KONINGINNCDflG 2011 vU EGMOND LIMMEN AKERSLOOT HEILOO 24 Oranjebal Heiloo 2011 Programma: Spelletjesmiddag op Koninginnedag in Plan Oost Spelletjesochtend Boekenstein/ Baetenburg Koninginnedag Egmond a/d Hoef Programma: Koninginnedag Klaverjasdrive voor KI KA Akersloter Marathon Klub Koninginnewandeltocht 27 APRIL 2011 UITKIJKPOST HEILOO - De zon doet al flink z'n best, de blaadjes wor den weer langzaam groen en 30 april nadert; Koninginnedag! Uiteraard zet Oranjebal weer een spectaculair feest neer in Heiloo. Met een weer gevarieerd programma voor jong en oud. Ook Aquabubble is weer van de partij om de kids te vermaken op het water. Om 16.00 uur begint het feest voor de kleintjes met de kinder show Spring in 't veld. Een jolig trio met de leukste liedjes voor de kids (en stiekem ook voor de ouders!). Aansluitend speelt Jjjus. Het repertoire van deze band bestaat uit 'nummers die iedereen wel kent, maar die niet zo vaak gecoverd worden', eigentijdse nummers maar ook nummers uit vervlogen tijden. Na deze band moet er even snel omgebouwd worden, maar Dj Hugo zal er voor zorgen dat het feest in volle gang blijft. Met lekkere beats houdt hij het feest lekker op tempo. The Detroit doctors zullen het stokje overnemen van Dj Hugo. Zij spelen bekende muziek uit het collectieve muziekgeheugen, maar dan wel in nieuwe en kleur rijke soul-kleding. Of dat nu hiphop-hits zijn of Hazes, elke song heeft op de behandeltafel gelegen en kwam vervolgens geheel vernieuwd de praktijk uit stuiteren. Even bijkomen?! Mooi niet want Dj Dennis slingert de beste beats te tent in vanaf z'n draaitafels. Als afsluiter van de dag zal Cover Company het podium betreden. Deze Noord-Hollandse band bestaat uit een hechte groep muzikanten die, zoals de naam doet vermoeden, de tent omver zal blazen met de beste covers van toen tot nu. De muziek zal omstreeks 22.00 uur stoppen. De bar blijft tot 22.30 uur open zodat iedereen ruim de gelegenheid heeft om de consumptie bonnen op te maken. Om alles zo soepel mogelijk te laten verlopen wil de organistaie iedereen wel even attenderen op de volgende gedrag- en tentregels: Om het voor de omwonenden gezellig te houden, wordt er alleen in de daarvoor bestemde plasgelegenheden geplast. Er zijn voldoende wc's en piaskruizen aanwezig op en rond het festivalterrein. Wildplassen zal door de politie worden bestraft! Alcohol halen en drinken mag alleen vanaf 16 jaar en als je een polsbandje van de organisatie draagt. Deze is op vertoon van een geldig identiteitsbewijs verkrijgbaar bij de kassa's. Minderjarigen voorzien van alcoholische dranken is niet toegestaan. De men sen van de beveiliging zullen hier actief op toezien en ingrijpen waar nodig. Er mag geen eigen meegenomen drank in glas of blik wordt genuttigd. Dit is bedoeld voor de veiligheid van de men sen op het terrein. Ook hier zal de beveiliging actief op toezien. Gekochte consumptiebonnen zijn alleen op 30 april 2011 geldig. Meer informatie op www.oranjebalheiloo.nl HEILOO - Op Koninginnedag wordt in Plan Oost weer een spelletjesmiddag voor kinderen gehouden: een gezellige middag voor (jongere en oudere) kinderen en hun ouders. De festivitei ten vinden plaats bij wijkgebouw Het Oosthonk (Oostkanter 14 in Heiloo). De organisatie is handen van een aantal enthousiaste moeders uit Heiloo. Helaas is er dit jaar geen fietsoptocht zoals voorgaande jaren wel is geweest. Vanaf 14.00 uur kunnen de kin deren deelnemen aan diverse spelletjes en activiteiten (eerst even een pretkaart kopen voor 2,50 euro). Om 16.00 uur is het afgelo pen. Het programma bestaat onder andere uit knutselen, schmin ken, oud-hollandse spelletjes, een luchtkussen, een suikerspin en ook dit jaar als speciale attractie de reuze glijbaan! Voor de oude re kinderen zal er een basketbal-clinic georganiseerd worden onder leiding van David Wesselius, coach van Flashing 1 (tussen 14.00 en 15.00 uur). Als je wilt meedoen aan het basketbal moet je wel je sportkleding dragen. De bar van het Oosthonk zal weer open zijn om het glas te heffen op de koningin. HEILOO - 'Oranjevereniging West' houdt op zaterdag 30 april weer een spelletjesochtend in de speeltuin van Boekenstein/ Baetenburg. Deze vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur en is bestemd voor kinderen tot 12 jaar. De kosten voor een spelkaart zijn twee euro. Limonade, een keer grabbelen en een ijsje zijn hierbij inbegrepen. De kinderen kunnen spelletjes doen als ballen gooien, zaklopen, spijkers slaan en spekhappen. Daarnaast is er een springkussen en kan er (tegen betaling van 0,50 cent) pony worden gereden. Wie het leuk vindt kan meedoen met de dans- workshop door Dance Fitstudio 115 uit Heiloo en als klap op de vuurpijl zal breakdance groep 'The Experience' uit IJmuiden een spetterend optreden verzorgen. EGMOND - Ook dit jaar organiseert Jeugdbelangen Egmond aan den Hoef op Koninginnedag weer feestactiviteiten voor de jeugd van Egmond aan den Hoef. Dit jaar samen met de Bikkerij/ Koffiemolen aan de Egmonderstraatweg 34 waar de kindervrij markt en kinderspelen gehouden worden. De 'Versierde Fietsen' optocht is van 10.30 tot 11.15 uur vanaf Dorpshuis Hanswijk. Voorafgegaan door de fanfare van Lamoraal trekt de optocht vanaf 10.30 uur door Egmond aan den Hoef via de volgende route: Hanswijk, Julianaweg, Schoolstraat, Slotweg, Maria van Arkellaan, Anna van Burenlaan, Beatrixlaan, Pr. Marijkelaan, Pr. Irenelaan, Herenweg, Graaf Dirkplein, Egmonderstraatweg tot aan de Bikkerij. Alle kinderen worden opgeroepen om zich met hun versierde fietsen, autopeds, driewielers, trapauto's et cetera bij deze optocht te voegen. En langs de route natuurlijk allemaal de vlag uit! Bij het einde van de optocht zijn er voor de mooiste versierde fietsen of verklede kinderen enkele prijsjes. Wie mee wil doen met deze versierwedstrijd dient zich vooraf in te schrij ven en krijgt een nummer. Inschrijven kan de hele week, tot een kwartier voor aanvang van de optocht via een inschrijflijst in het Dorpshuis. Bij aankomst van de optocht bij de Bikkerij/ Koffiemolen kort na 11.00 uur volgt er een korte zang aubade en een toespraak door een vertegenwoordiger van de gemeente Bergen. Daarna is de start van de middag festiviteiten. In de middag is de Bikkerij het toneel voor de kinderspelen en kindervrijmarkt. De vrijmarkt wordt op het parkeerterrein direct achter de Bikkerij gehouden. Een mooie gelegenheid om van je overtollige speelgoed af te komen of je collectie uit te breiden. Verder op het terrein zullen de kinderen zich uitleven bij een groot aantal oud Hollandse kinderspelen en leuke attracties zoals springkussens. Voor de begeleiding van de spelletjes kunnen we nog de hulp van een aantal vaders of moeders gebruiken! U kunt zich daarvoor melden bij Manon Boelkes, tel. 06-53193528. Van 09.00 tot 12.00 uur: Vrijmarkt. De traditionele vrijmarkt voor kinderen begint om 09.00 uur op het noordelijke gedeelte van het park en zal tot 12.00 uur duren. De ervaring heeft geleerd dat er voldoende ruimte is voor al de jeugdige handelaren om hun waar uit te stallen, zodat er niet gereserveerd hoeft te worden. Van 11.00 tot 12.00 uur: Start Koninginnerit. Tussen 11.00 en 12.00 kan er gestart worden met de Koninginnerit van circa vier kilometer. Deze puzzeltocht start op de Vuurbaak. Bij de tent van de organisatie kan de route opgehaald worden. Om deze unieke fietstocht in stand te houden vraagt de organisatie één euro per volwassen deelnemer. De kinderen doen uiteraard gratis mee, zoals alle activiteiten deze dag voor de kinderen en jeugd gratis zijn! Tevens kunnen de kinderen tot 12 jaar zich hier inschrijven voor de wedstrijd de 'mooist versierde kinderfiets'. Van 12.00 tot 14.00 uur: poffertjes en limonade. Traditioneel zullen omstreeks het middaguur de eerste poffertjes worden omgedraaid. Alle kinderen kunnen een portie poffertjes komen eten. Volgens de traditie is er ook dit jaar weer de limonadekoe waarbij de kinderen zelf een heerlijk bekertje limonade kunnen 'melken'. Hopelijk wordt het een dorstige dag en zullen de kinde ren er veel gebruik van maken. Voor de allerkleinsten zal er tus sen 12.00 en 17.00 uur een attractie geplaatst worden. Van 12.00 tot 18.00 uur is de bar geopend. De bar wordt ver zorgd door Muziekvereniging Excelsior. Alcoholische drank mag en zal door hen alleen worden verkocht aan personen van 16 jaar en ouder. Excelsior zal hier strikt op toezien en bij twijfel vragen om een identiteitsbewijs. Muziekvereniging Excelsior wijst er met nadruk op dat het niet toegestaan is om tijdens Koninginnedag zelf meegenomen alcoholische drank in het park te gebruiken. Van 13.30 tot 16.30 uur wordt de ludieke sporttot en spelactivi teiten voor de jeugd van 8 tot 14 jaar op het veld van de Vuurbaak gehouden, georganiseerd door ODI Sportactieve Recreatie. Denk hierbij bijvoorbeeld aan kanotrekken en ludieke (team)sporten. Voorinschrijven is niet nodig. Meld je terplekke aan bij de aanwe zige organisatie en laatje sportieve prestaties zien! Zie ook www. odisport.nl. Om circa 14.45 uur is de prijsuitreiking van de kin dermozaïeken, door de Stichting Bloemendagen Limmen. Van 14.00 tot 17.00 uur kun je stormbaan, tijgeren, kruipen, klauteren en glijden op de 17 meter lange hindemisbaan. Het is een fantastische, sportieve uitdaging voor oud maar vooral voor de jonge koninginnedagvierders. Van 14.00 tot 18.00 uur is er live muziek van The Garlicks uit Limmen. The Garlicks is een enthousiaste band van jonge lieden met waardering voor het verleden. Ze proberen een eigen draai te geven aan een herkenbaar repertoire, wat zich gemakkelijk voegt naar de omgeving. Het maakt niet uit waar, wat of hoe, het enthousiasme van The Garlicks slaat altijd over op het publiek. Zodoende werken zowel zij, als de mensen op de dansvloer zich in het zweet. Circa 15.30 uur is de prijsuitreiking van de koningin nerit en 'mooist versierde kinderfiets' en om 18.00 uur eindigen alle activiteiten. Stichting Oranjefeest Limmen hoopt met dit pro gramma voor iedereen een leuke en gezellige dag te hebben geor ganiseerd. Zie ook onze nieuwe website van Stichting Oranjefeest Limmen op www.ovlimmen.nl. AKERSLOOT - Op zaterdag 30 april wordt in café De Vriendschap in Akersloot de traditionele Koninginnedag klaver jasdrive gehouden. Een geweldige prijzentafel kenmerken deze drives, prijzen zoals Senseo koffiemachines, reiskoffers, levens middelen pakketten, paling, radio's; het is er allemaal. Naast het klaverjassen natuurlijk ook een super verloting met daarin dezelf de prijzen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KIKA die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het 30-jarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap hebben zij besloten deze stichting in 2010 en 2011 steunen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven via tel. 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedragen 5,- per persoon. De aanvang van deze drive is 15.00 uur. AKERSLOOT - Op zondag 1 mei houdtt de AMAK haar veer tiende Koninginnewandeltocht. De afstanden zijn 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De schitterende wandelroutes gaan langs de oevers van het Alkmaardermeer, door het Noord-Hollandse landschap van weiland, park en bos. Nu vooral de natuur op zijn mooist is, is de organisatie er weer in geslaagd om nieuwe routes uit te zetten langs de mooiste plekjes. Vooral de routes van 25 en 40 kilometer vallen op, door hun variaties in het parcours. De deelnemers ontvangen bij start en finish een versnapering. Ook krijgen zij een routebeschrijving en bovendien zijn de rou tes 15, 25 en 40 kilometer gepijld. Dit jaar kunnen deze afstanden ook op GPS gewandeld worden. Langs de routes zijn enige con troleposten en rust geregeld. Op de 40 kilometer is dit jaar een stukje geschiedenis in de route, waar de wandelaars zeker geen spijt van zullen hebben. Startplaats: handbalkantine Meervogels'60, Boschweg 3, Akersloot. Inschrijfgeld: met herinnering 3,50, zonder herinne ring 2,50. Korting voor georganiseerde wandelleden 0,50. Jeugd tot 12 jaar 1,50. Starttijden: 40 kilometer: 07.00 - 09.00 uur (ook op GPS), 25 kilometer 08.00 - 11.00 uur, 15 kilometer 09.00 - 13.00 uur, 10 kilometer 10.00 - 13.00 uur, 5 kilometer 10.00 - 15.00 uur. Sluiting: 16.30 uur. Informatie bij C.Bakker, tel. 0251-310272, e-mail: ceesjbakker@quicknet.nl, T. Krom, tel. 0251-312815, e-mail: tinikrom@quicknet.nl, www.amak.nu.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 24