Bloemschikhappening in Limmen Bloemendagen in het kwadraat bij Hortus Bulborem Mini Breakdance battle! Battle van BtotBoys en BtotGirls IVN natuurwandeling Wimmenummerduinen Paaskippenspel Johannesschool regio 16 Kunst Fiets/ Wandel Route door Limmen 'Hoffotograaf Peter van Renen aan het werk in de Hortus Bulborum te Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Vanaf 29 april kunt u de wedstrijdresultaten aan schouwen van het regionaal kampioenschap bloemschikken van Groei en Bloei, op de ten toonstelling in de Hervormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan 21 te Limmen. Pal naast de Hortus Bulborum vind u dit kleine kerkje met een eigen sfeer. Men heeft getracht om hieraan middels bloemwerk een extra dimensie aan toe te voe gen. Er is op 28 april een wedstrijd geweest met als thema: Mozaïek in 3D. De prijswinnaars zijn bekend op het moment dat u de tentoonstelling kimt bezoeken. Door hen is geschikt met verplichte materialen in twee klassen. Daarmee hebben ze laten zien waartoe ze in staat zijn. En de resultaten zijn vaak heel verrassend! Daarnaast staat er een aantal grote werkstukken die thuis bedacht zijn en ter plekke gemaakt in ruim een uur. Vaak oogstrelend of innovatief. Naast de Groei en Bloei tentoonstel ling zijn er ook de Limmer kunst route of een bezoek aan de Hortus Bulborum, eventueel met rondlei ding. Ook de mozaïeken staan er in volle glorie. Al met al vier goede redenen om Limmen juist dit week end aan te doen. Datum 29, 30 april van 10.30 tot 16.30 uur en 1 mei van 12.30 tot 16.30 uur in de Hervormde Kerk Zuidkerkenlaan Limmen. De organisatoren, Sam De Muijnck, Laurens Singeling en Falko de Graaf, gaan breakdancers in de regio met elkaar in contact brengen. Foto: A. de Graaf LIMMEN - Van 30 april tot en met 5 mei zijn in Limmen weer de prachtige en vaak zeer originele bloemmozaïe- ken te bewonderen. Het is telkens opnieuw verba zingwekkend om te zien wat voor prachtige kunstwerken er van de tienduizenden hyacintennagels (de afzonderlijke bloemblaadjes van de bloemtros) zijn gemaakt. Een heidens karwei ook, waar voor je tijd en engelengeduld moet hebben. Bent u toch in Limmen, dan mag u zeker niet de Hortus Bulborum aan de Zuidkerkenlaan overslaan waar duizenden bol- lensoorten bloeien. Bovendien bedraagt de toegangsprijs op 30 april en 1 mei slechts één euro (in plaats van 3,50). Tevens zijn er prachtige aanbiedingen van zomerbloeiende bloembollen te koop. Alle reden dus om naar de tuin te komen. REGIO - Op zondag 1 mei is er weer een IVN-wandeling door de Wimmenummerduinen. De natuurgidsen wachten om 10.00 uur op het parkeerterrein bij het sportcentrum Egmond op belangstellenden. Zij zullen u mee nemen door en vertellen over het Zeedorpenlandsehap benoorden Egmond aan Zee. Dit is een zeer afwisselend terrein in de duinen. Door het ontginnen van stukjes land is hier een uniek landschap ontstaan, wat nog steeds nauw verbonden is met de Derpers (Egmonders). Het voorjaar is goed op gang gekomen en veel planten, die vooral in dit landschap voorko men, staan inmiddels in bloei. In de bosjes bij de bewerkte stukjes land nestelen veel vogels en als het een beetje meezit is de nachtegaal te horen. Ook vanuit de vogelhut op het Starrenvlak zijn meestal boeiende waarnemingen te doen. Neem dus een venekijker mee. In de duinen worden verschillende grazers ingezet om het landschap kaal te houden. Behalve Schotse hooglanders en paardjes, kunt u hier ook geiten tegenkomen, die voor de begrazing worden ingezet. De wandeling, die ongeveer twee uur duurt, voert door PWN-gebied; een duinkaart is verplicht. Van vol wassenen wordt een bijdiage van 2,- gevraagd, kinderen kunnen gra tis mee. Informatie: 072-5071885 LIMMEN - Breakdance is op dit moment erg populair onder de jongeren. Daarom zijn er in de omgeving op verschillende plekken lessen te volgen. Des te meer reden om de diverse lesgroepen uit de regio elkaar een keer te laten ontmoeten. Daarom zal er een breakdance- totevent georganiseerd worden in Limmen. Het doel is de BtotBoys en BtotGirls elkaar te laten motiveren en inspireren. In breakdance wordt een wedstrijd gedaan in de vorm van een 'battle'. Een battle is een wedstrijdvorm waarin groepen of mensen het tegen elkaar opnemen, en de jury proberen te overtuigen van him kwaliteiten. Het leuke van breakdance is dat alles kan. Iedereen heeft z'n eigen sterke kant: de een is erg origineel, de ander is lenig, sterk, behendig of.Het leuke is dat niemand verliest, maar dat iedereen scoort met zijn/haar eigen ding. En de hoogste score wint! Dit event wordt georganiseerd door de drie breakdance internationals uit Heiloo. Zij deden mee aan het EK en het WK 2010. Bij het WK werden zij zelfs tiende, elfde en veertiende. Zij willen graag dit soort ervarin gen delen met hun eigen leerlingen, daarom dit event. Maar ook andere beginnende breakdancers uit de regio kunnen zich aanmelden op: dubbeltotdanmfresh@live.nl. Het evenement zal plaats vin den op 2 mei, aanvang 14.00 uur in de gymzaal van Limmen op de Hogeweg 61. Toeschouwers zijn welkom. AKERSLOOT - Het is traditie op de Johannesschool in Akersloot dat groep 8 een paaskippenspel organiseert. De leerlingen maken grote kippenkoppen en gaan zitten in de wijk bij de school. Ze maken ook een rebus zodat de andere kinderen kunnen raden waar ze zitten. Daar aangekomen roept de kip: 'Tok tok, wie ben ik?' en de kinderen moeten dan raden welke groep-achter het is. Leuk bijkomstigheid bij de foto: deze kip zit voor de deur van de familie Kippersluis. Aangeleverde foto Sport-O-theek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15