Lente op de Windhoek Veel animo voor Noord Holland Rally Inschrijven Bloemendagen gestart Tulpomania in Egmond aan den Hoef Einde Hoedenseizoen NIEUWS UIT DE REGIO Opbrengst gaat naar 'Stichting Doe Een Wens' Een cultureel diner in het teken van tulpen Limmen heeft nieuwe groente- en fruitwinkel regio 23 a Op 17 april wordt er weer een Noord-Holland Rally gehouden. Aangeleverde foto REGIO - Op 17 april houden een aantal leden uit Egmond en Heiloo weer een Noord-Holland Rally. De routes leiden weer langs de prachtige bollenvel den, die hopelijk rond die tijd, volop in bloei zullen staan. Het wordt een puzzelrit, dus uw kennis zal die dag ook nog wor den getest. De deelnemers vertrekken bij Laamens Jachthavens in Akersloot voor koffie, gebak en de inschrij ving. De organisatie is dit jaar in handen van Irene de Boer en Peter Bruijn. Peter Bruijn: „De rally start om 09.30 uur met uiter aard vele stops onderweg, waar onder een champagne stop, een super lunch en 's middags op het plein in Schagen een stop met een optreden van Sgt. Wilson's Army Showband. 's Avonds eten de deelnemers met z'n allen bij de jachthaven van Laamens waar ze 's ochtends ook zijn vertrokken. Om niet alleen aan onszelf te denken, maar natuurlijk ook de slachtoffers en helden die tijdens WOU zo voor ons hebben gevochten, dachten wij dat het goed zou zijn om aan deze rally een goed doel te koppelen. Dit jaar hebben wij gekozen voor Stichting Doe Een Wens! Dit is een vrijwilli gersorganisatie die de liefste wens vervult van kinderen van 3 tot 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Alle wensen die zij hebben worden vervuld. Informatie over omtrent deze stichting is te vinden op www. doeeenwens.nl. Een gedeelte van het inschrijfgeld gaat naar deze stichting. Verder zal er tijdens het diner een loterij plaatsvinden Degenen die nog extra willen geven kunnen dit natuurlijk doen. De opbrengst van de loterij gaat ook naar Stichting Doe Een Wens." Meer informatie? Mail naar: noordhollandrally2011 @gmail. com. LIMMEN - Iedereen die dit jaar wil meedoen aan de Bloemendagen kan zich vanaf vandaag inschrijven. De eerste aanmeldingen zijn al binnen en het ziet er naar uit dat het dit jaar een fantastisch jaar gaat worden met een groot aantal mozaïeken. Veel oude prikploegen, die er enkele jaren tussenuit zijn geweest, voelen het bloed toch weer stro men en hebben toegezegd om dit jaar weer mee te doen. Er zal weer straatversiering, bloemsierkunst, kindermozaiëken, volwassen moza- ieken, beimen, werkstukken, plak- stukken in overvloed zijn. Oude tijden herleven. Dit jaar zal het routeboekje bij alle bewoners van Limmen in de brievenbus vallen in de week voor de Bloemendagen beginnen. Het is daarom van belang dat de stichting op tijd weet wie er meedoet en met welk onderwerp, EGMOND - Al een paar weken werken alle groepen van basis school De Windhoek enthousi ast aan een project. Het gaat over de verschillende land schappen rondom Egmond- Binnen: de zee, het strand, de duinen, het bos, de bebouwing en de polder. Alle groepen nemen deel aan een fotospeurtocht in Bergen aan Zee. Daarnaast krijgt elke klas ook een rondleiding van de boswachter. Op vrijdag 1 april (geen grap) zijn alle kinderen naar de Adelbertusakker gewandeld. Daar kregen ze een bakje met roggezaad. Dit zaad heb ben ze op een akkertje gestrooid. De zaadjes werden bedekt met zand. Daarna heeft elk kind een stokje met de eigen naam erop bij het eigen akkertje gezet. Over een tijdje kunnen we allemaal genieten van het mooie veld met rogge! Het project wordt afgesloten met een tentoonstelling in de speelzaal van de school. Daar laten de kinde ren zien wat ze hebben geleerd en gemaakt. Op donderdagmiddag 14 april en vrijdagmiddag 15 april zijn belangstellenden onder schooltijd van harte welkom aan de Herenweg 72A in Egmond-Binnen. andere kan het niet meer geplaatst worden in het boekje. Dit moet op uiterlijk 13 april binnen zijn. De aan tallen nagels en het opgeven voor het ritsen moet om zaterdag 16 april binnen zijn. Op de website staat meer informatie. U vindt hier onder andere het Prikbordnieuws dat naar alle deelnemers wordt gestuurd. Wilt u dit ook ontvangen stuur dan een mailtje naar: info@bloemenda- genlimmen.nl met de vermelding van Prikbordnieuws. EGMOND - Sabien Bosman (kok) en Peter Lassooy (gra fisch kunstenaar) verzorgen op 21 april in de bibliotheek van Egmond aan den Hoef een cul tureel diner dat in het teken staat van de tulpengekte uit de 17de eeuw. De tulpengekte uit de 17de eeuw inspireert nog steeds: Peter Lassooy plaatst met zijn project Tulpomania het thema in een eigentijdse setting. In twaalf foto's, een video en een boek vertelt hij op boeiende wijze het bizarre verhaal van de tulp. Sabien Bosman vertaalt dit in een diner dat de verhaallijn van Lassooy volgt. Tussen de gangen door vertelt Peter de geschiedenis van de tulpen manie en vertoont hij zijn video. Het diner vindt plaats in de bibliotheek van Egmond aan den Hoef met uit zicht over de bollenvelden die dan in volle bloei staan. De Oostenrijkse plantkundige Carolus Clusius bracht in 1593 de eerste tulpen naar Nederland. De tulp viel in Nederland bijzonder in de smaak. Welgestelde liefheb bers kochten van de geleerde bol len om die op hun buitens of in de tuinen van hun grachtenhuizen te planten. Tulpen werden een rage. Zakenlieden zagen him kans en men begonnen tulpenbollen die nog in de grond zaten op papier door te verkopen. In deze termijnhandel gingen de papieren van hand tot hand met telkens weer winst, ter wijl de steeds kostbaarder bollen in de koude grond rustten. Een bekend verhaal is dat van de Alkmaaree kas telein Wouter Winkel die voorde lig een pakket bollen had gekocht, waaivan hij hoopte dat hij die met grote winst kon verkopen. Helaas overleden Winkel en zijn vrouw voordat de winst kon worden opgestreken. Zijn zeven kinderen belandden in het weeshuis. Toen de weesvaders van de bollen hoor den, pakten ze de zaken groot aan. Er werd een veiling georganiseerd en van heinde en ver kwamen de kooplustigen. Het pakketje bollen bracht een bedrag van 90.000,- op. Naar onze tijd vertaald zou dat vele miljoenen betekenen. Kort daarop stortte de handel in, met als gevolg dat velen grote verliezen leden en vaak zelfs failliet gingen. De tulp werd weer de betaalbare bloem die hij heden ten dage nog is. Bibliotheek Egmond aan den Hoef, Nieuwe Egmonderetraatweg 15 in Egmond aan den Hoef. Ontvangst: 18.00 uur, deelname 29,50 (inclusief 3 drankjes). Reserveren bij: info@staaleatering. com of tel. 06-55740685 (Sabien Bosman). EGMOND - De leden van de 'Gilde der beHOEDers' heb ben de afgelopen winterperi ode het hoofd warm gehouden door het dragen van hun hoed. Op Allerheiligen 1 november werd de hoed plechtig opgezet en op zondag 17 april wordt de hoed - met de nodige weemoed - weer afgezet. De lente is aangebroken en de hoed wordt netjes afgeborsteld en opgeborgen. De Gilde der beHOE Ders bestaat uit zo'n vijfentwintig veiwoede liefhebbers van de klas sieke hoed. Zij dragen de hoed op de openbare weg tussen Allerheiligen en Pasen. Gildebroedere die zondi gen tegen deze regel, verbeuren een boete en bij recidive ondergaan zij een bolwassing. Zowel de hoedenopzetting als de hoedenafzetting vinden plaats vol gens aloude gildeceremoniën in de karakteristieke Hoeve Overelot te Egmond aan de Hoef. De Gilde is twaalf jaar geleden opgericht en wil onder andere een bijdrage leveren aan het dragen van de min of meer klassieke hoed. Indien u ook een liefhebber bent van de hoed en kennis wilt maken met de Gilde bent u welkom tijdens de plechtige hoedenafzetting, zon dag 17 april om 15.30 uur in Hoeve Overelot aan de Slotweg 42 te Egmond aan de Hoef, www.behoe- dere.nl. In twaalf foto's, een video en een boek wordt op boeiende wijze het bizarre verhaal van de tulp verteld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15