Bloemendagen Limmen weer in aantocht Nieuwe oefenruimte muziek vereniging tijdens Bloemendagen Kunst Fiets/Wandel Route door Linunen REGIO i6 Leerlingen Sint Maarten geslaagd voor EHBO Gospelconcert in Abdij in Egmond Binnen Rondwandeling historisch Egmond 27 APRIL 2011 LIMMEN - Met de bollenvelden die weer in bloei staan zijn in het Noord-Hollandse Limmen de Bloemendagen weer in aan tocht. Dit jaar voor de 59ste keer staat Limmen er weer op zijn mooist bij, met mozaïeken en bloemsierkunst. Vele prik- ploegen maken deze week weer de mooiste creaties van hyacin- tenbloemen. Dit jaar is het weer als vanouds met ploegen die jaren niet hebben meegedaan maar nu de draad weer oppakken. Dit genereert een enor me toename van het aantal stuk ken en dat is goed nieuws voor de bezoekers van dit festijn. Vanaf zaterdag 30 april kunt u alles weer aanschouwen. Zes dagen lang, zowel overdag als 's avonds (mooi verlicht!) staan de stukken weer in de tuinen. Het is dus geen corso, waar een kar aan u voorbij rijdt en u maar één kant kunt zien. U mag naar elk mozaïek net zo lang kijken als u wilt en sommige werkstukken zijn zelfs drie dimen sionaal. De voorbereidingen zijn in volle gang zoals bij Prikploeg Spijkers met Koppijn, die ook dit jaar weer meedoet. Wat zij gaan maken is nog geheim, maar om een tipje van de sluier op te lich ten, Yvon Jaspers moet maar even komen kijken. Hoe wordt zo'n mozaïek gemaakt? Nou, dat kan op ver schillende manieren. Allereerst is er de beun. Dit is een traditioneel legmozaïek waarbij de bloemen op een schuine plankier worden gelegd. Dan is er een prikstuk. Met tempex op hout geplakt kunnen de bloemen, waar van te voren spel den in zijn gestoken, in worden geprikt. Ook wordt er gebruikt gemaakt van lijm om de bloemen vast te plakken. Een andere moge lijkheid is kippengaas. Er wordt een constructie gemaakt met het gaas eromheen en in de gaten wor den de bloemen verwerkt. U kunt uw ogen niet geloven wat er alle maal gecreëerd wordt met de hya cintenbloemetjes. Er worden ook prijzen toegekend door een profes sionele jury die dan op zondag 1 mei bekend zijn. Voor meer informatie kunt u kij ken op www.spijkersmetkoppijn.nl of www.bloemendagenlimmen.nl. HEILOO - De afgelopen periode kregen de leerlingen van drie groepen 8 van de Sint Maartenschool op de woensdagmorgen les van Rode Kruis medewerksters. Zij brachten hen vele dingen bij die behoren bij het diploma Jeugd Eerste Hulp A. De leerlingen leerden onder andere de stabiele zijligging, het herkennen van breuken, verschillende manieren van verbinden met verband en het behandelen van kleine ongelukjes. Ze kregen les in prak tijk en theorie en 13 en 20 april werd er examen gedaan. Eerst de theorie en hierna het praktijk gedeelte. Bijna iedereen was geslaagd en kreeg het fel beheerde EHBO diploma woensdag 20 april uitgereikt. Aangeleverde foto LIMMEN - Al vele jaren kun nen de bezoekers aan de Bloemendagen in Limmen niet alleen het oog laten genieten van de prachtige werkstukken, maar ook het oor laten genie ten van de muziekklanken van Muziekvereniging Excelsior. Al een aantal jaar achtereen gebruikt Excelsior de zondag om met steim van de Bartigonders in het woonerf Bartigon zich te laten horen. Dit jaar heeft Excelsior besloten te breken met deze traditie en voor de eerste maal haar concert te houden in de directe omgeving van de oefenruimte van de muziek vereniging. Dit omdat Excelsior haar concert graag wil combineren met een 'Open Huis'. Het zal de Limmers niet zijn ont gaan dat de muziekvereniging al een hele poos iedere zaterdag hard aan het werk is om de eigen oefenruim te in een nieuw jasje te steken. Deze oefenruimte is gevestigd aan de Schoolweg 5 te Limmen naast de tuinen van de Hortus Bolborum. Oorspronkelijk was er in dit pand een school gevestigd. Het was dan ook in dit pand waar de oprichter van de bloementuin, meester Piet Boschman, begon met verzamelen van de vele bollensoorten waar de Hortus Bolborum uit is ontstaan. Het pand heeft inmiddels al enkele jaren een monumentale status. Bij de verbouwing en renovatie wordt uiteraard rekening gehouden met deze status. Zo is er in de nieuwe kantine een prachtig rond plafond zichtbaar en worden de muren nog door middel van trekstangen in verband gehouden. Het oude is bewaard gebleven in een nieuw en fris onderkomen voor de muziek vereniging. De werkzaamheden zijn nog lang niet klaar, maar omdat Excelsior trots is op wat er tot dus ver is bereikt, nodigt zij u van harte uit om de nieuwe oefenruimte, het leslokaal en de nieuwe kantine te bewonderen. Dit open huis wordt op zondag 1 mei gecombineerd met het jaarlijkse bloemendagencon cert. Het concert zal aanvangen om 12.30 uur en naar verwachting zal om circa 14.00 uur de laatste noot gespeeld zijn. Excelsior nodigt u uit om te komen kijken en luisteren naar de Harmonie Excelsior onder lei ding van Liesbeth Zonneveld en de Slagwerkgroep onder leiding van Floris van Tol. Beide orkesten heb ben een voorjaarsselectie van de muziekstukken gemaakt om u een vrolijk concert te bieden. EGMOND - Black Gospelchoir B.lief treedt op 14 mei op in de kerk van de Abdij. Deze unieke combinatie van gospel en abdij belooft een mooie gebeurtenis te worden! Na diverse succesvolle optredens in Noord-Holland heeft het koor nu de mogelijkheid voor een optreden in de Abdij. De jonge en dynamische dirigent Jerry Bloem heeft, samen met het koor, weer een aantal bekende, mooie en ook swingende gospels uitgezocht voor dit optreden. En samen met de musici van de fan tastische eigen band belooft het dan ook een spetterend geheel te worden! Het concert begint om 14.30 uur, en heeft geen pauze. Na afloop is er gelegenheid voor een kopje koffie of thee in de ruimte naast de kaarsenwinkel van de Abdij. De toegang is gratis met na afloop een open schaal col lecte ten behoeve van het koor. De kerk heeft een capaciteit voor 120 mensen. Wilt u verzekerd zijn van een plekje, reserveer dan van tevoren via tel. 072-5332318 06-25025102 of via info@blief.nl. LIMMEN - Op zaterdag 30 april en zondag 1 mei houdt Limmen Cultuur in samenwerking de Stichting Bloemendagen voor de derde maal tijdens de Bloemendagen een Kunst Fiets/ Wandel Route door Limmen. Verspreid over het kleurrijke bloemendorp kimt u in 14 ateliers en/of tuinen en openbare gebouwen een groot scala aan kunst bewon deren zoals keramiek, stenen en bronzen beelden, foto's, schilde rijen, sieraden en collages. Er zul len 36 regionale kunstenaars aan deze Kunstroute deelnemen. Op zondagmiddag kunt u genieten van concerten in Ons Huis, Cultureel Centrum Vredeburg en De Burgerij. De ateliers zijn open van 11.00 tot 17.00 uur. Tijdens de Bloemendagen zijn 25 etalages van de Limmer ondernemers traditiegetrouw weer opgefleurd met kunstwerken, zowel schilderijen in velschillende tech nieken als keramiek. In de winkels kimt u lezen, welke kunstenaar waar exposeert. Met de officiële opening van 'Kunst in de Kelder', in het appartementencomplex aan de Vredeburglaan 21 tot en met 35, verricht mevrouw A. Emmens- Knol een van haar laatste officiële taken als burgemeester in verband met haar pensionering per 1 mei. De deelnemers aan de manifestatie van Kimst in de Kelder zijn; Willy Calf- Hazes met schilderijen in acryl en olieverf. Diny Dijkman- Mulder met romantische en impressionistische schilderijen, het dames collectief, Els Limmen, Maja Vessies en Lia Nijman met stenen beelden en de portretschilder Jan Hoek. U kimt uzelf of de kinderen in olieverf laten vereeuwigen. Graag reserveren, tel. 072- 5333612. De openingstijden zijn van 10.30 tot 17.00 uur. 'Verlegen kind loopt op moeders oude schoenen'. Kees en Joke Beentjes maken beelden in klei, beton, speksteen, albast, ser- pentijn, en brons, zowel abstract als figuratief. Aangeleverde foto EGMOND - Op zondag 1 mei om 14.00 uur start vanaf het Historisch Informatiecentrum aan de Slotweg 46, tegenover de fundamenten een rondleiding met gids door oud Egmond aan den Hoef. De deelnemers bezoeken onder meer de prachtige Slotkapel met zijn oude graven, bijzondere gebrandschilderde ramen, de fundamenten van het roemruchte Slot op den Hoef. Ook wordt stil gestaan bij het standbeeld van graaf Lamoraal en bij een aantal panden en plekken 'met een verhaal'. De rondwandeling duurt ruim 1,5 uur, de deelname is 3,50 per persoon, kinderen tot en met 12 jaar gratis. Aanmelden vanaf 13.45 uur in het HIC. De tentoonstelling De Egmondse School van Peter J.H. van den Berg vertelt de geschiedenis van de schilderkolonie tussen 1890 en 1905 en is elke zondagmiddag tot en met 26 juni tussen 13.00 en 17.00 uur te bewonderen in het Historisch Informatiecentrum en de naastgelegen Hoeve Overslot. De entree tot de tentoonstel ling is gratis. Foto: Ron van der Does

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 16