LUCHT COWBOY Uit&Zo Heiloo 2011 Hoor de vogels zingen! Toneelgroep 't Trefpunt H E I L O O 9 Lucht Cowboy Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Rio (NL) 3D door Corine Nijenhuis voor 17,50 CORINE NIJENHUIS Lucht Cowboy door Corine Nijenhuis Gehouden op zaterdag 3 september Workshop 'stop-motion filmpje maken' After the Sultans café d'Sfinx kTjfA DEUTEKOM UITKIJKPOST 27 APRIL 2011 Van de makers van lee Age komt nu RIO, de nieuwe animatiefilm over papegaai Blu in het zonovergoten Rio de Janeiro. Blu is een tamme Maeaw papegaai die nog nooit geleerd heeft om te vliegen. Hij woont samen met zijn baasje, Linda, in het koude Minnesota, waar hij geniet van zijn comfortabele leven tje. Hij is tenslotte de laatste van zijn soort, althans.dat denkt hij. In het exotische Rio woont Jewel, zijn vrouwelijke tegenpool. Samen met Linda besluit hij zijn vleugels te spreiden en af te reizen naar de andere kant van de wereld om haar te ontmoeten. Met Jewel en zijn nieuwe bijdehante stads vriendjes beleeft hij het grootste avontuur van zijn leven. De Brazilliaanse regisseur Carlos Saldanha, bekend van Ice Age is jaren bezig geweest om deze film te realiseren. Met in deze Nederlandse versie onder andere de stemmen van: Jamai, Kim-Lian van der Meij, Charly Luske, Tanja Jess. Voor sommigen was hij een fan tast, voor anderen vertegenwoor digde hij vrijheid. Cees Slootwijk leefde alsof de dood niet bestond. Corine Nijenhuis, een toen gedre ven paardenmeisje, ontmoette hem eindjaren tachtig. Van al zijn verha len geloofde zij geen woord. Maar de twijfel groeide; zijn avonturen met Boeings 707 vol struisvogels en Ilyushins zo zwaarbeladen met koeien dat ze nauwelijks konden opstijgen, waren te kleurrijk om te verzinnen. Er was maar één oplos sing: meegaan.Wat volgde was een reeks vluchten met buitenlandse vrachttoestellen van twijfelach tige kwaliteit, obscure vliegvelden met te korte landingsbanen en een onomkeerbare fascinatie voor de schoonheid van vliegtuigwrakken. Luehteowboy vertelt het leven van een man die, getekend door de godsdienstwaanzin van zijn moeder en het onbesproken verlies van een tweeling, voortdurend op zoek is naar avontuur. HEILOO - Uit&Zo Heiloo wordt dit jaar voor de 17de keer gehouden op zaterdag 3 sep tember van 10.30 tot 16.30 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Evenals voorgaan de jaren is de organisatie van Uit&Zo Heiloo volledig in han den van Bibliotheek Heiloo. Uit&Zo Heiloo geeft culturele, educatieve en sportieve verenigin gen en organisaties de mogelijkheid zich te presenteren. Naast algemene informatie ligt het accent op de activiteiten die in het komende sei zoen worden ontplooid. Bezoekers kimnen zich veelal direct daarvoor opgeven. De bij de organisatie bekende organisatie en verenigin gen zijn begin april uitgenodigd om (weer) aan dit - voor Heiloo belang rijke - evenement deel te nemen. Er zijn op dit moment al meer dan dertig aanmeldingen genoteerd. Naast de vele informatiestands wor den er ook dit jaar weer een groot HEILOO - Tijdens de meivakantie kunnen kinderen van 8 tot 12 jaar (die lid zijn van Bibliotheek Heiloo!) zich in de bibliotheek uitleven bij een 'eigentijdse' work shop. Ben je creatief, digitaal en houd je van een uitdaging? Dan moetje nog even doorlezen! Bij de workshop 'stop-motion filmpje maken' maak je met kleine figuur tjes een verhaal en dat wordt dan weer een filmpje, doordatje heel veel foto's achter elkaar plakt. Je bent dus lekker bezig en je leert met een webcam in no-time een leuke animatiefilm te maken. De workshop wordt gehouden op woensdag 4 mei, van 10.00 tot 12.00 uur. De deelnamekos ten zijn 5,- en je kunt je alleen vooraf opgeven bij de biblio theek (bij de klantenservice of via www.bibliotheekheiloo.nl of 072-5330670) Bij deze workshop kunnen maximaal 12 kinderen meedoen. Dus lijkt ditje leuk, geef je dan snel op! HEILOO - Op zondag 8 mei, aanvang 16.30 speelt After the Sultans - a tribute to Dire Straits, in café d'Sfinx. De Dire Straits, onder leiding van Mark Knopfler, paart Amerikaanse muziektra dities als blues en country aan Britse lyriek. Dertig jaar later brengt After The Sultans die periode weer tot leven. Met de uitvoering van klassiekere als Down To The Waterline, Lady Writer, Tunnel Of Love, Money For Nothing en natuurlijk Sultans Of Swing wordt de opmerkelijke entree en het directe veivolg in kaart gebracht. Ook brengt de groep een selectie uit het werk van JJ Cale. HEILOO - Het zingen van de vogels in het voorjaar is een natuurlijke behoefte. De manne tjes lokken zo de vrouwtjes en jagen tegelijkertijd hun concur renten weg - ten minste dat is de bedoeling. Maar het is ook gewoon mooi, al die verschillende geluiden, eenvou dig als de tjiftjaf of heel gevarieerd als de nachtegaal. En vaak krijg je de indruk dat de zangers er zelf ook plezier in hebben, al is met maar om het zo goed mogelijk te doen, en zo indruk te maken. Wilt u er wat meer van weten, bij voorbeeld de fitis leren onderscheiden van de zwart kop? Kom dan vrijdagavond 29 april om 21.00 uur naar de parkeerplaats van het zwembad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo. Daar begint een speciale luisterwandeling, geor ganiseerd door gidsengroep Heiloo van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie, om u mee te laten genieten van de schoon heid van de vogelzang in en rond de Noorderneg. De wandeling duurt anderhalf a twee uur. Als u een ver rekijker heeft is het goed om die mee te nemen. Een donatie (richt lijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl, of bellen naar tel. 072-5325110. Meegenieten van de schoonheid in en rond de Noorderneg? Loop mee met het IVN! Foto: Paul ten Have aantal optredens uitgevoerd. U kimt niet alleen muziek, dans en toneel veiwachten maar ook demonstra ties van sportverenigingen. Ook voor de kinderen zijn er weer volop activiteiten gepland. Daarnaast is er de gebruikelijke verkoop van afge schreven materialen van de biblio theek. Verenigingen, organisaties en personen die activiteiten ver richten op het gebied van cultuur, educatie of sport, kunnen zich tot 17 mei opgegeven voor deelname aan Uit&Zo Heiloo 2011. Dit geldt uiteraard ook voor hen, die nog geen uitnodiging hebben ontvangen maar wel tot de doelgroep van deel nemers behoren en graag mee wil len doen aan dit evenement. Mis de slag niet, want Uit&Zo Heiloo is dé plaats om uw vereniging of organi satie aan de bevolking van Heiloo te presenteren. Meer informatie en opgave: Bibliotheek Heiloo, Westeiweg 250 (tel. 072-5330670, www.bibli- otheekheiloo.nl), contactpersoon R. de Graaf. Op de website van Bibliotheek Heiloo vindt u onder andere aanvullende informatie, het deelnameformulier en een overzicht van de organisaties en verenigingen die zich nu al hebben aangemeld voor Uit&Zo Heiloo 2011. Toneelgroep 't Trefpunt speelt De Gelukzoeker. Aangeleverde foto HEILOO - Toneelgroep 't Trefpunt, Abraham-du-Bois Hof 2, Heiloo zal op zondag 1 mei wederom een uitvoering verzor gen. Aanvang: 14.00 uur, zaal open: 13.00 uur, Entree: 6,- per persoon, inclusief kopje koffie. De titel van het toneelstuk luidt: De Gelukzoeker, een blijspel in drie bedrijven. Auteur: Walter G. Pfaus. Regie: Harry Hesp. Boer Nol heeft een droom gehad, waarin hem geopenbaard werd, dat hij zijn geluk in het bos zal vinden. Na weer een bosrijke wandeling komt Nol thuis en zegt dat ie deze keer iets echt bruikbaars heeft gevonden. Zijn vrouw Alda gelooft dit soort van berichten al lang niet meer en hoopt dat him dochter Lennie ooit weer leven zal brengen in de ver waarloosde boerderij. Dan heeft Nol plotseling het idee om met zijn buur man/huisvriend Sjef van rol te ver wisselen en de goedgemutste Sjef gaat hiermee akkoord. Het waarom wordt al spoedig duidelijk. In het bos hebben twee sinistere figuren (ene Wietze en ene Phil) Nol zien rond spoken en ze verdenken hem ervan iets te hebben gevonden dat zij daar verstopt hadden en dus van hen is. Uiteraard bezoeken zij de boerderij en Sjef wordt in de mangel genomen om iets terug te geven, waarvan hij het bestaan niet kent. En als er tus sen Lennie en Wietze een liefdesre latie ontstaat, gaat de verwisseling tussen Nol en Sjef een steeds grote re rol spelen. Of het echt iets bruik baars was dat Nol in het bos vond? En wat probeert Phil intussen om haar 'eigendom' op te eisen? Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo B naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9