Dj Lard Dj Olie the Lonely in Buk Buk Oranjebal zoekt vrijwilligers Dubbelconcert van Blair en LaRoes Sweelinck Barokorkest in Witte Kerk H E I L O O DEUTEKOM Corso Bioscoop The Kids are All Right BOEK VAN DE WEEK DETLEF PETRY Uitbehandeld, maar niet opgegeven door Detlef Petry Boek van de week: Uitbehandeld, maar niet opgegeven Avond rond opera in de bibliotheek Open podium d'Sfinx UITKIJKPOST 13 APRIL 20101 Als Nic moe thuis komt van haar werk, heeft Jules het eten al op tafel staan. Een routineuze kus, wat onschuldig gekibbel met de twee tienerkinderen - het is een comfortabel avondritueel. Ze heb ben het goed samen, dat laten de eerste scènes van The Kids Are All Right duidelijk zien. En toch zijn de eerste scheurtjes in de harmo nieuze familiebanden al zichtbaar. Achter de dagelijkse gewoonten van Nic en Jules gaan irritaties schuil die na jarenlang rustig doorsudde ren plotseling venijnig zijn gewor den. The Kids Are All Right is een komisch drama over een bijzonder familieverhaal. Nic and Jules zijn de twee moeders van de tieners, Joni en Laser. Joni vraagt haar jongere broer haar te helpen in de zoek tocht naar hun gemeenschappelijke donorvader. Paul is eigenaar van een restaurant en een flamboyante levensgenieter. Door zijn onbevan gen levenshouding zet hij het leven van dit originele gezin behoorlijk op z'n kop. Dit brengt komische, schokkende en emotionele momen ten met zich mee. Met onder andere Julianne Moore, Annette Bening, Mark Ruffalo, Mia Wasikowska, Josh Huteherson. De Duitse psychiater Detlef Petiy werkte vanaf de jaren zeventig tot aan zijn pensioen in 2009 in het psychiatrisch ziekenhuis Vijverdal in Maastricht. In deze kliniek verbleven zo'n 150 patiënten die door de regu liere psychiatrie waren opgegeven: zij werden platgespoten met medicij nen, belandden in de separeerkamer en werden vastgebonden. Al snel na zijn aanstelling in 1978 ontwikkelt Petiy een geheel andere behandel methode. Hij bouwt een persoon lijke band met zijn patiënten op: hij praat me ze, bezoekt met hen plaat sen uit hun verleden en ontmoet familieleden. De resultaten van zijn aanpak zijn verbluffend: teiwijl zelf moord binnen psychiatrische afde lingen regelmatig voorkomt, vindt er op Petiy's afdeling de laatste tien jaar geen enkele zelffnoord(poging) plaats. In Uitbehandeld, maar niet opgegeven vertelt Detlef Petiy over zijn patiënten en zijn opvattingen in de psychiatrie, maar ook over zijn eigen leven. door Detlef Petry voor 19,95 klik op 'Vrijwilliger'. Daar kun je aangeven wanneer je wilt helpen. Met een enthousiaste crew wordt ook de 21ste editie van Oranjebal Heiloo weer spetterend feest! HEILOO - Op goede vrijdag, 22 april gaat het dak eraf in de Buk Buk, twee internationale Dj's komen hun kunsten op de decks tentoonstellen: Dj Lard Dj Olie the Lonely! De bekende Heiloöer Dj's 400% IvO en Dj Sr en El Tjoinkaz van Hyper Sonic Sound System draaiden voor het eerst samen met zowel Lard als Olie op een festival in Frankrijk afgelopen zomer. De muzikale lijn van de vier Dj's sloot zo goed op elkaar aan dat ze dit graag nog eens samen wilden brengen in de Buk Buk. Deze avond staat in het teken van Hiphop, funk, disco, indie, acid, soul, 80's 90's en alles er tussen in. Vette beats en vette moves. Dj Olie the lonely, begon al op jonge leef tijd mixtapes te maken. De tapes vonden al gauw gretig aftrek in het underground circuit van Heiloo, Den Haag en Amsterdam. Olie The Lonely ging zijn focus meer leggen op live sets en toerde verschillende feesten en landen af. Ook draaide hij al eerder in de Buk eindjaren '90. Dj Lard is ook geen onbekende in de muziek scene, met zijn veelzijdi ge muzikale smaak is hij een graag geziene gast op zowel festivals en podium scene in binnen en buiten land. Lard draaide ook al eerder bij de HLT (High Low Techno). Dit belooft weer een ouderwets avondje dansen te worden! De deuren gaan open om 21.00 uuren, de entree is gratis! HEILOO - Nog even en het is weer Koninginnedag. Ook dit jaar zal het Oranjebal losbar sten in Heiloo, dit jaar al weer de 21ste editie! Om het festival mogelijk te maken zoekt Oranjebal nog vrijwilligers. Lijkt het je leuk om Oranjebal eens vanaf de eerste tentharing mee te maken of wil je ook eens achter de bar staan bij een festival? Ga dan naar www.oranjebalheiloo.nl en HEILOO - Maandagavond 18 april wordt de jaarlijkse opera-avond gehouden in Bibliotheek Heiloo. Ook dit keer in samenwerking met de Muziek- en Dansschool te Heiloo. Zangdocent Kees de Bmijn bespreekt deze avond de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss (1864-1948). Strauss was een groot bewon deraar van Mozart. Dat is in dit werk heel duidelijk. Samen met Hugo von Hofmannsthal, de schrijver van het libretto maakte hij een prachtige speelse opera met een knipoog naar de Nozze di Figaro van Mozart. Het belooft weer een mooie avond te worden, met beeld, geluid en ter plaatse gezongen fragmenten! Aanvang 20.00 uur; einde circa 22.30 uur. Toegangskaarten zijn 5,- voor bibliotheekleden en leerlingen van de muziekschool 7,50 voor overigen) verkrijgbaar bij de klan tenservice van Bibliotheek Heiloo, Westeiweg 250. Reserveren kan ook via telefoon 072-5330670 en www.bibliotheekheiloo.nl. Niet- leden die vóór of binnen een week na deze avond lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen toegang (of krijgen 7,50 retour) en betalen ook geen inschrijfgeld van 3,-. Blair is een mannenkoor van ruim twintig zangers, die allemaal duidelijk plezier beleven aan het zingen. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdagavond 16 april vult de Witte Kerk aan de Heerenweg 32 in Heiloo zich met de vocale klanken van Blair en LaRoes. Dit mannenkoor en vrouwensextet verzorgen samen een a capella concert. De verschillende karakters en het brede repertoire van beide koren staan garant voor een zeer afwisse lend concert. Aanvang is 20.00 uur. Kaarten a 7,50 zijn te verkrijgen aan de kerk. Reserveren is mogelijk via tel. 072-5124586. LaRoes is een hecht, eigenzinnig sextet bestaan de uit de zangvriendinnen Calista van Amerongen, Joke de Bruijn, Marianne de Groote, Marianne Groen, Marjoleine Kikkert en Neeltje van Dijk. Vaak kiest LaRoes voor bestaande arrangementen, waar hier en daar een eigen twist aan wordt gegeven. Soms ook ont staat een geheel eigen bewerking. De stemverdeling wisselt per lied; de uitvoering is steevast a capella. Blair is een enthousiast mannen koor van mim twintig zangers, die allemaal duidelijk plezier beleven aan het zingen. Het koor staat onder leiding van dirigent Olaf van Rijn. Het repertoire is breed: van licht klassiek tot volksmuziek en van negrospiritual tot close harmony en wordt a-eapella gezongen. HEILOO - Donderdag 14 april is er weer een open podium voor jonge ren, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 16 april is er een gezellige after apres ski party met Frog on the Tyne, een band die regelmatig speelt in het plaatsje Soil in Oostenrijk, aan vang 21.00 uur. Zondag 17 april is er een Nederlandstalige middag met Moederleet, aanvang 16.30 uur. HEILOO - Het Sweelinck Barokorkest is het orkest van de afdeling oude muziek van het Conservatorium van Amsterdam. Het Barokorkest studeert ieder jaar enkele programma's in onder leiding van internationaal bekende docenten, waarna concerten in bin nen- en buitenland worden gegeven. Op zondag 17 april is het orkest (in wisselende samenstelling) te beluis teren in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32). Uitgevoerd worden werken uit de Tafelmusik van Georg Philipp Telemann (1681-1767), namelijk: 1. Ouverture in D groot voor trompet, hobo, twee violen, strijkers en basso continuo, 2. Kwartet in G-groot voor fluit, hobo, viool en basso conti nuo, 3. Concerto in Es-groot voor twee hoorns, twee violen, strijkers en basso continuo, 4. Ouverture in Bes-groot voor twee hobo's, twee violen, strijkers en basso continuo en 5. Conclusion in D-groot voor trompet, hobo, twee violen, strij kers en basso continuo. Het orkest staat onder leiding van een drie tal dirigenten, te weten: Alfredo Bemardini, Friedemann Immer en Teunis van der Zwart. Telemann was een tijdgenoot van JS Bach en als zeer beroemd musicus ook een concurrent van Bach. Het stadsbe stuur van Leipzig wilde eigenlijk Telemann in dienst nemen, maar het werd toch Bach. Telemanns muziek is meer toegankelijk: enkelvoudig in de melodie met een harmonische begeleiding. Dit fraaie concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10 (voor 65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar 9). Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via 072-5334804 en 072-5335852. Dit concert is ook te combineren met een diner (culi nair 3-gangenmenu direct na afloop van het concert) in restaurant 'de Loocatie' (schuin tegenover de Witte Kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24,50 (tevoren reserve ren via 072-5333352). Het Sweelinck Barokorkest treedt op in de Witte Kerk. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11