Geslaagde afsluiting muziekproject op basisschool Meander Super feestavond stichting Abajo met Frans Bouwer Vrijwilligers van Dierenambulance oefenen met grote landbouwdieren April fietst voor Dolfinn KinderKunstMuseum de Zuidwester groot succes H E I L O O UITKIJKPOST 13 APRIL 20101 HEILOO - Voor vrijdag 15 april heeft stichting Abajo weer een groot feest georganiseerd. Vorig jaar gaf stichting Abajo het startsein van hun stichting welke gepaard ging met een succesvolle feestavond bij Klein Vamebroek te Heiloo. Het bestuur van deze stich ting had mede daarom besloten hier een jaarlijks gebeuren van te maken. Dit jaar pakken ze nog gro ter uit. Onder andere zal de vaste artiest Dennis Hof weer een gewel dig optreden gaan verzorgen en zal de playbackshow zeker niet gaan ontbreken. Maar naast dit alles heeft stichting Abajo het voor elkaar gekregen dat Frans Bouwer (Jurgen Jonkere) een geweldig optreden zal gaan verzorgen. Stichting Abajo is in het leven geroepen om de soci ale contacten tussen jonge mensen met een verstandelijke beperking te vergroten. In het eerste jaar dat deze stichting nu actief is hebben ze al vele leuke uitjes gemaakt. Natuurlijk is elke jong verstande lijk beperkte welkom bij stichting Abajo. Dus lijkt het je leuk en zou jij graag bij deze feestavond aanwe zig willen zijn meld je dan aan via www.abajo.nl. April en haar moeder Renate Lindeman beginnen op 24 mei aan een vijfdaagse fietstocht voor Stichting Dolfinn. Foto: Caroiien Breed HEILOO - De 7-jarige April heeft, net als haar jongere zusje Hazel, het Downsyndroom. In januari hebben beide meisjes, met steun van Stichting Dolfinn, dolfijntherapie kunnen volgen op Curasao. Hun uitgebreide verhaal, en dat van Finn Hoetjes, was te lezen in de bijlage van de Uitkijkpost van 30 maart. Om de heilzame dolfijntherapie voor nog veel meer kinderen met een beperking mogelijk te maken, heeft Renate Lindeman, de moeder van April en Hazel, een plannetje bedacht om zoveel mogelijk geld in te zamelen én aandacht te vra gen voor Stichting Dolfinn. April is namelijk gek op fietsen en samen met haar moeder gaat ze een dijk van een fietsuitdaging aan! Op 24 mei beginnen ze op een speciaal aangepaste tandem, waarbij April voorop fietst, aan een vijfdaagse fietstocht over de 128 kilometer lange Westfriese Omringdijk. De tocht start in Alkmaar en volgt de hele dijk langs plaatsen als Hoom, Enkhuizen, Kolhom, Schagen en weer terug richting Alkmaar. Renate: „April vindt fietsen, ondanks al haar beperkingen, prachtig om te doen! We hebben samen voor deze tocht getramd. Het plan is om per dag ongeveer 25 kilometer af te leggen." Op zaterdag 28 mei worden Renate en April feestelijk onthaald om ongeveer 15.00 uur op het plein bij 't Loo. Iedereen die April en Renate wil sponsoren, kan dit doen door een bedrag te doneren op rekening 52.63.36.986 ten name van Stichting Dolfinn Heiloo, onder ver melding van 'Fietstocht'. Elk bedrag is welkom! Zo helpt u April en heel veel andere kinderen met een beperking en maakt het hen moge lijk om door middel van dolfijnthe rapie, dat uitgaat van de mogelijkhe den ondanks alle beperkingen, him grenzen te verleggen. Meer infor matie over dolfijntherapie: www. dolfmn.nl. Percussion uit Nijmegen. Dit alles als onderdeel van het project muziek waar alle groepen vier weken aan werkten, met als hoogtepunten deze muzikale workshop-dag en de afsluitende tentoonstelling op 31 maart. Maar liefst twee enthousiaste muzikanten van TonTon gaven gedu rende de dag les aan alle kinderen van basisschool Meander. Er werd muziek gemaakt op onder andere claves, trommels, maraea's en djern- bees. Voor ieder kind was er een instrument om te bespelen. Samen met de kinderen werd er gewerkt aan een voorstelling die later op de dag met de hele school werd opge voerd. De geweldige dag werd dan ook afgesloten met een prachtig muzikaal en swingend samenspel waaraan alle kinderen van school een bijdrage leverden. Groot en klein zat te genieten en met rode konen van inspanning en enthousiasme werd er door iedereen vrolijk muziek gemaakt. Kinderen en leerkrachten kijken terug op een geslaagde dag én een geslaagd project! de inzet van in totaal vijftig vrijwilli gers, vervult hiermee een belangrijke maatschappelijke taak. Sinds een aantal jaren maakt de dierenambulance ook deel uit van een reddingsplan bij rampen en cala miteiten waarbij dieren betrokken zijn. Het is niet ondenkbaar dat zich daartussen ook grote landbouwdie ren bevinden. Menig vrijwilliger heeft echter grote, sterke landbouwdieren zoals koeien en paarden nog nooit van zo dichtbij meegemaakt en kent deze dieren enkel van een veilige afstand. Laat staan dat ze ooit een koe letterlijk bij de hoorns hebben gevat! En daarom hield DierenAmbulanee Noord-Kennemerland deze nuttige praktijktraining. Om alvast een beet je te kunnen wennen aan de directe nabijheid van-, en als oefening in de omgang met grote landbouwdieren. Melkveehouder en houder van pen- sionpaarden Gerrit Meijer stelde zijn boerderijdieren als 'Lotus slachtof fer' beschikbaar en gaf praktische tips voor een effectieve omgang met grote dieren. Het vee van Gerrit gedroeg zich voorbeeldig. Totdat de koeien, die voor deze gelegenheid een paar uurtjes langer op stal waren gehouden, één voor één naar buiten werden gebracht. Stevig vastgehou den en begeleid door de 'studenten'. Het kudde-instinct kwam bovendrij ven en de zwart-witte dames, die nog ongeduldig op stal stonden te wachten, roken het malse gras! Een perfecte staaltje van koeacteertalent waarmee een perfecte 'noodsituatie' werd nagebootst. De pasgeleerde tips konden door de vrijwilligers dan ook meteen in praktijk worden gebracht! HEILOO - Het jaarlijkse KinderKunstMuseum werd op donderdag 31 maart en vrijdag 1 april druk bezocht door belang stellenden en mag daarmee weer een groot succes genoemd worden. Het thema 'muziek' kwam in de door de kinderen gemaakte kunstwerken prachtig tot uiting. Verschillende handvaardigheidtech nieken werden toegepast, zoals het werken met triplex, waardeloze materialen, olie- en pastelkrijt, verf, papier en hout. Op donderdagmid dag was er een swingend percus sieoptreden van alle leerlingen, onder leiding van Jeroen Dekker. Op het podium in de aula hebben veel kinderen live acts verzorgd, waarbij gezongen en gedanst werd en muziekinstrumenten als piano, blokfluit gitaar en viool werden bespeeld. Ook was de Heilooër Streetband van harmonieorkest Ceacilia aanwezig om een spette rend optreden te geven. Het lokaal van meester Joost was helemaal omgetoverd tot 'disco', waar ieder een zich kon laten gaan op gezellige muziek. Op donderdagmiddag was er een swingend percussieoptreden van alle leerlingen, onder leiding van Jeroen Dekker. Aangeleverde foto HEILOO - Een vrolijke boel was het afgelopen maandag 28 april op basisschool Meander in Ypestein. De hele dag door klonken er vrolij ke klanken en drumroffels vanuit de grote zaal. Alle groepen kregen daar een workshop percussie van TonTon Alle groepen kregen daar een workshop percussie van TonTon Percussion uit Nijmegen. Aangeleverde foto HEILOO - Op de boerde rij de familie Meijer aan het Maalwater werd zaterdag 9 april een oefening gehouden voor zo'n vijftien vrijwilligers van DierenAmbulanee Noord- Kennemerland. Vrijwilligers van de dierenam bulance zijn dagelijks in touw om (huis)dieren in nood te redden en te helpen. Ze worden tevens inge schakeld om dode dieren, die langs de openbare weg liggen, op te halen. De dierenambulance, die draait op Het kudde-instinct kwam bovendrijven en de zwart-witte dames, die ongeduldig op stal stonden te wachten, roken het malse gras. De pasgeleerde tips van Gerrit Meijer konden dan ook meteen in praktijk worden gebracht! Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17