f Scholenvoetbaltoemooi in Limmen wordt Akersloots feestje Vredeburg maatje te klein f Seizoensopening Double Stars Heiloo w US te TlOS-turnsters door naar districtfinale sport 25 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De Springschans wint schoolvoetbal Si Scholen uit Uitgeest, Limmen en Akersloot houden scholentoernooi De cup werd gewonnen meteen eindoverwinning van 3-0 13 APRIL 2011 BflWlMPI 1111111111111 - HEILOO - Afgelopen vrijdag vond de finale plaats van het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi op sportpark het Maalwater. Op vrijdag 1 april waren de voorronden gespeeld van het toernooi, waar bij leerlingen van groep 7 en 8 strijden om de titel Kampioen van Heiloo. De Springschans en De Paulusschool speelden de finale in het 11x11 toernooi. De spannende finale eindigde in een gelijk spel en werd door penalty's gewonnen door De Springschans, die hiermee voor de tweede keer op rij het schoolvoetbaltoernooi won. De school mag zich weer een jaar lang Kampioen van Heiloo van noemen. Foto: Ricardo Marcker Voetbal LIMMEN - Woensdag 6 septem ber werd het scholentoernooi weer in Limmen gehouden. Deelnemers: de scholen uit Uitgeest, Limmen en Akersloot. Inmiddels is, door uitbreiding van de scholen in Uitgeest het aantal deelnemende scholen uitgegroeid tot elf. Elk jaar wordt er dankbaar gebruik gemaakt van de velden en accommodaties in Limmen, niet op de laatste plaats omdat daar altijd een grote groep vrijwilligers klaarstaat. Wat het voetbal betreft was het al snel duidelijk: de over macht van de Johannesschool uit Akersloot was veel te groot. Zowel de jongens als de meisjes wonnen telkens ruim van hun tegenstander. De jongens wonnen zelfs een keer met 12-0, en dat in 20 minuten! De meisjes moesten voetballen op een half veld waar de doeltjes een stuk kleiner zijn. Toch wonnen ze ook twee keer met 5-0. Na de kruisfi nales werd er bij de jongens om de derde en vierde plaats gestreden Het was al snel duidelijk: de overmacht van de Johannesschool uit Akersloot was veel te groot. Aangeleverde foto door de Rembrandt uit Akersloot en Sint Maarten 2 uit Limmen. De Rembranders kwamen hierbij als winnaars uit de strijd. De finale ging tussen de Johannes en de Jacobus, een broederstrijd dus. De Johannes ging er uiteindelijk na een overwinning met 2-0 met de beker vandoor. Er moet wel vermeld worden dat de finale plaats voor de Jacobus ongekend was aangezien de coach, vanwege het gebrek aan spelers in groep 8, ook spelers uit groep 7 en 6 moest halen. Bij de meisjes streden de Kornak uit Uitgeest en Sint Maarten uit Limmen het veld in voor de derde en vierde plaats. Die wed strijd werd gewonnen door Sint Maarten. In de finale stonden de Wissel uit Uitgeest en wederom de Johannes uit Akersloot. De cup werd uiteindelijk gewonnen met een eindoverwinning van 3-0. Op 20 april gaan de twee teams van de Johannes weer op de fiets naar Limmen voor het regiokampioen schap. SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 8 april speel de het eerste achttal van SV Vredeburg de laatste bonds wedstrijd van het seizoen tegen het sterke Schaakmat uit Zuid- Scharwoude. Vredeburg, dat niet kon beschik ken over de basisspelers Koen Kramer, Harold Ebels en Niels Hageman, bleek duidelijk een maatje te klein voor de kersverse kampioen van de derde klasse B. Met 2,5-5,5 werd Vredeburg op zijn plaats gezet. Gertjan Hafkamp, speldend aan het zesde bord, was de enige Vredeburger die een vol pimt veroverde. Daarnaast waren er remises voor Ed Stolp, Jos Admiraal en de sterk spelende Jaap Limmen, teiwijl Bob Stolp, Jan Borst, Robin Rommel en Bert Hollander een nul noteerden. Door vier overwinnin gen, één remise en twee nederla gen eindigt Vredeburg met negen matehpunten en 33,5 bordpunten op de derde plaats. Met 5,5 en met vijf pimten uit zeven duels waren Ed en Bob Stolp de meest waardevolle spelers in de bondseompetitie. Op dezelfde avond speelde Vredeburg ronde 23 van de interne competitie. Qua amusementswaarde sprong de partij tussen Ronald van der Storm en Barry Blekemolen er boven uit. De kemphanen belandden in een spannend eindspel met voor beiden een toren en drie pionnen. Het was de geconcentreerde Blekemolen die met handige manoeuvres een pion veroverde, torenmil afdwong en erin slaagde zijn pluspion naar de over kant te loodsen. Blekemolen staat na deze overwinning op een knappe zesde plaats op de ranglijst. Robert Termes verloor na de opening een pion tegen Sandra Hollander en was aan een kansloze partij bezig totdat Sandra rond de dertigste zet haar loper liet pennen door een toren en het stuk, en daarmee de partij, moest prijsgeven. Vrijdag 15 april speelt Vredeburg het traditionele Paastoemooi. De twee vrijdagen daarna wordt er niet geschaakt van wege Goede Vrijdag en vanwege de Bloemendagen. In mei worden dan de laatste drie ronden van de inter ne competitie gespeeld. Zondagmiddag startte het nog steeds erg jonge en ambitieuze Dames-1 softbalteam de competitie. Foto: Ricardo Marcker Honkbal HEILOO - Voor de teams van de Heilooër honk- en softbalver- eniging Double Stars begon dit weekend de competitie 2011. Daar werd door de club uitge breid bij stil gestaan door het laten werpen van eerste ballen door vier prominente personen en middels het inhuldigen van twee 'helden' in The Wall of Fame. Vrijdagavond kreeg Ruud van Haneghem z'n dik verdiende plek op de muur met portretten van ico nen uit de DSH historie. Daarna wieip hij de eerste bal bij het nieu we eerste herensoftbalteam, dat zijn debuut maakt in de sterke lande lijke eerste klasse. Zaterdagmiddag was het de beurt aan de fanatieke voorvechter van het regionale kwa liteitshonkbal, Michael Blokker, om de eerste bal te weipen bij het nieuwe Noord-Hollandse topsport honkbalaspiranten team. Dit combi natieteam van Double Stare en The Bears uit Bergen is niet alleen voor de liefhebber een genot om naar te kijken. De sport en de actie spat eivan af voor iedere toeschouwer. Zondagmiddag startte het nog steeds erg jonge en ambitieuze Dames-1 softbalteam. Wethouder Jacob Ouderkerken wieip namens de gemeente de eerste bal. Vervolgens werd sueeeseoaeh Jaap Muts in The Wall of Fame ingehul digd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23