Speeltuin de Egmonden roept herinneringen op Jazz session club Vredeburg Passiespelen in Corneliuskerk Nieuwe tentoonstelling met aquarellen in galerie De Kapberg 21 UITKIJKPOST 13 APRIL 2011 EGMOND - Historisch Egmond houdt een fotoavond met lezing in de kapittelzaal van de abdij te Egmond-Binnen. Voor de pauze toont Harry de Raad van het regionaal Archief hoe Egmond en omgeving er uitzag rond 1740. In die tijd trokken Gijsbert Boomkamp en zijn vrienden door Noord-Holland en zij bezoch ten ook Egmond. Hun levendige beschrijvingen en tekeningen geven ons een inkijkje in het leven van toen. Gijsbert legde alles vast in een boek: 'De Stad Alkmaer en haare doipen' dat onlangs is uitgegeven door het archief. Na de pauze vertoont Jesse van Dijl Egmond foto's die het publiek zelf heeft meegebracht of gemaild naar info@historischegmond.nl. Juist alledaagse tafereeltjes roe pen herinneringen op en het is de bedoeling om die met elkaar te delen. De avond is vrij toeganke lijk voor donateurs van Historisch Egmond en belangstellenden. Parkeren bij de abdijwinkel, ingang Vennewatersweg. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.15 uur voor het inseannen van meegebrachte foto's. Ook is er een verkooptafel. Zie www.histori- schegmond.nl. In de Corneliuskerk te Limmen worden ook Passiespelen opge voerd, verdeeld over drie vieringen. Aangeleverde foto De Bbbigband, zondag te zien bij de Jazz Session Club Vredenburg. Aangeleverde foto LIMMEN - De Bigband Heiloo en de Bbbigband zorgen voor de spectaculaire afsluiting van het sessieseizoen bij de Jazz Session Club Vredeburg op zon dag 17 april vanaf 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen. Met maar liefst vijf prima gast optredens van orkesten, die voor de eerste keer een optreden ver zorgden bij de Jazz Session Club Vredeburg, kan gesteld worden, dat het een uiterst succesvol sei zoen was. Na vorige maand het geweldige Barksdale Jazz Moment (ook nieuw) op het podium te heb ben gehad, wordt het seizoen afge sloten met twee oude bekenden, namelijk de Bigband Heiloo en de Bbbigband. Het is al bijna een traditie dat deze beide orkesten, onder leiding van Jack Kat, de laatste gastoptre dens verzorgen. En wat ook een traditie is, is dat deze orkesten ieder jaar beter gaan spelen, want Jack Kat legt de lat steeds hoger. En dat komt natuurlijk ook door zijn gewel dige arrangementen. Beide orkesten hebben him eigen klankkleur en dat maakt het optreden zo speciaal. Ze zijn niet echt te vergelijken, want de bezetting is anders, dus verrassend zal het zeker worden. De bigbands komen beide van de Muziek- en Dansschool Heiloo en ze zullen een spectaculair einde bren gen van een seizoen met zeer veel hoogtepunten. Daarom is de orga nisatie blij dat deze speciale for maties het seizoen zullen afsluiten. De komende sessiedata: 17 april. De toegang is vrij, maar u kimt de Jazz Session Club steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer, lim- men@worldonline.nl. LIMMEN - Je hoeft helemaal niet naar Tegelen te reizen om de Passiespelen te bekijken. In de Corneliuskerk te Limmen worden ook Passiespelen opge voerd, verdeeld over drie vie ringen. Het kinderkoor onder leiding van Mia Ploegaert is al maanden bezig met zang, toneel, kleding, decors en schmink om zich voor te berei den op de komende Goede week. In deze week wordt een heilig spel gespeeld waar je actief aan mee mag doen. Het levensverhaal van Jezus en zijn boodschap, die ook nu, 2000 jaar later, ons blijft inspi reren. Er wordt de komende Goede week veel liturgie gevierd. Er wordt gespeeld met de ruimte, symbolen, gezangen, licht en donker, stilte en teksten. Kinderen mogen tijdens de Palmpasenviering een palrn- pasenstok meenemen. Op Goede Vrijdag mag er een bloem meege nomen worden om neer te leggen bij het kruis. En na de paasviering worden er paaseieren gezocht in de pastoors tuin. De Goede Week zou kimnen wordne gezien als één grote liturgieviering met iedere dag zijn eigen kleur en verhaal. Deel 1 is op zaterdag 16 april om 19.00 uur met Palmpasen Intocht in Jeruzalem, deel 2 is op vrijdag 22 april om 14.15 uur met Goede Vrijdag Steiven van Jezus, deel 3 is op zaterdag 23 april om 19.00 uur met Pasen Opstanding. Alledaagse tafereeltjes roepen herinneringen op. Foto: Verbrugge, Egmond EGMOND - Voor de ware lief hebber gaat er niets boven de stralende werking, de met wei nig middelen gesuggereerde glans, de intense kleurbeleving van een goede aquarel. In De Kapberg is werk te zien van de Hollandse Aquarellistenkring. De Hollandse Aquarellistenkring bestaat sinds 1945 en verenigt professionele beoefenaars van het schilderen met waterverf. Alle leeftijden, stijlopvattingen en tech nieken zijn in de Kring vertegen woordigd. De vereniging heeft als doel het bevorderen en uitdragen van de aquarel in al zijn verschij ningsvormen. Er is werk te zien van de Egmonders Marjan de Glopper en Hans Landsaat en zeven ande re kunstenaars. Van Marjan de Glopper zijn stillevens te zien. Haar werk staat los van elke moderne stijl en de voorwerpen die ze afbeeldt naast elkaar heb ben geen pretenties. Het werk van Sipke Huismans laat zich omschrij ven als speels, zij het met de ernst waarmee een kind zijn spel speelt. Hij laat ook sculpturale aquarellen zien, werk in de ruimte. Barbara ten Holt schildert het liefst met olie- en aquarelverf. Met name in haar aquarellen is de natuur als uitgangspunt een bron van inspiratie. De van oorsprong Chinese Wu Zhi combineert op een geraffineerde manier de Westerse aquareltechniek met de Chinese inktsehilder- en calligrafeertradi- tie. Het lijkt alsof zij haar portret ten in één snelle beweging neerzet. Marjoke Staal heeft als hoofd thema de werking van licht. Haar werk bestaat uit schilderijen, beel den, installaties en korte filmloops, bewegende kunstwerken met een monumentale of theatrale uitstra ling. Ton de Kroon is begonnen als virtuoos tekenaar die de verbeel ding ontleende aan het tekenma teriaal, het handschrift en herin neringen, vol van flarden gevoel en emotie. De van oorsprong Zwitserse kunstenaar Paul Husner heeft een groot deel van zijn leven in Nederland gewerkt en lesgege ven. Daarna vestigde de schilder zich op het Indonesische eiland Bali. Hij werkt vanuit het materi aal. Over zijn eigen werk zegt de Egmonder Hans Landsaat (1935): „Zolang ik teken en schilder is het landschap mijn punt van uitgang. Een letterlijke, directe weergave van wat ik zie of zag ontstaat in mijn werk maar zelden. De omge ving, die ik voor het gemak maar 'landschap' blijf noemen, is een bron voor interpretaties, samen voegingen en soms een spiegel voor gedachten." De tentoonstelling is te zien tot en met 15 mei op zaterdag- en zon dagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 10 april om 15.00 uur. Wie thuis iets wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. Aquarel van Barbara ten Holt, te zien in galerie De Kapberg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21