Vijf 5 jaar Smitskeukens in Uitgeest Limmen heeft nieuwe groente- en fruitwinkel Zondag 24 april Paasrondvaart-brunch Aan het ijs van IJssalon ci Vediamo Klussers weer terug uit Oeganda 23 INGEZONDEN MEDEDELING Taizé-projectkoor in Corneliuskerk Amak wandelt New Voice nog drie keer vóór de vakantie! Passieconcert in de Abdij van Egmond Leerlingen Pax Christi geslaagd voor hun EHBO UITKIJKPOST 6 APRIL 2011 LIMMEN - Wilt u ook de vierstem mige Taizé-muziek mee zingen, dan bent u welkom op donder dagavond 7 april om 20.00 uur in de Corneliuskerk van Limmen. De deelname aan deze repetitie onder leiding van Peter Rijs is bedoeld voor zowel koorleden, kerkgangei's als geïnteresseerden. Op zaterdagavond 10 april om 19.00 uur zal er dan een medita- tieve-viering in de Corneliuskerk van Limmen worden gehouden waar het projeet-koor de zang zal verzorgen met de ingestudeerde Taizé-aeelamaties. Er zal in de pauze koffie en thee geschonken worden en er is dus ook gele genheid elkaar te ontmoeten. Deelname aan het project-koor is gratis, maar men stelt het wel op prijs als u doorgeeft dat (of met hoeveel koorleden) u komt, pastorie.corneliusparochie® hetnet.nl. AKERSLOOT - Dinsdag 12 april is er weer een doordeweekse wan deling. De wandeling is een ver rassing en brengt u op de prach tigste plekjes in Noord Holland. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Tini Krom, tel. 0251-312815. REGIO - Nog een paar keer en dan zit het tweedejaar er alweer op voor koor New Voice! Op zaterdag 10 april om 19.15 uur is New Voice weer present. Voordat het koor weer van een welver diende vakantie gaat genieten, staan - na zaterdag - nog twee vieringen op het programma. Op 23 april wordt de Paaswake met zang opgeluisterd en op 26 jimi is New Voice aanwezig bij het jaarlijkse Adelbertusfeest, een viering in de open lucht en wel op de Adelbertusakker in Egmond Binnen-West. EGMOND - Op Palmzondag 17 april zullen de bekende sopraan Ivera Museh en de alt Irmgard von Asmuth traditiegetrouw him medewerking verlenen aan een passieconcert waarin het 'Stabat Mater' van G.P. Pergolesi en aria's van Bach ten gehore worden gebiacht. Verder wordt medewer king verleend door de organist Ton Veltkamp. In het beroemde Stabat Mater staat Maria, de moeder van Jesus, centraal. Er wordt, staande bij het kruis, de gevoelens van de liefhebbende moeder vertolkt in de muziek en de vraag: Wat is er gebeurd? Waarom dit alles? Het Stabat Mater van Pergolesi is misschien wel de meest bekende versie van het Stabat Mater, een cyclus van gezangen over Maria welke is geschreven door Jacopone da Todi. Egmond, 17 april: Abdij van Egmond, aan de Abdijlaan26. Aanvang concert 14.30 uur, kerk open 14.00 uur. Toegangskaarten verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Entree bedraagt 10,-. Reservering gewenst, tel. 0251-310032. UITGEEST - Op 7 april 2006 werd de tweede vestiging van Smitskeukens geopend in Uitgeest, de woonplaats van René Sehellevis, maar al snel werd deze locatie te klein voor het snel groeiende bedrijf en verhuisde het eind vorig jaar naar de Geesteiweg 10 in Uitgeest. Daar zit Smitskeukens nu in een gloednieuwe, eigentijdse en prachtige showroom samen met Bakkum Krook in één pand onder de naam Bad Keuken Plaza. „Smitskeukens is er voor elk budget", aldus René Sehellevis: „Het komt vaak voor dat de bestaande keuken nog niet aan vernieuwing toe is en dat men graag delen van de bestaande keuken wil moderniseren. Zo geeft een ander werkblad of andere tegels voor de wand of vloer al een heel nieuw en eigentijds beeld. Of men wil de verouderde inbouwapparatuur vernieuwen. Alles is mogelijk; van renovatie tot nieuwe, strakke designkeukens tot en met nostalgische keukens in landhuisstijl. Smitskeukens is door Elsevier Retail benoemd tot de Beste Keukenzaak van Noord-Holland en tweede van heel Nederland! Hierbij is gelet op de prijs/kwaliteitverhouding en de best verleende service. Van donderdag 7 tot en met zaterdag 9 april is er bovenop de al hele scheipe prijzen een 'Grote Verjaardagsactie' en wordt er bij aankoop van een keu ken 50% korting op alle inbouwapparatuur gegeven. En... een Quooker (kokendwaterkraan) helemaal gratis bij de aankoop van een keuken. Let op, alleen op 7, 8 en 9 april bij Smitskeukens Uitgeest aan Geesteiweg 10 in Uitgeest (tegenover molen De Dog). Tel. 0251-311880, e-mail: info@smits- keukens.nl en www.smitskeukens.nl. LIMMEN - Sinds 10 maart heeft Limmen weer een groente- en fruit winkel, waar men allerlei soorten verse groenten, fruit en dagelijks vers gesneden (rauwkost)salades kan halen. Van appels, peren en/of sinaasap pels tot een bosje verse tuinkruiden, een doosje aardbeien, krop sla, sper ziebonen, bloemkool (indien teveel is zelfs een halve mogelijk), broccoli, et cetera. Dagvers en gezond! Bert en Corien Zwart, bijgestaan door col lega Rutger en dochter Daisy, zijn drie weken geleden met stille trom open gegaan, maar inmiddels weten veel Limmers de groente- en fruitwinkel aan Dusseldorperweg 75 feilloos te vinden. Bert: „We hebben al diverse posi tieve reacties mogen ontvangen. Veel mensen zijn blij dat er weer een groen teboer in het dorp is gevestigd!" Bert is groenteboer in hart en nieren en runt al twintig jaar een groenten- en fmitzaak in Akersloot. Hij en Corien gaan voor de beste kwaliteit tegen betaalbare prijzen onder het motto: „Service en kwaliteit is onze beste reclame!" In de keuken worden dagelijks vele variaties in verse rauwkostsalades gesneden. De aanbieding in adver tentie elders in de krant geldt van donderdag 7 april tot en met zaterdag 9 april. Groenten- en fruitwinkel Bert en Corien Zwart, Dusseldorperweg 75, Limmen. AKERSLOOT - Horeca- en reereatiebedrijf 't Hoorntje in Akersloot is gespecialiseerd in bruiloften en feesten voor groepen vanaf 25 gas ten. Speciaal voor Pasen heeft 't Hoorntje een Paasrondvaart-brunch- arrangement op de agenda gezet waar u ook vanaf een persoon voor kimt reserveren. Op Paaszondag 24 april is er de mogelijkheid om mee te varen en te genieten van een heerlijke brunch in Paassfeer: Arrangement A: eerst een rondvaart en dan brunch: Partyschip Claes Horn vaart om 10.30 uur uit voor een mooie tocht van anderhalf uur over het Alkmaarder- en Uitgeestenneer. Aan boord wordt u ontvangen met koffie, thee met een gesorteerd gebakje. De rondvaart voert u om de Westwoudpolder langs het kleine dorpje De Woude, waarna er weer koers wordt gezet naar de haven van 't Hoorntje. Als Claes Hom aangemeerd is bij de haven van 't Hoorntje, gaan alle gas ten van boord en zetten koei's naar zaal 't Achterom of zaal Op Zolder, waar iedereen van de brunch kan genieten. Om 13.30 uur is de brunch ten einde. Arrangement B: eerst brunchen en dan een rondvaart: Ontvangst van de gasten om 12.00 uur in zaal 't Achterom of zaal Op Zolder, hier geniet u eerst van de bmnch. Partyschip Claes Horn vaart om 13.30 uur af voor een tocht van anderhalf uur over het Alkmaarder- en Uitgeestenneer. Aan boord wordt tweemaal 'n drankje of frisdrankje geserveerd. Om 15.00 uur meert Claes Hom aan bij de steiger van 't Hoorntje. Neem contact op met horeea- en reereatiebedrijf 't Hoorntje, Kerklaan 20 te Akersloot, tel. 0251-312120 of e-mail:info@hoomtje.nl, www.hoomtje.nl. EGMOND-BINNEN - Op 1 april opende ijssalon ei Vediamo, gevestigd aan de fraaie Abdijlaan in het hartje van Egmond-Binnen, feestelijk haar deuren. Ben van Woezik en zijn wouw Jennifer Dekker zijn de trotse eigenaren van het kleine maar oh zo fijne ijspaleisje, waar men uit 15 wisselende sma ken, dagvers en huisbereid, ijs kan kiezen. Ben heeft tijdens zijn jarenlange dienstverband bij horecaleverancier Theo Laan altijd al zijdelings met het bereiden van ijs te maken gehad en begon zeven jaar geleden met zijn eigen ijsmakerij aan de Vennewatersweg, waar hij voor regionaal bekende restau rants, ijssalons en losse ijsventers op ambachtelijke wijze puur natuurlijk ijs bereidt. Menigeen heeft zonder het te weten al eens dat overheerlijke ijs van ci Vediamo geproefd, als men ooit een ijsdessert heeft genuttigd in één van de Wondere restaurants, Abby's, Anno Nu, et cetera. Nu kan men hier dus ook heerlijk thuis, op de fiets of tijdens een wandeling al smullend van genieten! IJssalon ci Vediamo, Abdijlaan 12, 1935 BH Egmond-Binnen. LIMMEN - Dertig kanjers van groep 8 van de Pax Christischool zijn geslaagd. Na drie maanden van oefenen, zweten, leren en nog meer oefenen en zweten hebben de kinderen het prima gedaan. Van verbanden leggen, vragen beantwoorden, tot de stabiele zij ligging, alles werd behandeld. Tini Hollander kwam iedere week een middag oefenen met de kinderen. Het resultaat mag er zijn. Een groot compliment aan iedereen. Aangeleverde foto REGIO - Van 12 tot 28 maart is de oud-Heilooënaar Ton Apeldoorn, samen met zijn reis genoten uit Limmen, Co Min, Jos Zomerdijk, Jaap Metselaar en Willem Veldt, in Oeganda geweest, om te klussen op een lagere school in Luzira, een bui tenwijk van de hoofdstad van Oeganda, Kampala. In 2009 is hij op deze school gestart met een project om de school en het onderwijs te verbeteren (zie www.luziraschooloeganda.nl). Het bezoek heeft niet alleen op de school zelf en in Luzira, maar ook op de Hollanders diepe indruk gemaakt. Zij hebben hard gewerkt, het heeft hen veel energie gekost, maar zij hebben er heel veel waar dering en dankbaarheid voor terug gekregen. De 'missie' was dit keer het bouwen van een keuken voor de ruim negenhonderd kinderen, die iedere dag op school te eten krijgen. Na twee weken werken, samen met de lokale bevolking, was de klus geklaard. Het is een prach tig gebouw geworden. Het dak, bestaande uit ijzeren golfplaten, is grotendeels vernieuwd, om het hele gebouw is een veranda gebouwd, waar de kinderen op kunnen zitten om te eten, en er is een stuk rond de keuken bestraat. Daarnaast is een nieuwe oven gebouwd. Tot slot is een schoorsteen gebouwd, zodat de rook van de ovens niet meer in de keuken komt, maar nu recht streeks naar buiten gaat. Kortom, er staat nu een gebouw waar de school heel blij mee is. Verder zijn er weer schoolboeken en lesmate riaal voor de leerkrachten gekocht, zijn twee 'toiletgebouwen' voorzien van nieuwe waterleidingen, en zijn 10 koffers met kleding en school spullen, waaronder vier laptops, aan de leerkrachten van de school gegeven. Een deel van de kleding hebben zij zelf aan de plaatselijke bevolking uitgedeeld. En de dank baarheid die ze hier allemaal voor terug hebben gekregen is met geen pen te beschrijven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23