Lezing over archeologie in de Stationsbuurt van Heiloo Nagelstudio Nail Impressions Tentoonstelling Prachtig Portret in Stedelijk Museum H E I L O O f3 t .-J BEDRIJF BELICHT 5 De familie Van Foreest en het landgoed Nijenburg staan centraal UITKIJKPOST 13 APRIL 20101 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op woensdagavond 20 april houdt Baduhenna, de archeologische werkgroep van Heiloo, weer een interessante lezing. Gastspreker is Jan de Koning, archeoloog bij Hollandia Archeologen. Hij zal vertellen over de opgravingen die hij zelf in de afgelopen paar jaar in de Stationsbuurt heeft uitgevoerd. Zowel ten oosten als ten westen van de spoorlijn zijn opgravin gen geweest. De afgelopen jaren heeft er rela tief veel kleinschalig archeologisch onderzoek plaatsgevonden in de Stationsbuurt van Heiloo. Vele klei ne opgravingen maken echter niet gemakkelijk een grote. Toch moet het belang van dergelijke kleine opgravingen niet onderschat wor den. Tot voor kort (meer dan twintig jaar geleden) vonden er nauwelijks opgravingen plaats in de oude dorps kernen, teiwijl in de onbebouwde gebieden daar omheen soms grote opgravingen plaatsvonden, die een opmerkelijke en onbekende bewo- ningsgesehiedenis vertelden. Met de vele opgravingen in Heiloo krijgen we voor het eerst een beeld van de intensieve bewoning in de oudste woongebieden van de regio. De wat hoger gelegen zandgronden op de strandwal waarop Heiloo ligt was blijkens de opgravingsresultaten altijd een geliefde vestigingslocatie. In de lezing van Jan de Koning zul len de recente opgravingsresultaten in de Stationsbuurt in chronologi sche volgorde aan de orde komen. Daarbij wordt zeker teruggegaan tot enkele eeuwen voor Christus en wordt vervolgens vooral aan dacht besteed aan een opmerkelijke bloeiperiode in de late middeleeu wen. Bent u ook geïnteresseerd in de geschiedenis en archeologie van uw eigen regio en het dorp Heiloo, en benieuwd wat er allemaal gevon den is in op de diverse locaties en wat uit nader onderzoek blijkt? Wat is er bijvoorbeeld allemaal gevon den bij de Stolp? Of wat kwam er bij het Stationsplein tevoorschijn? Iedereen is welkom, de toegang is gratis, maar vanwege de verwachte belangstelling is opgave vooraf noodzakelijk. De lezing wordt gehouden in de grote zaal van het Open Huis, 't Loo 22 te Heiloo, aanvang 20.00 uur. U kimt zich opgeven via de e-mail: baduhenna@planet.nl of telefonisch bij Marielies van Lente, tel. 072- 5321668. Een waterput bij De Stolp uit de 13de eeuw met houten juk en wagenwiel. Aangeleverde foto Foto: Carolien Breed Eef Liefting, Stationsplein 3c, 1851 LN Heiloo, tel. 06 - 53565795. HEILOO - Verzorgd tot in de pimtjes, met handen die gezien mogen worden. Steeds meer vrouwen zien mooi gestileerde en fleurig gelakte nagels, naast trendy kleding en schoeisel, hairstyling, make-up en derge lijke, als de finishing touch op hun persoonlijke styling. Verzorgde handen maken een niet onbelangrijk onderdeel uit van een verzorgd uiterlijk en zijn een visitekaartje voor iedere vrouw. Eef Liefting heeft zich als pro fessioneel nagelstyliste gespecialiseerd in aerylnagels en manicure. Al elf jaar runt zij haar eigen nagelstudio Nail Impressions, waaivan zeven jaar in Limmen en de laatste vier jaar aan het Stationsplein in Heiloo. Om aan de toenemende vraag naar professionele nagelverzorging te kunnen voldoen heeft Eef vorig jaar het team van de nagelstudio versterkt met nagelstyliste Marjolein Kok. En in de onlangs geheel gerestylde studio, gevestigd naast Simny Dreams, is er een tweede werktafel bij gekomen. Eef: „Vrouwen besteden steeds meer aandacht aan him nagels. Uit de vele complimenten, die onze klanten over him mooie, gelakte nagels ontvan gen, blijkt duidelijk dat er wel degelijk op handen wordt gelet!" Nagelstudio Nail Impressions biedt diverse cosmetische manicure- behandelingen voor handen; vooral het aanbrengen, modelleren en her- balanceren van kunstnagels van acryl, maar ook voor heerlijke hand- en armmassages, verzorgen, in model vijlen en lakken van eigen nagels (van naturel tot French Manicure) kimt u bij Nail Impressions terecht. Eef: „De nagelindustrie ontwikkelt zich continu en komt steeds met nieuwe pro ducten op de markt. Bijvoorbeeld 'nail art', hippe kunstnagels met naar eigen wens schitterende strass steentjes erop geplakt of beschilderd met een vrolijk motiefje of zelfs een miniatuurafbeelding. Wij houden alle nieuwe ontwikkelingen scheip in de gaten en scholen ons bij door regel matig zogeheten perfectietrainingen te volgen. Want in dit vak van uiterlij ke verzorging ben je nooit uitgeleerd. Wij werken met professionele hand en nagelverzorgingsproducten van hoogwaardige kwaliteit van exclusieve en toch zeer betaalbare merken als CND, Ezflow, IBD en China Glaze." „Voor vrouwen met zwakke nagels zijn kunstnagels een goed alterna tief. Kunstnagels die regelmatig worden onderhouden en nabehandeld, kunnen zonder schadelijke gevolgen voor de eigen nagels, jarenlang achtereen gedragen worden." Voor het beste resultaat wordt bij Nail Impressions handmatig gevijld. „Door handmatig en gecontroleerd te vij len houd je goed zicht op watje doet!" Eef en Marjolein zijn beiden perfec tionisten als het om nagels gaat. Met de zomer in aantocht komen ook de zomerse, open schoentjes weer tevoorschijn. Tijd voor veel vrouwen om weer meer aandacht aan de voetnagels te besteden. Ook daarvoor kimt u terecht bij Nail Impressions. Nagelstudio Nail Impressions werkt op afspraak en is geopend van maan dag tot en met zaterdag. Op enkele dagen is ook een avondafspraak mogelijk. „Heeft u vragen of wilt u weten wat voor u de mogelijkheden zijn, neem gerust contact op of ga langs voor een vrijblijvend advies." HEILOO - Tussen Alkmaar en Heiloo ligt het landgoed Nijenburg. Het werd begin acht tiende eeuw aangelegd door de familie Van Egmond van de Nijenburg, maar kwam in 1742 als erfenis in handen van de familie Van Foreest. Beide geslachten waren zeer invloed rijk: ze leverden vele lokale en landelijke bestuurders. Zij lieten zichzelf en hun gezins leden graag portretteren. Zo ont stond er door de eeuwen heen een belangrijke portretteneolleetie, met werk van toonaangevende schil ders als Nicolaes Eliasz Pickenoy, Jan de Baen, Nicolaas Verkolje en Jan Adam Kruseman. De afgelopen twee jaar is hard gewerkt aan de restauratie van de vijftig schilderij en en de bijbehorende lijsten. Voor het eerst wordt nu de gehele por tretteneolleetie getoond, met alle in oude luister herstelde topstukken. Bij de prachtige schilderijen zijn in de tentoonstelling ook nooit eerder getoonde objecten uit familiebezit, foto's, prenten en archivalia te zien. Daarnaast wordt aandacht besteed aan landgoed Nijenburg. De familie Van Foreest behoort tot de oudste adellijke geslachten in Nederland. Zij bekleedden eeuwenlang diverse belangrijke functies in het land, zoals burgemeester, arts, thesaurier of dijkgraaf. In 'Prachtig Portret' stellen de geportretteerden zich aan u voor. Ontmoet stadsbestuur der Nanning van Foreest, die het ooggetuigenverslag van het Beleg van Alkmaar schreef. Of Pieter van Foreest, een van de belangrijkste medici in Nederland en ook wel de 'Hollandse Hippocrates' genoemd. Ook het persoonlijke leven van de familie komt dichtbij. Er zijn niet alleen portretten van bestuurders en burgemeesters te zien, maar ook huwelij ksportretten, kinderportret ten, sobere en pronkstukken en beeltenissen van bekende en mys terieuze familieleden. Nijenburg was een plek waar gasten en familieleden werden ontvangen. De literaire 'Kring van Heiloo' kwam er geregeld bijeen en Nicolaas Beets was een vaste gast van de familie. Hij werd verliefd op Aleide van Foreest met wie hij in 1840 trouwde. In de wintermaan den werd er vrolijk geschaatst op de vijver voor het huis. Gaandeweg werd het moeilijker om het land goed te behouden. Om inkomsten te genereren vonden er houtvei lingen plaats en werden er witlof, asperges en aardbeien geteeld. Tot en met 4 september zijn circa zes tig portretten uit de periode 1500 tot 2000 te zien in de tentoonstel ling 'Prachtig Portret'. Een deel van de collectie zal naar afloop teruggaan naar Nijenburg, de ande re werken blijven in het Stedelijk Museum Alkmaar. Historische Vereniging Oud Heiloo heeft gedu rende de tentoonstelling een aan vullende expositie ingericht in de Oudheidkamer in Heiloo: 'Welkom op Nijenburg!'. Deze tentoonstel ling biedt een verrassend beeld van en een interessante inkijk in het interieur van het huis Nijenburg in de periode 1920 - 2007. Te zien vanaf 12 april. Kijk voor openingstijden op www.oudheiloo.nl. Maria Jacoba van Foreest (1707-1728), geschilderd door Nicolaas Verkolje, uit de collectie van het Stedelijk Museum. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5