Buurtbus 2 rÓKoduro&v H E I L O O 9 INGEZONDEN BRIEF Rigoureus Verbouwing bij AH in 't Loo Het Baafje door Tim van der Lans Een Nieuwe Lente.. Nieuwe Lindes Diefstal van grafsteen DIERENBESCHERMING KERK DIENSTEN KORTOM Spreekuur Heiloo-2000 Seizoensafsluiter in het Oosthonk CDA info-uur EHK Klaverjasclub Wijziging oud papier Fanfare Showband Groei en Bloei Paasschikking UITKIJKPOST 13 APRIL 20101 Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Waarom moest er zo rigoureus een mooie groene strook tussen de Harrelaers en de Westerzij op deze manier aangepakt worden. Heiloo heeft toch altijd de naam gehad een groen doip te zijn. Een van de werk lieden zei: 'Maar voor ieder boom die we weg halen planten we er twee voor terug.' Wanneer? Eerder hoorden we er de nachtegaal zin gen, die is nu verdwenen. Het zal jaren duren voor het weer groen is. N. Mantel Heiloo Woensdag 9 maart: feestelijke heropening van de vernieuwde AH supermarkt in 't Loo. Echter het resultaat laat naar mijn mening te wensen over: veel waardering voor de mooie versafdeling. De gang paden echter zijn te smal voor de 'vrachtwagens' van boodsehap- penkarretjes die wij na de verbou wing geacht worden te gebruiken waardoor, bijvoorbeeld als twee bekenden elkaar ontmoeten, de doorgang geregeld wordt geblok keerd. Toekomstige ex-caissières staan bij de ingang opgewekt de zelfscan kassa te promoten en daar bij indirect hun eigen baan op te heffen, voor mij volstrekt onbegrij pelijk omdat dit nu juist de mensen zijn die de winkel dragen en een persoonlijk gezicht geven. Ik roep hiermee dan ook alle inwoners van Heiloo op de 'zelfsean-kassa' te boy cotten en him boodschappen uitslui tend bij de caissières af te rekenen. Gelukkig hebben wij nu Martine en Saskia nog, en Myrthe, Preseilla, Stefanie, Thorn, Lenneke, Sophie en wellicht straks ook weer Charlotte en de vele anderen. Maar voor hoe lang nog? Beste meneer Dick Boer: koester alstublieft uw medewerkers op de werkvloer, omdat zij het zijn die voor een bescheiden vergoeding uw riante salaris verdienen. Ton Forch Heiloo Waarom pas in jimi open? Bezuinigingen of is dit een poging om het zwembad langzamerhand te gaan sluiten? Als een elke dag zwemster vind ik het heel jammer en niet handig. Het zeewater is nog te koud en de schoolvakanties zijn nog niet begonnen. Waarom heb ben ze die kachel op non-actief gezet, terwijl nog niet duidelijk was of de overdekking en zonnepane len het zouden redden? Wie is hier verantwoordelijk voor? Er moet meer reclame gemaakt worden voor het zwemmen in de buitenlucht. Therapie tegen obesitas, diabetes 2, depressies enzovoorts: ga elke dag zwemmen in het Baafje! Geen ehloordampen, kristalhelder water en geen irritante geluiden zoals in een overdekt zwembad. Dit is Bij de gemeente Heiloo moe ten ze vast gedacht hebben - nu is het de goede tijd, want bij een nieuwe lente horen nieuwe lin des. Inmiddels staan ze er... op hun nieuwe plek... bij het Witte Kerkje: de drie nieuwe grote lin debomen. Op 7 maart was ik, tij dens een korte stop op 't Looplein, getuige van het verwijderen van de 50 en 60 jaar oude populieren. Met een hoogwerker werden de oudjes opgetild en op een grote vrachtwa gen geladen en afgevoerd. Twee weken later, bij het officiële begin van de lente op 21 maart, kwam ik op weg naar plan Oost via de Kennemerstraatweg in een file terecht en het duurde even, voor dat ik ontdekte waarom we stil stonden: een convoi exeptionelle, vooraf gegaan door een geel busje met knipperlichten, naderde vanuit de richting Alkmaar. En even later zag ik een grote vrachtwagen met daarop een knoert van een linde boom met kluit die bijna de hele breedte van de weg nodig had. In de Uitkijkpost had ik gelezen, dat deze lindes elders in het dorp hebben gestaan en vanwege nieuwbouw waren verplant naar de gemeen tekwekerij. Daar werden ze goed verzorgd en voorbereid om naar een definitieve groeiplaats te gaan. De lindebomen maken de kring van lindes rond het Witte Kerkje com pleet en zo krijgt de ligging van de kerk op de teip meer accent vanaf het Looplein. Nu ziet het er alle maal nog een beetje kaal uit, maar dat zal over een paar maanden vast beter worden. We gaan het mee maken! Ook bij de vijvers aan de Laan van Frans is het lente, want het koppel ganzen dat ik al een tijd je niet meer gezien had, is terug en niet alléén deze keer. Nee nog geen jonkies hoor, maar concurrentie, want er is een tweede paartje bij gekomen. Aan beide kanten van de weg zag ik ze naar elkaar loeren, totdat ze een gezamenlijke sehijn- aanval op de bus deden. Hopelijk worden het geen 'baltse twisten', maar dulden ze eikaars nabijheid, want er is daar ruimte genoeg. het mooiste zwembad in de regio. Alstublieft gemeenteraad, Activeer in plaats van demotiveer. Hier geld op toeleggen is de moeite waard en beter en goedkoper dan alle therapi- en bij elkaar tegen obesitas, diabe- tes2, et cetera. Ik weet dat velen er ook zo over denken, maar denken dat reageren zinloos is. Gemeente Heiloo, ik geloof toch dat u het beste met de bevolking van Heiloo en omstreken voor heeft. Span u in om het Baafje te behouden. Zwemsters en zwemmers van het Baafje laat van u horen! Carla Andeweg-Mahieu Heiloo Deze ingezonden brief is bestemd voor diegene die de bronzen orchi dee heeft meegenomen van het graf van mijn vader op het urnen veld op de begraafplaats van de Willibrorduskerk op de Westeiweg te Heiloo. Verbijsterd, ontsteld en verdriet waren de eerste gevoelens die bij mij opkwamen bij het zien van deze onbegrijpelijke daad. Weg is de bronzen orchidee die ik uit res pect en eerbetoon aan mijn vader heb gemaakt voor zijn laatste lust plaats. Afgewrongen is een beter woord, slechts een stukje steel steekt nog triest uit de verschoven steen. Dat het beeldje zo mooi werd gevonden dat de verleiding te groot was om het te laten staan kan ik mij voorstellen. Maar de bloem is zoveel mooier als het op de plaats staat waarvoor en voor wie het is gemaakt. Het vermoeden komt bij mij op dat deze persoon er niet bij stil staat wat hem of haar handelen betekent voor mijn moeder en ver dere nabestaanden. Als het beeldje nog intact is en niet is versmolten of verhandeld, is mijn waag aan de 'lener': u heeft er een tijdje van kun nen 'genieten', wilt u nu (uiteraard ook weer anoniem) opnieuw uw karakter tonen, maar dan om het kunstwerkje terug brengen waar het hoort? Dat is op de grafsteen van mijn overleden vader op het urnen veld. Mijn vader heeft altijd en aan iedereen zijn respect getoond, dit zou u ook goed staan. Enfm, u weet inmiddels de weg, wij wachten af. Trudy Keyzer Heiloo Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn.nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alann- nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Gevonden Roodcyperse kater, gec., witte bef, 4 witte voetjes en wit puntje aan staart, Wilgenlaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds E.J. Kooiman, ininv de Cantorij. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: met ds. D.C. Nicolai uit Zandvoort. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Dienst van schrift en tafel mmv Veni Foras uit Schoorl, voor ganger ds R. Blaauw. Witte Kerk Maandag, dinsdag en woensdag 19.30 uur: meditatiedienst. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met dames- en herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 17 april - Palmzondag 09.00 uur Gelezen Eucharistie viering 10.30 uur Eucharistie viering Celebrant: Rector G.H.B. Bruggink Koor: Ubi Caritas, 2.30 uur Bedevaart Sri Lanka, 1-5.00 uur Lof Maandag 18 april 12.00 uur: eucharistieviering Dinsdag 19 april 12.00 uur: eucharistieviering Woensdag 20 april 09.00 uur: eucharistieviering H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met kinderkoor. Viering met feestelijke Palmpasen optocht en uitvoering deel 1 van de paasmusical. Voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord - en Communieviering met spontaan koor, voorgegaan door eigen woord- en com- muniegroep. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: Eucharistieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Communieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 11.00 uu: Pahnpasenstokken maken door de kinderen in 't Oisie tot 13.00 uur. 19.00 uur: avondgebed Gregoriaans. Zondag 10.00 uur: Pahnprocessie en eucharistieviering. Maandag 19.30 uur: eucharistieviering en oliewijding in de Kathedrale Kerk van Haarlem. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: Palmpasen met voorganger ds H. Appers. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Zondag 10.00 uur: voorganger: ds Carolien Cornelissen Kinderkring - Palmpasen St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: Familieviering met kinderkoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Protestantse Ge meente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. G.J. van Aller. HEILOO - Op donderdag 14 april kunt u, voorafgaande aan de frac tievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken wel keu als als inwoner van Heiloo bezighou den. Dit kan zowel over alge- meengemeentelijkbeleidalswel vraagstukken welke zich voor doen in uwwijkof zaken wel keu persoon lijk betreffen. Daarvoor bentu welkomtussen 19.00en 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf evenmeldingvanuwkomstaan: J.Valkering,tel.072-5640300of e-mail: becofa@xs4all.nl. HEILOO - In Heiloo kan zaterdag 16 april weer worden gedart voor mooie prijzen en ranking pimten. Het is het laatste toernooi van dit seizoen dus doet men er nog een schepje bovenop; geen 501 maar 601 punten met uiteraard een dubbel als laatste pijl. Deelname kost vijf euro, de deuren gaan om 19.00 uur open en de start is om 20.00 uur met de poulefase. Het Oosthonk is aan de Oostkanter 14 te Heiloo. Informatie via tel. 06-46331274/ 06-33747770. HEILOO - Op donderdag 14 april houdt de CDA-fraetie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel. 072-5335150 of e-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Op maandag 18 april is er weer de Open Drive! U bent allen, met of zonder partner, wel kom in het Open Huis in 't Loo. Bent u een regelmatige bezoeker en u kimt een keer niet, meldt dit even bij één van de onder staande bestuursleden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Start is om 19.30 uur tot ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072- 5339345. HEILOO - Omdat de laatste zaterdag van april dit jaar op Koninginnedag valt komt de Fanfare Showband Heiloo in april een week eerder het oud papier op halen. Alle wijken waar Fanfare Showband Heiloo langs komt om het oud papier op te halen, kunnen dus op zaterdag 23 april vóór 09.00 uur him kranten op de daarvoor bestemde witte stippen neerzetten. HEILOO - In deze workshop maakt u een vertikaal werkstuk. Vanwege de gewenste sfeer worden hierin natuurlijke mate rialen als mos, eitjes en bloemen van het seizoen verwerkt. Met gebruik van takken en gras wordt de basis gevormd die met bloe men en blad aangevuld wordt. Op 20 april om 13.45 en 19.45 in de ter Coulsterkerk 111, Heiloo. Aanmelden of informatie: benz- docter@hotmail.com, tel. 072- 5336727 of 06-050123521. IT CWiCI I |EX2E=T0IIHaJ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9