Alkmaarse Kaasvader opent Hortus Bulborum Waterproject spetterend afgesloten op de Sint Maarten Bijeenkomst Alzheimer café Alkmaar NIEUWS UIT DE REGIO Passiespelen in de Corneliuskerk regio 21 Limmense hortus weer toegankelijk Een wandeling in en rond Akersloot Machtig schouwspel in Egmond-Binnen Zeer enthousiast vertelden, demonstreerden en vertoonden de kinderen van de Sint Maartenschool hun 'water'werken. Aangeleverde foto LIMMEN - Drie weken lang heeft elke groep van de Sint Maartenschool in Limmen enorm hard gewerkt aan het project Water. Dit alles was traditiegetrouw te bewonderen op de geweldig gevarieerde ten toonstelling. Zeer enthousiast vertelden, demonstreerden en vertoonden de kinderen hun 'water'werken. Mooie fotoreportages, stoomma chines, tsunami's, muurkranten en powerpoints werden bewonderd. Kinderen uit de bovenbouw droe gen zes liter water mee tijdens een sponsorloop met een lengte van zes kilometer. Hiermee pro beerden ze de manier van water halen in ontwikkelingslanden na te doen en dat viel nog niet mee. Hun inspanning bracht wel rond de 1.000,- op voor de stichting Simavi. Op de tentoonstelling wer den pakketjes kaarten (ontwoipen door de kinderen), zelfgemaakte sieraden en flesjes water verkocht. De totale opbrengst daaivan is nog niet bekend, maar wordt geschon ken aan goede doelen zoals aan de bevolking van Japan. Veel groe pen zijn op excursie geweest of hadden gasten in de klas. Er werd onder andere een bezoek gebracht aan het Stoomgemaal Cruquius, de vuurtoren van Speyk, de reddings brigade, de sloot en nog meer loca ties. Het project, dat startte met het uitvoeren van het alom bekende lied 'twee emmertje water halen', is een groot succes geworden! AKERSLOOT - In samenwerking met het Oecumenisch Beraad wordt weer een mooie wan delroute uitgezet die loopt van de R.K. parochiekerk naar de Dorpskerk aan het Dielofslaantje. Tijdens de wandeling kunt u pra ten, of stil zijn en genieten van de mooie omgeving. Iedereen die hier aan mee wil doen is welkom. Men komt samen op dinsdag 19 april bij de R.K. kerk aan de oostzijde in de Kerklaan. Om 19.00 uur is het vertrek waarna men gezamenlijk de uitgezette route loopt. Het eindpunt is de Dorpskerk aan het Dielofslaantje om ongeveer 20.00 uur. Daar praat men nog even na bij een kopje koffie of thee met aan het eind een korte liturgische afsluiting. Bent u minder goed ter been, dan bent u toch welkom rond 20.00 uur in de Dorpskerk. Contactadres voor vragen en eventueel vervoer: Corrie Lijesen, tel. 0251-310899, Riet Vroegop tel. 0251-313047. LIMMEN - Vanaf vandaag is de Limmense hortus weer toe gankelijk voor bezoekers, die er talloze bijzondere tulpen, narcissen, hyacinten, krokus sen en fritilaria (keizerskro nen) kunnen bewonderen. Kaasvader Kees Koopman van de Alkmaarse kaasmarkt ver richtte samen met twee kaas dragers de officiële opening. De dragers droegen op hun ber rie dit keer geen kazen maar een bronzen beeldje van een bollen- rooier. Het is een geschenk van de Koninklijke Algemene Vereniging van Bloembollen cultuur (KAVB) afdeling Limmen-Heiloo en gemaakt door kunstenares Pim Hieselaar die haar vader, zelf een bollenkweker, als voorbeeld nam. Hortus-voorzitter Piet Apeldoorn lichtte in zijn welkomstwoord toe, waarom de Kaasvader gevraagd was de officiële opening te verrich ten. „Ten eerste vormen zowel de Kaasmarkt als de Hortus Bulborum twee belangrijke toeristische attrac ties op nog geen acht kilomerter van elkaar. Heb je de Kaasmarkt bezocht dan is een bezoek aan de Hortus een prachtig vervolg. Wij REGIO - De afdeling Noord Kennemerland organiseert in de regio verschillende activitei ten voor mensen met dementie, hun familie en andere belang stellenden. Ook in de maand april is er weer een bijenkomst in het Alzheimer café. Het Alzheimer café is een tref punt voor mensen met dementie, him partners, familieleden en vrien den. Ook hulpverleners en andere belangstellenden zijn daar welkom. kunnen elkaar dus versterken. In de tweede plaats was Limmen vroeger een belangrijke leverancier van de Edammer kaasjes die op de Kaasmarkt verhandeld werden. En tenslotte is er ook nog een opmer kelijke historische link tussen Alkmaar en de bolleneultuur. Het hoogtepimt van de tulpomanie, de tulpengekte, vond namelijk in 1637 in de kaasstad plaats. Daar werden op een veiling topprijzen betaald, waarbij sommige bollen per stuk de prijs van een Amsterdamse grach tenpand opbrachten. Dat hoogte punt was tevens het einde van de hausse, waarna de markt volledig in elkaar stortte en veel speculanten failliet gingen." Gelukkig kunt u tot op de dag van vandaag nog steeds genieten van de bollenpraeht. Tot 16 mei blijft de Hortus aan de Zuidkerkenlaan 23A in Limmen dagelijks geopend. Informatie over de vele verschil lende rassen is te lezen op de gloed nieuwe informatieborden, die ter gelegenheid van de opening door de Keukenhof zijn geschonken. Na afloop van het bezoek is er een mooie keuze aan opgepotte bollen, die zo in de eigen tuin kunnen wor den gezet. In het Alzheimer café wordt demen tie bespreekbaar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maatschappelijke acceptatie en inte gratie van mensen met dementie. Op 20 april is het thema: 'Dementie en Parkinson' in Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeekhof 97, Alkmaar. Aanvang: 19.30 tot 21.30 uur. Inloop: vanaf 19.00 uur. Entree is gratis, evenals koffie en thee. Voor inlichtingen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-5337612. EGMOND - Wekelijks wordt het sierduivenbestand van de familie Valkering aan de Heerenweg in Egmond-Binnen op natuurlijke, maar even brute wijze uitgedund. Een havik bespiedt de duiven til minutenlang en wacht tot een dapper duifje zijn snavel buiten het hok durft te wagen. Vervolgens ziet de roofvogel zijn kans schoon en neemt zijn nietsvermoedende prooi genadeloos te gra zen. Vorige week was de familie weer getuige van een machtige schouwspel en de 15-jarige Jane was precies op tijd om dit dra matische moment met de camera vast te leggen. Foto: Jane Valkering V.l.n.r. Wijnand Verkaik, kaasvader Kees Koopman, Hans Vahl, John Nuyens, Pim Hieselaar en Engel Hopman rond het beeldje van 'de bollenrooier'. Foto: Peter van Renen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19