'Milleimiumdag' op het Loo plein Kom wild breien in Bibliotheek Heiloo! Atelier Marjolijn de Bruin H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Rondom het plein zijn allerlei leuke activiteiten voor jong en oud Open Boerderijdag bij Brouwer de Koning UITKIJKPOST 27 APRIL 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Heiloo is een Millennium gemeente. Op zater dag 7 mei van 10.00 tot 16.00 uur houdt Platform Heiloo Wereldwijd een Millenniumdag op het plein voor winkelcen trum 't Loo. Deelnemende stichtingen zijn Hart voor Polen, Wereldwinkel Heiloo, Veldwerk, Karibu Tanzania, Resource Link Foimdation Netherlands (RLFN), Hope for African Child en de Protestantse en Katholieke kerk. Elke stichting is met een marktkraam op het plein vertegenwoordigd. De Millenniumdag is een initi atief van Jan Bras van RLFN en heeft tot doel meer bekendheid te geven aan datgene waar de Heilooër hulporganisaties voor staan. Daarbij wordt doorgaans minimaal één van de in 2000 opge stelde Millenniumdoelstellingen voor 2015 als leidraad genomen: extreme armoede en honger uitban nen; ieder kind naar school; gelijke rechten voor mannen en vrouwen; sterke afname van kindersterfte; minder sterfte van vrouwen door zwangerschap; stoppen van ver spreiding van ziektes als malaria en aids; meer mensen leven in een duurzaam milieu; eerlijke handel, schuldenverlichting en hulp. Met nog maar vier jaar te gaan is, mede door de crisis, de haalbaarheid van alle doelstellingen onzekerder dan ooit. „Maar niets doen is geen optie,"aldus Jan Bras, secretaris en penningmeester van Platform Heiloo Wereldwijd en medeoprich ter van RLFN. „Juist door de klein schaligheid van deze plaatselijke organisaties gaan ze in verschil lende landen ieder op hun eigen terrein zeer effectief te werk. De stichtingen zijn gebundeld in Platform Heiloo Wereldwijd. Per jaar wordt één project of organi satie door het platform gesteund. Op deze eerste Millenniumdag treden we gezamenlijk naar bui ten." Rondom het plein zijn aller lei leuke activiteiten voor jong en oud. Kinderen kunnen zich laten schminken en er is een luchtkussen in de vorm van een 14 meter lange stormbaan. Vanaf 14.00 uur is een Afrikaanse Djembé band te horen. En natuurlijk kan men bij elke kraam vragen stellen en informa tie inwinnen. Bras besluit: „Iedere stichting moet er vandaag de dag veel harder aan trekken om giften binnen te halen. De afzonderlijke stichtingen willen zich tijdens de Millenniumdag in de eerste plaats graag presenteren en duidelijk maken wat voor werk ze doen." Jan Bras van RLFN, initiatiefnemer van de Millenniumdag op het Looplein. Foto: Carolien Breed Tekst en foto: Carolien Breed Atelier Schermer, Oostemotweg la, 1636 WG Schermerhom, tel: 06 - 25048487, www.marjolijndebmin.com, e-mail: info@marjolijndebmin.com. HEILOO - Eén van de grote rages van dit moment is wild breien. Met wild breien (Knit graffiti) krijgen gebruiksvoor werpen een gebreid jasje, met als enige bedoeling de wereld wat vrolijker te maken. Je komt het op steeds meer plaatsen zomaar tegen. Van aange klede boom tot een 'jasje' om een vuilnisbak. En wat dacht je van een aangeklede boekenkast? Houd je van breien? Dan moet je op dinsdag 3 mei even (of de hele dag) naar Bibliotheek Heiloo. Deze dag is voor alle leeftijden, voor kin deren, volwassenen en ouderen. Je kunt even langs komen of de hele dag komen breien. Er is wol (en breipennen) in overvloed, maar als we kunnen nog veel meer gebrui ken, dus neem vooral mee! En er is de hele dag begeleiding aanwezig om je even op weg te hel pen. Je bent op dinsdag 3 mei van 10.00 tot 17.00 uur welkom in Bibliotheek Heiloo en de toegang is gratis! SCHERMERHORN/HEILOO - Haar atelier ligt op één van de mooiste plekjes van Noord-Holland, idyllisch gelegen op een boerenerf nabij de bekende drie Schermer molens. Kunstenaar Marjolijn de Bruin, wonend in Heiloo en werkend in Schermerhom, maakt schitterende bronzen beel den, daarbij geïnspireerd door de schoonheid van de beweging van mens en dier. Haar paarden zijn vurig en krachtig, haar dansers elegant en vol passie. Marjolijn: „Beelden zijn een vorm van communicatie, het is voor mij een doorgeefluik van wat ik ervaar als de kern, de essentie. Die te vin den en vorm te geven door middel van techniek en ambachtelijkheid, dat is het doel waarnaar ik streef Al op de middelbare school was Marjolijn geboeid door het vak hand vaardigheid. Toch was hierna de aanpak en de visie van de Rietveld Academie niet geheel wat ze zocht en ze hield het hier dan ook vrij snel voor gezien. Marjolijn houdt ervan om op een ambachtelijk wijze te wer ken en vindt datje de techniek goed moet beheersen voordat je je verder ontwikkelt. Ze ging vervolgens vijf jaar lang in de leer bij Karei Gomes, beeldhouwer uit Badhoevedoip, om meestal naar aanleiding van model studie het proces en de techniek van het boetseren onder de knie te krij gen. Het boetseren in was en de uiteindelijke uitvoering in brons biedt haar volop mogelijkheden om bewegingen te bevriezen in een fragiele lijnvoering. Onder de deskundige begeleiding van Gomes ontwikkelde ze de levendige, krachtige stijl, die zo herkenbaar voor haar werk is gewor den. Rond haar 28ste durfde ze de stap naar zelfstandig kunstenaarschap te zetten, aangemoedigd door de enthousiaste reacties op haar werk. Het resultaat van drukbezochte exposities, bevestigt dat ze een juiste stap heeft gemaakt. „Dit is wat ik wil en waar ik goed in ben!" Marjolijn maakt zowel werk in opdracht als vrij werk. Vijftien jaar lang werden haar beelden verkocht in een galerie in Bergen. Aan deze goede samenwerking is een einde gekomen en sinds begin dit jaar tim mert Marjolijn op eigen kracht aan de weg. Ze neemt opdrachten aan van bedrijven, die voor bijzondere gelegenheden een mooi beeld willen aan schaffen. Ook particulieren weten haar te vinden voor een uniek beeld of een portret? schets van de (klein-) kinderen of dieren. Ze werkt altijd in goed overleg met haar opdrachtgevers. Een bezoek aan het atelier (op afspraak) is zeer de moeite waard. Deze zomer houdt Marjolijn met ver schillende kunstenaars die him atelier op hetzelfde boerenerf hebben, van 27 augustus tot en met 11 september de expositie 'Kimst en diner in het Maïs', een succesvolle combinatie van kunst en lekker Italiaans eten in het aangrenzende maïsveld. Al eerder is haar werk te bewonderen tijdens de Heilooër Kunst6Daagse bij Huset Design aan de Stationsweg. Voor wie daar niet op wil wachten biedt de website uitkomst! HEILOO - Iedereen was op Tweede Paasdag welkom op de boerderij van de familie Brouwer de Koning, aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Op deze Campina Open Boerderijdag kon jong en oud via allerlei leuke en leerzame activiteiten ontdekken waar hun melk vandaan komt. Een rondleiding over de boerderij door de boer zelf en een kijkje bij de koeien in de wei stonden centraal. Daarnaast waren er activiteiten zoals een skippie koe race en schminken, die de dag tot een leuke belevenis met een leerzaam tintje maakten. Natuurlijk kon er bovendien volop worden geaaid. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5