Groei en Bloei Lezing Vitali Van de Graaf Opbrengt veiling ten bate van ODC de Vijfhoek H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Kunstenaars werken mee aan de Kunstveiling van de Radboudschool KORTOM Paardenfluisteren in een tipi Systemisch werk in het Oosthonk Oranj'ebal zoekt vrij'willigers Opkikkertj'e van Keer op Keer UITKIJKPOST 6 APRIL 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Administratie- en Belastingadviseurs Vitali Van de Graaf, Mosselaan 69, 1934 Egmond aan den Hoef, tel. 072 - 5063798, www.vitali.nl, e-mail: info@vitali.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Administratie- en Belastingadviseurs Vitali Van de Graaf zijn al meer dan dertig jaar een begrip in de regio, zowel bij ondernemers als particulieren. Frank van de Graaf werd elf jaar geleden partner in de zaak waar hij al werkzaam was en welke is opge richt door de heer Vitali. Inmiddels heeft de 63-jarige grondlegger zich grotendeels uit de zaak teruggetrokken en zetten Van de Graaf en het deskundige team het administratie- en belastingkantoor op dezelfde voet voort. Met klantgerichte dienstverlening, aangepast aan de behoefte van de klant. Nieuwe ontwikkelingen op het gebied van belastingwetgeving, recente rechtsuitspraken en dergelijke, die voor ondernemers en particu lieren van belang zijn, worden scherp gevolgd. Bovendien, anticiperend op komende veranderingen, benadert het kantoor de klant proactief. Ondermeer met behulp van de nieuwe 'social media' zoals Linkedln en Twitter. Inspelend op een veranderende markt en op de veranderende behoeften van klanten is onlangs de geheel vernieuwde website van Vitali Van de Graaf online gegaan. Digitalisering van dossiers, online boek houden, advies en begeleiding bij automatiseringsvraagstukken; naast de vertrouwde persoonlijke benadering is ook dit allemaal mogelijk bij Vitali Van de Graaf. Directeur Frank van de Graaf: „De vernieuwde website is nog meer gemoderniseerd en biedt meer online mogelijkheden voor onze klant. De website is slechts een klein onderdeel van de veranderingen die wij doorvoeren om ons bedrijf te digitaliseren, met de tijd mee te gaan en modem te houden. Wij zien dit als een logische ontwikkeling." De website biedt het laatste nieuws op ondememersgebied en actu eel arbeidsrecht. Ook kan men hierop gemakkelijk de meest gebruikte formulieren, folders en de periodieke nieuwsbrief downloaden. Van de Graaf: „Dit zijn nog maar een aantal items welke via de nieuwe website toegankelijk zijn. Vanuit onze klanten krijgen wij steeds meer vragen over de mogelijkheid van online boekhouden en het rechtstreeks opvra gen van rapportages vanuit financiële systemen. Ondernemers die graag op elk moment him administratie willen raadplegen, krijgen door middel van persoonlijke pagina's bij Vitali Van de Graaf digitaal inzicht in hun eigen gegevens en de bijbehorende veranderingen. Wij streven continu naar hoge kwaliteit voor een betaalbare prijs. Immers: in deze tijd letten ondernemers terecht op de kosten!" De service Vitali Van de Graaf gaat verder dan alleen administratie- en belastingadvies. „We begeleiden en adviseren ook bij het doorvoeren van bedrijfsveranderingen en complexe vraagstukken zoals bedrijfsovername. In de online nieuwsbrief houden we ondernemers en particulieren op de hoogte van veranderingen in de belastingwetgeving en geven wij tips over kostenbesparingen en andere algemene ondememersvraagstukken. Voor starters bieden we speciale begeleiding en aantrekkelijke tarieven in het eerste jaar; we helpen hen met het kiezen van de juiste rechtsvorm, financiering, algemene voorwaarden en we wijzen hen op de valkuilen. Uiteindelijk moeten ze het natuurlijk zelf doen, maar wij bieden een bege leidende rol." HEILOO - Op woensdag 13 april geeft Groei en Bloei de lezing 'het veranderende land schap van Kennemerland, sinds de Middeleeuwen', in het Open Huis, om 20.00 uur Toegang is gratis voor leden; 2,- voor niet- leden. Woensdag 13 april houdt Lia Vriend een interessante lezing over het veranderde landschap van Kennemerland. Noord-Holland is de rijkste provincie wat betreft vari atie aan landschappen. Tot in de Middeleeuwen waren het vooral de natuurlijke processen die deze vari atie veroorzaakten. IJs, water en wind zijn in Nederland de belang rijkste vormeis geweest. De bewo ners pasten zich aan de omgeving aan. Veranderde het landschap dan veranderde ook de bewoning. Sinds de Middeleeuwen zijn de bewoners van het gebied echter meer het landschap naar him eigen hand gaan zetten en gaan manipu leren. Zo bracht men onder andere het moeras in cultuur en zette dit om in landbouwgrond door sloten te graven. Omdat de zee aan alle kanten het gebied kon binnendrin gen maakte deze omwenteling een enorm ingrijpen in de waterhuis houding noodzakelijk. Dijkenbouw werd belangrijk en zo is het ons nu bekende poldersysteem ont staan. De mens is daarmee een belangrijke geologische factor geworden. Aan de hand van vele reconstructiekaarten en andere illustraties wordt getoond hoe de mens vanaf Middeleeuwen in Laag Nederland het landschap telkens weer een ander karakter heeft gege ven. De nadruk van de lezing zal vooral liggen op de kuststrook van Kennemerland, waar onder meer Heemskerk, Castricum en Heiloo zijn gelegen. Op deze laatste lezingavond van dit seizoen kimt u nog weer stek jes ruilen of aanschaffen tijdens de pauze. Voor meer informatie kunt u ook altijd op onze site terecht mid- den-kennemerland.groei.nl. HEILOO - Op 15 april wordt er een CoBrA kunstveiling gehou den op de Radboudschool. Het bedrag dat de Radboudschool hierbij ophaalt komt ten gunste van ODC de Vijfhoek. Op deze veiling worden de kunst werken van de groepen geveild. Tevens heeft de Radboudschool twee kunstenaars uit Alkmaar bereid gevonden om twee originele schilderwerken beschikbaar te stel len. Fabian is in 1967 te Amsterdam geboren. Zijn eerste schreden in de hedendaagse kunst zette Fabian in 1992. Experimenteren, leren en vooral genieten was het motto waaronder hij werkte en zijn wer ken in die periode onder een klein publiek verkocht. Dat zijn kunst zinnige expressies niet onopge merkt bleven werd duidelijk toen in 1995 niemand minder dan wijlen Herman Brood in zijn atelier ver scheen en er vanaf dat moment een intensieve samenwerking ontstond. Helaas heeft die samenwerking niet langer dan acht jaar geduurd door het plotselinge overlijden van Herman in juli 2001. Falyn (1975) is van origine ontwerpster in de kle- dingbranche. Vanaf 2003 besloot Falyn haar hart te volgen en zich volledig te richtten op het schilde ren. Gezamenlijk met haar vriend Fabian, zijn ze een succesvol schil derskoppel. Falyn heeft samen met Fabian ook diverse combi doeken geschilderd. Het team van de Radboud is dus ook bijzonder trots dat dit jonge kunstenaarspaar speciaal voor de Vijfhoek en de Radboudschool twee originele schilderijen wil maken. De veiling begint om 16.00 en duurt tot 18.00 uur. Er worden drie veilingrondes gehouden. Tevens zijn er voor de kinderen allerlei spelletjes en activiteiten; er komt een clown die ballonnen vouwt, kinderen kimnen koekhap- pen, raam beschilderen, blik gooien en nog veel meer activiteiten doen. Voor de inwendige mens is ook gezorgd. De activiteiten kunnen worden betaald met een knipkaart. Deze kaart wordt op de dag zelf verkocht en in de week vooraf gaand aan de veiling. De veilingcatalogus is vanaf maandag 11 april te downloaden op www.radboud-school.nl. HEILOO - Sinds een week staat er een opvallend witte Tipi als een baken op het gemeentelijke terrein tussen de Kennemerstraatweg 349a en Hoogeweg 30a. Op deze plaats worden korte trainingen en lessen gegeven met thema's als het overwinnen van angst voor paarden, lifecoaching en leren samenwerken met paar den op basis van leiderschap, omgaan met verdriet, leed, depressie, et cetera. Kinderen leren hier paarden fluisteren teiwijl volwassenen themaworkshops kimnen volgen of een basistraining als een goed gefundeerde voorbereiding op paardrijlessen. Op woensdagmid dag is er een kennismakingsuur tje tussen 14.00 en 15.00 uur. De workshopagenda is te vinden op www.spiritofepona.nl. Meer informatie: tel. 06-22228168. HEILOO - Dinsdag 12 april is er weer een workshop systemisch werk (familieopstellingen) ont moet de dialoog. De avond wordt gestart met een korte uitleg over systemisch werk en de dialoog. Deze, in zijn soort bijzondere persoonlijke ontwikkelings avond, bied de combinatie van familieopstelling met de diep gang van de dialoog. Het thema deze avond is vertrouwen. De workshop vindt plaats in het Oosthonk van 19.30 tot 22.30 uur. De kosten van de training zijn 10,- dit is inclusief koffie, thee. Neem voor meer informatie contact op met Saskia Bos, tel. 06-50263274. HEILOO - Nog even en het is weer Koninginnedag! Ook dit jaar zal het Oranjebal losbar sten in Heiloo, dit jaar al weer de 21ste editie! Om het festi val mogelijk te maken zoekt Oranjebal nog vrijwilligers. Lijkt het je leuk om Oranjebal eens vanaf de eerste tentharing mee te maken of wil je ook eens achter de bar staan bij een festival? Ga dan naar www.oranjebalhei- loo.nl en klik op 'Vrijwilliger'. Daar kun je aangeven wanneer je wilt helpen en wat je het liefst doet. Met een enthousiaste crew wordt ook de 21ste editie van Oranjebal Heiloo weer spette rend feest! HEILOO - Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen ver eniging of stichting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand april gaat naar de GeneratieMix voor het organiseren van biljarttoer- nooien voor groepen 8 van de lagere school in 't Trefpunt. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. Fabian en Falyn zijn bereid gevonden om twee originele schilder werken beschikbaar te Stellen. Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5