberg, ericzwijnenberg@hotmail.com. Heiloo bevrijd, mei ïg^g Peter en Eric Zwijnenberg Peter Zwijnenberg met zijn broertje Eric

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 43