Lezing over positief opvoeden De Club Durven Doen bij The Yoga Company Boek- en kantoorvakhandel De Schrijverij bestaat 25 jaar H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN DIERENBESCHERMING De lente is weer begonnen! I teNeues UITKIJKPOST 30 MAART 2011 HEILOO - Mieke van Vleuten, specialist opvoedingsondersteuning GGD Hollands Noorden, zal woensdagavond 4 april een lezing houden over de kracht van positief opvoeden. Positief opvoeden is een goed onder bouwde opvoedmethode die op initiatief van gemeenten wordt ingevoerd. Er worden in de hele regio Noord Holland Noord meer dan 400 beroeps krachten getraind die met oudere en kinderen werken. Positief opvoeden is een manier van opvoeden gericht op het bevorderen van de ontwikkeling van kinderen. Het betekent dat je op een opbouwende en niet kwetsende manier omgaat met him gedrag en emoties. Het is een bewezen methodiek uit Australië en gebaseerd op vele jaren van onderzoek naar opvoeding en ontwikkeling van kinderen. Kinderen die positief worden opgevoed voelen zich prettig en lopen weinig risico op het ontwikkelen van gedragsproble- men.Voor wie: oudere van kinderdagverblijf Kits Oonlie Hoefsmid en Kits Oonlie Laan van Muys (0-4 jaar), oudere van kinderdagverblijf Villa Lilla (0-4 jaar), oudere van Stichting Peuterspeelzalen Heiloo (2-4 jaar). Waar: OBS de Springsehans, Breedelaan 6, Heiloo. Wanneer: 4 april, 19.45 uur inloop, start 20.00 uur. Aanmelden kan bij de leidstere van de desbetreffende vestiging. HEILOO - Wil Kooij van The Yoga Company heeft een nieuw programma ontwikkeld voor kinderen: de Club Durven Doen. Wil is voor veel kinde ren en ouders een bekende op het gebied van Yoga maar daar naast is ze voor veel kinderen de juf voor peutergym, kleuteryoga en kinderyoga. In de afgelopen zeven jaar dat The Yoga Company bestaat heeft Wil honder den kindjes les gegeven. De Club Duiven Doen is bedoeld voor kinderen waarbij er (nog) geen 'grote problemen' bestaan of die een intensieve trai ning nodig hebben. Het is een speelgroep om kinderen een extra steuntje in de rug te geven. Heel spelenderwijs, vanuit de ingangshoek van toneel, wor den allerlei thema's behandeld zoals stevig staan, duidelijk praten, pesten, ergens bang voor zijn, iets durven (of niet) et cetera. Speciaal voor kinderen die (soms) verlegen, faalangstig en/of teruggetrokken zijn. Deze kinderen kimnen bijvoorbeeld moeite hebben met taal of het lastig vinden om zichzelf te uiten. Op school vinden ze het vaak moeilijk om iets te presteren of om in het middelpunt van de belangstelling te staan. Door middel van toneelspel letjes en speciaal ontwikkelde oefeningen leren de kinderen steviger in hun schoenen te staan en zichzelf te uiten. We werken niet naar een uitvoering toe. We doen veel spelletjes en leuke oefeningen. De eerste Club Durven Doen zal starten vanaf dinsdag 5 april, van 15.45 tot 16.45 uur, leeftijd: 6 tot en met 9 jaar. Kosten: 10 keer 85,-. Bij voldoende belangstelling wordt er ook gestart met een groep 10 tot en met 12 jaar en 13 tot en met 15 jaar. Workshop Club Duiven Doen voor ouders/ verzorgers. Zaterdag 23 april van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten: 15,-. The Yoga Company, Hoefsmid 30 Heiloo, tel. 072-5052354, 06-18741193, theyogacompanyforkids.nl. Eerste zaterdag van de maandag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bun dels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maandag Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn.nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Witte kater met klein grijs vlekje op kop, ongec., Westerweg Rector Frederiklaan Heiloo. Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alann- nuimner: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Witte kater met klein grijs vlekje op kop, ongec., Westerweg Rector Frederiklaan Heiloo. Gevonden Roodgemannerde gec. kater, witte kin en bef, aan 3 poten witte voetjes, Ringweg Heiloo.. Zwarte poes, 6 maanden, Loesje, De Vlei Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds J. Bruin. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Dienst van schrift en tafel, ininv One More Voice, voorgan ger ds M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord- en commu nieviering met Cantores, voorganger H. Hudepohl, 12.00 uur: kleuterkerk en kinderkerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag priesterzaterdagviering, met om 11.30 uur: rozenkrans en biechtge legenheid, 12.00 uur: heilige mis met preek, volkszang, 14.1-5 uur: kruisweg oefening. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistie viering, 10.30 uur: eucharistieviering celebrant rector G.H.B. Bruggink met dameskoor Heemskerk, 13.30 uur: doopsel Johan Janssen, 1-5.00 uur: vespers. Maandag 12.00 uur: eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering, woensdag 09.00 uur: eucharistievie ring. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 09.30 uur: woord- en commu nieviering in de pastoriezaal, voorgan ger pastor J. Oiling. Daarna omstreeks 10.00 uur koffiedrinken in de Pius. Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering herenkoor, voorganger pastor J. Veldt. Zondag 10.00 uur: woord - en commu nieviering met liturgisch koor, voor ganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at -5 pin (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zondag 10.00 uur: communieviering met samenzang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Hoeverture. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: avondgebed - Gregoriaans, zondag 10.00 uur: eucha ristieviering kinderkerk, woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Zondag 10.00 uur: voorganger ds Carolien Cornelissen uit Alkmaar. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: communieviering met aquariuskoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor J. Veldt. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. B. Appers (Castricum). HEILOO - Zondag 3 april is er weer lammetjesdag bij de familie Onderwater aan de vennewatersweg 24. Er zullen ook nog enke le schapen geschoren worden. Iedereen is welkom van 10.00 tot 16.00 uur, gratis entree. Aangeleverde foto HEILOO - De toen 19-jarige Ingrid Borst begon samen met haar vader 25 jaar geleden de winkel voor kantoorbenodigdhe den aan Heerenweg 140 over. Ingrid: „We zijn begonnen met kantoorartikelen, zoals schrijfma chines, sollicitatiepapier, kasboe ken, en dergelijke; in alle soorten en maten. Om een bredere klan tenkring aan te trekken, hebben we ons assortiment uitgebreid met tijdschriften en wenskaarten. Later werd daar de verkoop van de loten aan toegevoegd." Ingrid wilde toen al heel graag boeken in het assorti ment opnemen en ze heeft dan ook alle benodigde diploma's gehaald. Maar de voormalige winkelinde ling bood onvoldoende ruimte om al haar ideeën te realiseren. In 2001 namen Ingrid en haar man Hans Dorrestein de zaak geheel over. Na een verbouwing was er voldoende plaats voor Ingrid's grote passie; boeken! De Schrijverij werd een gecombineerde boek- en kantoor vakhandel. Ingrid: Ik houd erg van lezen en lees veel, zodat ik onze klanten iets over de inhoud kan vertellen." In 2005 verliep alles ineens in een stroomversnelling. De winkelruimte schuin aan de over kant kwam vrij. Hans: „Alles kwam ineens samen. Met meer ruimte kon den we ook het postkantoor, waar voor het contract al jaren klaarlag, realiseren. De verhuizing konden we 'lopend' af!" Ingrid vervolgt: „Wij zijn zelfstandig ondernemer en kim nen gelukkig zelf bepalen wat we inkopen En dat vindt men. „Wij zijn zelfstandig ondernemer en kunnen gelukkig zelf bepalen wat we inkopen." En dat vindt men terug in het uitgebreide assortiment, waarmee De Schrijverij zelfs buiten Heiloo naam heeft opgebouwd. Ook de zakelijke markt groeit goed door. Steeds meer bedrijven, scholen en instellingen weten De Schrijverij (op internet) te vinden. Door uit breiding met het postkantoor is de winkel iedere dag vanaf 07.45 uur open. Het runnen van een winkel vergt enig organisatietalent, temeer omdat er thuis ook nog drie kinde ren op hen wachten. Maar ze gaan nog iedere dag met heel veel plezier naar him werk. Ingrid: „Het wordt eigenlijk steeds leuker! We blijven ons ontwikkelen." Het jubileumjaar van De Schrijverij wordt gevierd met allerlei leuke en aantrekkelijke acties, zie de advertentioe Iedere in deze krant. Ingrid en Hans Dorrestein, al 25 jaar de bekende gezichten van De Schrijverij. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9