Brons op NH-kampioenschappen Zeevogels beperkt schade tegen LSW GTH turnsters goed vertegenwoordigd Sterk seizoen voor HZV het Vennewater SPORT 29 De eerste partij werd verloren tegen de latere kampioen J Tromp kreeg een goede kopkans ter hoogte van de penaltystip UITKIJKPOST 13 APRIL 2011 tr Judoclub Groefsema won afgelopen weekend brons op de NH-kampioenschappen. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen week end waren de Noord-Hollandse kampioenschappen teams voor pupillen in Beverwijk. Samen met Ben Rietdijk Sport uit Velserbroek werd er meegedaan met een A-pupillen team (-10 jaar) en een B-pupillen team (-12 jaar). 's Ochtends begonnen de A-pupillen met het kampioenschap. Voor Judoclub Groefsema deden Siem van der Vlies -21 kilogramg, Mees Burgering -24 kilogram, Aaron Wesselius -30 kilogram en Bram Brantjes -45 kilogram mee aan het team kampioenschap. De eerste partij werd verloren tegen de latere kampioen. Dit bete kende dat het team in de herkan singsronde alles moest gaan win nen om op het podium te komen. De partij tegen Judo Academie Amsterdam/ van Heest werd gewon nen. Daarna moest het team strijden om het brons tegen Tom v/d Kolk. In een spannende wedstrijd verloor het team net aan. Door dit resultaat was er voor het A-pupillen team een vierde plaats van Noord-Holland. Een mooie prestatie van Siem, Mees, Aaron en Bram samen met de judoka's van Ben Rietdijk Sport. 's Middags kwamen de B-pupillen in actie. Voor judoclub Groefsema stond Kane van Raalte (-27 kilo gram) in het team van Ben Rietdijk. De eerste partij tegen werd Judo Academie Amsterdam verslagen. In de halve finale was het team van Tom van de Kolk de tegenstander. In een spannende partij was het Van de Kolk die net wist te winnen. Daarna werd Kenamju uit Haarlem verslagen. Vervolgens moest er om het brons gestreden worden tegen Top Judo Amsterdam. In een span nende partij wisten de judoka's het brons te winnen. Kane had vandaag een groot aandeel in de derde plaats van Noord-Holland door al zijn par tijen te winnen met houdgrepen en verschillende woipen. De judoka's van Judoclub Groefsema konden terugkijken op een leerzame en succesvolle judo dag met een derde en vierde plaats van Noord-Holland. VOETBAL ZUID SCHARWOUDE Zeevogels heeft tegen koplo per LSW een kleine nederlaag geleden. Ondanks het ontbre ken van vele vaste krachten mochten de withemden tot op het laatste moment hopen op een gelijkspel. Die ene kans die iedere ploeg krijgt in een wed strijd werd niet verzilverd door de Hoevers; 1-0. In de eerste vijf minuten kwam Zeevogels, met de A-junioren Jom Ranzijn en Jos Hopman in de basis, goed weg. Tot twee keer toe had de thuisclub een voorsprong moeten nemen. In de 18de minuut leek het doelpuntenfestijn voor de Langedijkers te gaan beginnen. Na een mooie overstap was het aanvoerder Rob ter Burg die goed binnen schoot voor de aanstaan de kampioen; 1 - 0. De gastheren waren heer en meester maar wis ten de verdedigende stellingen van TURNEN WORMER - In het weekend van 9 en 10 april kwamen zeven turnsters van GTH in actie. Zaterdag was het de beurt aan Demi de Visser (jeugd) en Hannah Min (junior), beide turnsters turnden de regiokam pioenschap van de vijfde divi- Demi turnde haar wedstrijd 's morgens. Ze begon op brug, dit ging helaas niet helemaal vlekkeloos. Maar dit hield Demi niet tegen en zij ging verder op de vloer en de balk waar zij op beide erg mooie oefenin gen turnde. Het laatste onderdeel was de sprong, hier behaalde Demi het hoogste cijfer van de wedstrijd; 11.25! In de middagwedstrijd kwam Hannah in actie, zij startte de wed strijd op vloer. Door een keurige vloeroefening wist zij het hoogste cijfer te behalen; 11.30. Ook Hannah turnde haar wedstrijd keurig uit op de andere drie toestellen. Met een eindresultaat van 42,75 en een achtstee plaats heeft Hannah zich weten te plaatsen voor de district finale op 18 jimi. Zondag waren de toestelkampioenschappen van de pre- instap, dit houdt in dat er op alle vier de toestellen prijzen te behalen zijn. Jette Hartman, Annabel Jonkhart, Silke Dekker, Evi Oosterink en Sjoukje Pel begonnen de wedstrijd op de balk. Alle meis jes turnden hier een goede oefe ning, Sjoukje wist met een 12.10 het brons te veroveren. Jette greep net naast de prijzen (vijfde) met ook een mooie oefening; 11.75. Het vol gende toestel was de vloer, Annabel turnde hier een perfecte oefening (13.20), die ook werd beloond met een gouden medaille. Ook Sjoukje wist een goede vloeroefening neer te zetten, zij behaalde hier het zil ver. Het derde toestel was de brug en de meisjes sloten de wedstrijd af op sprong. Silke sprong een super- sprong en kreeg hiervoor een 13.10 wat haar de eerste prijs opleverde, Evi miste hier met een 12.30 op 0,2 een podiumplaats (vierde). In de totaalscore over de vier toestellen heeft Silke in een deelnemersveld van 42 turnsters de tweede plek behaald. V.l.n.r.: Annabel, Evi, Sjoukje, Silke en Jette. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - HZV het Vennewater heren 1 heeft de zaalvoetbal competitie in de eerste divisie afgesloten met een gedeelde tweede plaats. De kans om promotie wedstrijden te mogen spelen werd in een recht streeks duel in een bomvolle sport hal om de tweede periodetitel tegen Sehagha, net niet gehaald omdat deze werd verloren. De tweede plaats in de eindrangschikking werd wel gehaald, maar omdat mede kandidaat BSV Hommersen een beter doelsaldo had opgebouwd, gaat ook deze kans net aan de neus van HZV het Vennewater voorbij. Desondanks mag het team, onder leiding van de enthousiaste coaches Niels Kraakman en Niels Mossel, zeer tevreden terug kijken op een uitstekend debuut in de eerste divi sie en hebben hiermee zaalvoetbal- lend Heiloo weer beter op de kaart gezet. Zeevogels maar niet te doorbreken. Aanvallend waren de Hoevers voor rust onmachtig, de doelman van de thuisclub had net zo goed een halve snipperdag kimnen opnemen. Na de pauze was het spel van LSW een stuk minder overtuigend. Zeevogels had minder moeite om overeind te blijven en kwam zelf ook iets meer aan voetballen toe. Ondanks een overwicht zonder opgelegde kansen voor de thuisclub was de grootste mogelijkheid in de tweede helft voor Zeevogels. Amo Tromp kreeg een goede kopkans ter hoogte van de penaltystip. Geheel vrijstaand kopte de spits naast de rechter paal. Het team mag zeer tevreden terugkijken op een uitstekend debuut in de eerste divisie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 29