CBS de Duif bedankt sponsors Fancy Fair tw Sponsorwandeling voor Nepal Ondertekening convenant Veilig Uitgaan Heiloo s I k H E I L O O x 3>- 3 Stichting de Buitenkans presenteert zich INGEZONDEN BRIEF Groenbeleid in Heiloo De droom Baafje UITKIJKPOST 27 APRIL 2011 HEILOO - Op vrijdag 15 april was het binnen en buiten bij CBS de Duif een drukte van jewelste. De jaarlijkse Fancy Fair was in volle gang. Dit jaar was het thema 'Holland' en dat was overal duidelijk te zien. Op het plein stonden kraampjes met broodjes haring en makreel, hotdogs en poffertjes. Binnen was er ook allerlei lekkers te eten en bij de Oudhollandse snoepkraam en in het koffiehuis was het gezel lig druk. De kinderen vermaakten zich uitstekend met bijzondere spelletjes. Dankzij een grote groep vrijwilligere en sponsors kon De Duif weer zo groots uitpakken. De ondernemers van Heiloo stelden ook dit jaar belangeloos mooie prijzen ter beschikking voor het Rad van Fortuin. 'De Ontdekking' De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f PrinliiiK. "11 iv Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. zorgde voor koffie en organiseerde een wijnproeverij waarvan een deel van de opbrengst op school terecht kwam. De Duif kon deze gezellige avond met een goed gevoel afslui ten. De loterij, rommelmarkt, spelle tjes en de verkopen uit de verschil lende restaurants leverden ruim •3.200,- op. Hiervan is de helft voor diverse waterprojeeten van Simavi. De andere helft zal worden besteed aan nieuw buitenspeelgoed voor de school. CBS de Duif bedankt nog maals alle sponsors voor htm riante bijdragen. Onlangs werd ik weer opgeschrikt door het 'groenbeheer' van de gemeente Heiloo. Tijdens mijn ochtendrondje met de hond hoorde ik jankende kettingzagen om 07.30 uur. Er werd midden in het broed- seizoen weer een gezonde boom geveld zonder aanwijsbare redenen. Op mijn vraag waarom, kreeg ik als antwoord: zolang er geen nest in een boom zit mogen wij zagen. Dat een broedende meerkoet wegvliegt is dan van geen belang. Flora en Faunawetgeving? Misschien niet van toepassing in Heiloo. Later op de dag kom je nog meer van deze 'kap en snoeiprojeeten' tegen waar van je de zin van het hoe en waar om afvraagt. Ook zo'n leuk beleids- projeet: de mooie berm vanaf het Baafje naar de Zeeweg, waar mooie tulpen en andere bollen bloeiden en de orchideeën net boven probeer den te komen was behoorlijk toege takeld door bagger op de walkant te slepen. Wat wel jammer is dat aan het reguliere onderhoud zoals het schoffelen van sierplantoenen en het opruimen van zwerfvuil zo wei nig aandacht aan besteed wordt. Op deze manier werkt dit beleid alleen verpaupering in de hand. Ik hoop, en velen met mij, dat dit beleid toch eens gestopt wordt en dat Heiloo de slogan 'Wonen in het groen' weer waar maakt en dit staaltje van milieu en kapitaalvernietiging eens goed onder de loupe genomen wordt. Gert Kuiper, Heiloo Heiloo In mijn droom is het april, de temperaturen zijn hoog en de zon schijnt uitbundig. In mijn droom zegt de ambtenaar, 'hieivan moeten we profiteren' en hij laat het bad vast vollopen. In mijn droom is het mei, ik neem mijn eerste duik en trek mijn eerste baantje. Ellen ten Broek Heiloo In de Uitkijkpost van 13 april wordt gesproken wordt over Heiloo, een prettige gemeente om in te wonen en te werken, met een hoog voorzieningenniveau. Het is een doip voor iedereen. En dat is ook een doip voor de volgende gene raties. Wat ik namens heel veel medegebruikers, jong en oud, van het Baafje wil is dat het zwembad eerder opengaat. Gewoon dus al in mei, net als vroeger. Er zal ook een handtekeningactie komen om het Baafje eerder open te krijgen, des noods met vrijwilligere of hogere entreeprijzen. Het Baafje maakt deel uit van het hoge voorzieningen niveau van de gemeente Heiloo en dat willen we zo houden! René Paul Dijkstra Heiloo HEILOO - Op zondag 25 april, Tweede Paasdag, presenteerde Stichting de Buitenkans zich officieel aan de buitenwereld met een hele dag vol leuke paas-activiteiten voor jong en oud op het GGZ ter rein. De stichting is opgericht met het doel de negatieve beeldvorming en vaak hardnekkige vooroor delen, die rondom het begrip 'GGZ cliënt' hangen, te doorbreken middels positieve beeldvormingsac tiviteiten, waarbij zorggebruikers en burgers samenwerken. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Evenals in 2010 orga niseert Stichting Veldwerk in samenwerking met Stichting Maha Mata en Stichting Holland Building Nepal een sponsorwan deling onder de naam 'Voetprints voor Nepal' ten behoeve van de projecten in Nepal. Er is keuze uit twee verschil lende wandelingen, 12,5 kilome ter en 25 kilometer. De routes zijn uitgezet in een van de mooiste natuurgebieden van Nederland de Waterleidingduinen bij Noordwij kerhout. De wandeling start en eindigt bij de StayOkay te Noordwij kerhout. Het inschrijf geld bedraagt 6,50 per persoon en uiteraard wordt er veiwacht dat de wandelaars hun wandeling laten sponsoren door familie en vrienden. Aangemeld kan worden op www. stichting-veldwerk.nl, de limiet is 150 wandelaars dus wees er snel bij! HEILOO - Op donderdag 21 april ondertekenden de gemeente, de politie, het Openbaar Ministerie en de horecaondernemers in Heiloo het Convenant Veilig Uitgaan. In dit convenant staan maatregelen die gelden voor het uitgaansgebied van Heiloo: het Stationsgebied. Doel van de afspraken is om een prettig, veilig en beheersbaar uit- gaansklimaat in de gemeente Heiloo te bereiken en te behouden. De gemeente zegt ondermeer toe de kwaliteit van de openbare ruimte te waarborgen door vervuiling, ver nieling en bekladding te bestrijden. Het is de verantwoordelijkheid van de politie om te zorgen voor vol doende toezicht en handhaving. Het Openbaar Ministerie verplicht zich een effectief en slagvaardig beleid te voeren ten aanzien van delicten die in verband staan met het uit gaansleven. De horecaondernemers zorgen ervoor, dat ze portiere inzet ten in de weekenden en dat ze mee werken aan toegangsontzeggingen. Ondertekening van het convenant betekent voor iedere partij dat zij zich aan de gemaakte afspraken houden. Om uitgaansgebieden vei liger en leefbaarder te maken is voor de hele regio Noord-Holland Noord een convenant Veilig Uitgaan ontwikkeld. Heiloo sluit zich met de ondertekening aan bij andere gemeenten die dit convenant eerder ondertekend hebben. De invoering in de gemeente Heiloo heeft op zich laten wachten, omdat enkele hore caondernemers in het uitgaansge bied van Heiloo niet bereid waren te tekenen. Zij vonden de verplichting door de gemeente om portiere in het weekend in te zetten financieel te zwaar. Eind februari heeft de laatste horecaondernemer het convenant ondertekend. Dit nadat de burge meester een tijdelijke ontheffing heeft verleend voor de inzet van een portier tussen 23.00 en 24.00 uur. Officier van justitie Monique van den Heuvel, Diane Denneman, horecaonderneemster café d'Sfinx, burgemeester Hans Romeyn, Marijke Kaptein, groepschef politie Heiloo, en Niels van den Berg van café Thuis Bij, ondertekenen het convenant Veilig Uitgaan. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3