Finaledag schoolvoetbalspektakel Estafette- en trimloop in Akersloot Hole-in-one voor Zeb de Haas Diploma's behaald bij zwembad Loos SPORTNIEUWS UIT DE REGIO -- AMAK en Le Champion houden op zaterdag 28 mei een estafette- en trimloop sport 24 Kleuters van GTH vertonen hun kunsten <pM 6 APRIL 2011 Het hoge aantal deelnemende meisjes geeft nog eens aan hoe een grote vlucht het meisjesvoetballen heeft genomen. Foto: Vincent Bloothoofd SCHOOLVOETBAL HEILOO - Vrijdag is de spannen de finaledag van het jaarlijkse evenement voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basis scholen. Dit bijzondere voet- balfeest wordt voor het vijfde jaar op rij gezamenlijk georga niseerd door de Heilooër voet balverenigingen De Foresters en HSV. Het voetbaltoernooi vindt afwis selend plaats bij één van beide clubs. Dit jaar is HSV gastheer en verandert sportpark Het Maalwater twee dagen in een kolkende massa voetbalkids in kleurige sporttenues. Afgelopen vrijdag 1 april vond de eerste speeldag plaats. De grote vraag was: wie volgt de kampioen van 2010 de Springsehans op? Ruim 400 kinderen kwamen in actie en veel broertjes, zusjes en vaders en moeders kwamen de jonge sporters aanmoedigen. Er speelden totaal acht jongens elftallen, 17 jongens zeventallen en maar liefst 22 meis jes zeventallen. Het hoge aantal deelnemende meisjes geeft nog eens aan hoe een grote vlucht het meisjesvoetballen heeft genomen. Er zijn aanstaande, vrijdag nog veel schoolteams die kansen maken op de titel voor 2011. De organisatie met ruim dertig vrijwilligers is klaar voor de grote finaledag en gaat er dan helemaal een voetbalfeest van maken voor de jeugd. De winnaar van het 11x11 toernooi wordt die avond bekend en gaat door naar de regiofmale. Na afloop van het sportieve programma staat uiteraard de bekende sehool- voetbal disco als feestelijke afsluiter op het programma. „Een spetteren de afronding die de schooljeugd niet mag missen", zegt Mona Burgering van de schoolvoetbal commissie. Nieuw sinds vorig jaar is het toer nooi voor de groepen 5 en 6. Deze leeftijdscategorie komt woensdag 13 april van 14.00 tot 16.00 uur in actie. In een 7 tegen 7 toernooi, zal ook hier door de jongere kinderen gestreden worden voor de titel van Heiloo. De organisatie verwacht een groot aantal belangstellenden en flinke drukte komende vrijdag. Alle spelers en bezoekers worden vriendelijk verzocht om op de flets naar Sportpark Het Maalwater te komen. Bij clubhuis de Basis kun nen bezoekers op de tribune in het zonnetje onder het genot van een 'patatje schoolvoetbal' him favorie ten aanmoedigen. Iedereen is wel kom en een bezoekje is absoluut de moeite waard. HARDLOPEN AKERSLOOT - De Akersloter Marathon Klub AMAK en Le Champion organiseren op zater dag 28 mei weer een estafette- en trimloop. De estafetteloop staat open voor iedereen. Teams van atletiekver enigingen, bedrijfsteams, gelegen heidsteams, familieteams, alsook gemengde teams mogen meedoen. De estafetteloop is een evenement met een ontspannen karakter. Voor de snelste teams per categorie zijn er prijzen beschikbaar. Er kunnen teams van vier lopers meedoen. Zij leggen na elkaar een parcours af van 5,4 kilometer. Na aankomst van de vierde loper, loopt het hele team nog een extra ronde van 3,5 kilo meter. De finishtijd van de derde loper geldt vervolgens als de totaal- tijd van het team. Het parcours is vrijwel geheel verhard en voor het grootste gedeelte autovrij. De start vindt plaats bij handbalvereniging Meervogels, tegenover Boschweg 26 te Akersloot, om 14.00 uur. Hier is ook kleed- en douche gelegenheid. Golf HEILOO - Zaterdag 2 april sloeg GCH jeugdspeler Zeb de Haas een hole-in-one op hole 6 van golfbaan Heiloo. De 13-jarige speler sloeg met zijn ijzer 6 de bal van 133 meter, drie meter naast de vlag. De bal rolde daar na rustig over de green en viel precies in de hole. Zeb sprong een gat in de lucht en belandde in de armen van zijn ervaren flightgenoten. Een hole-in-one betekent dat een golfer in één slag de bal vanaf de afslagplaats in de hole slaat. Het is een hele eer voor een golfer om een hole-in-one te slaan. De etiquette schrijft voor volwassen golfers voor dat zij na het maken van een hole-in-one alle gasten in het club huis een rondje geven. In het geval van de 13-jarige jeugdspeler trak teerde hij zijn flightgenoten op een frisdrankje op het zonnige terras. Op grote golftoemooien kan soms een auto gewonnen worden als er een hole-in-one geslagen wordt. Via www.amak.nu kan er vanaf 14 april vooringeschreven worden. Tevens kan er nog op zaterdag 28 mei bij de handbalvereniging worden ingeschreven. De kosten zijn 12,- per team. Dit kan worden overge maakt op girorekening 4106770 ten name van AMAK te Akersloot onder vermelding van Estafette.Ook wordt er een individuele loop gehouden. Lopers kunnen maximaal zes keer een ronde van 3,5 kilometer lopen. Hiervoor kan er alleen op de dag zelf worden ingeschreven. De kosten zijn drie euro. Starttijd is 14.05 uur. Het komt echter maar zelden voor. Specialisten hebben de kans op een hole-in-one berekend op circa 1 tegen 12.700 voor een geoefende golfspeler. Flightgenoot Peter de Vries, speler van heren 1 vertelt: „Ik liep zaterdag een oefenronde voor de start van de competitie en speelde met Zeb in de flight. Ik zag de bal op de green landen en riep: vallen, val len, vallen!" De bal viel en zo zorgde Zeb, die een qualifying ronde speel de, voor een knallende opening van het golfseizoen. Peter trakteerde op appelgebak met slagroom op het ter ras van Golfclub Heiloo. Daar kwam ook golfpro Ivar van der Moolen de glunderende jeugdspeler feliciteren met zijn prachtige prestatie. De jeugdcommissie van de GCH zorgt ervoor dat hij wordt opgeno men in de Hole-in-one Club voor jeugd van de Nederlandse Golf Federatie. Zeb zal binnenkort een certificaat op naam ontvangen en een label voor aan zijn golftas met het logo van de NGF Hole-in-one Club. Zeb kon zijn ogen niet geloven. Aangeleverde foto ZWEMMEN HEILOO - Zaterdag 26 maart was het weer feest voor de leerlingen van zwembad Loos. Bijna dertig leerlingen mochten voor het A- B of C diploma van de Nationale Raad Zwemdiploma's afzwemmen in zwembad De Witte Brug in Castrieum. Een week eerder hadden de jongste leerlingen in eigen bad al afgezwom men voor hun Teddybeer of Kikker diploma De geslaagden zijn: Diploma A: Simon Brokx, Joost van Dam, Max Dobber, Maureen Drost, Jordi Endel, Benjamin Kuus, Lotte Möller, Douwe Nagel, Kaeso Oostei's, Moos van Schagen, Kane Seheerman, Jente TegeL Diploma B: Mees Bakker, Job Engels, Meggy Hoek, Huub Kaandorp, Iris Klaver, Rosa Palfenier, Yara Schaap, Amber Wijdenes, Roos Zwart. Diploma C: Donna Deijlen, David van Dorsten, Nikki Huls, Welmoed Kalverdijk, Sofie Petei's, Hylke van der Wal, Joost van Wijk. Teddybeer Samuel van der Ploeg, Ruben Groot, Isa Breggeman, Rover Glass, Merel Engels. Kikken Per Petei's, Tim Kuiper. HOLE 6 -15 Par 3 Stroke Index 18-17

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 25