Advies tuinontwerp in Bibliotheek Heiloo Springschans start thema 'duurzaamheid' Expositie Nijenburg en jaarvergadering Voorj aarsconcert Eensgezindheid bij GGZ H E I L O O 13 Wecycle inzamelingsactie maakt kinderen bewust Ontmoetingen over genezing Buurtbus: Algemene ledenvergadering De scoutingwereld op zijn kop Geitenhoedersproject in Nepal UITKIJKPOST 6 APRIL 2011 Kinderen van de Springschans met de opbrengst van de eerste actie- dag! Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen donder dag werd op basisschool De Springschans het nieuwe school- thema 'duurzaamheid' geopend. Tijdens dit thema komt het begrip 'recyclen' uitgebreid aan bod. In het kader hiervan doet de school mee aan het 'Wecycle'- project, een project waarbij kleine elektrische apparaten en elektri sche (tuin)gereedschappen worden ingezameld om gerecycled te wor den. Kinderen leren hierbij dat deze apparaten niet thuishoren in de vuilnisbak, de school spaart via een puntensysteem voor nieuwe materi alen en kinderen op scholen in het werelddeel Afrika krijgen hulp! Defecte of overbodige elektrische apparaten verdwijnen helaas nog al te vaak in de afvalbak, gemid deld twee kilo per persoon per jaar! Dit levert milieuschade op, teiwijl apparaten na recycling waardevolle grondstoffen kunnen leveren voor nieuwe producten. Aan deze recycling wil De Springschans, de school die duur zaamheid hoog in het vaandel heeft staan, graag haar steentje bijdragen. Daarom namen de kinderen don derdag allemaal één defect appa raat mee naar school. Zo werden in één klap meer dan 130 apparaten ingeleverd! Dit is vooral goed voor ons milieu, maar ook goed voor de HEILOO - De Historische Vereniging Oud Heiloo is druk bezig met de voorbereiding van de expositie 'Welkom op Nijenburg'. Op woensdagavond 6 april vindt de jaarlijkse leden vergadering plaats met een lezing over Nijenburg. Op woensdagavond 6 april belegt Oud Heiloo haar jaarvergadering in het Open Huis. Om 19.30 uur is de zaal open. De aanvang is 20.00 uur. In het tweede deel van de vergade ring wordt een interessante lezing gehouden door dr. Christi Klinkert, conservator van het Stedelijk Museum Alkmaar. Zij had de leiding bij de restauratie van de vijftig por tretschilderijen van Nijenburg, die vanaf de 18de eeuw in de kamers van Nijenburg hebben gehangen. Vanaf 2 april worden deze schilde rijen geëxposeerd in de tentoon stelling 'Prachtig Portret' in het Stedelijk Museum Alkmaar. HEILOO - In Bibliotheek Heiloo houdt op vrijdag 15 april van 13.30 tot 16.30 uur een tuinar chitect spreekuur. Dit is gratis te bezoeken. De lente hangt in de lucht en de tuin komt weer tot leven. Zo ook in onze gedachtewereld: plannen voor een grote opknapbeurt worden gemaakt. Het moet allemaal andere, maar hoe pakken we het aan? Tuinmagazines en tuinprogramma's op tv leveren een schat aan infor matie en ideeën, maar om deze geheel passend te maken voor uw eigen tuin, met die rare hoek of die grote boom bij de buren en naar uw eigen wensen, dat is een vak apart. Tuinarchitecten kunnen dat en tij dens de Nationale Tuinontwerpdag op vrijdag 15 april aanstaande kimt u bij hen terecht, voor een gra tis en vrijblijvend adviesgesprek, óók weer in Bibliotheek Heiloo. Geïnteresseerden voor het spreek uur op vrijdag 15 april dienen zich wel vooraf op te geven (gezien de verwachte belangstelling!). De tijdslimiet per gesprek is twin tig minuten. Het is dan ook niet de bedoeling dat er een kant-en-klaar tuinplan wordt gemaakt. Daarvoor kan altijd een vervolgafspraak wor den gemaakt. Om dit korte consult zo effectief mogelijk te gebruiken is enige voorbereiding aan te raden. Bij opgave ontvangt u daarvoor een checklist. Opgave kan bij de Klantenservice van Bibliotheek Heiloo, telefonisch: 072-5330670 en viawww.bibliotheekheiloo.nl. De Nationale Tuinontwerpdag is een initiatief van de Nederlandse Vereniging voor Tuin- en Landschapsarchitectuur (NVTL) en wordt dit jaar voor de twaalfde keer gehouden. school. Voor elk ingeleverd apparaat krijgt De Springschans één punt en spaart daarmee voor nieuwe spul len zoals kinderboeken en sport- en spelmateriaal. Ook u kimt uw oude apparaten inleveren. Om de actie tot een succes te maken, nodigt De Springschans ook u uit om aan de actie deel te nemen. Gedurende de maand april mag iedereen zijn/haar oude en/of defecte kleine elektri sche apparaten op school komen inleveren. Dit kan op schooldagen van 08.30 tot 17.00 uur, zowel op de locatie aan de Breedelaan 6 als op de Sluijsweijdt 9. Het gaat om kleine, niet meer gebruikte of defec te elektrische apparaten en (tuin) gereedschappen. Denk aan huishoudelijke appa raten, maar ook aan mobieltjes, adapters, elektrisch speelgoed, bat terijen, lege cartridges et cetera. De apparaten moeten in een boodschappentas passen en mogen niet gevaarlijk zijn. De apparaten moeten leeg zijn (geen batterijen, stofzakken, frituurvet, et cetera) en alle onderdelen moeten er nog aan zitten. Op www.wecycle.nl vindt u de complete lijst met toegestane apparaten. Voor iedere vijftig inge zamelde apparaten laat Wecycle een toilet bouwen op een Afrikaanse basisschool waar geen sanitaire voorziening aanwezig is. Reden genoeg dus voor een grote opruim- beurt in huis! HEILOO - Op zaterdag 9 april geeft Muziekvereniging Eensgezindheid in de concert zaal van de aula GGZ te Heiloo vanaf 20.00 uur een voor jaarsconcert waarbij bekende sprookjes, oude legendes en vergeten sagen tot leven worden gebracht. De bekendste sprookjes komen voorbij in een uitdagend concert dat geschikt is voor de hele familie. Ga mee op avontuur naar verdwe nen legendes en beleef favoriete sprookjes, waaronder Raponsje, Medusa, Peer Gynt en vele ande ren. Een echte 'storyteller' neemt u mee in een verhaal waarbij enkele favoriete sprookjesfiguren, waaron der Roodkapje, Hans Grietje en Rapimzel de revue zullen passeren. Het belooft een spektakel te wor den met swingende liedjes verzorgd door het grootorkest, het leerlin- genorkest en het opstaporkest. Leef mee met het sprookje Raponsje (Rapimzel), het meisje met de lange blonde haren dat opgesloten zit in de toren. Luister naar de Griekse legende van Medusa; een knappe vrouw die een verschrikkelijke misstap beging en waardoor haar mooie haren veranderden in angst aanjagende slangen. Beleef de wilde avonturen van Peer Gynt, een fan tasierijke Noorse jongen die in een Noors doip woont op een vervallen boerderij samen met zijn moeder Aase. Ervaar de belevenissen van De Kleine Zeemeermin Ariel met een ontembare nieuwsgierigheid naar de bovenwereld. Ariel neemt regelmatig stiekem een kijkje en tij dens een van haar uitstapjes wordt ze op slag verliefd op een prins. Swing mee met de vrolijke nummers uit succesvolle musicals als The Sound of Music en Maiy Poppins, maar geniet ook van verrassende nieuwe muziek. Kaarten: 7,50 zijn op 9 april vanaf 19.00 uur te verkrij gen aan bij de entree van de aula GGZ aan de Kennermerstraatweg 464 te Heiloo. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen onder begeleiding van ouders/verzorgers vrij toegang. reserveringen@mv-eensgezindheid. nl. Meer informatie is ook te vinden op: www.mv-eensgezindheid.nl. Een groep vrijwilligere van Oud Heiloo, onder leiding van Anne Lawant, is bezig de tentoonstelling 'Welkom op Nyenburg' in te richten. Waar meestal de aandacht is gericht op de buitenkant van Nijenburg krijgt in deze expositie de binnenkant van Nijenburg in de periode 1920 - 2007 de volle aandacht. De bezoeker wordt een beeld geboden van de bewoning van Nijenburg in die periode en men maakt een rondgang langs en door de afbeeldingen van de binnenkant van het huis. Dit biedt een visuele erva ring. Enkele films en een digitale toer via het internet vullen de expositie aan. Het beeldmateriaal is beschik baar gesteld door Pictura Imaginis te Heiloo. 'Welkom op Nyenburg' is te bezoeken vanaf dinsdagavond 12 april. In verband met de voorberei dingen is de Oudheidkamer Heiloo op zaterdagmiddag 9 april gesloten. Informatie: tel. 072-5321404/5320028, info.oudheiloo@gmail.com en www. oudheiloo.nl. HEILOO - In Barhabise (Nepal), zijn onlangs officieel de eerste geiten overhandigd aan een groep vrouwen die alleenstaand, verstoten of weduwe zijn. Voordat deze vrouwen hun zwangere geiten krijgen volgen zij een training van vijf dagen gegeven door een veearts; hoe ze te houden, op tijd ziekte herkennen en bestrijden en het bevallen van de geit. 35 Vrouwen hebben deze training gevolgd, na een jaar moeten zij elk twee zwangere gei ten teruggeven aan de single woman group die dit alles begeleidt. Hierdoor ontstaat er een soort van olie druppel die zichzelf ver spreidt. Dankzij geld, ingezameld door Stichting Veldwerk van onder andere Simon Peek juweliers is deze training en de aan schaf van de geiten tot stand gekomen. En er zijn voor dit jaar nog drie trainingen gepland. Aangeleverde foto HEILOO - Nog nooit was onze gezondheidszorg zo georgani seerd en gespecialiseerd als nu in West-Europa: waar en wanneer waren er meer ziekenhuizen en gezondheidscentra? Toch wordt de roep om genezing ondanks het grote aanbod aan behande lingen niet minder: genezing van een ziekte, van een psychische aandoening, van lijden. Blijkbaar ligt er een wereld van verschil tussen de vraag 'genees mij' en het antwoord dat gegeven wordt door artsen, psychologen en gebedsgenezers. Ook in Lourdes, bij healing, bij handopleggers en bij Jomanda past het antwoord niet naadloos op de vraag. De wereld, die ligt tussen de vraag 'genees mij' en het grote aan-bod dat er gedaan wordt, is het thema van een serie ontmoetingen, die 'Rond de waterput' in het voor jaar van 2011 organiseert. Op 13 april is dit: Florence Nightingale over genezing. Jean Jacques Suurmond, pastor, supervisor en columnist van dagblad Trouw schreef een boek over de spiritu aliteit van Florence Nightingale, 'de dame met de lamp'. Hij brengt u deze avond in aanraking met de genezende kracht van haar doen en denken, met pianomuziek van Leontine Kaptein. Tijd van 20.00 tot 22.00 uur, Willibrordushuis, Westeiweg 267, Heiloo, kosten: 3,- per persoon, per bijeenkomst. HEILOO - Op maandag 18 april houdt de Vereniging Buurtbus Heiloo haar jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, om 20.00 uur. Aanmelding en informatie bij de secretaris mevrouw E. van Riel-Vrijburg, tel. 072-5332659, e-mail: els.vrijburg@hetnet.nl of Commandeurelaan 11, 1851 XP Heiloo. HEILOO - En zo kon het zomaar gebeuren dat de Welpen him leiding vertelden wat ze moesten doen. Afgelopen vrijdag waren de rollen omgedraaid bij de Welpen van Scouting Rurik. De Welpen (jongens en meisjes van 8 tot 11) waren de leiding en de leiding was Welp voor één avond. De Welpen konden op deze manier het insigne 'leiding voor één dag' verdienen. En dat houdt in dat ze de week ervoor een eigen programma mochten bedenken en de meest fantasierijke ideeën passeerden de revue: stratego met een twist en een postenspel met vragen en opdrachten. Het uiteindelijke programma bestond uit een zelf uitgezette speurtocht door Heiloo, gevolgd door een spannend spel in het donkere bos. Welp Jasper: „Het was erg leuk, maar toch ook best wel moeilijk om bijvoorbeeld iedereen stil te krijgen". Alle Welpen hebben het insigne dubbel en dwars verdiend! Kijk op www.scouting- rurik.nl of mail welpenleiding® scoutingmrik.nl voor meer infor matie over de scouting. Nieuwsblad voor Heiloo omstreken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13