Lege dop voor Gertjan Hafkamp Vliegende start tennisseizoen Seizoensopening Double Stars Heiloo De wil bij Limmen is aanwezig, het gogme niet Medailleregen in Wognum voor Judoclub Groefsema SPORT 2 7 Mooie partijen in een lekker zonnetje De sport en de actie spat ervan af voor iedere toeschouwer UITKIJKPOST 6 APRIL 2011 SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 1 april speel de SV Vredeburg ronde 22 van de interne competitie. De par tij tussen de sluwe koploper Ed Stolp en de sterke Gertjan Hafkamp kende veel spanning en tragiek. Stolp kwam sterk uit de opening, maar gebruikte veel tijd en zag zijn voordeel tegen de stugge verdediging van Hafkamp langzaam verdampen en bood van lieverlee remise Hafkamp weigerde, maar werd vervolgens toch nog slachtoffer van de superieure eindspeltechniek van zijn tegenstander: de lege dop in plaats van het halve ei. In het top- duel tegen Harold Ebels bediende Bob Stolp zich verrassend van de Sveshnikov-variant. Ebels bleek de theorie ook te beheersen en na een grootscheepse stukkenruil in het middenspel resteerde een remi sestelling. Ook Jan Borst had een remise in handen, maar in zijn partij tegen Barry Blekemolen verzuimde hij de zwarte koning eeuwig schaak te houden. Aan Blekemolen was het buitenkansje wel besteed. Paul de Ruijter kon glimmend van trots aanschuiven aan het barretje na zijn knappe zege op het jeugdige talent Ozair Dahi. De clash tussen de gril lige Jaap Limmen en de degelijke Dick Aafjes kende een plotseling einde toen Limmen in het gelijkop- gaande eindspel zomaar een toren wegblunderde. Mare Voorwalt over kwam iets dergelijks toen hij tegen Peter van der Heijdt, in een veel betere stelling, zijn dame liet slaan. Daarna wist Van der Heijdt de vis wel op het droge te halen. Harry Levering knoeide in de opening van zijn partij tegen Marlies Sturk. De matige ontwikkeling van de stukken kwam Levering op een nederlaag te staan. De lepe Cees Dinkla speelde een partij waarin alles volgens plan ver liep: tegenstander Robert Termes verloor eerst een pion, toen een stuk en vervolgens de partij. Bert Hollander kreeg een gratis schaak- les van meervoudig clubkampi oen Koen Kramer, die in minder dan twintig zetten aantoonde dat Hollander te wild openende. In de B-groep kenden de gebroeders Patrick en Bas Wempe een slechte avond. Patrick verloor verrassend van Thijs van Vliet, teiwijl Bas door Silke Ebels op een nederlaag werd getrakteerd. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het zo ver: zeventig deel- nemertjes, van kids uit groep 3 die trots hun eerste fore hands en altijd lastige back hands slaan, tot bomen van jongens en meiden die toch wel erg goed naar het slagen arsenaal van Rafael Nadal hebben gekeken. Kortom: het Jeugd Openingstoernooi 2011 bij TV Het Vennewater. Mooie partijen, prachtige sla gen en dat allemaal in een lekker zonnetje in de beschutting van de Het combinatieteam van Double Stars en The Bears uit Bergen is niet alleen voor de liefhebber een genot om naar te kijken. Aangeleverde foto oude bomen. Het was goed te zien dat de wintertraining en het alvast buiten tennissen -de banen zijn het hele jaar bespeelbaar- zijn vluch ten afwerpt. De Jeugdcommissie mocht trots zijn op haar werk, want ook de tennis clinic voor spelertjes die of al lid zijn of eens wilden mee maken hoe leuk jeugdtennis is, was een groot succes. Onder leiding van Peter, Hüseyin en Inge maakten de kinderen kennis met racket, bal en veel lopen. De malle capriolen die een bal maakt als je hem net niet goed raakt, waren aandoenlijk om te zien. Dat belooft wat voor de competitie! Honkbal HEILOO - Voor alle honkbal lers en softballers in Nederland begint het komend weekend de competitie 2011. Dat geldt ook voor de teams van de Heilooer honk- en softbalvereniging Double Stars. Daar wordt door de club het hele weekend uitgebreid bij stil gestaan door het laten weipen van eerste ballen door vier prominente per sonen en middels het inhuldigen van twee 'helden' in The Wall of Fame. Vrijdagavond 8 april opent de kantine om 18.30 uur, waarna Ruud van Haneghem rond 18.45 uur z'n dik verdiende plek krijgt op de muur met portretten van iconen uit de DSH historie. Om 19.00 uur zal Ruud ook de eerste bal weipen bij het nieuwe eerste herensoft- balteam, dat zijn debuut maakt in de sterke landelijke eerste klasse. Vanaf circa 20.30 uur als de wed strijd van HSB-1 en ook die van HSB-2 tegen HSB-4 afgelopen is, volgt er een openingsfeestje voor alle leden, medewerkers, vrienden en supportei's. Zaterdagmiddag om 14.00 uur is het de beurt aan de fanatieke voorvechter van het regionale kwa liteitshonkbal, Michael Blokker, om de eerste bal te weipen bij het nieuwe Noord-Hollandse topsport honkbalaspiranten team. Dit combi natieteam van Double Stars en The Bears uit Bergen is niet alleen voor de liefhebber een genot om naar te kijken. De sport en de actie spat ervan af voor iedere toeschouwer. Zondagmiddag is er een dubbelpro gramma. Het nog steeds erg jonge en ambitieuze Dames-1 softbalteam start om 14.00 uur. Wethoudster Désirée Schmalschlager gaat daar bij namens de gemeente de eerste bal werpen. Vervolgens wordt suc- cescoach Jaap Muts om 14.15 uur in The Wall of Fame ingehuldigd. Even later om 14.30 uur zal hij al zijn pitcherskunsten vertonen bij het werpen van de eerste bal bij het Honkbal-1 team. Dat team zorgde vorig jaar onder leiding van Jaap voor een verrassing door zich als dorpscluppie te handhaven in de zware overgangsklasse. Voor 2011 hebben ze de ambitie om vast bij de middenmoot aan te haken. Iedereen in de honkbalwe reld is erg benieuwd naar de pres taties van dit verjongde team van coach Wendell Hato. VOETBAL LIMMEN - Limmen heeft de tweede periodetitel (nog) niet binnen weten te halen. Uit bij WSV'30 uit Worrner werd terecht met 2-0 verloren. Vooraf was het doel duidelijk. Er diende gewonnen te worden om zo de tweede periodetitel binnen te slepen en zo de voorsprong in het algemeen klassement te behouden. Doordat er maar liefst vier geschors te spelers bij Limmen waren, moest het elftal enigszins worden aan gepast. Dit werd zo gedaan dat de gemiddelde leeftijd slechts 21 jaar oud was. Limmen begon de wedstrijd ook furieus en na vier minuten resulteer de dit al in de eerste grote kans op het openingsdoelpunt. Helaas schoot middenvelder Lars Min voorlangs. Acht minuten later was de voorzet van linksbuiten Paul Zeeman niet op een medespeler gericht. In de veer tiende minuut had doelman Koen Seignette een schitterende redding op een kopbal van de geheel vrij staande spits van WSV'30. De voor zetten van WSV'30 bleven komen en rechtsback Milan de Goede had het zeer lastig. Na een omzetting tussen aanvoerder John Castricum en De Goede werd het gevaar er enigszins uit gehaald. Nadat Jan Welboren een kwartier voor rust net naast kopte, was het WSV'30 dat met een 1-0 voor sprong de kleedkamers opzoekte. Twee minuten voor het mstsignaal liet WSV'30 met een afstandsschot Seignette kansloos, 1-0. Na rust had WSV'30 direct twee keer de kans op de score uit te breiden. De eerste keer werd er terecht afgefloten voor buitenspel, de tweede kans werd tot twee keer toe van de doellijn gehaald. Hierdoor bleef Limmen in de wedstrijd, maar geen enkele keer in de tweede helft kon Limmen het de WSV'30-doelman echt moeilijk maken. Alleen Emile Veldt en uit de rebound invaller Ralf Donker waren dichtbij de gelijkmaker, maar beiden konden de bal niet over de doellijn krijgen. In de 77ste minuut was de beslissing daar. Een voorzet van WSV'30 werd simpel binnengekopt door de spits, 2-0. En daarmee was de wedstrijd gespeeld. Bij Limmen ontbrak een bepalende en ervaren speler die de wedstrijd op moment naar Limmens hand kon zetten. Onder leiding van Peter, Hüseyin en Inge maakten de kinderen kennis met racket, bal en veel lopen. Aangeleverde foto Judo HEILOO - Afgelopen zondag deed een grote groep judoka's van Judoclub Groefsema mee aan het Proper ontwikkelingstoemooi in Wognum. Het toernooi was in drie blokken verdeeld, in het eerste blok deden mee: Aaron Wesselius, Coen Heinis, Patrick Visser, Bas Visser, Luuk van der Vlies, Siem van der Vlies en Clemens Broekhoff. Voor een aantal judoka's onder hen was dit him eerste wedstrijd buiten de club, maar ze wisten zich al met al goed staande te houden. Siem en Aaron wonnen al him wedstrijden en haalden zo beiden een eerste plaats. De andere judoka's in het eerste blok wisten helaas geen prijs te bemachti gen. In het tweede blok deden voor Judoclub Groefsema mee: Bram Brantjes, Kane van Raalte, Martijn Bruinessen en Xander Schoemaker. Martijn werd knap tweede en verloor dus alleen van clubgenoot Xander. Bram en Kane die werden even eens tweede. Het laatste blok van de dag, deden mee: Youri de Raadt, Jens Rozenbroek, Bram Levering en Hidde Heckers. Jens wist al zijn wedstrijden te winnen met Ippon en werd zo knap eerste. Youri die alleen verloor van de nummer één, maar verder alles won met Ippon, werd tweede. Bram Levering kwam net iets te kort voor het podium en werd vierde. Hidde die goed stond te judoën haalde op het eind van de dag nog de derde plaats. Zo kan Judoclub Groefsema terugkijken op een geslaagde judodag in Wognum, waar alle judoka's mooi judo lieten zien.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 27