Crizal-zonneglazen tegen schadelijke UV-stralen Meet Eat de Witte Kerk Discussiebijeenkomst van CDA Heiloo Stichting Vrienden van Woon- en Zorgcentrum Heiloo VSLM geslaagden bij Spierings Opleidingen H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Ondernemers' experiment' 2010 krijgt vervolg 'De nieuwe Welstandsnota: een helder verhaal?' Cursus Computertypen en Tekstverwerken Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo Tapas maken Bach en symboliek Zondagmiddag Café Paaslunch Ketting maken Fotoboek maken Hotel Preston Palace Leuke middagtochten Riga Ranch Nieuwveen Middagtocht voor rolstoelers UITKIJKPOST 6 APRIL 2011 HEILOO - Het is algemeen bekend dat zonnestralen schadelijk zijn voor de huid. Maar beseffen we ook voldoende dat zonlicht even gevaarlijk kan zijn voor onze ogen? Bij langdurige blootstelling aan de zon zonder bescherming kunnen UV-stralen belangrijke en blijvende schade aanbren gen aan de ogen. Zonneveld Optiek uit Heiloo adviseert een goede zonne bril met glazen die UV-straling filteren. Dit is noodzakelijk om schade aan de ooglens en het hoom- en netvlies te voorkomen. Het is duidelijk dat een goede zonnebril essentieel is voor de bescher ming van onze ogen tegen schadelijke zonnestralen. Het dragen van een zonnebril is niet alleen belangrijk wanneer de zon volop schijnt, maar ook tijdens bewolkte dagen, want dan bereikt nog steeds 50% van de UV-stralen door het wolkendek onze ogen. Zonneveld Optiek weet dat een goede zonnebril 99% tot 100% van de UV-stralen moet filteren. Zonneveld Optiek adviseert daarom Crizal-zonneglazen, die optimale bescherming van de ogen tegen de zon garanderen. Ze filteren alle schadelijke UV-straling en zijn vervaardigd uit hoogwaardig lichtgewicht kimststof. De zonneglazen zijn bovendien voorzien van een ontspiegelde coating die de hinderlijke reflecties van de zon op de achterkant van het brillen glas wegneemt. Zelfs in het felste zonlicht blijft u alles helder en natuurlijk zien, waardoor u veilig van de zon kunt genieten. Bovendien zijn de gla zen aan beide zijden voorzien van een kraswerende beschermlaag. Dankzij deze laag bieden Crizal-glazen een optimale bescherming tegen vet, vuil, krassen, stof en water. Ga voor deskundig advies en een uitgebreid assor timent zonneglazen naar Zonneveld Optiek Hij helpt u graag bij de aan koop van uw zonnebril op sterkte. Zonneveld Optiek heeft kennis van de nieuwste producten en technologieën en heeft de modernste technieken en meetapparatuur tot zijn beschikking, waardoor hij maatwerk kan leve- HEILOO - Vorig jaar heeft ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo een proef gehouden met een culinair eve nement voor Heiloo. Afgelopen oktober was er een experiment met Meat Eat in Winkelhof 't Loo met een besloten culinaire proeverij, waarbij onder nemers uit Heiloo him produc ten en kimsten op culinair gebied konden vertonen. Ondernemend Heiloo had haar jaarlijkse barbe- euefeest ervoor opgeofferd. Zo'n twintig kraampjes met de heerlijk ste gerechten en drankjes, allemaal gemaakt of geleverd door Heilooër ondernemers. Vanwege het succes wil Ondernemend Heiloo er dit jaar een dorpsfeest van maken. „Voor alle inwoners van Heiloo", zegt Jan Bellekom, bestuurslid van de ondernemersvereniging. „Met z'n allen onder de linden voor de Witte Kerk, genieten van lokale specialiteiten." De organisatie is met de gemeente aan het afstem men en is positief dat men de ver- HEILOO - Op 11 april, aanvang 20.00 uur, houdt CDA-Heiloo in het Open Huis in 't Loo een the mabijeenkomst over de nieuwe Welstandsnota, die de komende maand in de gemeenteraad ter besluitvorming voorligt. Een veel gehoorde klacht is het betuttelende karakter van het wel- standtoezicht. De inwoners willen weten waar zij aan toe zijn, vóór dat zij een bouwplan indienen. CDA-Heiloo heeft ervaren dat dit onderwerp behoorlijk leeft in ons dorp. Ter voorbereiding op de besluitvorming in de gemeente raad wil CDA-Heiloo de meningen peilen. Na een korte inleiding van gemeenteraadslid Hessel Hiemstra, zal George Borst de discussie voor zitten. Het is de bedoeling om een drietal discussierondes te hou den. Daarbij wordt ingegaan op het doel en de methodiek van de Welstandsnota en de voorgestelde procedures. Tot slot komt de vraag aan de orde of in Heiloo ook wel- standsvrije gebieden moeten wor den aangewezen. De bijeenkomst is vrij toegankelijk. In verband met de organisatorische voorbereiding worden belangstellenden verzocht vooraf even een e-mail te sturen naar Hessel Hiemstra (jhhiem® quicknet.nl). eiste toestemming zal krijgen voor het evenement. De voorgenomen datum voor Meet Eat 2011 is zon dag 26 juni. Het evenement begint rond 16.00 uur. Geïnteresseerden, ondernemers én vrijwilligers die willen helpen, kimnen zich aanmel den via culinairheiloo@gmail.com. „We zijn bijna rond met het papierwerk dus we beginnen nu met het benaderen van partijen die een kraampje willen." Het evene ment is niet opgezet om winst te maken. „We vragen een beschei den bijdrage aan de standhouders om de vaste kosten te dekken", legt Jan uit. Lekkernijen worden met speciale munten afgerekend. „De opbrengsten uit de muntver- koop delen we met de standhou ders. Wat wij uiteindelijk overhou den, willen we aan goede doelen in Heiloo doneren." Bezoekers zullen worden gevraagd om him eigen borden en bestek mee te nemen naar het eetfestijn. „Dat werkt sfeerverhogend, kostenverlagend en is ook nog eens beter voor het milieu." HEILOO - Iedereen weet dat Heiloo twee verzorgingshuizen heeft: Verzorgingshuis De Loet en Verzorgingshuis Overkerck. Niet iedereen weet dat er ook een Stichting Vrienden van het Woon en Zorgcentrum bestaat. Deze Stichting is ont staan in 1999 na een fusie van de Vrienden van De Loet en Overkerck. Doelstelling van de stichting is 'het bieden van mogelijkheden voor de bewoners van de verzor gingshuizen om het leefklimaat zo optimaal mogelijk, sfeeivol en vriendelijk te laten zijn.' Belangrijk vooral is: hoe wordt die doelstel ling verwezenlijkt. Ouderen in de Loet en Overkerck worden daar naar behoefte verzorgd en bege leid door gemotiveerde en deskun dige medewerkers. Maar er is meer nodig om het welzijn en welbevin den van de bewoners te bevorde ren. Een dag heeft 24 uur en een groot gedeelte van de dag zal besteed moeten worden aan het leefklimaat. En om een aangenaam klimaat te scheppen is meer nodig dan het budget van overheid en organisatie. De stichting tracht extra ondersteuning te geven die niet door de organisatie gegeven kan worden. Een verwendag, het organiseren van een muziek of filmmiddag, een bingo et cetera. Praktische hulp, denk aan al die vrijwilligere, maar soms ook materiële hulp is nodig om het leefklimaat in stand te houden en te verhogen. Aandacht, REGIO - In februari en maart 2011 zijn examens van de VSLM cursus Computertypen/ Tekstverwerken gehouden. De geslaagden van Pax Christi Lirnmen zijn: Iris Meure, Jeanine Droog. Radboudsehool Heiloo: Ramon van Bennekom, Finn Blokker, Tijn Bosnia, Matilde Haan, Michel van den Hoven, Yoran Jak, Jasmijn de Jong, Joyce Keppel, Eline Oosteiwijk, Julia Otterbeek, Chris Zoon, Fabian Avis, Malou Bakker, Ilse Brouwer, Beau van Diepen, Job Groot, Thomas Kaandoip, Babette Koole, Diego van Twuijver, Pieter de Greef, Anna Hartman, Idse van der Horst, Dixie Reussien, Myrthe Sander, Nina Swart. Spierings Opleidingen Heiloo: Emma Henriët, Esrnée de Jong, Robin Koch, Lieke Udo. Een cer tificaat werd uitgereikt aan: Rick Hogeling, Lennart van der Peet Bram Stam, Jurgen Vlaar en Stijn van der Werf. Zij werden opgeleid door Spierings Opleidingen. hulp, gehoord worden en gezellige activiteiten veraangenamen óók bewoners in de verzorgingshuizen. Het bestuur van de stichting heeft een brochure samengesteld om de medewerkers, bewoners, familie van de bewoners en de bewoners van Heiloo en omstreken kennis te laten nemen van de doelstelling van de stichting. En om die doelstelling te kunnen verwezenlijken heeft de stichting ook u, lezer van de Uitkijkpost hard nodig. Heeft u geen inzage in de bro chure, maar hecht u wel aan het welzijn en welbevinden van onze ouderen in de verzorgings huizen, het bankrekeningnum mer is: 1205 95 303 ten name van Stichting Vrienden van Woon en Zorgcentrum Heiloo. HEILOO - Kleurenpracht houdt op dinsdag 12 april een bijeen komst in het verenigingsgebouw aan het Zevenhuizen (naast de sporthal). De avond zal in het teken staan van de vogels in het Noord Hollands Landschap. De heer Seharinga uit Heiloo is bio loog en zal de avond opluisteren met behulp van diavertoning, over de ongeveer 200 verschil lende soorten vogels. Aan de orde komen de volgende zaken: bio toop/broedgebied en gewoonte/ voedselopname. De avond is voor iedereen vrij toegankelijk en begint om 20.00 uur. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Dinsdag 12 april van 18.00 tot 21.00 uur kunt u bij Jose Sanz een workshop tapas maken volgen. U gaat zelf aan de slag. Locatie: Breedelaan 127, Heiloo. Kosten: 28,- inclusief eten, drie glazen wijn, koffie en recepten. Zondag 17 april om 14.00 uur (zaal open: 13.30 uur) geeft Fred Suring, coördinator Kunsteducatie bij Cool in Heerhugowaard, een lezing over Johann Sebastiaan Bach (1685-1750). In deze lezing bekijken we een aantal werken van Bach, waarbij we aan de hand van geluid en beeld de symboliek belichten. Entree: 5,-. Kom zondag 17 april tussen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere mensen, die het net als u, leuk vinden samen iets te doen. Bijvoorbeeld vrij klaver jassen te bridgen, rummikub te spelen, scrabble, sjoelen, schaken, te biljarten of gratis gebruik te maken van het internet. Entree 2,-ServiePashoudere 1,-. Dinsdag 19 april van 12.00 tot 14.00 uur bent u van harte wel kom op de Paaslunch van de Gezelschapsbank. Vrijwilligers verzorgen een heerlijk buffet met diverse broodsoorten, beleg, sala des en dranken. Meer informa tie over de Gezelschapsbank of aanmelden voor de Paaslunch bij Claudia Spit of de receptie. Entree: 7,50. Donderdag 28 april van 9.00 tot 12.00 uur. Tijdens deze workshop leert Will Dekker u geheel naar eigen smaak een ketting maken. U gaat met een mooie kralenketting naar huis. Kosten: 20,- inclusief alle materialen. Maandag 2 mei om 14.00 uur start deze cursus waarin u uw eigen fotoboek kunt leren maken en bestellen. U wordt verzocht zelf een USB-stick mee te brengen. Meer informatie over ons aanbod in computercursussen www.wel- zijnheiloo.nl. Kosten: 35,- voor drie lessen van 1,5 uur. Maandag 12 september vertrek ken we om 11.00 uur per luxe touringcar vanaf het Trefpunt voor een drie-daags reisje met de Gezelschapsbank naar Almelo, Hotel Preston Palace. Een unieke belevenis met een all-in tarief voor eten, drinken, een zwem- en sau naparadijs, bioscoop, midgetgolf, biljarten en nog veel meer. Het hotel ligt in het gevarieerde land schap van Twente, waar u heerlijk kunt wandelen of fietsen. Zie voor meer informatie www.preston- palace.nl. Kosten: 199, inclusief reserveringskosten, voor verblijf in een 2-pereoonskamer. Toeslag voor een 1-pereoonskamer: 25,- per nacht. Via de receptie van het Trefpunt kunt u zich opgeven voor allerlei leuke middagtochten. We vertrek ken steeds per luxe touringcar vanaf het Trefpunt, tenzij anders wordt vermeld. U kunt bij uw reservering aangeven of u van de mogelijkheid gebruik wilt maken om in Egmond aan Zee op te stap pen. Donderdag 23 juni om 13.00 uur. Dit is één van de zes Russische boerderijen van Nieuwveen. Met uitgebreide rondleiding door deze paardenmelkerij. De monumen tale hoeve herbergt twee kuddes Haflingers paarden. Kosten: 21,95 inclusief koffie met gebak. Dinsdagmiddag 5 juli om 13.00 uur. Een zwerftocht door Noord- Holland, speciaal voor mensen in een rolstoel en hun begeleider. Koffie met gebak in Fort Kijkduin, met uitzicht op zee, en het voor malige eiland Wieringen. Mede mogelijk gemaakt door een finan ciële bijdrage van Stichting Keer op Keer uit Heiloo. Kosten: 29,50 voor uzelf en uw begeleider, inclu sief koffie met gebak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7