Horizon College houdt marktdag in 't Loo Collecteweek Rode Kruis van start Zwembad 't Baafje hoofdpijndossier fc BCS333SESS3 H E I L O O Uw advertentie N 9 TE H SL AG- E GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN I=-J 3 4W'.,V L,l> - -V 5*3 UITKIJKPOST 6 APRIL 2011 HEILOO - Op donderdag 8 april houden verkoopspeeialisten in opleiding van het Horizon College een markt in winkelcentrum 't Loo in Heiloo. De niveau 3 deelnemers organiseren deze markt in het kader van hun opleiding tot verkoopspecialist. Tijdens deze 'proeve van bekwaamheid' tonen zij aan over voldoende competenties te beschikken die horen bij het toekomstige beroep. De marktdag is een afsluitend examenonderdeel, wanneer de deel nemers deze dag en daarna de presentatie op school met goed gevolg afslui ten, ontvangen zij het diploma niveau 3 verkoopspecialist Detailhandel. Tussen 09.00 en 17.30 uur kunnen bezoekers op de marktpleinen in het win kelcentrum kennismaken met leuke acties die de deelnemers samen met de winkeliers bedacht hebben. Op de marktpleinen zijn twaalf kramen verspreid aanwezig, met producten tegen scheipe prijzen. De deelnemers hebben in samenwerking met de ondernemers een gevarieerd aanbod bedacht. De deel nemende bedrijven zijn: Van Os mode, Didi, Parfumerie Mooi, Albert Heijn, Hema, Kaashuis Tromp, Bakkerij Kees Zoon, Keurslager Kees Burger, Shoeby Fashion, Gall Gall, Coen Doen ijzerhandel. Voor de jongeren is de marktdag een imieke leerervaring op weg naar het diploma verkoopspecialist niveau 3. Met de marktdag eindigt een project van negen weken waarin de leerlingen worden getoetst op ondememerstalenten. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolem- mer-verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. minimaal 2 x per maand, full color in de Uitkijkpost voor maar 65,- 1 Interesse? bel 072 5330175 of mail: verkoop@uitkijkpost.nl HEILOO - Op 20 juni start de collecteweek van het Rode Kruis. De opbrengst van de collecte gaan vooral naar activiteiten van afdeling Heiloo. Om deze activiteiten mogelijk te maken, zoals de opvang van arme en kwetsbare Poolse kinderen in de Speel-o-theek, het handwer ken in De Loet en het Trefpunt, de Telefooneirkel en het mogelijk maken dat eenzame ouderen of gehandicapten een weekje vakantie kunnen vieren. Wilt u meer weten over het Rode Kruis? Bel met de voorzitter van afdeling Heiloo, de heer Smits tel 072-5336171 of met de secretaris, de heer van Dam tel 072-5338387. Voor periode van 19 tot 25 jimi zoekt men nog collectanten. U kimt zich telefonisch aanmel den doen bij een van de boven staande telefoonnummers of via rodekmisheiloo@gmail.eom. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: met ds. B. Hengeveld. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Dienst van Schrift en Tafel mmv de zanggroep. Voorganger dominee Jan Tulp. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Herenkoor, olv parochianen. Zondag 09.30 uur: Eucharistieviering met Dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistie viering, vrijdag 09.00 uur: eucha ristieviering, 14.30 uur Kruis in de Bedevaartkapel (Grote Kapel), Zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering. Zondag 09.00 gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas. Bedevaart parochie St. Jan de Doper, Langedijk, 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur Eucharistieviering, woens dag 09.00 uur Eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur Meditatieve en Boeteviering met Taize projectkoor en Liturgisch koor. Voorganger Pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met spontaan koor. De viering wordt voorgegaan door eigen woord- en communiegroep. Wereldwinkel aanwezig. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur Eucharistieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Communieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur Avondgebed Taize. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering. Woensdag 09.00 uur Eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: Communieviering met herenkoor, voorganger mevrouw Y. van Stiphout. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. B. Appers uit Castricum.. Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en is oud wethouder van Heiloo Zwembad 't Baafje hoofdpijndossiwer Zwembad 't Baafje is voor politiek Heiloo een hoofdpijndossier geworden. Enkele jaren geleden werd nog voor bijna 3 ton (aan euro's) geïnvesteerd in zonnecol lectoren en afdekking van het bad. Vorig jaar liet de temperatuur van het water zo te wensen over dat de opening van het zwemseizoen werd uitgesteld, tot 5 juni. Dit jaar zal het zwemseizoen pas beginnen op 1 juni, en duren tot en met 7 septem ber: iets meer dan drie maanden. En elk jaar moet de gemeente een paar ton (aan euro's) voor de exploitatie van het zwem bad bijpassen. Nu we in een periode van grote bezuinigingen zijn terechtgekomen, wordt deze 'gewaardeerde voorziening' (zoals zij in de stukken wordt genoemd) tegen het licht gehouden. Het college is al tot een conclusie gekomen. Het is met een voorstel gekomen om de exploitatie van zwembad 't Baafje in 2012 geen gemeen telijke taak meer te laten zijn en discussie te beginnen over alternatieven voor de lan gere termijn. Dit voorstel ging de politieke partijen in de voorbereidende raadscom missievergadering van maart nog te ver. Zij voerden de lange-termijndiscussie van de agenda af, met name om deze later te kunnen voeren in samenhang met andere ingrijpende bezuinigingsvoorstellen. Maar er moest wel een besluit worden genomen over de korte termijn, lees het zwemsei zoen 2011. En dit besluit moest de raad nemen, want het ging ook om tarieven, en dat is een raadsbevoegdheid. Iets met andere gemeenten? Voor dit nieuwe seizoen stelde het colle ge voor om de openstelling van het zwem bad te verkorten naar drie maanden, te beginnen op 1 juni, en ter compensatie de al eerder vastgestelde tarieven te verlagen met 25 procent. In de discussie in de raad van maandagavond werden de drie maan den uitgerekt tot het eind van de zomerva kantie, die dit jaar in onze regio lang door loopt. En het verlaagde tarief was akkoord. Maar, aangevuurd door een pittig inspraak- betoog van Marlojein Schone, liepen verschillende politieke partijen nog wel storm tegen de late opening van het zwem seizoen. Als we nu eens mooi warm weer kregen in mei, konden we dan niet eerder opengaan? En kon er zo nodig niet worden bijverwarmd met de nog steeds aanwezige oude ketel?! Nee, zei de verantwoordelijke wethouder, Hero Veger (CDA). De ketel is niet alleen oud, maar ook technisch afge schreven en afgekoppeld. Vraag: waarom wordt hij dan niet weggehaald, dat is toch verwarrend?! Weghalen kost ook weer geld, was het antwoord. Het waren spar telingen in een dossier dat een hoofdpijn dossier is geworden. De politieke partijen verlangden nog wel van de wethouder dat hij in september komt met een overzicht van de mogelijkheden die voor de langere termijn overblijven. Hiervoor heeft het col lege al wat lijnen uitgewoipen. Zo wordt er gedacht aan een samenwerking met Bergen en wellicht ook Castricum. In de gemeente Bergen wordt naar een mogelijke bouwlo catie gekeken, daar wordt nu onderzocht of er dioxine in de grond zit (meer werd in de vergadering niet gezegd). Robert Bosman dacht namens D66/GroenLinks hardop aan overdekking van ons zwembad, aan een 'wellness'-centmm of een zorghotel. Wordt vervolgd. Verkeersdoorsteek in Boekelermeer Tevens kwam maandagavond 4 april een Stedenbouwkundig plan en beeld kwaliteitsplan voor het Heilooër bedrij venterrein in de Boekelermeer ter tafel. Dit plan beoogde om aantrekkelijker ves tigingsvoorwaarden te scheppen, want de uitgifte van bedrijventerrein valt daar (evenals elders) flink tegen. Het plan ont moette weinig weerstand, al diende de WD een amendement in om soepeler om te gaan met welstandseisen zoals over de kleur van gebouwen, een amendement dat werd verworpen. Heel wat verder ging een motie van Heiloo-2000, toegelicht door Tijmen Valkering. Hierin werd voorgesteld om voor het (vracht) verkeer een doorsteek (ofwel doorverbin ding) te maken van het Heilooër bedrijventer rein, 'Boekelermeer Zuid 3', naar het Alkmaarder bedrijven terrein, 'Boekelermeer Zuid 1 en 2'. Nu is het nog zo dat het Heilooër bedrijventerrein aan de grens tussen Heiloo en Alkmaar, enkele honderden meters ten noorden van de Kanaalweg, doodloopt. Dit is zo'n tien jaar geleden bewust zo bepaald, om te voorkomen dat (sluip)verkeer vanuit of naar of via de Boekelermeer Heilooër wegen zou gaan (over)belasten, om te beginnen de Kanaalweg, maar ook de Kennemerstraatweg en ook de hoofdweg door Ypestein. Pas als er een aansluiting zou zijn op de A9, zou de doorsteek gereali seerd worden. Dat was toen de redenering, maar Heiloo-2000 bepleitte nu een door steek vooruitlopend op een aansluiting op de A9: 'Ons bedrijventerrein is slecht toe gankelijk', zei Tijmen Valkering. 'De sterk achterblijvende uitgifte van bedrijventer rein zou door een doorsteek best eens goed bevorderd kunnen worden.' Bij de indiening had Heiloo-2000 voor de motie al steun gekregen van coalitiepart ner D66/GroenLinks. In de discussie sloot een derde coalitiepartner, het CDA, zich eveneens aan. Hessel Hiemstra van het CDA had een uitgebreid betoog, waarin hij stelde dat het standpunt van zo'n tien jaar geleden stoelde op verkeersonderzoek uit 1999 en dat dit verouderd was: er was nu behoefte aan nieuw en actueel verkeerson derzoek. Belasting Kanaalweg en andere wegen Maar er klonk ook een heel ander geluid. Namens de vierde coalitiepartner, de PvdA, herinnerde Cees Rootjes aan 'afspraken' die destijds zijn gemaakt met bewoners van de Kanaalweg en met vertegenwoor digers van de wijk Ypestein. 'Als wij een betrouwbare overheid willen zijn, moeten -= J 9 m we ons daaraan houden', aldus Rootjes. Rob Opdam was namens de WD hetzelfde standpunt toegedaan: 'Wij laten de bewo ners van Ypestein en de Kanaalweg hier door behoorlijk in hun hemd staan.' En Gré Ris (eenvrouwsfractie) kwam met het argument dat Rijkswaterstaat en andere hogere overheden de door Heiloo intussen zo gewenste aansluiting op de A9 op een langere baan konden gaan schuiven als Heiloo meende op deze manier zelf oplos singen te kunnen vinden. En het college? Dat had bij monde van wethouder Desirée Schmalschlager in eerste instantie flinke moeite met de motie. Deze luidde letter lijk: 'De raad verzoekt het college zorg te dragen voor een snelle realisatie van een noordelijke ontsluiting van Boekelermeer Heiloo.' Maar na een uitgebreide schor sing werd dit dictum gewijzigd in: 'De raad verzoekt het college in overleg te treden met de gemeente Alkmaar om te onder zoeken of een noordelijke ontsluiting van Boekelermeer Heiloo mogelijk is.' En daar mee kon het college goed leven, aldus de wethouder in tweede instantie. Vervolgens werd de motie aangenomen met 11 stem men voor en 8 tegen (ook de NCPN was tegen). Wethouder Schmalschlager gaat hiermee dus aan de slag! Tenslotte vermeld ik nog: dat het agendapunt 'Gunning aan en samenwerkingsovereenkomst met Timpaan voor ontwikkeling van Zuiderloo' is uitgesteld naar een extra raadsverga dering later deze maand. Hier speelt een deadline van 1 mei een rol.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9