Brandweer Heiloo doet vrijwilligerswerk in Overkerck Rolstoelbus Heiloo zoekt donateurs Vernieler pinautomaat meldt zich Stinzenplanten rond Nijenburg H E I L O O 13 POLITIEBERICHTEN Evelyne, Elise, Maaike en Renée promoten hun Willibrordusschool Aanhouding voor mishandeling Inbreker Geestakker gepakt 98 Jaar en nog steeds actief bibliotheeklid UITKIJKPOST 13 APRIL 20101 De Rolstoelbus kan alleen rijden met uw steun! Aangeleverde foto HEILOO - In 1983 is de Stichting Rolstoelbus Heiloo en omstre ken door een aantal enthousi aste vrijwilligers opgericht. De klanttevredenheid is groot. Het uitvoeren van deze ritten wordt mogelijk gemaakt door de inzet van vrijwilligers, die de rit ten verzorgen en tevens bestuurlijk zorg dragen voor continuïteit van de activiteiten. Vorig jaar kon een nieuwe bus worden aangeschaft. Sinds jaar en dag wordt de stich ting in haar werk gesteimd door een paar honderd trouwe donateurs. Echter door overlijden en verhuizen van donateurs slinkt het bestand gestaag. Daarom doet de stichting een beroep op de medemens in Heiloo en omstreken om him steim te betuigen aan de stichting door een jaarlijkse bijdrage, als donateur, te leveren aan het in stand houden van deze lokale voorziening. Op www.rolstoelbusheiloo.nl kimt u alle informatie lezen. Voor eventueel nadere informatie, tel. 072-5335053 of 072-5334458. Bankrekening van de stichting: 3270.39.760 HEILOO - Een 34-jarige man uit Heiloo meldde zich maandagmid dag bij de politie in Heiloo. Hij gaf aan de vernieling aan de pinautomaat op het Rosendaal ver oorzaakt te hebben op 11 december 2010. De man beschadigde de auto maat door zwaar vuurwerk tot ont ploffing te brengen. Hierdoor ont stond voor enkele duizenden euro's schade. De man meldde zichzelf maan dagmiddag bij de politie naar aanlei ding van de beelden die vorige week woensdag in Ter Plaatse, het opspo- ringsprogramma van RTV Noord- Holland, getoond werden. Hij werd aangehouden voor brandstichting en vernieling. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd mevrouw A.G. Wolters- Vente 98 jaar. Dit was voor Bibliotheek Heiloo een goed moment om haar eens in de bloemetjes te zetten. Mevrouw Wolters is van kinds af vertrouwd met boeken en al sinds 'mensenheugenis' lid van de bibliotheek. Ze heeft nog als vrijwilligster boeken uitgeleend in de Zorgcentra De Loet en Overkerck. Daarna was ze lid van Litroma, een leesclub van mensen met een respectabele leeftijd. En nog steeds leest mevrouw Wolters erg veel. Dat gebeurt nu via de Bibliotheek aan Huis. De vrijwilligster van de bibliotheek die voor haar de boeken haalt en brengt, vertelt dat mevrouw Wolters nog steeds negen boeken per zes weken leest. Aangeleverde foto HEILOO - Evelyne, Elise, Maaike en Renée van groep 8 van de Willibrordusschool willen graag hun school promoten. Dat deden ze onder andere met een lipdub op You Tube. Een lipdub wordt gemaakt door personen of een groep mensen te filmen die een liedje aan het meezingen of playbacken zijn. Ze vertellen: „Eerst begonnen wij met een rapwedstrijd daaruit is de rap: 'Ik voel me goed' gekomen. Toen had onze meester bedacht om er een clip bij te maken. Dat vond de hele klas een goed idee en nu staat het op You Tube en willen we winnen met de wedstrijd Edu'actief. Wij hopen dat de juryleden van Edu'actief dit zien en gaan kij ken op You Tube! Wij zijn de origineelste van allemaal want het liedje dat onder de lipdub staat hebben wij zelf geschreven en ingezongen. In onze clip zie je dat we het heel erg leuk hebben op onze school. Wil je de rest zien ga dan naar: youtube: Libdub wil- librordschool heiloo." Aangeleverde foto HEILOO - In het kader van NL doet! heeft Brandweer Heiloo op vrijdag 18 maart vrijwilligerswerk verricht in Woonzorgcentrum Overkerck in Heiloo. In samenwerking met Marian van Dam van het Vrijwilligers Informatie Punt en de activiteitenbegeleidster Marry van Dijk van Overkerck was een leuk programma bedacht. In de ochtend stond een rondrit door de Schermer en de Beemster op het programma. In drie brand- weerbussen toog een groep bewo ners richting doipjes als De Rijp, Schermerhom, Middenbeemster en Oudendijk. Omdat enkele bewoners van oorsprong uit deze omgeving komen, werden volop herinnerin gen opgehaald en geboortehuizen bekeken. Na een gezamenlijke lunch in Overkerck stond het brand weerpersoneel een zwaardere klus te wachten. Het middagprogramma stond namelijk in het teken van onderhouds- en sehoonmaakwerk- zaamheden aan rollators, rolstoelen, en hoostere. Kleine reparaties wer den verricht, banden werden opge pompt en alles kreeg een sopje. Ook werd buiten gewandeld met bewo ners in een rolstoel. Na afloop was HEILOO - Bij de maandelijkse IVN-natuurwandeling in Heiloo wordt op zondag 17 april vooral naar de bloeiende planten rond het landhuis gekeken. Dat zijn onder andere zogenaam de stinzenplanten die van oudsher op landgoederen werden aangeplant om de verder nog kale parken wat op te vrolijken, zoals sneeuwklok jes, krokussen en dergelijke. Op de 'pleinen' voor het landhuis zijn door de vrijwilligere die deze verzorgen ook nog extra bollen geplant. En er wordt natuurlijk ook geluisterd en gekeken naar de vogels die nu druk in de weer zijn met hun eigen voor jaar. Al met al een echte lente wan deling. Zoals gewoonlijk start men om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg voor een wan deling van ongeveer twee uur. Een verrekijker is nuttig om naar vogels in de bomen te speuren. Een dona tie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen: 072-5325110. HEILOO - Een 29-jarige man uit Heiloo werd zaterdagochtend rond 04.00 uur aangehouden op de Noorderstraat in Alkmaar na een schermutseling op straat waarbij rake klappen vielen. Een 26-jarige man uit Heerhugowaard rende over de Kanaalkade om zijn bus te halen. Links van hem liepen drie mannen waarvan er één achter hem aan begon te rennen. De 29-jarige man werd aangesproken door deze man en kreeg meerdere vuistslagen in het gezicht en een trap in zijn zij. Op dit moment reed er een poli tieauto langs. Agenten spraken de verdachte en de andere mannen aan, waarop deze wegrenden. De 29-jarige man kon even later aange houden worden op de Noorderkade. Hij werd overgebracht naar het poli tiebureau. HEILOO - Dinsdagmorgen 5 april werd een man uit Heiloo door de politie aangehouden op de Geestakker. Hij had spullen bij zich die waren ontvreemd bij een woninginbraak, de sleutelplaat en schroevendraai er had hij nog op zak. De politie kreeg 's morgens vroeg rond 06.00 uur een melding dat er een man in de buurt rond zou sluipen. Agenten maakten een zoekslag in de omge ving. Achter een busje werd de 38-jarige man aangetroffen. Hij had werkhandschoenen aan en had een sleutel in zijn hand. Naast hem bleek een stapel goederen te liggen. De sleutel die de man bij zich had bleek van een auto te zijn die naast het busje stond. De sleutel was weggenomen bij een woninginbraak aan de Geestakker even daarvoor. De stapel goederen naast de man bleek eveneens uit deze woning weggenomen te zijn. De achterdeur van het huis was geforceerd. Bij fouillering van de verdachte werden een schroeven draaier en de slotplaat van de deur aangetroffen. iedereen moe maar voldaan. „Het geeft enorm veel voldoening om de bewoners van Overkerck een fijne dag te bezorgen en tegelijkertijd het personeel te ontlasten", aldus Martin Lambert, commandant van de brandweer. „Het Vrijwilligere Informatie Pimt is een goed initia tief en wij zijn blij dat we ons eens op een andere manier nuttig hebben kunnen maken." Voor meer informa tie over het Vrijwilligere Informatie Punt (VIP) kunt u terecht op de websitewww.vrijwilligereheiloo.nl. In het kader van NL doet! heeft Brandweer Heiloo vrijwilligers werk verricht in Woonzorgcentrum Overkerck. Aangeleverde foto ■Bl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13