Stotterkit; help en doeboek voor stotterende kinderen Stotter kit KISS kinderen Trigger om boek te schrijven Opbrengst naar goede doelen Gelukkig voorCarla verliep haar middel bare schooltijd een stuk aangenamer en namen haar klasgenoten haar daar zoals ze was. Ze heeft zichzelf daarna ontplooit tot een zelfbewuste vrouw die in haar verdere loopbaan graag met mensen en sinds een aantal jaren vooral met kin deren werkt. Als manueel therapeute in een fysiotherapiepraktijk behandelde ze cliënten met uiteenlopende blokkades in het bewegingsapparaat. Wat haartoen al fascineerde is de vraag waar sommige van die klachten toch vandaan komen. Uit pure interesse en om haar vakkennis te verbreden, met name op het gebied van zogeheten KISS kinderen (huilba- by's), dook ze in de natuurgeneeskunde en volgde een opleiding voor NEI the rapie (neuro emotionele integratie, dat ervan uitgaat dat bepaalde gedachten de spieren kunnen aansturen of blokkeren). Er ging met deze totaal andere benade ring van het menselijk lichaam en van klachten en aandoeningen een nieuwe wereld voor Carla open en ze verdiepte zich nog verder in de materie! Carla: „Natuurgeneeskunde benadert cliën ten op een totaal andere manier dan de reguliere geneeskunde doet. Tijdens deze opleidingen wordt ook veel van jezelf ver langd en ik moest al lerende ook zelf diep in mijn eigen emoties duiken. Gaandeweg wees mijn omgeving mij erop, dat ik veel minder stotterde dan voorheen. Ik had het zelf in eerste instantie niet eens door, maar het was of alles samenkwam!" Carla volgde haar hart, stopte als fysiothera peute en begon een praktijk voor integra le therapie waar ze kinderen met allerlei soorten klachten, zoals diverse angsten, gedragsproblemen, hoge gevoeligheid en dergelijke behandelt. Ter ondersteuning van de behandeling schrijft Carla korte krabbeltjes op, die ze in gelijksoortige cases weer tevoorschijn haalt. Ze vatte het plan op om deze krabbels in een boekje te bundelen, bestemd voor kinde ren en handig voor eigen gebruik in haar praktijk. Inmiddels werkt Carla al weer een aantal jaren in haar praktijk aan huis in Lim- men. Twee jaar geleden spraktijdens het uitlaten van de hond een mevrouw haar aan, die een kind heeft dat problemen ondervindt met stotteren. Carla: „Die ontmoeting was voor mij de trigger om een boekje over stotteren te schrijven. Het boekje zat eigenlijk al kant en klaar in mijn hoofd, ik hoefde het alleen nog maaropte schijven. Door bijna dag en nacht door te werken, was het boekje zes weken later al klaar. Het is een werkboek geworden waarin ik, in een voor kinderen begrijpelijke taal, uitleg wat stotteren is, waarom mensen stotteren en wat het bij het kind zelf doet. Verder staan ertips en trucs aan de hand van spelletjes in, zodat een kind een positief zelfbeeld ontwikkelt en zich lekker voelt waardoor het spreken hem of haar makkelijker afgaat. Ik heb het boek aan diverse collega's, waaronder een logopediste, laten lezen en zij waren allen zeer enthousiast. Zij raadden mij aan het boek te laten uitgeven. Van de drie uitgevers die ik heb benaderd, ging SWP met mij in zee!" Vol trots laat Carla het versgedrukte resultaat zien dat sinds begin februari overal verkrijgbaar is: een kleurrijk boek voor kinderen met de titel 'Stotterkit, stotteren, hoe werkt het bij jou?' Het is op bestelling in alle boeken winkels verkrijgbaar, ook via internet en www.stotterkit.nl. Carla: „Het werkboek is een goede aanvulling op reeds bestaan de stottertherapieën." Carla beleeft aan het uitkomen van haar eerste boek al zoveel plezier, dat zij de opbrengst van Stotterkit graag schenkt aan twee goede doelen. „Een deel van de opbrengst gaat naar het kindertehuis in Ghana waar Mariëtte van Dijk en haar Ghanese man Mose Asagbo met Mari- ette's Child Care kinderen een thuis en een toekomst bieden (www.mchildcare. nl). Een ander deel gaat naar'DoDare- Dream' foundation." De plannen voor het oorspronkelijke eerste boek lagen nog steeds op de plank. De energie die ze kreeg door Stotterkit te schrijven zette haar opnieuw aan het werk en inmid dels is ook dit boek bijna klaar. Dezelfde uitgever (SWP) heeft interesse getoond en een proefdruk ligt in het verschiet. In 'Help..., ik voel zoveel' gaat Carla in op het verschijnsel van hooggevoeligheid en overprikkeldheid bij kinderen, dat zich bij ieder kind weer anders uit. Dit boek, in begrijpelijke taal geschreven, zal begin deze zomer verschijnen. De opbrengst zal wederom naar een naderte bepalen goed doel gaan. LIMMEN - De schrijfster van het werkboek Stotterkit, bestemd voor kinderen die stotteren, weet als geen ander hoe een kind zich voelt als het last heeft van stot teren. Carla van Wensen (43 jaar) heeft zelf tot haar dertigste gestotterd en met de vaak ongemakkelijke reacties van anderen hierop te maken gehad. „Ik vond het een drama, vooral op de lagere school werd ik er vaak mee gepest. Er waren zelfs een paar leerkrachten die mij uit ongemak maar oversloegen bij het beantwoor den van een vraag. Ik heb in de loop der tijd allerlei therapieën gevolgd, die niet afdoende of soms maar tijdelijk hielpen." Carla van Wensen weet als geen ander hoe een kind zich voelt als het last heeft van stot teren. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 48