College Heiloo vindt bezuinigingen voornamelijk in versobering k Project Kunst in de Paulusschool Paulusschool wint schoolbilj arttoemooi 'Welkom op Nijenburg' in de Oudheidkamer Heiloo H E I L O O 3 In de Oudheidkamer kan men bovendien korte films bekijken Generatiemix activiteit opnieuw gewonnen UITKIJKPOST 13 APRIL 20101 HEILOO - Het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Heiloo komt met bezuinigingsvoorstellen voor 2012. Ook de gemeente Heiloo ontkomt er niet aan: er moet de komende jaren bezuinigd wor den. Door de economische crisis ont vangt de gemeente Heiloo immers, net zoals andere gemeenten in Nederland, de komende jaren min der geld van het rijk. Hierdoor moet de gemeente Heiloo in drie jaar tijd 3,4 miljoen euro bezuinigen. Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Heiloo stelt voor het komende jaar 1,2 mil joen euro te bezuinigen. De titel van het collegeprogramma 2010-2014 is: Heiloo in balans. De gemeente Heiloo is een prettige gemeente om in te wonen en te werken, met een De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f Friiilinii. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. hoog voorzieningenniveau. Het is een dotp voor iedereen. En dat is ook een dorp voor volgende genera ties. Het college van burgemeester en wethouders zoekt bij de bezui nigingsvoorstellen naar een balans tussen het behouden van de kwali teit van Heiloo en het voldoen aan de financiële verplichtingen. De gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo zijn met elkaar aan het onderzoeken waarop de komende jaren bezuinigd moet worden. Eerst hebben zij alle geld stromen van de gemeente Heiloo met elkaar in kaart gebracht. Op de raadsvergadering van 7 febru ari 2011 heeft de gemeenteraad op hoofdlijnen aangegeven waarop bezuinigd kan worden. Het college van burgemeester en wethouders is hiermee aan de slag gegaan en komt nu met een eoneeptbezuinigings- voorstel voor 2012. Het college gaat in april en mei inwoners en andere belanghebbenden informeren en komt vóór de zomer met een defi nitief voorstel aan de raad. Die zal in juli 2011 een definitief besluit nemen over de bezuinigingen voor 2012. De rode draad in de bezuini gingsvoorstellen voor 2012 is: verso beren. Het college huurt geen exter nen meer in en gaat op het eigen personeel 255.000 euro bezuinigen, aldus de voorstellen. Dat betekent dat de gemeente Heiloo minder taken kan verrichten dan dat ze tot nu toe deed. Inwoners zullen in 2012 HEILOO - De felbegeerde wis selbeker van het Generatiemix schoolbiljart toernooi ging dit jaar (voor de tweede keer op rij) naar groep 8a van de Paulusschool. Leerlingen van zes basisscholen deden mee aan het jaarlijkse biljarttoernooi in Het Trefpunt, gehouden in het kader van de 'Generatiemix'. Te weten Paulusschool, De Zuidwester, De Duif, Elekerlye, de Springsehans en de Radboudsehool. Zo'n tweehonderd leerlingen, bege leid door enthousiaste 'biljartenve teranen', streden gedurende twee maanden op de maandagmorgen om de schoolprijs en de individuele prijs. Het parcours, bestaande uit de versobering met name merken bij het onderhoud van het openbare groen in het doip en bij de afvalin zameling. De gemeente gaat min der vaak het gras maaien en bij het aanleggen van nieuwe beplanting in de plantsoenen kiest de gemeente voor planten die minder onderhoud nodig hebben. Het college wil hier 240.000 euro mee besparen. Het college stelt voor ook bij de uitvoe ring van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) soberder te werk te gaan. Zo gaat bijvoorbeeld de eigen bijdrage voor voorzienin gen omhoog. Ook op subsidies wil het college bezuinigen. Dit levert in totaal 127.000 euro op. Het college wil 52.000 euro bezuinigingen op de gemeenschappelijke regelingen met regiogemeenten zoals NoordwestS, de Veiligheidsregio, de GGD en het Regionaal Historisch Centrum. Naast bezuinigen wil de gemeente ook haar inkomsten verhogen. Dat doet zij bijvoorbeeld door de sport hal Het Vennewater en het Open Huis tegen meer marktconforme prijzen te verhuren. De riool- en afvalheffingen worden verlaagd en de OZB gaat omhoog. De gemid delde lastendruk in Heiloo blijft daarbij gelijk. Wethouder Financiën Hero Veger: „Hoe vervelend het ook is, we ontkomen niet bezuinigen. Ik ben eivan overtuigd dat de inwo ners voor de jaren 2013 en 2014 met goede ideeën komen, en dat zij ons ondersteunen bij het in balans bren gen van de begroting." zes verschillende behendigheidspel letjes op het groene laken, was voor de leerlingen een leuke manier om kennis te maken met de biljartsport. En dat de leerlingen het een leuke sport vonden, bleek uit het enthou siasme voor het spel. Dit jaar heeft het biljarttoernooi mede doorgang kunnen vinden door een donatie van Keer op Keer. De individuele hoofdprijs was voor Romy met 229 punten. Tweede en derde werden Braneo (208 pimten) en Jurre (188 punten). De aanmoedigingsprijs was voor Lysanne met 108 punten. Wethouder Hero Veger overhandig de na de finale op maandagmorgen 11 april de prijzen aan de gelukkige winnaars. Foto's van het toernooi staan op: www.welzijnheiloo.nl. HEILOO - Voor iedereen die altijd al nieuwsgierig was hoe het landhuis Nijenburg er van bin nen uitzag toen het nog bewoond werd (de laatste bewoonster, Elisabeth Snethlage-Van Foreest is in 2007 overleden), is de expo sitie in de Oudheidkamer Heiloo aan de Bergeonstraat een echte aanrader! Want hier kan men de inrichting dusdanig realistisch beleven, dat het lijkt alsof men zich in de kamers van het landhuis bevindt. Vereniging Oud Heiloo heeft in samenwerking met Anne Lawant, Pietura Imaginis Heiloo, Stichting Victor Heiloo en met medewerking van Vereniging Hendriek de Keyser en de vroegere bewoners van Nijenburg een prachti ge tentoonstelling samengesteld, die op ingenieuze wijze een rondleiding geeft door het interieur van het land huis. De expositie, die nauw aansluit op de expositie Prachtig Portret in het Stedelijk Museum Alkmaar (een bezoek aan de één lokt de andere uit), werd zondag 10 april officieel geopend door architectuurhistoricus Ana van der Mark, bestuurslid van Stichting Van Foreest Van Egmond van de Nijenburgh. Zij omschreef HEILOO - Zeven weken werkt kunstenaar Sanne Groen met twee pabo studenten, Kim en Meru en de leerkrachten van de groepen 1/2 samen aan het kunstproject 'Van ons, voor hier'. Dit project vindt momenteel plaats op drie velschillende scho len waaronder de Paulusschool in Heiloo. Tijdens dit project werken de kinderen twee dagen in de week in het atelier. Het atelier is speciaal voor dit project ingericht en het staat helemaal vol met spullen en materialen die de kinderen mogen gebruiken. Zo ontstaan er de ori- in haar openingswoord beide expo sities als een goed begin van een vernieuwde belangstelling voor Nijenburg. Het landhuis zou volgens haar in de toekomst heel goed een semi-museale functie kunnen ver vullen om het cultureel erfgoed dat het herbergt te bewaren en door te geven. In de Oudheidkamer kan men bovendien een aantal korte films bekijken waarin de voormalige bewoners en de geest van het land huis weer tot leven worden gewekt. De expositie in de Oudheidkamer Heiloo aan Bergeonstraat 30 is vanaf 12 april iedere dinsdag geopend van 19.00 tot 21.00 uur en iedere zater dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Bovendien, als extra, tot en met jimi ook zondagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Meer informatie op www. oudheiloo.nl, of www.nijenburgvan- binnen.nl. gineelste machines, wordt er verf gemaakt en ontdekken de kinderen wat je met doorzichtige materialen in combinatie met licht kimt doen. De wijze waarop gewerkt wordt, is gebaseerd op de pedagogiek van Reggio Emilia. Eén van de gedach tes van deze werkwijze is dat niet het eindresultaat, maar juist het creatieve proces voorop staat. Dit proces wordt zoveel mogelijk vast gelegd door middel van foto's, maar ook door uitspraken en gesprekken van de kinderen letterlijk te registre ren. Op 20 april is het onderzoek en het experiment van de kinderen te bekijken tijdens een expositie in de Paulusschool. Wethouder Veger deelt de individuele eerste prijs van het Generatiemix Schoolbiljartoernooi uit aan Romy (een score van 229 punten). Links staat Anoeska met de scholenprijs, die voor de tweede keer op rij naar de Paulusschool ging. Foto: Caroiien Breed Voor iedereen die altijd al nieuwsgierig was hoe het landhuis Nijenburg er van binnen uitzag toen het nog bewoond werd, is de expositie in de Oudheidkamer Heiloo aan de Bergeonstraat een echte aanrader! Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3