Oratoriumkoor Heiloo zingt Matthaus Passion Passieconcert Sine Nomine Uonka Ory treedt op in Witte Kerkje Heiloo Extreem weer Extreem weer DEUTEKOM Corso Bioscoop The King's Speech BOEK VAN DE WEEK Extreem weer! Door Jan Buisman Rectificatie Tine Poelsma Jan Buisman Koor NoteBook zingt in Café La Strada 6 APRIL 2011 HEILOO- Het Oratoriumkoor Heiloo zet een succesvolle tra ditie voort: op vrijdag 8 april zal het weer de Matthaus Passion van Johann Sebastian Bach ten gehore brengen. Medewerking wordt verleend door het barok- orkest Cappella Maria Barbara. Het orkest speelt met authen tieke instrumenten en geeft daarmee steun aan de barokke uitvoering waarin het koor zich heeft gespecialiseerd. De Matthaus Passion in Heiloo wordt uitgevoerd in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Solisten zijn: Julian Hartman - bas/ Christus; Ludwig van Gijsegem - tenor/evangelist; Kai Yi Min - sopraan; Rob Meijers - counterte nor; Bart de Kegel - tenor; Frans Kokkelmans - bas; Henk van Zonneveld - orgel. De algehele artistieke leiding is in handen van Paul Waerts. Het kinderkoor Heiloo zingt bij deze uitvoering weer mee. Dirigent Paul Waerts heeft hen ver der geschoold en begeleid. Een aantal van hen heeft ook al meege zongen bij vorige uitvoeringen van de Matthaus Passion. In december zong het Oratoriumkoor werken van Vivaldi. Nu heeft het weer Bach ter hand genomen en wel op de barokke wijze die zoveel mensen aanspreekt. Capella Maria Barbara, genoemd naar de eerste vrouw van J.S. Bach, begeleidde het koor al eerder in de Matthaus Passion en onder leiding van Paul Waerts werd toen een bij zonder goede afstemming bereikt. De Matthaus in Heiloo begint op 8 april om 19.30 uur. De toegangs prijs is 23,- (inclusief program maboekje). Kaarten zijn telefonisch te bestellen via 0226-426751 of ver krijgbaar via koorleden. Reserveren kan ook via www.oratoriumkoorhei- loo.nl of per email: kaartverkoop® oratoriumkoorheiloo.nl. Ook De Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo en Boekhandel Deutekom (winkel centrum 't Loo) verkopen kaarten. Het weer houdt ons bezig. Elke dag, als we deur uit gaan. Maar ook op de lange termijn: hoe gaat het met ons klimaat? Jan Buisman is natio naal en internationaal dé kenner van ons historische weer. In Extreem weer! passeren een kleine honderd extreme weerjaren de revue, van het grote zonnejaar van 1540 tot de witte Kei-sten van 2009 en 2010. Het boek is rijk geïllustreerd met meer dan 400 afbeeldingen, waarvan 250 in kleur. Een groot aantal kaarten en grafie ken verhelderen de tekst, terwijl de uitvoerige bijlagen een groot aantal weergegevens op een rij zetten. Jan Buisman werkt al jaren onvermoei baar aan zijn enorme aehtdelige standaardwerk Duizend jaar weer, wind en water in de Lage Landen. De media ontvangen het werk van Buisman in juichende bewoordin gen. Historicus A.Th. van Deursen: 'Een belangrijk werk, dat aan hoge kwaliteitseisen voldoet. Als deze boeken eerder bestaan hadden, zou ik er zeker van geprofiteerd hebben.' door Jan Buisman voor 49,50 Op vrijdag 9 april zingt het Alkmaars Kamerkoor Sine Nomine in het Witte Kerkje in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdagavond 9 april zingt het Alkmaars kamerkoor Sine Nomine in het Witte Kerkje in Heiloo een bijzonder passie concert. Het belangrijkste pro grammaonderdeel is het ontroe rend mooie Membra Jesu Nostri van Dietrich Buxtehude (1637- 1707) voor koor en instrumen taal ensemble, dat bestaat uit strijkers en kistorgel. In dit stuk worden zeven lichaamsdelen van Jezus bezongen. De tekst die Buxtehude gebruikt voor zijn compositie gaat terug op een cyclus van zeven Latijnse pas siegedichten, geschreven tussen 1200 en 1250. Hierin worden op meditatieve wijze enkele karakte ristieke lichaamsdelen (membra) van de gekruisigde Jezus vereerd. Het muziekstuk bestaat ook uit zeven delen waarin telkens een van de lichaamsdelen wordt bezon gen. Ieder deel heeft dezelfde inde ling: na een instrumentale inleiding door een instrumentaal ensemble volgt een door 5- of 3-stemmig koor gezongen bijbeltekst. Daarna komen drie strofen uit de oude Latijnse passiegedichten in de vorm van aria's of solistenensem bles. Elk deel eindigt met een her haling van het koordeel waarmee het begint. Het concert begint met twee motetten van Heinrieh Schiitz (1585-1672): Selig sind die Toten voor zesstemmig koor en Die mit Tranen saen voor vijfstemmig koor a capella. Beide motetten gaan over eeuwige rust en troost na aardse inspanningen. Daar tussendoor klinken twee meditatieve werken voor blokfluit en orgel. Beide wor den gespeeld door Paul Valk op kistorgel en Marga van der Pol op blokfluit. Sine Nomine en het instru mentale ensemble staan onder lei ding van Paul Valk. Kamerkoor Sine Nomine zingt Passieconcert. Zaterdag 9 april, aanvang: 20.15 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo Toegangsprijs: 12,- CJP/65+: 10,50, donateurs 1,50 korting kinderen tot 15 jaar: gratis. Reserveren: 072-5336906 of www. sinenominealkmaar.nl. HEILOO - Op de Uitpagina van vorige week stond een foto item van Tine Poelsma, die weer een expositie aan huis houdt. Helaas is haar kunstwerk gedraaid afge drukt en is zij abusievelijk Tine Poels genoemd. Onze excuses voor deze vervelende fout. Atelier TP aan de Termij en 189 in Heiloo is elke dinsdagmiddag van 13.00 tot 16.30 uur geopend. WEERGALOZE WINTERS ZINDERENDE ZOMERS, HAGEL HOZEN, STORMEN WATERSNODEN Met teksten, liedjes en muziek van eigen makelij vertolkt Ilonka haar kijk op de dingen van alle dag met een kwetsbaarheid die het publiek niet onberoerd laat. Aangeleverde foto Direct na het overlijden van zijn vader en het oneervolle aftre den van zijn broer Edward, wordt Bertie, die al zijn hele leven een ernstig stotterprobleem heeft, gekroond tot koning George VI van Engeland. Het is de periode waar in radio uitgroeit tot een massa medium. De Tweede Wereldoorlog staat op het punt uit te breken en de grote vijand Duitsland staat onder leiding van Adolf Hitler, die juist zo'n goede redenaar is. Het volk vraagt wanhopig om een leider in deze bange tijden. Zijn vrouw Elizabeth besluit contact te zoeken met de excentrieke logo pedist Lionel Logue om George te helpen zijn spraak te verbeteren. Ondanks een wat moeilijke start lijkt Lionel's onorthodoxe metho de zijn vruchten af te werpen: De koning ontwikkelt niet alleen het vertrouwen in zijn stem om het volk toe te spreken, ook onstaat er een hechte vriendschap tussen George en Lionel. De voorstel ling van 18.30 en 18.45 uur draait zonder pauze. The King's Speech is winnaar van vier Oscars: Beste film, beste regisseur, beste man nelijke hoofdrolspeler en beste originele script. HEILOO - Kleinkunst in een bijzondere entourage: Ilonka Ory treedt vrijdagavond 8 april op in het Witte Kerkje. Met teksten, liedjes en muziek van eigen makelij vertolkt Ilonka haar kijk op de dingen van alle dag met een kwetsbaarheid die het publiek niet onberoerd laat. Geboren met een passie voor theater en getogen in Noord- Holland en na tien jaar haar eigen bedrijf te hebben gerund, heeft ze de knoop doorgehakt: ze kiest voor de kleinkunst. Vorig jaar won ze de publieksprijs van de Rabobank Cultuurcompetitie. Elke maand treedt ze op in haar eigen Stalles theatertje in Heiloo. Van daaruit werkt ze aan steeds succesvollere carrière in de landelijke theaters. In april stond De Beun op haar speel lijst, maar omdat het Heilooër the ater als gevolg van brand nog niet beschikbaar is, treedt ze nu op in het sfeervolle Witte Kerkje. Ilonka heeft een geheel eigen stijl ontwik keld. Ze is dynamisch, geeft stof tot nadenken en haar kritische, soms scheipe teksten wisselt ze af met mooie luisterliedjes. Twee uit stekende musici begeleiden haar: Janpaul Grotenhuis en Rob de Jonge. De voorstelling, georganiseerd door De Vrienden van De Beun, is vrijdagavond 8 april, aanvang 20.15 uur. Entree 14,-. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar, te reserveren via www.vriendenvandebeun.nl of verkrijgbaar aan de kassa van De Berm, tussen 13.30 en 17.00 uur. HEILOO - Hello, Goodbye is het nieuwe thema van Koor NoteBook. Een gevarieerd repertoire, bestaande uit plezierige- liedjes. Het koor brengt dit ten gehore op zaterdag 16 april in café La Strada aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Het optre den begint om 21.00 uur, de zaal is om 20.30 uur open en de toe gang is gratis. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11