Heiloocontact LED-licht ook in de wintermaanden goed ervaren Opening Vrijwilligers- informatiepunt 9 april Meer informatie? Bel! Verleende collectevergunning Vacature Rekenkamercommissie 20 6 APRIL 2011 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur De gemeente Heiloo is samen met de omwonenden van de vijver tussen de wijk Vredenoord en Vrieswijk bezig met een proefproject van een jaar lang met LED- verlichting. De gemeente onderzoekt hiermee hoe de inwoners LED-verlichting beleven in hun woonomgeving Dit onderzoek is bedoeld te kijken of we LED-verlichting misschien op meer plaatsen in Heiloo gaan toepassen. De direct omwonenden worden driemaal gevraagd naar hun mening. De tweede enquêteronde is dit voorjaar gehouden en opnieuw is de meerderheid van de omwo nenden positief. De verlichting is helder en duidelijk genoeg voor het herken nen van gezichten. Daarnaast voelt men zich veilig, zowel te voet als op de fiets. Als grootste verschil met conventionele verlichting wordt genoemd dat het licht van LED-lampen wit ter en helderder is. Op de vraag aan de omwonenden of zij het dimmen van de masten in de late avond en nacht opmer ken, geeft 70% aan dit niet waar te nemen. De verlichting heeft in de winter dus goed gepresteerd. Nu is het wachten op de laatste enquêteronde in mei van dit jaar, waarna wij onze definitieve conclusies trekken. Donkere dagen Hoe wordt LED verlichting ervaren in de donkere wintermaan den? Ruim 85% van de ondervraagden is hier positief over. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer S Verhaar van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer Door burgemeester en wethouders is vergunning verleend voor het hou den van een collecte door het Nationaal Fonds Kinderhulp in de periode van zondag 10 tot en met zaterdag 16 april. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. De Rekenkamercommissie zoekt een voor haar werkzaamheden een extern lid. De gemeenteraad van Heiloo heeft een rekenkamercommissie ingesteld die voor de raad onafhankelijk onderzoek uitvoert naar de doel matigheid en doeltreffendheid van het beleid van de gemeente Heiloo. De rekenkamercommissie bestaat uit een externe voorzitter, twee raadsleden en twee externe leden. De externe leden van de rekenkamercommissie leveren een actieve bij drage aan het functioneren van de commissie en aan het begeleiden van het onderzoek. De externe leden kijken kritisch en constructief mee over de schouder van de onderzoeker of het onderzoeksbureau. De commissie vergadert ongeveer acht maal per jaar, de frequentie is afhankelijk van de voortgang van het onderzoek. Nieuw lid De raad zoekt een extern rekenkamercommissielid dat: - beschikt over minimaal HBO niveau; - kennis heeft van en ervaring heeft met het uitvoeren en begeleiden van (evaluatie)onderzoek; - betrokkenheid heeft bij en kennis heeft van lokaal bestuur en gemeen telijke organisaties; - kan samenwerken in teamverband. Meer informatie De volledige vacaturetekst vindt u ook op de website www.heiloo.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de voorzitter van de com missie, de heer R. Strijker telefoonnummer 06 510 996 84 of met de grif fier mevrouw E. van der Voorde, telefoonnummer 072 533 67 92 of per e-mail griffie@heiloo.nl. www.helloo.nl Dit jaar Is het Europees jaar van het vrijwilligers werk. Daarom Is het op zaterdag 9 april van 12.00 tot 16.00 uur feest In en rondom het Vrljwllllgers- Informatlepunt (VIP). Het VIP vindt u In de biblio theek Heiloo. Wethouder Jacob Ouderkerken opent het Vrljwllllgerslnformatlepunt officieel om 14.00 uur. De jaarlijkse vrijwilligersmarkt vindt ook op deze mid dag plaats. Ongeveer twintig organisaties uit diverse sectoren van het vrijwilligerswerk willen het publiek graag vertellen wat hun vrijwilligers doen. Wat is er allemaal te doen op 9 april? Er zijn diverse activiteiten voor jong en oud. Bij het VIP kunt via een testje ontdekken welk vrij willigerswerk voor u interessant is. Ook kunt u met een de actuele vrijwilligersvacatures inzien. Voor de kleintjes is er een springkussen, voor de grotere kinderen een Sutu-wall. U wordt getrakteerd op limonade en koffie of thee. Het koor Ubi Caritas treedt om 12.00 uur op en ook de maatschappelijke stagiairs die bij de organisatie van deze dag betrokken zijn, laten van zich horen. De brandweer betrekt het publiek bij het blussen van een brandje, zij geven om 13.00 uur en 15.00 uur een demonstratie. De Fanfare Showband Heiloo trekt door het dorp en arriveert om 14.00 uur op het feestterrein om de officiële opening van het VIP extra onder de aan dacht te brengen. Een foto-impressie van het vrijwilligerswerk in Heiloo gemaakt door Fotoclub Collectief Contour is te bezichtigen in de bibliotheek van Heiloo. Verder is er de hele middag muziek. Wat doet het VIP? Het VIP informeert, bemiddelt en adviseert. Organisaties die hun werk doen met inzet van vrijwil ligers kunnen hier terecht om hun vacatures aan te melden, en voor informatie en advies over werven en behouden van vrijwilligers. Vrijwilligers of mensen die vrijwilligerswerk willen doen, vinden hier informatie over beschikbare vacatures, over organisaties en vrij willigerswerk in het algemeen. Kortom: het VIP brengt vrijwilligers en organisaties met elkaar in contact. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y. Kersten van de afdeling Welzijn, telefoon nummer 072 535 67 08.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 20