Geslaagd debuut judoka Lesterhuis in Rusland Schaakexamens bij Schaakvereniging Vredebrug Windhoek strijdend ten onder SPORT 19 15 deelnemers bemachtigen het felbegeerde diploma Voor het moeilijke stap 4-examen gingen vier kandidaten op Meisjes Foresters MCi voorjaarskampioen geushonk UITKIJKPOST 27 APRIL 2011 JUDO HEILOO - De 18 jarige Heilooër judoka Timo Lesterhuis heeft afgelopen zondag in St. Petersburg een goed toernooi gedraaid. Timo miste op de beslissende momenten nog wat wedstrijdritme. Dat verhinderde hem niet om in zijn eerste partij de Rus Kupreev overtuigend met ippon te verslaan. De tweede partij tegen de latere finalist Kaszas uit Hongarije kwam Timo met een fraaie heupworp op waza ari voorsprong. Nadat Kaszas de stand gelijk maakte, ver loor Lesterhuis vlak voor tijd met ippon. Doordat Kaszas doordrong tot de halve finales kreeg Timo toegang tot de herkansingen. In de herkansing wist Timo in golden score met een laatste krachtsin spanning de Ukraïner Boloban te werpen. De laatste partij tegen de latere nummer vijf, de Rus Abaev kwam Lesterhuis wederom met een waza ari aan de leiding. Nadat de Rus langszij kwam, trok deze in de golden score aan het langste eind. Met twee gewonnen wedstrij den was Lesterhuis bij de heren de beste Nederlander van de dag. De geslaagden voor het moeilijke stap 5-diploma, v.l.n.r. Remi Aafjes, Allard de Vries, Hidde Ebels, Bert en Sandra Hollander. Foto: Jos Admiraal HEILOO - Ieder jaar organiseert SV Vredeburg schaakopleidin gen voor de jeugd. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van het zogenaamde stappenplan van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Dankzij de inspanningen van de trainers Dick Aafjes, Bert Hollander, Robert Termes en Jos Admiraal was een groep van 19 jonge schakers voldoende geprepareerd om mee te doen aan het examen. Van hen wis ten op zaterdag 16 april uiteindelijk vijftien deelnemers het felbegeerde diploma te bemachtigen. Voor het stap 1-examen slaagden alle deelne mers. Joost van Vliet, Mans Perez, Matthijs Dekker, Valentijn Komin en Jort Houben waren trots op him eerste schaakdiploma. Voor stap 2 was de score ook honderd procent. Bas Wempe, Thomas van der Wijk en Bram Brantjes behaalden het diploma. In stap 3 waren er dit jaar geen examenkandidaten. Voor het moeilijke stap 4-exa- men gingen vier kandidaten op, van wie Kevin Hes en Patrick Wempe erin slaagden het diploma te beha len. Aan het stap 5-examen deden zeven jonge schakers mee. Van deze talentvolle lichting spelers, die ook in de competitie al heel goed sco ren en regelmatig volwassenen ver slaan, wisten Remi Aafjes, Allard de Vries, Hidde Ebels, Bert en Sandra Hollander het diploma te behalen. Degenen die nu net niet voldoende schaakdiagrammen wisten op te los sen om het diploma te behalen, zul len na het verwerken van de teleur stelling en wat gerichte oefeningen, bij een volgende gelegenheid vast succesvol zijn. In oktober begint weer een nieuwe ronde van oplei dingen. Via de krant en de scholen zal daarover gecommuniceerd wor den. HEILOO - Op zaterdag 16 april speelde de MCI een competitiewedstrijd uit tegen Duinrand MCI. Met heel veel trouwe supporters gingen zij op weg naar Schoorl. De ontzettend zenuwachtige mei den van de MCI speelden een mooie wedstrijd tegen Duinrand en wonnen met 0-3. Na de wedstrijd kwamen de twijfels. Zijn we nu al kampioen of nog niet? Na veel gereken bleek dat nummer drie, de Meervogels MCI, ook nog roet in het eten kon gooien. Alle media werd ingezet om erachter te komen wat Meervogels had gedaan. Tot grote vreugde kwamen ze er via twitter achter dat de Meervogels hun thuiswedstrijd tegen de Zeevogels hadden verloren. De meisjes MCI zijn met nog een wedstrijd te spelen en 19 punten niet meer in te halen en zijn nu voor het tweede achtereenvolgende jaar kam pioen. Aangeleverde foto Lesterhuis scoort waza ari met een tilworp (Ure nage) tegen de Ukraïner Boloban. Foto: Menno Lesterhuis SCHOOLVOETBAL EGMOND - Het meisjesteam van R.K.B.S. De Windhoek heeft 20 april gestreden op de 2e ronde van het schoolvoetbal- toernooi. Nadat de meiden van de basis school uit Egmond- Binnen eerder het toernooi van de Egmonden winnend afsloten, mochten ze nu hun kimsten vertonen op de velden van W Limmen. Op een bijna tropi sche dag namen ze het op tegen de schoolkampioenen uit Akersloot en Heiloo. Ondanks enorm veel enthousiasme en inzet bleken deze teams een maatje te groot voor de meiden. De leiders en trouwe aan hang langs de kant hebben enorm genoten van dit sportieve voetbal team. Het meisjesteam van De Windhoek heeft 20 april gestreden op de tweede ronde van het schoolvoetbaltoernooi. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19