Driemaal in het zonnetje tijdens 45-jarig bestaan van Effect Albert bouma verlengt rapidtitel bij sv oppositie De Paulusschool Ml wint schoolvoetbal Geslaagd debuut Timo Lesterhuis sport 19 te* SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Het meidenteam van de Paulusschool doet het goed! Springschans ronde verder 27 APRIL 2011 HPJnfl Drie Peters werden tijdens het 45-jarig bestaan van Effect in het zonnetje gezet. Boven Peter Schaap, links Peter Kraakman en daarnaast Peter Busink. Foto: Ad Edelman. Volleybal HEILOO - Op 18 april hield vol leybalvereniging Effect een toernooi voor eigen leden in sporthal 't Vennewater. De reden was het 45-jarig bestaan van de vereniging. Aan het toernooi deden ongeveer zestig leden mee. Voordat Effect werd opgericht waren er al twee volleybalvereni gingen in Heiloo. De ene heette Set-Up en de andere Odilo-Oranje- Wit-eombinatie. Ze speelden met respectievelijk een heren- en een damesteam. Verder speelden er bij Odilo enkele heren voor hun plezier een partijtje in de gymzaal aan het Slimpad. Toen Set-Up een stukje in de Uitkijkpost zette waarin ze nieuwe leden zochten stapte Gijs Teitsma er op af en stelde voor te gaan fuseren. Niet lang daarna werd Effect opgericht en werd Teitsma de nieuwe voorzitter en zou dat elf jaar blijven! De trainingen werden in het gymlokaal van de MAVO aan De Dors gegeven. Toen de sporthal in 1976 in gebruik werd genomen ging Effect hier spelen en dat is tot heden zo gebleven. Wat ook niet veranderde is de inzet van bestuur en andere leden om de vereniging op koers te houden. Tijdens de borrel na afloop van het toernooi werden drie leden van Effect in het zonnetje gezet. Naast het feit dat ze alle drie enorm veel tijd in de vereniging steken is er nog een overeenkomst: Ze heten alle drie Peter. Peter Busink is jaren voor zitter geweest, geeft trainingen en heeft momenteel een dubbelfunctie in het bestuur. Hij is secretaris maar behartigt daarnaast de belangen van de jeugd. Peter Kraakman is al jaren voorzitter en geeft ook trainin gen. Tenslotte is ook Peter Schaap een onmisbare kracht voor Effect. Hij verzorgt onder meer de contac ten met de landelijke vereniging Nevobo en regelt als coördinator competitie dat de jeugdwedstrijden in de sporthal 't Vennewater al jaren probleemloos verlopen. Als dank voor hun enorme inzet werden de drie mannen in een speciaal voor hen geschreven lied op de feest avond bedankt. SCHAKEN HEILOO - Albert Bouma heeft een superseizoen bij de schaak vereniging Oppositie. In decem ber legde hij al beslag op de titel bij het snelschaken en de afgelopen week wist hij ook voor de tweede keer op rij de Rapidtitel in de wacht te sle pen. Verder kan het kampioenschap in het klassieke schaak over het hele seizoen hem ook nog nauwe lijks ontgaan. Rapidschaak ligt wat tempo betreft in tussen het razend snelle snelschaak (bij Oppositie zeven minuten voor de hele partij) en het langzame normale schaken (zo'n negentig minuten voor de eerste 36 zetten, gevolgd door een kwartiertje om de partij uit te spe len). Veel schakere hebben moeite met rapidschaak: het is vlees noch vis, als je goed gaat nadenken dan kom je in tijdnood en als je in snel schaaktempo speelt dan loop je tegen je eigen fouten op. Bij het ingaan van de zevende ronde (van de negen speelronden) had Albert een comfortabele voor sprong op de concurrenten. Hij had nog het volle pond: zes pimten. De zevende ronde speelde hij remise tegen Simon Smit en de achtste ronde versloeg hij Kees Jongkind. Toen was hij al niet meer in te halen. Dat was maar goed ook voor hem want in de slotronde werd hij plotseling op een heel knappe manier verslagen door de jeugdige Timardi Verhoeff. Zij voegde op de laatste avond de volle drie pimten toe aan haar totaal en eindige zo als 4de achter Simon Smit en Bouke Woudstra. De laatstgenoemde haal de 2,5 punt op de laatste avond, een goede eindspurt. SCHOOLVOETBAL HEILOO - Op 8 april deed het het eerste meidenteam van de Paulusschool mee aan de win naarspoule. De eerste wedstrijd speelden ze tegen Paulusschool M3 en wonnen met 2-0, de tweede wedstrijd moesten de meiden tegen de Willibrord Ml, deze wonnen ze met 3-0. Als ze de laatste wedstrijd ook wonnen dan mochten ze nog een fmale spelen. Ze wonnen die wed strijd tegen de Zuidwester M2 met 6-0 en moesten dus een fmale spelen. De fmale was tegen de Zuidwester Ml. Het was een hele spannende wedstrijd. Het eerste doelpunt kwam van Tess van de Paulusschool. Daarna kwam het doelpunt van de Zuidwester en stond het dus 1-1. Even later in de wedstrijd scoorde Tess nog een keer en toen was het 2-1. Ze hadden gewonnen. Jammer dat de jongens niet hebben gewonnen in de fmale! Woensdag 20 april strijden de meiden verder in Limmen samen met de goede coaches. HEILOO - Het meidenteam van de Paulusschool doet het goed! Na eerst alle Heilooër teams achter zich te hebben gelaten tijdens het schoolvoetbaltoernooi in Heiloo, mochten de meiden verder strij den. Vorige week woensdag speelden zij, onder luide aanmoedigingen van de jongens uit groep 8, tegen teams van de Johannesschool uit Akersloot en de Windhoek uit Egmond Binnen. De eerste wedstrijd won de Paulusschool ruim met 5-0. De tweede wedstrijd leek lastiger te worden, maar werd ook over tuigend gewonnen met 3-0. De meiden gaan nu door naar de districtsfinale, die op woensdag 25 mei wordt gehouden op het park van SVW in Heerhugowaard. Aangeleverde foto HEILOO - Nadat de jongens van De Springschans op 8 april het schoolvoetbalkampioenschap van Heiloo behaalden werd er afge lopen woensdag op het voetbalcomplex van w Limmen gestreden om een plek in de volgende ronde. De Branding uit Egmond aan Zee en de Johannesschool uit Akersloot waren de tegenstanders. De eerste wedstrijd tegen de Branding verliep stroef, na een 2-1 voorsprong werd het in de laatste minuut door een penalty jam mer genoeg nog 2-2. De wedstrijd tegen de Johannesschool moest daarom gewonnen worden. Na een bloedstollende wedstrijd vol kansen wist De Springschans, onder inspirerende leiding van coach John Conteh, met 2-1 te winnen. Op 18 mei wordt de vol gende ronde gespeeld in Heerhugowaard. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17