VRIJWILLIGERS INFORMATIE PUNT StJtty We&j/» HA hedaot 25m/i/ ^insi ING W£> HEILOO VRIJWILLIGERSVACATUREBANK 28 Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois hof 2Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl MAATSCHAPPELIJKE STAGIAIRES AAN DE SCHOONMAAK LEUKE MIDDAGTOCHTEN INVENTARISATIE CURSUSBEHOEFTE RIGA RANCH NIEUWVEEN MIDDAGTOCHT VOOR ROLSTOELERS 13 APRIL 2011 UITKIJKPOST V V In Heiloo zijn in het kader van hun maatschappelijke stage, regelma tig middelbare scholieren actief, bijvoorbeeld bij de Woongroep Het Alternatief. 10 middelbare scho lieren hebben kennisgemaakt met wat het betekent om in de woon groep te wonen en welke vrijwil lige inzet van de bewoners wordt verwacht. De leerlingen hebben met veel plezier "iets voor niets" gedaan. Op de foto zijn scholieren van het Daltoncollege actief bij de voor jaarsfacelift bij Het Alternatief. Als u als vrijwilliger een maat schappelijke stagiair in uw organisatie zou willen begelei den, laat het uw bestuur weten. Vrijwilligersorganisaties en non- profitorganisaties die meer informa tie over maatschappelijke stage wil len, kunnen contact opnemen met het Vrijwilligers Informatie Punt. Wij komen graag langs! Investeren in maatschappelijke stage levert u nu en in de toekomst enthousiaste vrijwilligers op! De volgende vacatures zijn in te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt: De Stichting Hart voor Polen komt graag in contact met mensen die willen helpen om Poolse kinderen een prachtige vakantieweek (23 juli t/m 8 aug) te bezorgen. Humanitas zoekt maatjes met inlevingsvermogen om samen met mensen met psychische klachten iets gezelligs te ondernemen en Humanitas is ook op zoek naar iemand die als secretaris het bestuur wil komen versterken. Het Vrijwilligers Informatie Punt zoekt mensen die voor goede doe len willen collecteren. De Stichting Welzijn Heiloo heeft Dagelijks verrichten vrijwilligers tal loze werkzaamheden in maatschap pelijke organisaties. Ze zijn onder meer actief in sportclubs, scholen, kerken, buurthuizen, verzorgings huizen. Vrijwilligers voeren allerlei werkzaamheden uit die aanvullen of ondersteunend zijn op het werk van betaalde krachten, maar ze wer ken ook zelfstandig of verrichten activiteiten op eigen initiatief bin nen een organisatie. Het gaat onder andere om bestuurlijk werk, admi nistratieve taken, klusjes uitvoe ren, vervoer aanbieden, informatie geven, collecteren, bezoek afleg gen en gezelschap houden, maar ook om actie voeren of belangen behartigen van burgers of dieren. Vrijwilligers ervaren deskundigheids bevordering als een belangrijke vorm van erkenning van de relevantie van hun inzet. Voor veel vrijwilligers is de mogelijkheid tot het volgen van deskundigheidsbevorderende acti viteiten zelfs een reden om vrijwilli gerswerk te verrichten. De kosten blijken voor de organisa ties vaak mee te vallen. Zeker als vrij - willigers van verschillende organisa ties gezamenlijk een training volgen. Bijkomend voordeel is dan dat men van eikaars ervaringen kan leren. Het Vrijwilligere Informatie Punt gaat de behoefte aan deskun digheidsbevordering bij orga nisaties inventariseren en bij gebleken gezamenlijke behoef te een passend aanbod doen. Meer informatie bij het Vrijwilligers Informatie Punt. weer plaats voor vrijwilligers voor de boodsehappenserviee en voor twee vrijwilligers die het team m.b.t. de informatievoorziening voor ouderen komt versterken. Het WMO-Platform is op zoek naar een lid met bijzondere belangstel ling voor de GGZ. Het Vrijwilligere Informatie Punt van de Stichting Welzijn Heiloo is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, 1852 AR Heiloo, telefoon 532 02 81, e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, web site www.vrijwilligereheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak. Donderdag 24 maart was pre cies het 25 jaar geleden dat de Stichting Ouderenwerk Heiloo werd opgericht. Dit vond plaats in 1986, tijdens een feestelijke bijeenkomst in het gemeen tehuis, voorgezeten door de toenmalige wethouder mevr. A. Willemse-van der Ploeg, die het eerste bestuur installeerde. Begonnen als een 'eenmanszaak' heeft de Stichting Ouderenwerk Heiloo zich vanaf die tijd tot heden ontwikkeld tot een dynamische organisatie met negen medewer kers, een grote groep vakdocenten en meer dan 250 vrijwilligere. Vooral de ingebruikname in 1998 van het nieuwe Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 vormde een stimulans zich te ontwikkelen tot een centrum voor zelfstandig wonende ouderen, met een breed aanbod op het gebied van informa tie, advies en ondersleuning, sociaal culturele activiteiten, ontmoeting, dienstverlening, vrijwilligerswerk en mantelzorg. N aams wij ziging In 2010 heeft er een naamswijzi ging plaatsgevonden naar Stichting Welzijn Heiloo. Aanleiding tot de naamswijziging was de in 2008 ingevoerde Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). In het kader van deze wet krijgt Stichting Welzijn Heiloo subsidie van de gemeente Heiloo. In de WMO wordt niet meer gesproken over ouderen, maar over 'kwetsbare burgers'. Kwetsbaar is iedereen die zonder extra onder steuning van de overheid onvol doende mee kan doen in de maat schappij. Soms zijn dat ouderen, maar ook mensen die chronisch ziek zijn, of bijvoorbeeld langdurig voor een partner moeten zorgen. Zij kun nen allemaal (tijdelijk) ondersteu ning nodig hebben. Ouderen zijn de voornaamste doelgroep gebleven, maar daarnaast is Stichting Welzijn Heiloo ook taken gaan uitvoeren voor andere groepen. Een goed voorbeeld daarvan is het ondersteu nen van vrijwilligerswerk. Doelstelling Het doel dat Stichting Welzijn Heiloo zich stelt is het bevorderen van de zelfredzaamheid en de parti cipatie van volwassenen, in het bij zonder de kwetsbaren en de oude ren onder hen. Dit door het inzetten van professionele medewerkers en vrijwilligere, en zonder het oogmerk winst te maken. Stichting Welzijn Heiloo wil dit doel bereiken door het bevorderen van deelname aan het maatschappe lijke verkeer, het organiseren van activiteiten, het ondersteunen van mantelzorg en vrijwilligerswerk, en door het informeren, adviseren en onderetermen van kwetsbare vol wassenen. Het Trefpunt Het Trefpunt is een plaats geworden waar veel mensen elkaar ontmoe ten, WonenPlus Heiloo is er geves tigd en de Gezelschapsbank organi seert. er diverse activiteiten. Er is een gratis Internetcafé en er worden talen- en computercursus sen gegeven, naast alle lezingen en creatieve activiteiten. Er worden Vriesverse maaltijden vanuit het Trefpunt geleverd en Graag Gedaan coördineert er de vrijwillige klus jesdiensten. U kimt er terecht voor Administratieve Ondersteuning, bijvoorbeeld voor het invullen van formulieren, het opruimen van die lades vol met oude rekeningen of het invullen van de belastingaangifte. U bent, er altijd welkom om uw talen ten te ontplooien als vrijwilliger. U kunt er Personen Alarmering aan vragen, of uw verdriet met. anderen delen in de Lotgenotencontactgroep Partnerverlies. Ook kunt u er regel matig samen met. anderen een 3-gangenmenu gebruiken of iedere twee weken op zondag gezelschaps spellen spelen in het Zondagmiddag Café. Naast. dit. alles is er nog veel meer wat. er door Stichting Welzijn Heiloo wordt georganiseerd. Ouderen-/welzijnsadviseur Stichting Welzijn Heiloo heeft oude- ren-Avelzijnsadviseur, Margreet. van Zwet. Zij geeft onafhankelijke advie zen over voorzieningen en is goed geïnformeerd over de vaak ingewik kelde regelgeving, en de vele instel lingen en instanties in Heiloo en omgeving. Zij helpt niet alleen ouderen en hun betrokkenen, maar iedereen die problemen of vragen heeft op het gebied van wonen, welzijn of zorg in Heiloo en omgeving. Enkele voor beelden van voorkomende vragen zijn: Ik heb zorg nodig, hoe moet ik dit regelen? Hoe kan ik zolang mogelijk zelfstandig blijven wonen? Is mijn huis wel veilig genoeg en zo nee wat kan ik doen? Op welke ver goedingen en bijstand heb ik recht? Hoe kan ik mij voorbereiden op het ouder worden? Kan ik in de zorg voor mijn oudere ontlast, worden? Kan ik hulp krijgen bij klusjes in huis/tuin? Welzijnscoach Naast, de welzijnsadviseur is er ook een welzijnscoach, Karlijn Sengere. Bij haar kunt. u terecht als u vragen heeft over zaken als: u woont nog zelfstandig en het. lijkt, anderen wel goed met u te gaan, maar eigenlijk heeft u te weinig energie om nog iets te ondernemen. Het. wordt, stil ler om u heen, u heeft, daar last. van, maar u weet. niet. goed wat. u daar aan kimt doen? U wilt wel eens pra ten over die bijna ongemerkte ver anderingen in uw leven, maar met. wie? In gesprek met de welzijns coach gaat u na hoe u verder wilt en kunt.. Zij stimuleert en activeert, en kan u begeleiding en ondersteuning bieden bij het op zoek gaan naar uw eigen kracht en groeikansen, zodat u de regie over uw leven behoudt. U kunt zelf contact opnemen maar ook iemand andere vragen dat voor u te doen. Stichting Welzijn Heiloo is trots op alle diensten, activiteiten en onder steuning die zij in de loop der jaren heeft, ontwikkelt, en die zij u kan aanbieden. Dat alles was uiteraard niet mogelijk geweest zonder ande ren: een ambtelijke organisatie die meedacht en adviezen gaf, een gemeentebestuur en -raad die, bij voorbeeld, de noodzakelijke subsi dies verstrekken. Daarnaast ook de ouderenbonden, die ons als belan genbehartigers soms een spiegel voorhielden. Intentieverklaring samenwerking G5 Om in te blijven spelen op ont wikkelingen in de maatschappij heeft Stichting Welzijn Heiloo op dinsdag 1 februari een intentiever klaring tot. verdergaande samen werking ondertekend met de vier andere grootste organisaties van de gemeente Heiloo: Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, Muziek - en Dansschool Heiloo, Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo en Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. Gemeenschappelijk hebben deze vijf organisaties (G5), dat. zij vorm willen geven aan welzijn en cultuur in Heiloo, maar ook dat de gemeen te Heiloo voor deze organisaties de belangrijkste subsidiegever is. Het belang van de inwoners van Heiloo staat voorop bij deze samen werking. Het richt zich op verhoging van efficiëntie en effectiviteit, ver betering van de kwaliteit, en waar mogelijk op besparing van de kos ten. Daarnaast, wordt, veiwacht. met. de samenwerking een meewaarde te kunnen geven voor de ontwikke ling van de gemeente Heiloo. Fusie met Jeugd en Jongeren Heiloo Met. de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo zijn wij een onderzoek gestart naar de mogelijkheid om te fuseren. De doelgroepen sluiten goed op elkaar aan, en verbetering van de kwaliteit., effectiviteit en de efficiëntie van de organisatie lijkt door schaalvergroting mogelijk. Een mogelijke fusie past. in ons stre ven om een brede welzijnsinstelling te zijn. Bezuinigingen 2,7% Ook wij willen een bijdrage leve ren aan de bezuinigingen die de gemeente Heiloo vanaf 2012 dient, te realiseren. Een bezuiniging van 8% over drie jaar kunnen wij opvangen. Een daarnaast voorgestelde ont koppeling van de Cao-compensatie kost. ons naar verwachting nog eens bijna eenzelfde percentage, name lijk 7%, zo hebben wij berekend op basis van de Cao-compensatie van de laatste zeven jaar. Totaal 15% bezuiniging in drie jaar tijd zal ons meer kosten dan hoofdbrekens. Servicepas Welzijn Heiloo Een van de maatregelen om meer eigen inkomsten te genereren is de invoering van een Servicepas. Om gebruik te kunnen maken van onze diensten is sinds vorig jaar septem ber een Servicepas a€ 19,20 per jaar verplicht. Fondsenwerving Verder wordt. een Stichting Fondswerving opgericht met het doel te trachten via sponsoring en fondsenwerving een betere financi ële uitgangspositie te verkrijgen. Wij verwachten u met. deze en ande re ontwikkelingen ook in de toe komst naar alle tevredenheid van dienst, te kunnen zijn. Meer informa tie over ons aanbod van diensten en ondersteuning vindt u op onze web site: www.welzijnheiloo.nl Via de receptie van het. Trefpunt, kunt u zich opgeven voor allerlei leuke mid- dagt.ocht.en. We vertrekken steeds per luxe touringcar vanaf het. Trefpunt.. U kunt bij uw reservering aangeven of u van de mogelijkheid gebruik wilt. maken om in Egmond aan Zee op te stappen. Uit. ons aanbod: Donderdag 23 juni om 13.00 uur. Dit is één van de zes Russische boerderijen van Nieuwveen. Met uitgebreide rondleiding door deze paar denmelkerij. De monumentale hoeve herbergt twee kuddes Haflingere paarden. Kosten: 19,95 inclusief koffie met gebak. Dinsdagmiddag 5 juli om 13.00 uur. Een zwerftocht door Noord-Holland, speciaal voor mensen in een rolstoel en hun begeleider. Koffie met gebak in Fort Kijkduin, met uitzicht op zee, en het voormalige eiland Wieringen. Mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van Stichting Keer op Keer uit Heiloo. Kosten: 29,50 voor uzelf en uw begeleider, inclusief koffie met gebak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 28