Beeldhouwen in speksteen voor kinderen 'Ontdek je Instrument' bij Muziek Dansschool Kattenberg bijna klaar Kunst6daagse 2011 pakt groots uit lp H E I L O O Ik streef naar perfectie. Zeker bij' een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Diefstal airbags Enige commotie over 1 april grap De mensen^n Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 08 00-0375 UITKIJKPOST 6 APRIL 2011 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f mi.,11. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - In de nacht van woensdag 31 maart op don derdag zijn in Heiloo auto inbrekers actief geweest die het hebben voorzien op airbags. In totaal meldden zich bij de politie negen eigenaren van personenauto's die in die nacht zijn opengebroken. De meeste inbraken vonden plaats in het centrum van Heiloo. De meeste inbraken vonden plaats in het gebied Kennermerstraatweg, Zevenhuizenlaan, Westerweg, Kerkelaan. Het is opvallend dat de laatste tijd vaker een serie inbraken in auto's wordt gepleegd waarbij airbags wor den gestolen. De politie is op zoek naar getuigen en/of slacht offers van inbraak in auto's. De politie is bereikbaar op tel. 0900-8844 (lokaal tarief). HEILOO - Donderdag 7 april start bij de muziek- en dans school Heiloo de nieuwe korte cursus 'Ontdek je Instrument'. Deze cursus is speciaal bedoeld voor kinderen van circa 7 tot 9 jaar (groep 3, 4 en 5). Tijdens deze cursus maken zij kennis met de muziekinstrumenten waarop les wordt gegeven aan de muziekschool. Voor veel kinderen, die volgend schooljaar willen begin nen met het leren bespelen van een muziekinstrument, is het lastig om een goede keus te maken uit de grote verscheidenheid aan instru menten die er bestaan. Om de keus nog beter te ondersteunen worden twee proeflessen, naar eigen keuze, op velschillende instrumenten aan geboden. Naast de instrumentale kennis wordt ook aandacht besteed aan het noten lezen en ritmische bouwstenen. De cursus vindt plaats vanaf donderdag 8 april van 17.30 tot 18.15 uur aan Het Veld 1 te Heiloo. Inlichtingen: Muziek- en Dansschool Heiloo Het Veld 1 in Heiloo, tel. 072-5332460 of e-mail: info@muziekendansschoolheiloo.nl, www.muziekendansschoolheiloo.nl HEILOO - Bij aanvang van de kinderworkshop speksteen bewer ken in maart waren zoveel aanmel dingen, dat Antoinette, Truda en Trudy hebben besloten de groep op te delen in twee groepen. Op 2 april is de tweede groep gestart, maar er zijn nog enkele plaatsen vrij. Wil je meedoen, overleg met je oudere en geef je op! Je kunt een van de onderstaande nummers bellen of gebruik het inschrijfformulier, die in het infohoekje in de gang van de Hobbyfarm te vinden is. Zoals gebruikelijk wordt ook deze work shop afgesloten met een echte tentoonstelling van de gemaakte beelden! Het zij nog zes zaterdag middagen in De Hofdijk, Mariënstein 178 A Heiloo. Voor informatie kan er gebeld worden naar: Antoinette Bontje, tel. 072-5338968, Trudy Keyzer, tel. 072-5337293, Truda Tervoort, tel. 072-5336717. HEILOO - Vorige week ont stond enige commotie over de Lindeboom bovenop de Kattenberg. „Natuurlijk was dat een 1 april grap en gelukkig maar", zegt Wim Grootendorst, boswachter van Natuurmonumenten. „Het zou toch eeuwig zonde zijn als deze markante, eeuwenoude boom omgekapt zou moeten worden." Met de boom is gelukkig niks mis en Natuurmonumenten is bezig de laatste hand te leggen aan de nieuwe Kattenberg. In de afgelopen weken heeft de heuvel haar ronde vorm teruggekregen en is de nieuwe trap erin gelegd. Twee weken geleden is Arend de Winter Combigroen BV uit Heiloo begonnen met het aanplan ten van maagdenpalm en spieretmik op de berg. Aansluitend is rondom de berg een meidoornhaag aan geplant. Dit om te voorkomen dat kinderen gewoon zou maar tegen de berg oplopen of er van afrennen. Grootendorst: „Het is nu natuurlijk wel de bedoeling dat iedereen nu die mooie ronde trap gaat gebrui ken." Voorts wordt de nieuwe linde laan aangelegd en worden de korte eikenlaan en de beukenlaan aange vuld met nieuwe exemplaren. Als laatste wordt het speelterrein direct achter de Kattenberg gevlakt en ingezaaid zodat dat rond de zomer weer gewoon gebruikt kan wor den. „En dan houden we even op met de werkzaamheden tot aan het najaar", zegt Grootendorst. „Dan maken we het buitentheatertje in het Engelse Werk af en planten we zowel in het Engels Werk als rond om de Kattenberg duizenden hees- tere waarna de natuur haar werk mag gaan doen om het allemaal mooi te laten groeien." Daarmee is het herstel aan de cultuurhistorisch waardevolle parkaanleg van land goed Nijenburg afgerond en kan het volop worden beleefd. Stagiair Kevin, boswachters Hans de Haan en Wim Grootendorst van Natuurmonumenten en echtgenote en vier medewerkers van Arend de Winter ontvingen de beetgenomen bosbezoekers met een zakje paaseitjes. Foto: Vincent Bloothoofd HEILOO -De Kunst6daagse wordt dit jaar jaar in de week van 21 tot en met 26 juni gehou den. Met nóg meer bijzondere buitenactiviteiten, gericht op een breed publiek en waar ook de jeugd bij betrokken wordt. Het evenement, georganiseerd door Stichting Welzijn, krijgt vorm door de tomeloze inzet van een groep vrijwilligers onder aansturing van de nieuwe pro jectleider Yfke de Fluiter. Zij is de opvolgster van Saskia Sengers die, samen met de vele enthousiaste vrijwilligers, de Kunstödaagse in zeven jaar van de grond heeft getild naar het huidige niveau. Yfke is beeldend kunste naar en heeft vorig jaar zelf aan de Kunstödaagse deelgenomen. Ze bood Saskia haar hulp aan bij het organiseren van de komende editie en heeft vervolgens twee maanden in de werkgroep meegelopen. Toen Saskia besloot te stoppen, nam Yfke de uitdaging enthousiast aan. De opzet van de Kunstödaagse is nagenoeg onveranderd; een centrale expositie in het GGZ gebouw, work shops en een kunst- en muziekroute aangevuld met poëzie door Heiloo en omgeving. Yfke: „Voor deelname aan de centrale expositie in het GGZ gebouw zijn maarliefst zeventig aan meldingen binnengekomen. Hieruit worden ongeveer 35 kunstenaars geselecteerd." Dit jaar debuteert de Zandzoomgroep op de Kunstödaagse met een tot de ver beelding sprekende combinatie van archeologie en kunstuitingen. Ook Stichting Regionale Archeologie Baduhenna maakt onderdeel uit van de Kunstödaagse. Verder zal Circusschool Tefredo, onderdeel vanTheatergroep Stoepjee, in een circustent op het GGZ terrein zes dagen lang workshops verzorgen voor leerlingen van scholen en indi viduele geïnteresseerden. En zijn de Meander, de Springschans en PCC Heiloo benadert voor een groots poëzieproject, dat vervolgens ver spreid in de kunstroute wordt opge nomen. Ook zijn er diverse optre dens en voordrachten, bijvoorbeeld door het VertelTjater, een combi natie van poëzie, zang en muziek. Jongeren kimnen in Buk Buk deel nemen aan gave workshops, zoals graffiti en actionpainting. Uiteraard zal hier gedurende het weekeinde ook livemuziek te horen zijn! En bij de Ronde O in het Heilooërbos vindt op 21 jimi vanaf 21.00 uur een feestelijke Midzomemachtavond plaats, met poëzie en akoestische muziek. In de Witte Kerk exposeren Mary Koekenbier, Henk de Geus en Annemarie Kuster met him werk. Kortom: Heiloo wordt zes dagen lang geheel in kunst ondergedom peld! Yfke: „Wie de Kimst6daagse financieel wil steimen, kan dit doen door 'Vriend van de Kimst6daagse' te worden via de website www. kimst6daagseheiloo.nl. Bij een inleg vanaf €20, - per jaar krijgt men diverse voordelen en waar mogelijk een voorkeursbehandeling, maar bovenal draagt men bij het voortbe staan van de Kimst6daagse zeker te stellen!" De Kunst6daagse krijgt vorm mede door de inzet van Yfke de Fluiter, de nieuwe projectleider. Foto: Caroiien Breed Ilse de Vaal, Uitvaartleider UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEI100

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3